Event 404 Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Snelson, Merle 10 Ddsc 1:33.79 1:22.21
38.96 1:22.21 (43.25)
2 Weston, Sophie 10 MODT-EA 1:27.70 1:22.29
39.62 1:22.29 (42.67)
3 Dymond, Tilly 9 MODT-EA 1:32.75 1:25.55
40.60 1:25.55 (44.95)
4 Litten, Derry 10 Fdsc 1:31.75 1:25.88
41.49 1:25.88 (44.39)
5 Lett, Orna 9 Ddsc 1:32.98 1:26.09
40.60 1:26.09 (45.49)
6 Al-Ali, Millie 10 MODT-EA 1:27.16 1:27.13
41.28 1:27.13 (45.85)
7 Joyner, Isabelle 10 Ddsc 1:31.80 1:27.79
40.59 1:27.79 (47.20)
8 Ashdown, Bethan 10 MODT-EA 1:36.52 1:31.56
42.28 1:31.56 (49.28)
9 White, Isabel 10 BWPT-EA 1:25.48 1:31.79
43.18 1:31.79 (48.61)
10 Banham, Lucy 10 Crusaders 1:40.35 1:34.43
44.66 1:34.43 (49.77)
11 Murfitt, Bryony 9 BWPT-EA 1:40.11 1:34.81
44.98 1:34.81 (49.83)
12 Jovanovic, Iva 10 CORA 1:38.50 1:37.41
47.28 1:37.41 (50.13)
13 Gallego, Erin 10 MODT-EA 1:39.66 1:49.65
49.51 1:49.65 (1:00.14)

Event 404 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Cole, Eloise 11 MODT-EA 1:08.70 1:07.49
33.08 1:07.49 (34.41)
2 Farr, Lily 11 Fdsc 1:11.27 1:08.95
32.72 1:08.95 (36.23)
3 Ifeacho, Nwando 11 MODT-EA 1:12.39 1:12.09
4 Calver, Lucy 11 Hitchin 1:16.54 1:13.74
35.28 1:13.74 (38.46)
5 Berrill, Alice 11 Ddsc 1:18.90 1:15.11
36.53 1:15.11 (38.58)
6 Larby, Holly 11 PUTT 1:19.93 1:18.86
38.26 1:18.86 (40.60)
7 Gibbs, Harriet 11 Ddsc 1:26.10 1:20.26
37.81 1:20.26 (42.45)
8 Frame, Tabitha 11 MODT-EA 1:22.70 1:24.27
40.17 1:24.27 (44.10)
9 Prior, Ella Mae 11 CORA 1:33.10 1:25.68
40.54 1:25.68 (45.14)
10 Hughes, Audrey 11 Crusaders 1:25.74 1:27.66
41.57 1:27.66 (46.09)
11 Donoghue, Lucy 11 CORA 1:30.00 1:28.41
41.42 1:28.41 (46.99)
12 Hill, Adema 11 CORA 1:38.00 1:28.48
40.44 1:28.48 (48.04)
13 Mitchell, Caitlin 11 Fdsc 1:35.61 1:30.11
41.52 1:30.11 (48.59)
14 Morton, Elspeth 11 Fdsc 1:38.09 1:31.39
44.38 1:31.39 (47.01)
15 Lowe, Emily 11 MODT-EA 1:25.47 1:34.52

Event 404 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Hamer, Bethany 12 Crusaders 1:07.87 1:07.59
32.66 1:07.59 (34.93)
2 Stanton, Aimee 12 BWPT-EA 1:08.79 1:09.99
3 Baker, Violet 12 CORA 1:11.80 1:10.27
33.64 1:10.27 (36.63)
4 Foster, Clara 12 Crusaders 1:09.21 1:12.31
33.93 1:12.31 (38.38)
5 Jacobs, Sophie 12 Crusaders 1:19.07 1:15.73
36.06 1:15.73 (39.67)
6 El Abd, Hala 12 MODT-EA 1:25.08 1:17.90
36.54 1:17.90 (41.36)
7 Clifford, Lily 12 BWPT-EA 1:23.33 1:21.04
37.87 1:21.04 (43.17)

