Event 6 Girls 9 & Under 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Abigail Burr 9 VULA 3:20.72 3:13.05
41.60 1:29.40 (47.80) 2:30.42 (1:01.02) 3:13.05 (42.63)
2 Rebecca Freestone 9 HODD NT 3:19.42
44.98 1:33.55 (48.57) 2:34.29 (1:00.74) 3:19.42 (45.13)
3 Chloe James 9 VULA 3:33.44 3:23.13
49.88 1:38.47 (48.59) 2:42.21 (1:03.74) 3:23.13 (40.92)
4 Sammy James 9 VULA 3:49.60 3:25.24
1:40.62 ( ) 2:42.02 (1:01.40) 3:25.24 (43.22)
5 Devon Stoner 9 SLCA 3:40.70 3:27.31
46.82 1:36.96 (50.14) 2:41.61 (1:04.65) 3:27.31 (45.70)
6 Sophie Bradley 9 LUTT 4:01.32 3:28.37
51.86 1:42.58 (50.72) 2:44.22 (1:01.64) 3:28.37 (44.15)
7 Rosie Knight 9 VULA 3:33.55 3:30.04
49.65 1:41.74 (52.09) 2:43.80 (1:02.06) 3:30.04 (46.24)
8 Rebecca Rice 9 HATT 3:40.54 3:30.61
47.61 1:41.65 (54.04) 2:42.39 (1:00.74) 3:30.61 (48.22)
9 Elizabeth Oakley 9 GRIL 4:03.28 3:34.04
49.45 1:44.12 (54.67) 2:48.54 (1:04.42) 3:34.04 (45.50)
10 Hannah Yorwerth 9 COSTA 3:59.86 3:38.32
53.36 1:50.41 (57.05) 2:52.95 (1:02.54) 3:38.32 (45.37)
11 Freya Mayhew 9 HEMT 3:40.60 3:39.50
53.97 1:49.66 (55.69) 2:49.99 (1:00.33) 3:39.50 (49.51)
11 Rachel Templeman 9 LUTT 3:49.81 3:39.50
48.80 1:47.53 (58.73) 2:53.55 (1:06.02) 3:39.50 (45.95)
13 Paige Wilding 9 HEMT 3:39.41 3:42.42
50.57 1:43.62 (53.05) 2:49.22 (1:05.60) 3:42.42 (53.20)
-- Sophie Henson 9 COSTA 3:53.72 DQ
8.3 Alternating movement of legs or feet - fly
-- Olivia Hazel 9 STET 3:40.00 DQ
-- Zoe Griffiths 9 HUNT 4:10.89 DQ

Event 6 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Alison Haworth 10 VULA 2:54.67 2:48.37
39.40 1:19.71 (40.31) 2:12.50 (52.79) 2:48.37 (35.87)
2 Kerensa Ward 10 NHNA 3:04.04 2:53.04
39.04 1:20.93 (41.89) 2:14.27 (53.34) 2:53.04 (38.77)
3 Sophie Burnham 10 NHNA 3:00.55 2:55.54
39.21 1:23.61 (44.40) 2:18.62 (55.01) 2:55.54 (36.92)
4 Gabrielle Vickers 10 VULA 3:23.05 3:03.25
41.00 1:28.81 (47.81) 2:23.17 (54.36) 3:03.25 (40.08)
5 Emily Bradbury 10 BWPT 3:12.01 3:04.11
42.25 1:28.69 (46.44) 2:24.43 (55.74) 3:04.11 (39.68)
6 Jessica Caughtry 10 BWPT 3:18.22 3:05.99
44.14 1:29.51 (45.37) 2:23.65 (54.14) 3:05.99 (42.34)
7 Jessica Jackson 10 STET 3:12.60 3:06.78
42.63 1:30.30 (47.67) 2:26.89 (56.59) 3:06.78 (39.89)
8 Charlotte Longden 10 HATT 3:15.85 3:12.90
47.75 1:35.09 (47.34) 2:30.03 (54.94) 3:12.90 (42.87)
9 Hayley Warrington 10 HODD 3:19.29 3:14.36
46.67 1:35.62 (48.95) 2:30.30 (54.68) 3:14.36 (44.06)
10 Sydney Crouch 10 HODD 3:27.97 3:14.43
45.28 1:35.14 (49.86) 2:30.80 (55.66) 3:14.43 (43.63)
11 Pippa Shuttleworth 10 GRIL 3:21.89 3:15.25
46.23 1:33.92 (47.69) 2:35.78 (1:01.86) 3:15.25 (39.47)
