Event 1 Boys 10 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Robbie Lightowler 10 COSTA 6:55.62 6:04.95
41.77 1:30.25 (48.48) 2:15.70 (45.45) 3:01.61 (45.91)
3:53.16 (51.55) 4:47.07 (53.91) 5:27.73 (40.66) 6:04.95 (37.22)
2 Ethan Farrell 10 BWPT 6:46.74 6:05.35
39.53 1:26.83 (47.30) 2:13.24 (46.41) 3:02.18 (48.94)
3:52.51 (50.33) 4:45.85 (53.34) 5:26.35 (40.50) 6:05.35 (39.00)
3 Matthew Chapman 10 NHNA 6:48.96 6:35.67
46.63 1:41.96 (55.33) 2:29.23 (47.27) 3:15.40 (46.17)
4:14.06 (58.66) 5:13.20 (59.14) 5:54.11 (40.91) 6:35.67 (41.56)
4 Sean Hogan 10 LUTT 7:08.50 6:43.58
45.52 1:36.78 (51.26) 2:25.87 (49.09) 3:17.70 (51.83)
4:17.99 (1:00.29) 5:18.42 (1:00.43) 6:00.96 (42.54) 6:43.58 (42.62)

Event 1 Boys 11 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Frederick Woodcock 11 HEMT 6:23.34 6:09.47
41.90 1:29.67 (47.77) 2:13.98 (44.31) 2:59.46 (45.48)
3:53.52 (54.06) 4:50.71 (57.19) 5:31.28 (40.57) 6:09.47 (38.19)
2 Toby Pasmore 11 GRIL 6:29.72 6:17.37
44.54 1:36.36 (51.82) 2:25.90 (49.54) 3:13.40 (47.50)
4:03.89 (50.49) 4:55.34 (51.45) 5:36.16 (40.82) 6:17.37 (41.21)
3 Ethan Lamb 11 HATT 7:04.58 6:28.98
45.18 1:39.57 (54.39) 2:30.39 (50.82) 3:19.24 (48.85)
4:12.28 (53.04) 5:06.35 (54.07) 5:49.60 (43.25) 6:28.98 (39.38)
4 Josh Stephenson-Ganne 11 VULA 7:35.34 6:29.44
44.13 1:39.58 (55.45) 2:25.71 (46.13) 3:13.58 (47.87)
4:09.96 (56.38) 5:09.63 (59.67) 5:50.21 (40.58) 6:29.44 (39.23)
5 Arthur Woodcock 11 HEMT 6:56.19 6:31.58
45.87 1:39.37 (53.50) 2:26.80 (47.43) 3:15.70 (48.90)
4:09.57 (53.87) 5:07.46 (57.89) 5:49.72 (42.26) 6:31.58 (41.86)
6 Hayden Davies 11 MBDT 7:09.65 6:32.33
45.11 1:41.11 (56.00) 2:26.85 (45.74) 3:13.40 (46.55)
4:10.40 (57.00) 5:08.61 (58.21) 5:52.81 (44.20) 6:32.33 (39.52)
7 Christopher Murphy 11 MBDT 6:54.00 6:33.31
45.12 1:38.87 (53.75) 2:27.46 (48.59) 3:16.89 (49.43)
4:13.62 (56.73) 5:11.97 (58.35) 5:53.40 (41.43) 6:33.31 (39.91)
8 Joseph Milevsnic 11 STET 6:30.00 6:36.02
44.18 1:40.59 (56.41) 2:28.01 (47.42) 3:16.72 (48.71)
4:10.74 (54.02) 5:07.68 (56.94) 5:53.22 (45.54) 6:36.02 (42.80)
9 Alex Mason 11 LUTT 7:32.01 6:50.88
44.53 1:39.20 (54.67) 2:32.69 (53.49) 3:26.11 (53.42)
4:22.69 (56.58) 5:21.22 (58.53) 6:07.35 (46.13) 6:50.88 (43.53)