Event 404 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ward, Arabella 13 MODT-EA 1:03.00 1:01.75
30.23 1:01.75 (31.52)
2 Terkemani, Salma 13 MODT-EA 1:03.00 1:02.96
30.54 1:02.96 (32.42)
3 Baber, Francesca 13 Fdsc 1:01.23 1:03.61
30.28 1:03.61 (33.33)
4 Stone, Ella 13 BWPT-EA 1:02.39 1:03.85
30.57 1:03.85 (33.28)
5 Bunyard, Skye 13 Cbss 1:03.41 1:04.48
31.30 1:04.48 (33.18)
6 Quarman, Zoe 13 Cbss 1:08.90 1:05.91
31.84 1:05.91 (34.07)
7 Holden, Emily 13 Cbss 1:05.47 1:06.11
31.79 1:06.11 (34.32)
8 Sharp, Isabel 13 Ddsc 1:06.70 1:06.49
31.40 1:06.49 (35.09)
9 Thorn, Phoebe 13 Fdsc 1:09.82 1:10.37
34.11 1:10.37 (36.26)
10 Walker, Paige 13 Cbss 1:11.40 1:11.07
34.41 1:11.07 (36.66)
11 Facchiano, Stefania 13 MODT-EA 1:09.64 1:11.17
33.55 1:11.17 (37.62)
12 Hughes, Millie 13 Crusaders 1:10.93 1:11.38
34.97 1:11.38 (36.41)
13 Tomlinson, Hollie 13 Crusaders 1:14.88 1:12.39
34.64 1:12.39 (37.75)
14 Whittle-Queral, Ariad 13 MODT-EA 1:12.60 1:12.57
34.87 1:12.57 (37.70)
15 Cummins, Ryhanna 13 Fdsc 1:14.57 1:13.71
35.08 1:13.71 (38.63)
16 Barlow, Grace 13 Crusaders 1:13.51 1:13.90
35.86 1:13.90 (38.04)
17 Bygrave, Izzy 13 BWPT-EA 1:12.62 1:14.52
35.66 1:14.52 (38.86)
18 Blackmore, Ruby 13 Cbss 1:11.82 1:15.14
1:15.14 1:15.14 ( )
19 Entwistle, Imogen 13 Crusaders 1:17.71 1:17.30
37.30 1:17.30 (40.00)
20 Borromeo, Phoebe 13 MODT-EA 1:16.83 1:17.61
37.09 1:17.61 (40.52)
21 Harris, Ruby 13 Ddsc 1:18.48 1:18.31
36.47 1:18.31 (41.84)
22 Boost, Leah 13 Fdsc 1:23.54 1:20.49
39.14 1:20.49 (41.35)
-- Perkins, Poppy 13 LBZT 1:15.10 DQ
4.4 Starting before starting signal

Event 404 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 McCleary, Trinity 14 Ddsc 1:03.33 1:01.63
30.44 1:01.63 (31.19)
2 Young, Lucy 14 MODT-EA 1:02.00 1:02.21
29.66 1:02.21 (32.55)
3 Macpherson, Anna 14 MODT-EA 1:06.32 1:03.86
30.18 1:03.86 (33.68)
4 Donaghy, Lulu 14 MODT-EA 1:01.70 1:04.16
31.10 1:04.16 (33.06)
5 Lund, Charlotte 14 CORA 1:04.76 1:04.78
31.35 1:04.78 (33.43)
6 Fry, Georgia 14 MODT-EA 1:05.94 1:06.14
32.73 1:06.14 (33.41)
7 Stanton, Toni 14 BWPT-EA 1:05.57 1:06.63
32.40 1:06.63 (34.23)
8 Fowler, Sophie 14 Cbss 1:05.47 1:07.35
32.25 1:07.35 (35.10)
9 Richards, Keeley Rose 14 CORA 1:05.92 1:08.58
32.39 1:08.58 (36.19)
10 Miller, Eloisa 14 Cbss 1:06.14 1:08.85
32.78 1:08.85 (36.07)
11 Carroll, Millie 14 MODT-EA 1:10.30 1:10.50
33.82 1:10.50 (36.68)
12 Bright, Abigail 14 LBZT 1:05.80 1:10.81
33.28 1:10.81 (37.53)
13 Rumley, Anna 14 Fdsc 1:08.08 1:11.10
33.84 1:11.10 (37.26)
14 Wears, Ceris 14 Fdsc 1:09.81 1:12.06
35.39 1:12.06 (36.67)
15 Ryall, Shannon 14 Fdsc 1:13.63 1:13.25
35.83 1:13.25 (37.42)
16 Lane, Abbey 14 Fdsc 1:10.00 1:13.50
34.60 1:13.50 (38.90)
-- Holbrook, Niamh 14 Fdsc 1:17.88 NS