12 Olivia Conway 10 DEEA 3:22.17 3:16.84
46.35 1:38.99 (52.64) 2:34.71 (55.72) 3:16.84 (42.13)
13 Grace Bradbury 10 NHNA 3:33.67 3:18.48
48.68 1:36.38 (47.70) 2:37.29 (1:00.91) 3:18.48 (41.19)
14 Hannah Ford 10 GRNA 3:28.92 3:20.21
50.21 1:38.07 (47.86) 2:35.88 (57.81) 3:20.21 (44.33)
15 Emily Keith 10 COSTA 3:17.67 3:21.87
50.59 1:41.94 (51.35) 2:38.07 (56.13) 3:21.87 (43.80)
16 Tsiu-Kim Bagan 10 GRIL 3:31.22 3:23.64
47.99 1:37.92 (49.93) 2:37.18 (59.26) 3:23.64 (46.46)
17 Claire Golightly 10 KEYL 3:45.02 3:33.91
57.67 1:51.76 (54.09) 2:47.70 (55.94) 3:33.91 (46.21)
18 Rachel Miller 10 LUTT 3:49.98 3:40.86
56.38 1:53.20 (56.82) 2:53.40 (1:00.20) 3:40.86 (47.46)
-- Becky Hawes 10 NHNA 3:49.81 DQ
8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly
-- Beth Currant 10 LUTT 3:50.69 DQ
-- Lorna Shore 10 NHNA 3:40.81 DQ
8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly

Event 6 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Christie Bays 11 STET 2:47.10 2:45.13
38.80 1:23.17 (44.37) 2:08.02 (44.85) 2:45.13 (37.11)
2 Lauren Betts 11 NHNA 2:54.45 2:45.81
40.52 1:21.08 (40.56) 2:10.02 (48.94) 2:45.81 (35.79)
3 Laura Pigott 11 GRNA 2:47.99 2:46.62
37.51 1:21.00 (43.49) 2:10.16 (49.16) 2:46.62 (36.46)
4 Natasha Hirst 11 BWPT 3:05.70 2:50.06
37.76 1:20.82 (43.06) 2:10.89 (50.07) 2:50.06 (39.17)
5 Anne-Marie Du Preez 11 COSTA 2:55.78 2:52.00
37.83 1:25.85 (48.02) 2:12.28 (46.43) 2:52.00 (39.72)
6 India Hammond 11 HATT 2:59.98 2:52.41
40.13 1:23.43 (43.30) 2:14.37 (50.94) 2:52.41 (38.04)
7 Emily McConnell 11 BWPT 2:58.96 2:52.65
42.69 1:26.82 (44.13) 2:13.74 (46.92) 2:52.65 (38.91)
8 Charlotte Ballard 11 HATT 2:56.00 2:53.85
40.64 1:26.61 (45.97) 2:17.01 (50.40) 2:53.85 (36.84)
9 Isabelle Martin 11 MBDT 2:59.60 2:55.50
43.55 1:28.04 (44.49) 2:18.50 (50.46) 2:55.50 (37.00)
10 Zoey Garlick 11 NHNA 3:10.87 2:56.19
1:26.06 ( ) 2:17.30 (51.24) 2:56.19 (38.89)
11 Kate Hill 11 GRIL 3:00.09 3:00.05
41.32 1:26.31 (44.99) 2:20.52 (54.21) 3:00.05 (39.53)
12 Philippa West 11 SLCA 3:13.28 3:00.17
42.15 1:27.98 (45.83) 2:22.57 (54.59) 3:00.17 (37.60)
13 Gemma Starkey 11 LUTT 3:10.78 3:00.45
42.01 1:26.46 (44.45) 2:22.25 (55.79) 3:00.45 (38.20)
14 Hallie Knight 11 VULA 3:24.54 3:01.52
42.72 1:30.88 (48.16) 2:23.67 (52.79) 3:01.52 (37.85)
15 Amber Sheldon 11 GRNA 3:17.55 3:01.55
46.23 1:30.82 (44.59) 2:23.66 (52.84) 3:01.55 (37.89)
16 Amy Chung 11 WATT 3:13.72 3:02.10
43.82 1:28.78 (44.96) 2:21.60 (52.82) 3:02.10 (40.50)
17 Kimberley Stokes 11 BWPT 3:10.23 3:06.71
41.26 1:30.27 (49.01) 2:25.45 (55.18) 3:06.71 (41.26)
18 Elisha Penman 11 DEEA 3:14.70 3:07.29
