Event 402 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Eloise Parton 9 CoCSC 2:56.92 2:59.71
40.90 1:27.87 (46.97) 2:15.77 (47.90) 2:59.71 (43.94)
2 Jessica Williamson 9 Watford Sc 3:17.86 3:03.08
40.60 1:27.47 (46.87) 2:16.22 (48.75) 3:03.08 (46.86)
Level 3
1 Hannah Bellis 9 Co St Albans 3:33.15 3:17.26
47.51 1:40.71 (53.20) 2:30.11 (49.40) 3:17.26 (47.15)
2 Katelin Cavill 9 Bicester 3:28.76 3:18.97
42.82 1:33.92 (51.10) 2:27.83 (53.91) 3:18.97 (51.14)
3 Frances Mann 9 Stevenage 3:36.25 3:20.48
46.06 1:37.52 (51.46) 2:30.82 (53.30) 3:20.48 (49.66)
4 Isabelle Godfrey 9 Co St Albans 3:32.75 3:21.70
45.16 1:40.01 (54.85) 2:33.22 (53.21) 3:21.70 (48.48)

Event 402 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Jessica Patrick 10 Co St Albans 2:33.49 2:33.23
35.45 1:14.90 (39.45) 1:55.39 (40.49) 2:33.23 (37.84)
2 Rhearna Mason 10 Biggleswade 2:43.56 2:36.10
36.73 1:16.61 (39.88) 1:57.13 (40.52) 2:36.10 (38.97)
3 Grace Hughes 10 Daventry 2:41.29 2:39.74
36.89 1:17.81 (40.92) 2:00.12 (42.31) 2:39.74 (39.62)
4 Erin O'Meara 10 Watford Sc 2:44.50 2:39.99
36.83 1:18.25 (41.42) 2:01.32 (43.07) 2:39.99 (38.67)
5 Isabella Renwick 10 Bishop Stort 2:51.03 2:41.16
38.25 1:19.87 (41.62) 2:01.00 (41.13) 2:41.16 (40.16)
6 Carys Brealey 10 Harlow Pen 2:51.40 2:41.51
36.26 1:17.55 (41.29) 2:01.52 (43.97) 2:41.51 (39.99)
7 Ruby Blackburne 10 Watford Sc 2:54.56 2:43.15
37.06 1:18.68 (41.62) 2:02.92 (44.24) 2:43.15 (40.23)
8 Rachel Andrews 10 Biggleswade 2:49.55 2:43.79
38.84 1:21.86 (43.02) 2:04.93 (43.07) 2:43.79 (38.86)
9 Chloe Warne 10 Watford Sc 2:47.58 2:44.00
37.53 1:19.83 (42.30) 2:02.53 (42.70) 2:44.00 (41.47)
10 Daria Teobald 10 Hitchin 2:53.64 2:46.31
37.11 1:19.49 (42.38) 2:03.42 (43.93) 2:46.31 (42.89)
11 Chiara Rogers 10 Team Luton 2:48.61 2:46.82
38.07 1:21.73 (43.66) 2:05.20 (43.47) 2:46.82 (41.62)
12 Hannah Richardson 10 Rushmoor Ryl 2:51.91 2:49.33
39.09 1:22.85 (43.76) 2:06.97 (44.12) 2:49.33 (42.36)
13 Orla Keaveney 10 Modernians 2:50.69 2:58.99
40.32 1:27.83 (47.51) 2:14.40 (46.57) 2:58.99 (44.59)
Level 3
1 Katherine Cheeseright 10 Hitchin 3:17.04 3:02.49
40.14 1:26.15 (46.01) 2:15.85 (49.70) 3:02.49 (46.64)
2 Daisy Sandon 10 Stevenage 3:13.35 3:03.81
41.90 1:30.25 (48.35) 2:19.23 (48.98) 3:03.81 (44.58)
3 Stacey Tyler 10 Modernians 3:10.73 3:04.44
42.86 1:31.05 (48.19) 2:19.60 (48.55) 3:04.44 (44.84)
4 Matilda Turner 10 Hitchin 3:11.02 3:06.72
42.05 1:30.51 (48.46) 2:19.80 (49.29) 3:06.72 (46.92)
5 Emma Guerrati 10 Harlow Pen 3:13.76 3:10.88
43.63 1:32.88 (49.25) 2:22.84 (49.96) 3:10.88 (48.04)
6 Jessie Bird 10 Stevenage 3:15.00 3:12.37
44.55 1:34.86 (50.31) 2:25.78 (50.92) 3:12.37 (46.59)
7 Lillia Thompson 10 Flitwick 3:13.73 3:12.60
43.33 1:35.30 (51.97) 2:27.16 (51.86) 3:12.60 (45.44)
8 Karolina Kowalska 10 CoCSC 3:13.48 3:13.92
42.92 1:33.39 (50.47) 2:24.82 (51.43) 3:13.92 (49.10)

