Event 7 Girls 6-9 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Charlotte Ashwin 9 Bwsc 3:59.36 3:41.86
2 Emma Shoobert 8 Bwsc 2:53.18 3:53.98
56.28 1:58.44 (1:02.16) 2:59.05 (1:00.61) 3:53.98 (54.93)
3 Charlotte Eplett 9 Bwsc 4:26.61 4:10.27
4 Emma Horsford 8 Bwsc 4:14.19 4:29.66
5 Natasha Bentley 8 Bwsc NT 4:45.78
6 Cerys Bean 8 Bwsc 5:50.60 4:48.06

Event 7 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Iona Gourlay 10 Bwsc 3:25.87 3:22.56
47.20 1:39.65 (52.45) 2:32.70 (53.05) 3:22.56 (49.86)
2 Dale Bean 10 Bwsc 3:18.84 3:25.41
49.12 1:42.59 (53.47) 2:34.52 (51.93) 3:25.41 (50.89)
3 Charlotte Hancock 10 Bwsc 3:25.47 3:31.30
49.94 1:43.34 (53.40) 2:38.56 (55.22) 3:31.30 (52.74)
4 Jessica Staplehurst 10 Bwsc 4:18.86 4:05.70

Event 7 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Shoobert 11 Bwsc 2:49.40 2:56.15
41.84 1:27.67 (45.83) 2:13.05 (45.38) 2:56.15 (43.10)
2 Amber Hughes 11 Bwsc 2:59.36 3:03.67
44.00 1:30.85 (46.85) 2:18.74 (47.89) 3:03.67 (44.93)
3 Alexia Nabarro 11 Bwsc 3:11.82 3:13.84
47.04 1:37.40 (50.36) 2:27.35 (49.95) 3:13.84 (46.49)

Event 7 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Eleanor Wase 12 Bwsc 2:39.81 2:45.38
38.32 1:20.87 (42.55) 2:04.42 (43.55) 2:45.38 (40.96)
2 Emily Ashwin 12 Bwsc 3:02.70 2:58.91
42.27 1:28.89 (46.62) 2:15.17 (46.28) 2:58.91 (43.74)
3 Rebecca Dickinson 12 Bwsc 3:39.10 3:22.72
45.68 1:38.30 (52.62) 2:30.05 (51.75) 3:22.72 (52.67)

Event 7 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Jadene Simons 14 Bwsc 3:31.48 3:19.31
47.06 3:19.31 (2:32.25)

Event 7 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Rogers 15 Bwsc 2:39.30 2:38.67
37.41 1:17.31 (39.90) 1:58.16 (40.85) 2:38.67 (40.51)
2 Charlotte Jarvis 15 Bwsc 2:41.70 2:46.91
38.47 1:20.87 (42.40) 2:04.98 (44.11) 2:46.91 (41.93)

Event 7 Girls 16 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Harriet Wase 16 Bwsc 2:47.03 2:53.79
40.69 1:23.82 (43.13) 2:08.89 (45.07) 2:53.79 (44.90)

Event 7 Girls 17-24 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Elizabeth Dowsett 19 Bwsc 2:57.24 3:03.74
43.87 1:30.35 (46.48) 2:18.32 (47.97) 3:03.74 (45.42)

Event 7 Girls 25 & Over 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Nicola Horsford 41 Bwsc 3:00.34 3:02.87
41.96 1:28.47 (46.51) 2:16.45 (47.98) 3:02.87 (46.42)
Page last refreshed: 04:43:33