44.04 1:30.31 (46.27) 2:27.26 (56.95) 3:07.29 (40.03)
19 Brogan Lee 11 LUTT 3:23.07 3:07.76
45.52 1:31.90 (46.38) 2:28.05 (56.15) 3:07.76 (39.71)
20 Katrina White 11 VULA 3:12.81 3:09.20
44.41 1:30.87 (46.46) 2:26.37 (55.50) 3:09.20 (42.83)
21 Georgia Hazel 11 STET 3:14.00 3:11.35
45.82 1:35.39 (49.57) 2:31.93 (56.54) 3:11.35 (39.42)
22 Bethany Walker 11 SLCA 3:12.43 3:12.86
46.10 1:31.80 (45.70) 2:29.68 (57.88) 3:12.86 (43.18)
23 Evangeline Milar 11 HERT 3:26.99 3:14.83
44.83 1:36.75 (51.92) 2:32.68 (55.93) 3:14.83 (42.15)
24 Emma Target 11 HATT 3:19.75 3:15.12
43.80 1:35.67 (51.87) 2:32.44 (56.77) 3:15.12 (42.68)
25 Shelley Hyde 11 HERT 3:25.13 3:15.38
43.46 1:34.19 (50.73) 2:31.79 (57.60) 3:15.38 (43.59)
26 Michelle James 11 VULA 3:24.74 3:15.40
46.66 1:35.03 (48.37) 2:33.17 (58.14) 3:15.40 (42.23)
27 Kayleigh Russell 11 MBDT 3:23.80 3:15.58
1:33.49 ( ) 2:31.88 (58.39) 3:15.58 (43.70)
28 Molly Landolfi 11 WATT 3:25.75 3:15.79
47.63 1:36.41 (48.78) 2:33.21 (56.80) 3:15.79 (42.58)
29 Victoria Pritchard 11 HATT 3:27.63 3:18.00
49.29 1:40.00 (50.71) 2:37.38 (57.38) 3:18.00 (40.62)
30 Rhian Mather 11 HATT 3:24.66 3:18.62
49.88 1:40.24 (50.36) 2:37.04 (56.80) 3:18.62 (41.58)
31 Rachel Lotts 11 HEMT 3:23.98 3:24.58
47.51 1:40.03 (52.52) 2:39.67 (59.64) 3:24.58 (44.91)
-- Saffron Mabbutt 11 NHNA 3:15.54 DQ
8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly

Event 6 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Lauren Wray 12 DEEA 2:43.94 2:36.95
36.01 1:14.79 (38.78) 2:01.94 (47.15) 2:36.95 (35.01)
2 Sian Lockett 12 HATT 2:44.79 2:43.76
36.46 1:17.06 (40.60) 2:08.79 (51.73) 2:43.76 (34.97)
3 Shauna Lee 12 BWPT 2:47.07 2:44.47
36.72 1:18.81 (42.09) 2:08.91 (50.10) 2:44.47 (35.56)
4 Lorna Barnes 12 NHNA 2:51.10 2:45.28
35.76 1:18.46 (42.70) 2:07.57 (49.11) 2:45.28 (37.71)
5 Sophie Lynn 12 VULA 2:58.11 2:51.32
38.39 1:21.00 (42.61) 2:15.49 (54.49) 2:51.32 (35.83)
6 Louise Smith 12 NHNA 3:00.91 2:53.16
41.64 1:24.73 (43.09) 2:16.17 (51.44) 2:53.16 (36.99)
7 Helen Davey 12 BWPT 2:56.47 2:53.98
42.29 1:27.83 (45.54) 2:15.09 (47.26) 2:53.98 (38.89)
8 Abigail Perry 12 NHNA 2:56.19 2:54.05
39.36 1:22.81 (43.45) 2:14.19 (51.38) 2:54.05 (39.86)
9 Sophie Denton 12 NHNA 3:01.65 2:54.67
42.47 1:22.43 (39.96) 2:17.74 (55.31) 2:54.67 (36.93)
10 Georgina Halford 12 MBDT 2:55.98 2:55.06
41.27 1:24.37 (43.10) 2:15.64 (51.27) 2:55.06 (39.42)
11 Ashley Ransome 12 HERT 2:58.19 2:55.76
39.05 1:23.97 (44.92) 2:15.99 (52.02) 2:55.76 (39.77)
12 Nicola Eveleigh 12 GRIL 3:01.00 2:55.81
39.84 1:23.58 (43.74) 2:16.86 (53.28) 2:55.81 (38.95)
