Event 408 Girls 9-10 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Joyner, Isabelle 10 Ddsc 1:31.30 1:31.89
44.07 1:31.89 (47.82)
2 Weston, Sophie 10 MODT-EA 1:39.40 1:32.60
3 Davis, Abi 9 MODT-EA 1:38.03 1:33.31
4 Litten, Derry 10 Fdsc 1:43.89 1:39.05
5 Ashdown, Bethan 10 MODT-EA 1:39.72 1:41.08
49.49 1:41.08 (51.59)
6 Banham, Lucy 10 Crusaders 1:44.96 1:41.43
49.97 1:41.43 (51.46)
7 Eyton-Jones, Faye 10 CORA 1:54.42 1:45.09
49.65 1:45.09 (55.44)
8 Bunker, Niamh 9 Fdsc 1:54.12 1:46.74
51.11 1:46.74 (55.63)
-- Ollerenshaw, Yasmine 10 Fdsc 1:37.82 NS

Event 408 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Cole, Eloise 11 MODT-EA 1:16.68 1:16.84
38.40 1:16.84 (38.44)
2 Farr, Lily 11 Fdsc 1:23.12 1:20.05
38.96 1:20.05 (41.09)
3 Larby, Holly 11 PUTT 1:23.50 1:24.68
42.08 1:24.68 (42.60)
4 De Voogt, Phoebe 11 LBZT 1:31.44 1:24.94
40.19 1:24.94 (44.75)
5 Fallan, Ava 11 MODT-EA 1:35.37 1:30.66
44.50 1:30.66 (46.16)
6 Evans, Charlotte 11 LBZT 1:44.03 1:31.40
44.93 1:31.40 (46.47)
7 Frame, Tabitha 11 MODT-EA 1:34.10 1:31.78
46.38 1:31.78 (45.40)
8 Gnjatovic, Emma 11 BWPT-EA 1:34.57 1:33.04
9 Lowe, Emily 11 MODT-EA 1:36.36 1:36.91
45.71 1:36.91 (51.20)
10 Mitchell, Caitlin 11 Fdsc 1:47.25 1:37.58
11 Prior, Ella Mae 11 CORA 1:44.10 1:39.29
12 Hughes, Audrey 11 Crusaders 1:38.20 1:39.58
49.39 1:39.58 (50.19)
13 Donoghue, Lucy 11 CORA 1:39.00 1:40.26
48.85 1:40.26 (51.41)
14 Morton, Elspeth 11 Fdsc 1:43.78 1:42.42
15 Hill, Adema 11 CORA 1:49.30 1:45.76
50.62 1:45.76 (55.14)

Event 408 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Hamer, Bethany 12 Crusaders 1:16.79 1:17.44
38.87 1:17.44 (38.57)
2 Akande, Adeola 12 PUTT 1:21.22 1:19.95
38.36 1:19.95 (41.59)
3 Brooker, Connie 12 Fdsc 1:28.46 1:22.08
39.64 1:22.08 (42.44)
4 Palmer, Nelly 12 MODT-EA 1:28.90 1:26.37
41.89 1:26.37 (44.48)
5 Togher, Caitlin 12 BWPT-EA 1:28.78 1:27.63
42.08 1:27.63 (45.55)
6 El Abd, Hala 12 MODT-EA 1:37.39 1:32.37
44.16 1:32.37 (48.21)

Event 408 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Terkemani, Salma 13 MODT-EA 1:09.93 1:10.28
33.83 1:10.28 (36.45)
2 Stone, Ella 13 BWPT-EA 1:11.26 1:12.57
34.68 1:12.57 (37.89)
3 Holden, Emily 13 Cbss 1:17.91 1:14.57
34.85 1:14.57 (39.72)
4 Baber, Francesca 13 Fdsc 1:14.88 1:19.42
36.48 1:19.42 (42.94)
5 Eyton-Jones, Orla 13 CORA 1:19.50 1:19.90
38.49 1:19.90 (41.41)
6 Bygrave, Izzy 13 BWPT-EA 1:18.67 1:21.05
39.36 1:21.05 (41.69)
7 Hughes, Millie 13 Crusaders 1:21.49 1:23.34
8 Entwistle, Imogen 13 Crusaders 1:25.76 1:23.95
40.94 1:23.95 (43.01)
9 Perkins, Poppy 13 LBZT 1:25.36 1:26.37
41.61 1:26.37 (44.76)
9 Whiting, Ella 13 BWPT-EA 1:29.44 1:26.37
41.25 1:26.37 (45.12)
11 Harris, Ruby 13 Ddsc 1:26.46 1:26.63
41.58 1:26.63 (45.05)
12 Whittle-Queral, Ariad 13 MODT-EA 1:22.74 1:27.73
42.22 1:27.73 (45.51)

Event 408 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 McCleary, Trinity 14 Ddsc 1:10.75 1:08.98
33.61 1:08.98 (35.37)
2 Fry, Georgia 14 MODT-EA 1:13.30 1:12.54
36.22 1:12.54 (36.32)
3 Young, Lucy 14 MODT-EA 1:10.29 1:13.46
34.84 1:13.46 (38.62)
4 Ryall, Ruby 14 Fdsc 1:21.77 1:20.60
38.83 1:20.60 (41.77)
5 Lane, Abbey 14 Fdsc 1:26.96 1:28.32

Event 408 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Mason, Rhea 15 BWPT-EA 1:10.15 1:12.63
35.02 1:12.63 (37.61)
2 Knatchbull, Georgina 15 Cbss 1:10.62 1:13.27
35.92 1:13.27 (37.35)
3 Beaton, Anna 15 CORA 1:12.65 1:13.53
35.97 1:13.53 (37.56)
4 Cutler, Mari 15 BWPT-EA 1:15.40 1:16.78
37.33 1:16.78 (39.45)
5 Marsden, Willow 15 BWPT-EA 1:20.52 1:23.46
41.46 1:23.46 (42.00)

Event 408 Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Howitt, Emma 17 MODT-EA 1:08.40 1:08.81
2 Thomas, Lauren 17 BWPT-EA 1:10.47 1:11.52
34.43 1:11.52 (37.09)
3 Thomas, Beth 17 BWPT-EA 1:12.70 1:16.37
36.96 1:16.37 (39.41)
4 Cheeseright, Katie 16 BWPT-EA 1:13.49 1:17.90
37.73 1:17.90 (40.17)
5 Boost, Emma 17 Fdsc 1:15.54 1:18.23
-- Wainwright, Izzy 16 MODT-EA 1:08.71 NS
Page last refreshed: 20:07:29