Event 3 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Tim Shuttleworth 10 GRIL 1:29.63 1:23.56
37.71 1:23.56 (45.85)
2 William Adhemar 10 NHNA 1:45.26 1:26.52
40.86 1:26.52 (45.66)
3 Luke Hazelhurst 10 HATT 1:32.29 1:32.64
44.95 1:32.64 (47.69)
4 Sean Hogan 10 LUTT 1:33.85 1:38.19
46.83 1:38.19 (51.36)

Event 3 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Christopher Barrett 11 DEEA 1:16.88 1:19.13
38.14 1:19.13 (40.99)
2 Thomas Ballaam 11 DEEA 1:26.65 1:22.29
38.39 1:22.29 (43.90)
3 Oliver Martin 11 NHNA 1:29.29 1:25.72
41.23 1:25.72 (44.49)
4 Jake Lucas 11 NHNA 1:35.31 1:28.87
39.98 1:28.87 (48.89)
5 Toby Pasmore 11 GRIL 1:40.62 1:29.05
41.97 1:29.05 (47.08)
6 Christopher Murphy 11 MBDT 1:32.23 1:33.13
10.85 1:33.13 (1:22.28)
7 Ethan Lamb 11 HATT 1:38.22 1:35.41
47.32 1:35.41 (48.09)
8 Jordan Batson 11 LUTT 1:40.25 1:36.94
45.04 1:36.94 (51.90)
9 Roberto Di Muro 11 GRIL 1:40.55 1:37.92
43.83 1:37.92 (54.09)
10 Joseph Milevsnic 11 STET 1:32.84 1:42.42
48.35 1:42.42 (54.07)

Event 3 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 1:11.46 1:13.05
34.45 1:13.05 (38.60)
2 Thomas Worbey 12 HATT 1:19.33 1:16.05
34.81 1:16.05 (41.24)
3 Tom Lambert 12 LUTT 1:24.52 1:22.82
37.69 1:22.82 (45.13)
4 Sullivan Stoner 12 SLCA 1:24.70 1:23.84
39.63 1:23.84 (44.21)
5 Andrew Dennis 12 NHNA 1:29.20 1:24.00
39.91 1:24.00 (44.09)
6 David Allen 12 MBDT 1:26.61 1:30.20
38.14 1:30.20 (52.06)
7 Jack Jarrett 12 STET 1:25.00 1:30.96
42.47 1:30.96 (48.49)

Event 3 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Michael Drakard 13 SLCA 1:17.37 1:13.94
35.52 1:13.94 (38.42)
2 Luke Target 13 HATT 1:16.50 1:14.21
35.68 1:14.21 (38.53)
3 Alex Pasmore 13 GRIL 1:20.52 1:19.50
37.78 1:19.50 (41.72)
4 Jack Steel 13 STET 1:18.15 1:20.24
36.05 1:20.24 (44.19)
-- Dacre Capstick 13 HATT 1:06.38 NS

Event 3 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Lewis Farren 14 VULA 1:09.83 1:05.34
31.84 1:05.34 (33.50)
2 Thomas Lane 14 DEEA 1:05.18 1:05.50
30.78 1:05.50 (34.72)
3 Alex Raine 14 BWPT 1:08.91 1:06.56
30.67 1:06.56 (35.89)
4 Ross West 14 SLCA 1:08.37 1:08.08
31.27 1:08.08 (36.81)
5 Aydin Berki 14 BWPT 1:09.61 1:09.49
32.47 1:09.49 (37.02)
6 Simon Weighell 14 MBDT 1:11.46 1:11.50
33.46 1:11.50 (38.04)
7 Daniel Riley 14 LUTT 1:12.24 1:11.54
34.02 1:11.54 (37.52)
8 Kieran Garlick 14 NHNA 1:12.21 1:12.92
34.61 1:12.92 (38.31)

Event 3 Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Andrew Wheeler 22 MODT 1:01.92 1:02.84
28.89 1:02.84 (33.95)
2 James Harrison 15 GRNA 1:04.98 1:03.67
29.81 1:03.67 (33.86)
3 Lewis King 17 HATT 1:03.33 1:04.02
31.07 1:04.02 (32.95)
4 Fraser Farren 16 VULA 1:07.48 1:06.65
31.48 1:06.65 (35.17)
5 Christopher Bradbury 15 BWPT 1:05.63 1:07.48
29.61 1:07.48 (37.87)
6 Adam Connell 17 BWPT 1:08.20 1:08.46
30.35 1:08.46 (38.11)
7 Lawrence Palmer 15 LUTT 1:11.06 1:08.70
32.80 1:08.70 (35.90)
8 Matthew Wilkinson 17 CAMT 1:09.34 1:09.47
33.21 1:09.47 (36.26)
9 Simon Liddle 16 MBDT 1:10.21 1:10.15
32.67 1:10.15 (37.48)
10 Christopher Davey 15 BWPT 1:11.06 1:14.57
34.11 1:14.57 (40.46)
Page last refreshed: 20:29:34