Event 2 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Olivia Kelsey 10 VULA 1:37.96 1:34.54
45.83 1:34.54 (48.71)
2 Lily West 10 STET 1:38.00 1:36.01
46.37 1:36.01 (49.64)
3 Sophie Burnham 10 NHNA 1:46.36 1:37.26
46.91 1:37.26 (50.35)
4 Alison Haworth 10 VULA 1:44.91 1:37.28
46.59 1:37.28 (50.69)
5 Katie Smith 10 HATT 1:43.19 1:39.15
47.85 1:39.15 (51.30)
6 Jessica Caughtry 10 BWPT 1:45.19 1:41.16
48.49 1:41.16 (52.67)
7 Olivia Conway 10 DEEA 1:45.42 1:41.44
47.50 1:41.44 (53.94)
8 Charlotte Longden 10 HATT 1:43.21 1:41.49
48.47 1:41.49 (53.02)
9 Hayley Warrington 10 HODD 1:50.64 1:44.33
47.68 1:44.33 (56.65)
10 Claire Golightly 10 KEYL 1:46.50 1:44.90
50.77 1:44.90 (54.13)
11 Lorna Shore 10 NHNA 1:48.97 1:45.88
51.02 1:45.88 (54.86)
12 Jessica Tanseli 10 LUTT 1:52.45 1:46.15
49.28 1:46.15 (56.87)
13 Fiona McQuire 10 WATT 1:55.44 1:52.17
55.11 1:52.17 (57.06)
14 Amber Starkey 10 LUTT 1:54.50 1:53.18
55.17 1:53.18 (58.01)
15 Pippa Shuttleworth 10 GRIL 1:56.90 1:53.31
55.61 1:53.31 (57.70)

Event 2 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Sarah Fountain 11 VULA 1:28.03 1:24.11
40.35 1:24.11 (43.76)
2 Christie Bays 11 STET 1:24.30 1:25.13
40.47 1:25.13 (44.66)
3 Anne-Marie Du Preez 11 COSTA 1:29.04 1:25.79
41.52 1:25.79 (44.27)
4 Emily McConnell 11 BWPT 1:29.61 1:27.50
41.12 1:27.50 (46.38)
5 Natasha Hirst 11 BWPT 1:33.60 1:29.11
42.78 1:29.11 (46.33)
6 India Hammond 11 HATT 1:34.61 1:30.08
41.98 1:30.08 (48.10)
7 Isabelle Martin 11 MBDT 1:29.94 1:30.47
42.91 1:30.47 (47.56)
8 Saffron Mabbutt 11 NHNA 1:43.27 1:33.48
45.97 1:33.48 (47.51)
9 Brogan Lee 11 LUTT 1:40.35 1:33.70
44.09 1:33.70 (49.61)
10 Hallie Knight 11 VULA 1:47.80 1:33.75
44.42 1:33.75 (49.33)
11 Annie Little 11 CAMT 1:38.23 1:34.39
45.61 1:34.39 (48.78)
12 Amy Chung 11 WATT 1:43.99 1:35.82
46.44 1:35.82 (49.38)
13 Zoey Garlick 11 NHNA 1:46.28 1:37.18
47.47 1:37.18 (49.71)
14 Amber Sheldon 11 GRNA 1:45.63 1:37.90
47.24 1:37.90 (50.66)
15 Kate Hill 11 GRIL 1:46.92 1:38.49
47.60 1:38.49 (50.89)
16 Victoria Pritchard 11 HATT 1:47.11 1:41.31
48.16 1:41.31 (53.15)
17 Rhian Mather 11 HATT 1:47.80 1:42.39
49.34 1:42.39 (53.05)
18 Emma Target 11 HATT 1:47.11 1:43.20
49.41 1:43.20 (53.79)
19 Katrina White 11 VULA 1:40.98 1:44.01
49.29 1:44.01 (54.72)
20 Gemma Starkey 11 LUTT 1:46.28 1:44.30
49.23 1:44.30 (55.07)
21 Bethany Walker 11 SLCA 1:44.20 1:44.33
49.25 1:44.33 (55.08)
22 Georgia Hazel 11 STET 1:45.00 1:47.33
50.11 1:47.33 (57.22)