Event 1 Boys 12 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 5:20.35 5:07.64
35.08 1:13.26 (38.18) 1:50.57 (37.31) 2:28.19 (37.62)
3:13.65 (45.46) 3:57.18 (43.53) 4:33.50 (36.32) 5:07.64 (34.14)
2 Marcus Cook 12 DEEA 5:30.41 5:26.21
37.19 1:18.06 (40.87) 1:59.35 (41.29) 2:39.91 (40.56)
3:27.48 (47.57) 4:14.69 (47.21) 4:50.95 (36.26) 5:26.21 (35.26)
3 Colin Weighell 12 MBDT 6:24.40 5:53.57
40.57 1:27.16 (46.59) 2:11.70 (44.54) 2:55.63 (43.93)
3:46.07 (50.44) 4:36.62 (50.55) 5:16.15 (39.53) 5:53.57 (37.42)
4 Gavin Cournane 12 LUTT 6:18.90 6:01.89
40.41 1:28.33 (47.92) 2:17.47 (49.14) 3:05.51 (48.04)
3:52.26 (46.75) 4:43.46 (51.20) 5:23.57 (40.11) 6:01.89 (38.32)
5 Tom Lambert 12 LUTT 6:02.56 6:05.06
38.75 1:25.02 (46.27) 2:09.84 (44.82) 2:55.74 (45.90)
3:46.71 (50.97) 4:41.20 (54.49) 5:22.73 (41.53) 6:05.06 (42.33)
6 Kane Farrell 12 BWPT 6:25.10 6:10.36
42.27 1:35.87 (53.60) 2:24.44 (48.57) 3:11.80 (47.36)
4:01.03 (49.23) 4:51.67 (50.64) 5:32.83 (41.16) 6:10.36 (37.53)
7 Matthew Chapman 12 WATT 6:36.95 6:19.69
41.55 1:30.58 (49.03) 2:17.89 (47.31) 3:03.22 (45.33)
3:58.43 (55.21) 4:54.43 (56.00) 5:39.86 (45.43) 6:19.69 (39.83)
8 Jack Jarrett 12 STET 6:30.00 6:32.05
43.30 1:34.55 (51.25) 2:27.81 (53.26) 3:16.24 (48.43)
4:08.40 (52.16) 5:05.34 (56.94) 5:49.98 (44.64) 6:32.05 (42.07)

Event 1 Boys 13 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Dacre Capstick 13 HATT 5:23.87 5:04.15
33.03 1:12.46 (39.43) 1:49.69 (37.23) 2:27.49 (37.80)
3:10.55 (43.06) 3:53.98 (43.43) 4:30.45 (36.47) 5:04.15 (33.70)
2 Jack Spence 13 WATT 5:53.46 5:43.12
38.44 1:22.51 (44.07) 2:04.81 (42.30) 2:47.63 (42.82)
3:37.19 (49.56) 4:28.24 (51.05) 5:05.22 (36.98) 5:43.12 (37.90)
3 Daniel McAuliffe 13 GRIL 6:14.81 5:49.09
36.99 1:18.21 (41.22) 2:00.51 (42.30) 2:42.54 (42.03)
3:37.33 (54.79) 4:32.59 (55.26) 5:11.09 (38.50) 5:49.09 (38.00)
4 Toby Willson 13 MBDT 5:44.50 5:50.37
34.01 1:18.78 (44.77) 2:04.71 (45.93) 2:49.83 (45.12)
3:38.97 (49.14) 4:29.73 (50.76) 5:09.08 (39.35) 5:50.37 (41.29)
5 Jed Ardren 13 HODD 6:00.72 5:58.08
38.72 1:26.79 (48.07) 2:11.30 (44.51) 2:56.62 (45.32)
3:47.21 (50.59) 4:37.66 (50.45) 5:18.20 (40.54) 5:58.08 (39.88)
6 Samuel Warner 13 GRNA 6:17.09 6:07.96
40.27 1:29.09 (48.82) 2:13.22 (44.13) 2:58.35 (45.13)
3:54.59 (56.24) 4:51.12 (56.53) 5:29.52 (38.40) 6:07.96 (38.44)