13 Amber Swales 12 BWPT 3:05.48 2:58.16
43.21 1:28.60 (45.39) 2:18.15 (49.55) 2:58.16 (40.01)
14 Hayley Golightly 12 KEYL 3:00.29 3:00.44
41.60 1:29.14 (47.54) 2:20.37 (51.23) 3:00.44 (40.07)
15 Madeleine Brooks 12 HATT 3:03.80 3:01.10
37.33 1:23.90 (46.57) 2:21.85 (57.95) 3:01.10 (39.25)
16 Katherine Ford 12 GRNA 3:05.99 3:02.85
43.04 1:30.31 (47.27) 2:21.53 (51.22) 3:02.85 (41.32)
17 Victoria Fischer 12 HEMT 3:09.20 3:04.14
44.63 1:28.12 (43.49) 2:23.22 (55.10) 3:04.14 (40.92)
18 Eleanor Fox 12 NHNA 3:10.01 3:10.45
43.34 1:28.28 (44.94) 2:29.92 (1:01.64) 3:10.45 (40.53)
-- Georgina Mollison 12 BWPT 3:09.98 DNF
41.97 1:28.09 (46.12) 2:45.08 (1:16.99)

Event 6 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Yasmin Bithrey 13 BWPT 2:31.05 2:31.74
34.34 1:11.95 (37.61) 1:58.61 (46.66) 2:31.74 (33.13)
2 Katie Tavener 13 BWPT 2:38.57 2:34.15
35.19 1:14.67 (39.48) 1:59.22 (44.55) 2:34.15 (34.93)
3 Alex Galun 13 NHNA 2:36.62 2:35.52
34.42 1:13.43 (39.01) 2:00.97 (47.54) 2:35.52 (34.55)
4 Lauren Freeman 13 VULA 2:47.54 2:37.29
36.85 1:17.15 (40.30) 2:03.09 (45.94) 2:37.29 (34.20)
5 Charlotte Beck 13 BWPT 2:31.15 2:37.66
34.50 1:13.04 (38.54) 2:01.71 (48.67) 2:37.66 (35.95)
6 Lydia Smith 13 HATT 2:39.71 2:37.71
35.05 1:14.91 (39.86) 2:01.74 (46.83) 2:37.71 (35.97)
7 Hannah Parr 13 LUTT 2:45.95 2:37.98
37.50 1:18.65 (41.15) 2:02.73 (44.08) 2:37.98 (35.25)
8 Amelia-Jane Hicks 13 NHNA 2:37.24 2:38.74
37.86 1:17.12 (39.26) 2:02.87 (45.75) 2:38.74 (35.87)
9 Heather Smith 13 SLCA 2:43.36 2:39.56
35.74 1:16.33 (40.59) 2:03.45 (47.12) 2:39.56 (36.11)
10 Laura Ballaam 13 DEEA 2:40.31 2:40.65
34.63 1:18.34 (43.71) 2:06.13 (47.79) 2:40.65 (34.52)
11 Katie Lightowler 13 COSTA 2:44.28 2:42.03
35.70 1:17.49 (41.79) 2:07.55 (50.06) 2:42.03 (34.48)
12 Carina Bays 13 STET 2:40.10 2:44.17
37.91 1:21.02 (43.11) 2:08.05 (47.03) 2:44.17 (36.12)
13 Holly Gannon 13 HODD 2:39.50 2:44.76
35.02 1:17.46 (42.44) 2:09.27 (51.81) 2:44.76 (35.49)
14 Hannah Boston 13 LUTT 2:49.55 2:44.96
36.95 1:19.54 (42.59) 2:08.77 (49.23) 2:44.96 (36.19)
15 Jessica Karp 13 BWPT 2:43.61 2:45.52
35.42 1:19.35 (43.93) 2:08.92 (49.57) 2:45.52 (36.60)
16 Holly Winfield 13 COSTA 2:47.26 2:45.58
35.75 1:17.61 (41.86) 2:07.95 (50.34) 2:45.58 (37.63)
17 Francesca Denton 13 NHNA 2:52.40 2:46.33
37.07 1:17.40 (40.33) 2:10.27 (52.87) 2:46.33 (36.06)
18 Sophie Ma 13 DEEA 2:44.50 2:48.08
36.69 1:19.99 (43.30) 2:09.72 (49.73) 2:48.08 (38.36)
19 Zoe Stewart 13 WATT 2:50.15 2:48.11
40.05 1:21.17 (41.12) 2:12.50 (51.33) 2:48.11 (35.61)
20 Heather Tysoe 13 WATT 2:57.73 2:48.37
38.91 1:22.50 (43.59) 2:10.99 (48.49) 2:48.37 (37.38)