Event 2 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Helen Davey 12 BWPT 1:27.83 1:25.96
41.39 1:25.96 (44.57)
2 Lorna Barnes 12 NHNA 1:32.38 1:29.63
42.29 1:29.63 (47.34)
3 Kathryn Burr 12 HERT 1:25.54 1:29.65
42.87 1:29.65 (46.78)
4 Amber Swales 12 BWPT 1:35.80 1:30.48
43.34 1:30.48 (47.14)
5 Charlotte Catterall 12 BWPT 1:37.67 1:33.96
43.00 1:33.96 (50.96)
6 Louise Smith 12 NHNA 1:37.05 1:34.72
44.84 1:34.72 (49.88)
7 Hayley Golightly 12 KEYL 1:37.00 1:34.98
44.71 1:34.98 (50.27)

Event 2 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Carina Bays 13 STET 1:19.00 1:22.60
39.59 1:22.60 (43.01)
2 Hannah Parr 13 LUTT 1:26.37 1:23.40
40.41 1:23.40 (42.99)
3 Lydia Smith 13 HATT 1:23.89 1:23.68
39.74 1:23.68 (43.94)
4 Laura Ballaam 13 DEEA 1:24.04 1:28.38
42.48 1:28.38 (45.90)
5 Heather Smith 13 SLCA 1:26.61 1:28.63
42.66 1:28.63 (45.97)
6 Heather Tysoe 13 WATT 1:31.74 1:28.97
43.12 1:28.97 (45.85)
7 Lauren Freeman 13 VULA 1:28.74 1:29.50
42.75 1:29.50 (46.75)
8 Laura Smith 13 LUTT 1:31.43 1:29.96
44.34 1:29.96 (45.62)
9 Hannah Boston 13 LUTT 1:30.01 1:31.17
43.21 1:31.17 (47.96)
10 Katie Lightowler 13 COSTA 1:31.07 1:31.26
43.16 1:31.26 (48.10)
11 Samara Mcknight 13 DEEA 1:29.62 1:31.55
42.77 1:31.55 (48.78)
12 Coralie Du Preez 13 COSTA 1:31.34 1:32.17
45.20 1:32.17 (46.97)
13 Madeleine Martin 13 NHNA 1:31.07 1:35.51
45.62 1:35.51 (49.89)
14 Harriet Wase 13 BWPT 1:31.58 1:35.86
46.74 1:35.86 (49.12)

Event 2 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Charlotte McConnell 14 BWPT 1:20.05 1:20.92
37.87 1:20.92 (43.05)
2 Emma Warrington 14 HODD 1:19.04 1:21.15
38.15 1:21.15 (43.00)
3 Chelsea Prouten 14 HUNT 1:21.70 1:22.45
39.28 1:22.45 (43.17)
4 Katie Sykes 14 KLWT 1:24.70 1:24.57
39.49 1:24.57 (45.08)
5 Amy Stewart 14 WATT 1:28.50 1:26.49
42.73 1:26.49 (43.76)
6 Sammie Earth 14 SLCA 1:25.53 1:26.51
40.17 1:26.51 (46.34)
7 Yolanda Batson 14 LUTT 1:28.11 1:27.20
41.67 1:27.20 (45.53)

Event 2 Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Angelina Lim 15 DEEA 1:17.85 1:19.11
37.86 1:19.11 (41.25)
2 Sarah King 15 VULA 1:20.20 1:21.90
39.20 1:21.90 (42.70)
3 Harriet Lee 16 BWPT 1:21.17 1:22.20
39.37 1:22.20 (42.83)
4 Zoe Smith 16 LUTT 1:23.50 1:22.22
39.20 1:22.22 (43.02)
5 Carmen Mallet 15 BWPT 1:20.11 1:22.73
39.22 1:22.73 (43.51)
6 Faye Barnard 17 HATT 1:20.13 1:23.06
39.70 1:23.06 (43.36)
7 Katie Quinn 15 HATT 1:21.73 1:23.72
39.87 1:23.72 (43.85)
8 Jenny Budden 15 GRIL 1:20.50 1:25.17
41.06 1:25.17 (44.11)
9 Louise Simmons 15 MBDT 1:27.38 1:27.39
42.03 1:27.39 (45.36)
10 Basia Capstick 15 HATT 1:27.07 1:27.83
40.64 1:27.83 (47.19)
Page last refreshed: 02:52:43