Event 27 Girls 6-9 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Ashwin, Charlotte 9 Bwsc 1:42.78 1:41.48
49.58 1:41.48 (51.90)
2 Wase, Niamh 9 Bwsc NT 1:58.20
57.87 1:58.20 (1:00.33)
3 Wilson, Lauren 9 Bwsc NT 2:03.75
55.99 2:03.75 (1:07.76)
4 Horsford, Emma 8 Bwsc NT 2:12.58
1:07.92 2:12.58 (1:04.66)
5 Doland, Amelia 9 Bwsc NT 2:15.11
1:01.19 2:15.11 (1:13.92)
6 Wase, Esme 9 Bwsc NT 2:19.10
1:08.14 2:19.10 (1:10.96)
-- Shoobert, Emma 8 Bwsc 2:01.39 DQ
6.5 Not on the back at finish - back
-- Bean, Cerys 8 Bwsc 2:05.13 DQ
6.5 Not on the back at finish - back
-- Bentley, Natasha 8 Bwsc NT DQ
8.2 Arms not brought forward over the water - fly

Event 27 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Fleming, Rhiannon 10 Bwsc 1:37.90 1:36.45
46.64 1:36.45 (49.81)
2 Bean, Dale 10 Bwsc 1:37.59 1:37.43
45.26 1:37.43 (52.17)
3 Gourley, Iona 10 Bwsc 1:39.39 1:38.03
47.35 1:38.03 (50.68)
4 Hancock, Charlotte 10 Bwsc 1:42.92 1:44.95
49.12 1:44.95 (55.83)
5 Barnes, Isabelle 10 Bwsc NT 1:55.86
54.10 1:55.86 (1:01.76)
6 Hawkes, Lucy 10 Bwsc 2:00.42 2:12.29
1:02.15 2:12.29 (1:10.14)

Event 27 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Biggs, Emily 11 Bwsc 1:32.82 1:30.44
41.92 1:30.44 (48.52)
2 Saunders, Emily 11 Bwsc NT 1:43.27
47.35 1:43.27 (55.92)
3 Payne, Charlotte 11 Bwsc 1:57.71 1:49.85
52.62 1:49.85 (57.23)
4 Playford, Chloe 11 Bwsc NT 2:23.79
1:08.21 2:23.79 (1:15.58)

Event 27 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Ashwin, Emily 12 Bwsc 1:27.52 1:26.41
40.67 1:26.41 (45.74)
2 Collett, Ellie 12 Bwsc NT 1:31.72
41.04 1:31.72 (50.68)
3 Dickinson, Rebecca 12 Bwsc NT 1:40.91
46.79 1:40.91 (54.12)
-- O'Flanagan, Kaitlan 12 Bwsc NT DQ
6.5 Not on the back at finish - back

Event 27 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Lillywhite, Olivia 14 Bwsc 1:38.96 1:35.60
44.48 1:35.60 (51.12)
2 Simons, Jadene 14 Bwsc 1:36.62 1:36.34
48.01 1:36.34 (48.33)
3 Plummer, Sophie 14 Bwsc NT 2:16.99
1:03.27 2:16.99 (1:13.72)

Event 27 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Rogers, Katie 15 Bwsc 1:16.50 1:19.22
37.38 1:19.22 (41.84)

Event 27 Girls 16 Year Olds 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Wase, Harriet 16 Bwsc 1:20.60 1:24.83
40.03 1:24.83 (44.80)

Event 27 Girls 25 & Over 100 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Horsford, Nicola 41 Bwsc 1:23.61 1:22.62
38.59 1:22.62 (44.03)
Page last refreshed: 04:15:18