Event 402 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Mea Roberts 11 Modernians 2:28.03 2:26.45
32.92 1:10.46 (37.54) 1:49.01 (38.55) 2:26.45 (37.44)
2 Abbie Barnwell 11 Team Luton 2:35.61 2:28.84
33.63 1:10.90 (37.27) 1:50.74 (39.84) 2:28.84 (38.10)
3 Lauren Stott 11 Co St Albans 2:32.04 2:30.10
35.10 1:14.05 (38.95) 1:52.71 (38.66) 2:30.10 (37.39)
4 Nellie Eastland 11 Bishop Stort 2:30.78 2:31.28
34.71 1:13.17 (38.46) 1:52.91 (39.74) 2:31.28 (38.37)
5 Natasha Bentley 11 Hatfield 2:33.40 2:31.73
35.16 1:13.83 (38.67) 1:52.97 (39.14) 2:31.73 (38.76)
6 Zara Keegan 11 CoCSC 2:47.95 2:39.99
37.00 1:18.93 (41.93) 2:01.47 (42.54) 2:39.99 (38.52)
7 Charlotte O'Dell 11 Flitwick 2:45.93 2:40.66
37.01 1:17.84 (40.83) 2:00.69 (42.85) 2:40.66 (39.97)
8 Eloise Bailey 11 Modernians 2:43.03 2:40.99
37.31 1:19.15 (41.84) 2:00.77 (41.62) 2:40.99 (40.22)
9 Francesca Peccei 11 Watford Sc 2:49.02 2:43.96
37.28 1:19.93 (42.65) 2:02.75 (42.82) 2:43.96 (41.21)
Level 3
1 Kate Fitch 11 Watford Sc 3:02.14 2:38.41
35.12 1:16.47 (41.35) 1:58.81 (42.34) 2:38.41 (39.60)
2 Shannay Davies 11 Team Luton 2:58.15 2:40.49
36.08 1:18.42 (42.34) 2:01.63 (43.21) 2:40.49 (38.86)
3 Charlotte Laing 11 CoCSC 3:03.15 2:53.54
39.95 1:26.13 (46.18) 2:12.04 (45.91) 2:53.54 (41.50)
4 Talia Staines 11 Bourne End 3:06.69 2:55.28
39.86 1:27.13 (47.27) 2:12.54 (45.41) 2:55.28 (42.74)
5 Holly Wilks 11 Dunstable 3:07.99 2:55.79
39.37 1:24.18 (44.81) 2:11.19 (47.01) 2:55.79 (44.60)
6 Lauren Bearman 11 Hitchin 3:06.13 2:59.26
41.48 1:30.02 (48.54) 2:16.63 (46.61) 2:59.26 (42.63)

Event 402 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Josie Pretious-White 12 Bishop Stort 2:22.26 2:22.98
33.04 1:09.18 (36.14) 1:46.19 (37.01) 2:22.98 (36.79)
2 Hannah Bishop 12 Harlow Pen 2:30.94 2:27.61
33.62 1:10.70 (37.08) 1:49.73 (39.03) 2:27.61 (37.88)
3 Lauren Thomas 12 Mid Beds 2:31.42 2:30.65
34.81 1:13.77 (38.96) 1:53.60 (39.83) 2:30.65 (37.05)
4 Emily Semple 12 CoCSC 2:30.96 2:33.49
34.51 1:13.54 (39.03) 1:54.18 (40.64) 2:33.49 (39.31)
5 Niamh Wase 12 Mid Beds 2:32.78 2:35.12
35.50 1:15.12 (39.62) 1:55.97 (40.85) 2:35.12 (39.15)
6 Amelia Doland 12 Mid Beds 2:32.75 2:38.03
35.48 1:15.92 (40.44) 1:57.37 (41.45) 2:38.03 (40.66)
7 Beth Thomas 12 Mid Beds 2:35.86 2:40.19
36.86 1:18.62 (41.76) 2:00.29 (41.67) 2:40.19 (39.90)
8 Ellidy Dickman 12 Mid Beds 2:33.28 2:40.78
36.19 1:17.03 (40.84) 1:59.52 (42.49) 2:40.78 (41.26)
Level 3
1 Monica Ong 12 Co St Albans 2:45.27 2:35.19
36.80 1:16.70 (39.90) 1:57.04 (40.34) 2:35.19 (38.15)
2 Jade Hopkinson 12 Harlow Pen 2:54.00 2:44.55
35.90 1:17.88 (41.98) 2:01.73 (43.85) 2:44.55 (42.82)
3 Bethany Craig 12 Watford Sc 2:51.68 2:47.17
38.32 1:21.38 (43.06) 2:05.33 (43.95) 2:47.17 (41.84)
4 Ellie Hind 12 Harlow Pen 2:52.30 2:50.18
37.88 1:20.25 (42.37) 2:05.32 (45.07) 2:50.18 (44.86)

