Event 205 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Florie Geurts 10 Co St Albans 1:25.49 1:25.26
41.06 1:25.26 (44.20)
2 Rhearna Mason 10 Biggleswade 1:28.18 1:25.64
42.25 1:25.64 (43.39)
3 Chiara Rogers 10 Team Luton 1:28.50 1:28.83
42.72 1:28.83 (46.11)
4 Kitty Jarvis 10 Harlow Pen 1:32.90 1:34.86
46.78 1:34.86 (48.08)
Level 3
1 Daisy Hannah 10 Harpenden 1:41.16 1:28.83
42.18 1:28.83 (46.65)
2 Charlotte Opoku-Gyamf 10 Team Luton 1:38.81 1:30.05
44.09 1:30.05 (45.96)
3 Aoife Gray 10 Modernians 1:39.72 1:35.03
47.80 1:35.03 (47.23)
4 Ellis Kane 10 Modernians 1:40.65 1:37.39
46.64 1:37.39 (50.75)
5 Mollie Downes 10 Harlow Pen 1:39.56 1:38.39
48.13 1:38.39 (50.26)
6 Lillia Thompson 10 Flitwick 1:42.00 1:40.53
50.34 1:40.53 (50.19)
7 Katherine Cheeseright 10 Hitchin 1:40.00 1:40.88
47.91 1:40.88 (52.97)

Event 205 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Eleanor Galvin 11 Co St Albans 1:25.10 1:21.02
39.64 1:21.02 (41.38)
2 Amber Hill 11 Linslade 1:24.73 1:21.05
39.59 1:21.05 (41.46)
3 Deborah Fridkin 11 Modernians 1:24.12 1:24.76
41.04 1:24.76 (43.72)
4 Cerys Wake 11 Modernians 1:24.41 1:29.49
45.07 1:29.49 (44.42)
Level 3
1 Eda Colliver 11 Modernians 1:31.85 1:29.33
42.94 1:29.33 (46.39)
2 Morgan Allan 11 Modernians 1:33.04 1:30.65
43.40 1:30.65 (47.25)
3 Emily Allen 11 Bicester 1:38.93 1:31.42
43.30 1:31.42 (48.12)
4 Emma Metcalfe 11 Biggleswade 1:36.16 1:34.24
45.97 1:34.24 (48.27)
5 Hannah Newman 11 Hertsmere 1:36.23 1:34.84
44.26 1:34.84 (50.58)
6 Emily Snell 11 CoCSC 1:38.23 1:48.16
52.50 1:48.16 (55.66)

Event 205 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Josie Pretious-White 12 Bishop Stort 1:12.36 1:12.66
35.48 1:12.66 (37.18)
2 Mia Carter 12 Bishop Stort 1:16.77 1:13.02
35.62 1:13.02 (37.40)
3 Lauren Thomas 12 Mid Beds 1:17.85 1:17.50
37.31 1:17.50 (40.19)
4 Charlotte Matthews 12 Bishop Stort 1:15.49 1:17.73
38.05 1:17.73 (39.68)
5 Lucy Keith 12 Leighton Buz 1:16.43 1:19.44
38.51 1:19.44 (40.93)
6 Rachel Coates 12 Daventry 1:19.75 1:19.51
38.42 1:19.51 (41.09)
7 Ellidy Dickman 12 Mid Beds 1:18.61 1:19.52
38.21 1:19.52 (41.31)
8 Lauren Prior 12 Hitchin 1:18.71 1:22.06
38.57 1:22.06 (43.49)
9 Megan Jarman 12 Co St Albans 1:20.82 1:23.05
40.03 1:23.05 (43.02)
10 Beth Thomas 12 Mid Beds 1:21.14 1:23.29
40.22 1:23.29 (43.07)
11 Amelia Doland 12 Mid Beds 1:20.86 1:26.19
40.92 1:26.19 (45.27)
Level 3
1 Kate Henshall 12 Harlow Pen 1:27.11 1:26.40
42.08 1:26.40 (44.32)
2 Hannah Wilson 12 Biggleswade 1:30.48 1:28.19
42.87 1:28.19 (45.32)
3 Nicole Taylor 12 CoCSC 1:28.46 1:28.52
43.67 1:28.52 (44.85)
4 Emma Howitt 12 Modernians 1:30.91 1:32.21
45.52 1:32.21 (46.69)
-- Sarah Carroll 12 Bishop Stort 1:25.88 NS

