Event 405 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 3
1 Daniel Murtagh 10 Stevenage 1:25.74 1:22.21
39.87 1:22.21 (42.34)
2 Joshua Trewin 10 Co St Albans 1:46.24 1:26.56
42.18 1:26.56 (44.38)
3 Cameron Digman 10 Bicester 1:35.56 1:36.47
47.28 1:36.47 (49.19)

Event 405 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Thomas Cadenhead 11 Co St Albans 1:20.91 1:16.34
37.39 1:16.34 (38.95)
2 Nicholas Botha 11 Bishop Stort 1:24.13 1:19.87
39.12 1:19.87 (40.75)
3 Eoin Compton 11 Team Luton 1:20.46 1:20.85
39.67 1:20.85 (41.18)
4 Saric Lewington 11 Dunstable 1:25.26 1:22.45
40.16 1:22.45 (42.29)
5 Joshua Bristow 11 Modernians 1:27.10 1:24.07
40.09 1:24.07 (43.98)
Level 3
1 Oliver Owen 11 Hitchin 1:39.81 1:25.64
41.31 1:25.64 (44.33)
2 Alexander Catton 11 Bishop Stort 1:36.38 1:27.52
42.57 1:27.52 (44.95)

Event 405 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Daniel Chada 12 Bishop Stort 1:13.50 1:11.11
34.36 1:11.11 (36.75)
2 Michael Ripper 12 Harpenden 1:15.48 1:13.99
35.83 1:13.99 (38.16)
3 Matthew Peck 12 Biggleswade 1:16.50 1:14.33
36.07 1:14.33 (38.26)
4 Daniel Flemons 12 Team Luton 1:19.52 1:17.63
37.45 1:17.63 (40.18)
Level 3
1 Jonathon Adam 12 Royston 1:25.50 1:20.45
39.75 1:20.45 (40.70)
2 Toby Tomlinson 12 Biggleswade 1:28.33 1:24.42
40.25 1:24.42 (44.17)
3 Jack Sangster 12 Modernians 1:29.53 1:29.35
43.06 1:29.35 (46.29)

Event 405 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Joseph Taylor 13 Bishop Stort 1:10.24 1:11.51
34.44 1:11.51 (37.07)
2 Jack Emerson 13 Hitchin 1:13.08 1:11.98
34.95 1:11.98 (37.03)
3 Matteo Tontodonati 13 Hoddesdon 1:15.13 1:14.72
36.19 1:14.72 (38.53)
4 Joel Green 13 Co St Albans 1:18.62 1:16.78
36.95 1:16.78 (39.83)
Level 3
1 Cameron White 13 Modernians 1:22.70 1:19.92
39.09 1:19.92 (40.83)
2 Sebastian Parton 13 CoCSC 1:22.61 1:20.21
3 Benjamen Inness 13 Bicester 1:24.89 1:26.64
40.31 1:26.64 (46.33)

Event 405 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Sam Gamble 14 Hitchin 1:04.40 1:04.17
31.40 1:04.17 (32.77)
2 Daniel Hill 14 Linslade 1:05.16 1:05.01
32.07 1:05.01 (32.94)
3 Callum Keane 14 Co St Albans 1:08.56 1:06.95
32.94 1:06.95 (34.01)
4 Thomas Faulkner 14 Leighton Buz 1:09.64 1:07.88
32.22 1:07.88 (35.66)
5 Matthew Bentley 14 Hatfield 1:09.80 1:08.92
33.57 1:08.92 (35.35)
6 Jack Fagan 14 Watford Sc 1:10.16 1:09.94
34.18 1:09.94 (35.76)
7 Benjamin Horsford 14 Biggleswade 1:11.34 1:13.03
35.84 1:13.03 (37.19)
Level 3
1 Jonathan Owen 14 Hitchin 1:19.82 1:13.23
35.61 1:13.23 (37.62)
2 Harry Jones 14 Hitchin 1:16.15 1:13.80
35.91 1:13.80 (37.89)
3 Oliver Winder 14 Flitwick 1:19.48 1:14.13
35.65 1:14.13 (38.48)
4 Benjamin Sarsfield 14 Mid Beds 1:17.34 1:19.45
37.67 1:19.45 (41.78)

Event 405 Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Ryan Jarvis 15 Team Luton 1:08.66 1:09.57
33.87 1:09.57 (35.70)
Level 3
1 Aaron Hird 15 Modernians 1:11.64 1:12.92
34.84 1:12.92 (38.08)

Event 405 Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
Level 2
1 Huw Jones 17 Biggleswade 1:04.32 1:04.97
31.65 1:04.97 (33.32)
Level 3
1 Joseph Walsh 18 Royston 1:05.50 1:04.17
31.76 1:04.17 (32.41)
2 Christopher Murphy 17 Flitwick 1:06.68 1:08.02
32.79 1:08.02 (35.23)
Page last refreshed: 04:40:59