Event 1 Boys 14 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas Lane 14 DEEA 5:00.64 5:08.31
31.57 1:09.81 (38.24) 1:50.38 (40.57) 2:30.75 (40.37)
3:13.60 (42.85) 3:55.58 (41.98) 4:33.05 (37.47) 5:08.31 (35.26)
2 James Fountain 14 VULA 5:15.60 5:09.42
34.92 1:13.69 (38.77) 1:53.43 (39.74) 2:34.90 (41.47)
3:17.88 (42.98) 4:02.25 (44.37) 4:35.98 (33.73) 5:09.42 (33.44)
3 Ross West 14 SLCA 5:15.67 5:11.73
30.35 1:07.57 (37.22) 1:47.60 (40.03) 2:26.53 (38.93)
3:13.23 (46.70) 3:59.42 (46.19) 4:36.27 (36.85) 5:11.73 (35.46)
4 Simon Weighell 14 MBDT 5:22.20 5:14.78
35.61 1:14.70 (39.09) 1:54.82 (40.12) 2:36.21 (41.39)
3:19.01 (42.80) 4:02.95 (43.94) 4:38.85 (35.90) 5:14.78 (35.93)
5 Carl Halford 14 MBDT 5:33.01 5:18.32
35.55 1:16.27 (40.72) 1:55.40 (39.13) 2:35.05 (39.65)
3:21.61 (46.56) 4:08.64 (47.03) 4:43.67 (35.03) 5:18.32 (34.65)
6 Kieran Garlick 14 NHNA 5:34.13 5:18.97
34.58 1:14.11 (39.53) 1:55.91 (41.80) 2:37.44 (41.53)
3:24.18 (46.74) 4:11.32 (47.14) 4:45.37 (34.05) 5:18.97 (33.60)
7 Oliver Thompson 14 NHNA 5:29.90 5:22.01
35.81 1:16.65 (40.84) 1:58.07 (41.42) 2:37.56 (39.49)
3:24.86 (47.30) 4:12.85 (47.99) 4:48.20 (35.35) 5:22.01 (33.81)
8 Daniel Riley 14 LUTT 5:27.90 5:28.09
35.33 1:15.73 (40.40) 1:56.28 (40.55) 2:36.80 (40.52)
3:25.86 (49.06) 4:16.10 (50.24) 4:53.03 (36.93) 5:28.09 (35.06)
9 Thomas Kelly 14 BWPT 5:50.88 5:32.96
34.94 1:21.00 (46.06) 2:02.64 (41.64) 2:45.53 (42.89)
3:30.43 (44.90) 4:17.60 (47.17) 4:55.82 (38.22) 5:32.96 (37.14)

Event 1 Boys 15 & Over 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Paul Titley 18 BWPT 4:51.66 5:03.34
30.19 1:06.86 (36.67) 1:45.54 (38.68) 2:25.44 (39.90)
3:07.76 (42.32) 3:52.09 (44.33) 4:28.68 (36.59) 5:03.34 (34.66)
2 Callum Candy 15 HATT 5:01.00 5:03.66
31.81 1:09.45 (37.64) 1:47.34 (37.89) 2:26.04 (38.70)
3:10.65 (44.61) 3:56.30 (45.65) 4:30.64 (34.34) 5:03.66 (33.02)
3 James Harrison 15 GRNA 5:14.40 5:04.92
30.82 1:05.50 (34.68) 1:44.54 (39.04) 2:22.29 (37.75)
3:09.76 (47.47) 3:57.85 (48.09) 4:31.43 (33.58) 5:04.92 (33.49)
4 Christian Stokes 15 BWPT 5:08.42 5:05.51
31.14 1:07.89 (36.75) 1:46.70 (38.81) 2:25.23 (38.53)
3:09.92 (44.69) 3:55.59 (45.67) 4:30.58 (34.99) 5:05.51 (34.93)
5 Lawrence Palmer 15 LUTT 5:18.96 5:09.65
32.99 1:12.12 (39.13) 1:53.47 (41.35) 2:34.35 (40.88)
3:15.42 (41.07) 3:58.23 (42.81) 4:35.10 (36.87) 5:09.65 (34.55)
6 Josh Farrell 15 BWPT 5:20.58 5:23.66
34.32 1:16.30 (41.98) 1:57.26 (40.96) 2:39.84 (42.58)
3:24.57 (44.73) 4:10.08 (45.51) 4:47.19 (37.11) 5:23.66 (36.47)
-- Lewis King 17 HATT 4:49.93 DQ
Page last refreshed: 03:42:51