Event 402 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Eleanor Mitchell 13 Bishop Stort 2:11.81 2:08.18
30.08 1:03.01 (32.93) 1:35.44 (32.43) 2:08.18 (32.74)
2 Georgina Curtis 13 Mid Beds 2:18.77 2:17.65
32.06 1:07.08 (35.02) 1:43.08 (36.00) 2:17.65 (34.57)
3 Bronagh Whisken 13 CoCSC 2:19.85 2:18.68
32.59 1:07.57 (34.98) 1:43.06 (35.49) 2:18.68 (35.62)
4 Abigail Green 13 Watford Sc 2:17.99 2:19.91
32.03 1:07.75 (35.72) 1:44.45 (36.70) 2:19.91 (35.46)
5 Julia Lenkiewicz 13 Mid Beds 2:21.26 2:24.85
32.88 1:09.86 (36.98) 1:47.69 (37.83) 2:24.85 (37.16)
6 Evie Harrington 13 CoCSC 2:20.25 2:25.57
33.33 1:10.16 (36.83) 1:47.92 (37.76) 2:25.57 (37.65)
7 Lucy Brett 13 Hitchin 2:29.12 2:26.31
33.49 1:11.35 (37.86) 1:49.62 (38.27) 2:26.31 (36.69)
8 Grace Horne 13 Co St Albans 2:28.46 2:27.23
33.23 1:10.55 (37.32) 1:49.69 (39.14) 2:27.23 (37.54)
9 Emily Hills 13 Harlow Pen 2:29.36 2:27.31
32.73 1:10.39 (37.66) 1:49.33 (38.94) 2:27.31 (37.98)
10 Aimee Woodage 13 Watford Sc 2:32.79 2:30.76
34.78 1:13.37 (38.59) 1:53.39 (40.02) 2:30.76 (37.37)
11 Rhiannon Fleming 13 Biggleswade 2:34.03 2:32.49
35.14 1:14.07 (38.93) 1:54.78 (40.71) 2:32.49 (37.71)
12 Lauren Goodyer 13 Mid Beds 2:34.70 2:33.43
35.39 1:14.46 (39.07) 1:54.89 (40.43) 2:33.43 (38.54)
13 Charlotte Hancock 13 Mid Beds 2:34.42 2:39.24
35.77 1:16.08 (40.31) 1:59.01 (42.93) 2:39.24 (40.23)
Level 3
1 Alice Dyson 13 Harpenden 2:47.20 2:32.10
34.19 1:13.35 (39.16) 1:53.01 (39.66) 2:32.10 (39.09)
2 Shannon Nichols 13 Watford Sc 2:44.84 2:34.78
35.66 1:15.59 (39.93) 1:56.92 (41.33) 2:34.78 (37.86)
3 Ella Hill 13 Mid Beds 2:42.85 2:35.86
34.75 1:14.87 (40.12) 1:57.77 (42.90) 2:35.86 (38.09)
4 Freya Bennett 13 Co St Albans 2:41.46 2:36.29
1:58.33 ( ) 2:36.29 (37.96)
5 Samantha Tyler 13 Modernians 2:47.55 2:36.73
36.72 1:17.39 (40.67) 1:58.17 (40.78) 2:36.73 (38.56)
6 Kiera Mascall 13 Harlow Pen 2:39.59 2:39.56
36.68 1:17.03 (40.35) 1:58.86 (41.83) 2:39.56 (40.70)
7 Charlotte Baxter 13 Linslade 2:38.44 2:47.38
38.03 1:20.95 (42.92) 2:04.57 (43.62) 2:47.38 (42.81)

