Event 107 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Oscar Brice 9 Co St Albans 44.68 42.26
Level 3
1 Elio Tepedino 9 CoCSC 48.54 46.66
2 Alfie Nellis 9 Hitchin 53.21 1:01.35

Event 107 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Daniel Murtagh 10 Stevenage 37.32 37.08
2 Matteo Lo Biundo 10 Hitchin 43.65 42.83
Level 3
1 Max Mcauliffe 10 Harlow Pen 43.88 41.69
2 James Chapman 10 Stevenage 49.05 46.46
3 Guy Semple 10 CoCSC 49.11 46.50
-- Joshua Pagett 10 Stevenage 47.77 DQ
8.2 Arms not brought forward simultaneously

Event 107 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Benaiah Mutinda 11 Stevenage 34.52 34.68
2 Harvey Skellern 11 CoCSC 37.91 36.62
3 Sam Mead 11 Dunstable 39.16 37.36
4 Edward McFarland 11 Mid Beds 37.93 38.90
Level 3
1 Freddie Arbuthnott 11 Co St Albans 43.41 43.63
2 Joshua Bristow 11 Modernians 45.00 43.76

Event 107 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Matthew Titman 12 CoCSC 33.82 30.77
2 Nathan Swift 12 Team Luton 32.32 35.24
3 Ethan Cavill 12 Bicester 37.09 36.11
4 Matthew Peck 12 Biggleswade 35.49 36.16
5 Jack Tremain 12 Modernians 38.35 36.77
6 Alex Brundle 12 Royston 38.76 36.86
7 Maxim De Wildt 12 CoCSC 35.98 36.93
8 George Hart 12 Mid Beds 36.28 39.01
Level 3
1 Oliver Cashin 12 CoCSC 40.48 37.77
2 Joshua Borrett 12 CoCSC 42.51 39.30

Event 107 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Callum Davis 13 Bishop Stort 29.14 29.27
2 James McFarland 13 Mid Beds 32.66 32.58
3 Joseph Taylor 13 Bishop Stort 33.80 32.89
4 Joel Green 13 Co St Albans 35.46 34.29
-- Adam Martin 13 Hertsmere 31.64 NS
Level 3
1 Benjamen Inness 13 Bicester 38.79 37.38

Event 107 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Benjamin Sarsfield 14 Mid Beds 31.39 31.43

Event 107 Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Alex Evens 15 Hitchin 29.39 29.68
2 Alec Burchell 15 Hitchin 29.80 29.71
3 Aaron Hird 15 Modernians 29.96 30.49

Event 107 Boys 16 & Over 50 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 William Adhemar 16 Daventry 28.23 28.74
2 Huw Jones 17 Biggleswade 28.96 29.48
Level 3
1 Benjamin Horner 16 Biggleswade 29.61 30.35
2 Carrick Livingstone 16 Royston 33.04 30.95
3 Stephen Thom 16 Biggleswade 31.31 31.29
4 Martin Russell-Rogers 16 Hitchin 31.42 31.86
Page last refreshed: 04:42:17