Event 15 Girls 6-9 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ashwin, Charlotte 9 Bwsc 3:08.06 3:05.29
42.82 1:31.77 (48.95) 2:20.44 (48.67) 3:05.29 (44.85)
2 Wilson, Lauren 9 Bwsc NT 3:48.96
52.29 1:52.06 (59.77) 2:53.05 (1:00.99) 3:48.96 (55.91)
3 Eplett, Charlotte 9 Bwsc 4:24.39 3:50.28
1:45.75 ( ) 2:46.59 (1:00.84) 3:50.28 (1:03.69)
4 Bean, Cerys 8 Bwsc 4:24.61 3:57.33
48.91 1:52.41 (1:03.50) 2:54.56 (1:02.15) 3:57.33 (1:02.77)
5 Horsford, Emma 8 Bwsc 3:14.00 3:57.71
55.53 1:58.06 (1:02.53) 2:59.42 (1:01.36) 3:57.71 (58.29)
6 Bentley, Natasha 8 Bwsc NT 4:02.98
50.95 1:55.46 (1:04.51) 3:00.94 (1:05.48) 4:02.98 (1:02.04)
7 Doland, Amelia 9 Bwsc NT 4:05.39
51.03 1:55.35 (1:04.32) 3:04.37 (1:09.02) 4:05.39 (1:01.02)
8 Wase, Niamh 9 Bwsc 5:09.28 4:08.31
52.91 1:59.68 (1:06.77) 3:06.43 (1:06.75) 4:08.31 (1:01.88)

Event 15 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Gourley, Iona 10 Bwsc 3:05.82 2:59.03
34.20 1:54.21 (1:20.01) 2:59.03 (1:04.82)
2 Bean, Dale 10 Bwsc 3:03.32 2:59.33
34.20 1:54.21 (1:20.01) 2:59.33 (1:05.12)
3 Fleming, Rhiannon 10 Bwsc 3:09.01 3:05.46
42.67 1:32.56 (49.89) 2:21.53 (48.97) 3:05.46 (43.93)
4 Hancock, Charlotte 10 Bwsc 3:11.33 3:17.72
44.30 1:36.55 (52.25) 2:28.06 (51.51) 3:17.72 (49.66)

Event 15 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Biggs, Emily 11 Bwsc 2:52.71 2:50.29
36.58 1:19.23 (42.65) 2:05.34 (46.11) 2:50.29 (44.95)
2 Burr, Chloe 11 Bwsc 4:37.73 3:21.67
44.26 1:35.71 (51.45) 2:29.81 (54.10) 3:21.67 (51.86)
3 Playford, Chloe 11 Bwsc NT 4:01.08
51.73 1:52.45 (1:00.72) 2:57.56 (1:05.11) 4:01.08 (1:03.52)

Event 15 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ashwin, Emily 12 Bwsc 2:36.85 2:39.49
35.89 1:16.65 (40.76) 1:54.21 (37.56) 2:39.49 (45.28)
2 Collett, Ellie 12 Bwsc NT 3:01.63
39.92 1:27.31 (47.39) 2:17.26 (49.95) 3:01.63 (44.37)
3 Dickinson, Rebecca 12 Bwsc 3:24.00 3:07.36
42.61 1:30.22 (47.61) 2:20.27 (50.05) 3:07.36 (47.09)

Event 15 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Lillywhite, Olivia 14 Bwsc 3:13.54 2:53.14
38.42 1:22.58 (44.16) 2:09.11 (46.53) 2:53.14 (44.03)
2 Simons, Jadene 14 Bwsc 3:03.51 3:06.07
42.30 1:29.40 (47.10) 2:19.86 (50.46) 3:06.07 (46.21)

Event 15 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Hawkes, Sophie 15 Bwsc 3:07.34 3:00.24
41.07 1:26.14 (45.07) 2:13.92 (47.78) 3:00.24 (46.32)

Event 15 Girls 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Wase, Harriet 16 Bwsc 2:31.52 2:35.53
34.20 2:35.53 (2:01.33)

Event 15 Girls 25 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Horsford, Nicola 41 Bwsc 2:40.19 2:41.41
34.20 2:41.41 (2:07.21)
Page last refreshed: 12:52:39