Event 402 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Amy Godsave 14 Hoddesdon 2:09.16 2:07.67
28.63 1:01.16 (32.53) 1:34.63 (33.47) 2:07.67 (33.04)
2 Chantal Smith 14 Team Luton 2:15.77 2:16.04
31.29 1:05.45 (34.16) 1:41.25 (35.80) 2:16.04 (34.79)
3 Susanna Fraser 14 CoCSC 2:20.01 2:16.62
32.05 1:06.97 (34.92) 1:42.15 (35.18) 2:16.62 (34.47)
4 Emily Lampon 14 Bishop Stort 2:22.93 2:16.87
32.52 1:07.86 (35.34) 1:42.70 (34.84) 2:16.87 (34.17)
5 Victoria Sanderson 14 Linslade 2:18.32 2:17.08
32.18 1:07.41 (35.23) 1:43.31 (35.90) 2:17.08 (33.77)
6 Sophie Burns 14 Watford Sc 2:17.08 2:17.53
32.28 1:07.37 (35.09) 1:43.04 (35.67) 2:17.53 (34.49)
7 Victoria Pope 14 Watford Sc 2:19.18 2:17.85
31.58 1:06.94 (35.36) 1:43.16 (36.22) 2:17.85 (34.69)
8 Gemma Trott 14 Modernians 2:19.13 2:18.27
32.02 1:07.14 (35.12) 1:43.52 (36.38) 2:18.27 (34.75)
9 Sophia Rodrigues 14 CoCSC 2:18.79 2:19.47
31.81 1:06.87 (35.06) 1:43.11 (36.24) 2:19.47 (36.36)
10 Jasmine Skellern 14 CoCSC 2:22.22 2:21.37
31.87 1:07.29 (35.42) 1:44.69 (37.40) 2:21.37 (36.68)
11 Hannah Hawkins 14 Modernians 2:22.51 2:24.51
33.23 1:10.02 (36.79) 1:47.73 (37.71) 2:24.51 (36.78)
12 Olivia Thomas 14 Mid Beds 2:23.30 2:24.96
32.37 1:09.31 (36.94) 1:47.74 (38.43) 2:24.96 (37.22)
13 Emily Smith-Williams 14 Daventry 2:23.20 2:25.53
32.91 1:09.64 (36.73) 1:47.81 (38.17) 2:25.53 (37.72)
Level 3
1 Charlotte Inness 14 Bicester 2:37.40 2:30.65
34.61 1:13.04 (38.43) 1:53.33 (40.29) 2:30.65 (37.32)
2 Katrina Lowdon 14 Hitchin 2:36.97 2:36.92
35.80 1:14.45 (38.65) 1:55.94 (41.49) 2:36.92 (40.98)
3 Chloe Playford 14 Biggleswade 2:40.80 2:38.15
35.61 1:15.94 (40.33) 1:58.14 (42.20) 2:38.15 (40.01)
4 Phoebe Elsam 14 Watford Sc 2:38.48 2:39.81
35.92 1:16.62 (40.70) 1:59.02 (42.40) 2:39.81 (40.79)

Event 402 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Charlotte Fillmore 15 Watford Sc 2:11.99 2:18.02
31.92 1:06.31 (34.39) 1:42.24 (35.93) 2:18.02 (35.78)
2 Sian Jones 15 Biggleswade 2:15.98 2:19.86
32.16 1:07.51 (35.35) 1:44.29 (36.78) 2:19.86 (35.57)
3 Emma Lees 15 Co St Albans 2:24.80 2:23.24
33.31 1:09.21 (35.90) 1:46.18 (36.97) 2:23.24 (37.06)
Level 3
1 Jodie Harris 15 Bicester 2:31.40 2:28.54
34.24 1:11.96 (37.72) 1:50.98 (39.02) 2:28.54 (37.56)
2 Olivia Martin 15 Watford Sc 2:38.83 2:30.74
34.71 1:12.96 (38.25) 1:52.66 (39.70) 2:30.74 (38.08)
3 Ella Marlow Gilks 15 Flitwick 2:32.92 2:33.60
34.41 1:13.85 (39.44) 1:54.84 (40.99) 2:33.60 (38.76)

Event 402 Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Olivia Lillywhite 17 Biggleswade 2:24.35 2:28.12
33.89 1:11.19 (37.30) 1:49.63 (38.44) 2:28.12 (38.49)
Level 3
1 Taylor Hart 16 CoCSC 2:33.89 2:33.60
35.18 1:14.20 (39.02) 1:53.79 (39.59) 2:33.60 (39.81)
Page last refreshed: 03:05:31