Event 404 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Knatchbull, Georgina 15 Cbss 1:01.02 1:01.24
30.07 1:01.24 (31.17)
2 Munday, Georgina 15 MODT-EA 1:01.84 1:02.87
30.60 1:02.87 (32.27)
3 Mason, Rhea 15 BWPT-EA 1:03.00 1:04.73
31.39 1:04.73 (33.34)
4 Jones, Megan 15 Fdsc 1:05.29 1:05.27
31.07 1:05.27 (34.20)
5 Grey, Aimee 15 CORA 1:03.10 1:05.33
30.98 1:05.33 (34.35)
6 Stephens, Laura 15 BWPT-EA 1:04.09 1:05.78
31.94 1:05.78 (33.84)
7 Beaton, Anna 15 CORA 1:05.60 1:06.83
32.25 1:06.83 (34.58)
8 Cutler, Mari 15 BWPT-EA 1:07.27 1:07.67
32.29 1:07.67 (35.38)
9 Coates, Anna 15 Ddsc 1:09.05 1:09.22
32.67 1:09.22 (36.55)
10 Nicolaides, Helena 15 BWPT-EA 1:08.86 1:09.55
32.92 1:09.55 (36.63)
11 Schofield, Emma 15 Fdsc 1:10.51 1:10.45
33.26 1:10.45 (37.19)
12 Phillips, Maddie 15 Fdsc 1:09.89 1:12.46
35.34 1:12.46 (37.12)
13 Safford, Annie 15 BWPT-EA 1:13.20 1:13.47
35.27 1:13.47 (38.20)
14 Marsden, Willow 15 BWPT-EA 1:12.41 1:13.84
35.96 1:13.84 (37.88)
15 Stebbing, Ella 15 BWPT-EA 1:14.45 1:15.80

Event 404 Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Wainwright, Izzy 16 MODT-EA 59.90 1:00.67
2 Shoobert, Emma 17 Cbss 1:00.46 1:01.67
29.95 1:01.67 (31.72)
3 Holroyd, Kayleigh 16 Cbss 1:02.02 1:02.38
30.52 1:02.38 (31.86)
4 Thomas, Lauren 17 BWPT-EA 1:01.58 1:02.79
30.31 1:02.79 (32.48)
5 Bailey, Eloise 17 MODT-EA 1:02.00 1:02.92
30.53 1:02.92 (32.39)
6 Trotter, Gracie 16 Cbss 1:02.83 1:03.54
30.98 1:03.54 (32.56)
7 Sharp, Hannah 17 MODT-EA 1:03.59 1:04.74
31.65 1:04.74 (33.09)
8 Boost, Emma 17 Fdsc 1:05.52 1:06.81
32.33 1:06.81 (34.48)
9 Young, Lozza 16 Fdsc 1:05.18 1:07.64
32.49 1:07.64 (35.15)
10 Gooch, Kirsty 19 BWPT-EA 1:06.70 1:08.59
33.36 1:08.59 (35.23)
Page last refreshed: 19:35:43