Event 205 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Eleanor King 13 Dunstable 1:13.27 1:12.54
35.32 1:12.54 (37.22)
2 Georgina Curtis 13 Mid Beds 1:11.46 1:12.69
35.48 1:12.69 (37.21)
3 Eleanor Wood 13 Co St Albans 1:13.89 1:12.90
35.35 1:12.90 (37.55)
4 Julia Lenkiewicz 13 Mid Beds 1:12.39 1:13.11
35.71 1:13.11 (37.40)
5 Grace Horne 13 Co St Albans 1:14.82 1:15.10
36.42 1:15.10 (38.68)
6 Lauren Goodyer 13 Mid Beds 1:16.31 1:18.61
37.39 1:18.61 (41.22)
Level 3
1 Isabelle Walker 13 Mid Beds 1:25.99 1:19.28
38.47 1:19.28 (40.81)
2 Francesca Green 13 Hitchin 1:22.00 1:20.88
39.46 1:20.88 (41.42)
3 Anna Brockman 13 Stevenage 1:25.64 1:23.47
40.44 1:23.47 (43.03)
4 Kirsty Gooch 13 Mid Beds 1:25.41 1:25.63
42.25 1:25.63 (43.38)
5 Jessica Laitner 13 Co St Albans 1:24.38 1:26.09
42.57 1:26.09 (43.52)

Event 205 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Susanna Fraser 14 CoCSC 1:12.45 1:10.25
34.52 1:10.25 (35.73)
2 Emily Sharp 14 Daventry 1:10.10 1:10.63
33.72 1:10.63 (36.91)
3 Zara Pretious-White 14 Bishop Stort 1:11.23 1:10.91
33.97 1:10.91 (36.94)
4 Gemma Trott 14 Modernians 1:11.26 1:11.62
35.21 1:11.62 (36.41)
5 Katie Shoobert 14 Modernians 1:11.10 1:11.64
35.41 1:11.64 (36.23)
6 Taryn Fraser 14 Watford Sc 1:11.98 1:12.97
35.91 1:12.97 (37.06)
7 Emily Smith-Williams 14 Daventry 1:13.10 1:14.50
37.16 1:14.50 (37.34)
8 Chloe Wanless 14 Bicester 1:14.19 1:15.40
36.66 1:15.40 (38.74)
9 Sophia Rodrigues 14 CoCSC 1:12.80 1:15.79
37.05 1:15.79 (38.74)
10 Iona Gourlay 14 Mid Beds 1:14.12 1:18.13
38.24 1:18.13 (39.89)
11 Bethany Dolan 14 Modernians 1:13.42 1:18.75
38.27 1:18.75 (40.48)
Level 3
1 Maya Holroyd 14 Bishop Stort 1:23.68 1:21.38
39.71 1:21.38 (41.67)
2 Dale Bean 14 CoCSC 1:20.72 1:22.86
40.28 1:22.86 (42.58)

Event 205 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Charlotte Fillmore 15 Watford Sc 1:07.60 1:09.37
34.28 1:09.37 (35.09)
2 Olivia Ashley-Sparks 15 Bicester 1:15.09 1:14.11
36.24 1:14.11 (37.87)
3 Olivia Smith-Lal 15 Bishop Stort 1:13.12 1:15.46
36.62 1:15.46 (38.84)
Level 3
1 Sophie Parslow 15 Bishop Stort 1:17.80 1:17.06
37.85 1:17.06 (39.21)
2 Sian Jones 15 Biggleswade 1:19.90 1:17.85
38.18 1:17.85 (39.67)
3 Amy McInally 15 Hitchin 1:19.48 1:23.52
39.11 1:23.52 (44.41)

Event 205 Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Olivia Lillywhite 17 Biggleswade 1:18.13 1:18.59
38.50 1:18.59 (40.09)
Page last refreshed: 04:28:01