21 Rebecca Pritchard 13 HATT 2:53.50 2:49.33
38.49 1:23.42 (44.93) 2:15.11 (51.69) 2:49.33 (34.22)
22 Samara Mcknight 13 DEEA 2:51.55 2:49.74
41.27 1:26.20 (44.93) 2:13.56 (47.36) 2:49.74 (36.18)
23 Laura Smith 13 LUTT 2:57.33 2:53.06
39.00 1:25.83 (46.83) 2:16.01 (50.18) 2:53.06 (37.05)
24 Madeleine Martin 13 NHNA 2:53.21 2:53.38
37.86 1:18.75 (40.89) 2:12.67 (53.92) 2:53.38 (40.71)
25 Zoe Wells 13 GRIL 2:54.81 2:53.78
38.16 1:23.28 (45.12) 2:15.31 (52.03) 2:53.78 (38.47)

Event 6 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Lucy Charles 14 HODD 2:30.71 2:25.49
31.42 1:07.86 (36.44) 1:53.09 (45.23) 2:25.49 (32.40)
2 Amy Stewart 14 WATT 2:41.60 2:36.89
35.41 1:13.97 (38.56) 2:00.72 (46.75) 2:36.89 (36.17)
3 Katie Sykes 14 KLWT 2:42.73 2:38.73
35.33 1:16.58 (41.25) 2:01.55 (44.97) 2:38.73 (37.18)
4 Mattaya Nabarro 14 BWPT 2:42.84 2:39.90
36.13 1:15.39 (39.26) 2:04.11 (48.72) 2:39.90 (35.79)
5 Sian Young 14 GRNA 2:46.81 2:42.52
36.57 1:16.85 (40.28) 2:06.01 (49.16) 2:42.52 (36.51)
6 Chelsea Prouten 14 HUNT 2:39.67 2:42.74
36.27 1:20.51 (44.24) 2:05.35 (44.84) 2:42.74 (37.39)
7 Alice Marchant 14 BWPT 2:44.22 2:42.92
36.19 1:17.01 (40.82) 2:08.74 (51.73) 2:42.92 (34.18)
8 Emma Jones 14 BWPT 2:41.80 2:45.80
34.99 1:17.19 (42.20) 2:07.97 (50.78) 2:45.80 (37.83)
9 Sammie Earth 14 SLCA 2:49.20 2:47.96
36.44 1:22.43 (45.99) 2:09.76 (47.33) 2:47.96 (38.20)
10 Holly Rees 14 CAMT 2:50.10 2:47.97
37.90 1:20.73 (42.83) 2:11.68 (50.95) 2:47.97 (36.29)
11 Emma Warrington 14 HODD 2:45.18 2:49.96
39.53 1:24.41 (44.88) 2:11.55 (47.14) 2:49.96 (38.41)
12 Sarah Brennan 14 CAMT 2:52.47 2:50.01
38.73 1:20.31 (41.58) 2:12.31 (52.00) 2:50.01 (37.70)
13 Megan Davies 14 WATT 2:51.17 2:52.59
37.21 1:23.10 (45.89) 2:12.70 (49.60) 2:52.59 (39.89)

Event 6 Girls 15 & Over 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Angelina Lim 15 DEEA 2:26.86 2:27.28
33.98 1:12.05 (38.07) 1:55.28 (43.23) 2:27.28 (32.00)
2 Hannah Raine 17 BWPT 2:25.91 2:27.30
33.03 1:10.40 (37.37) 1:53.13 (42.73) 2:27.30 (34.17)
3 Sarah King 15 VULA 2:33.30 2:31.66
34.54 1:14.09 (39.55) 1:57.74 (43.65) 2:31.66 (33.92)
4 Carolyn Astbury 15 WATT 2:31.54 2:32.74
33.25 1:11.14 (37.89) 1:57.83 (46.69) 2:32.74 (34.91)
5 Faye Barnard 17 HATT 2:32.17 2:34.84
33.29 1:13.37 (40.08) 1:59.62 (46.25) 2:34.84 (35.22)
6 Tamara Richards 15 HUNT 2:32.90 2:36.62
34.27 1:14.80 (40.53) 2:00.29 (45.49) 2:36.62 (36.33)
7 Jenny Budden 15 GRIL 2:28.12 2:37.05
33.18 1:12.58 (39.40) 2:00.40 (47.82) 2:37.05 (36.65)
8 Zoe Smith 16 LUTT 2:42.65 2:39.23
36.28 1:17.76 (41.48) 2:01.89 (44.13) 2:39.23 (37.34)
9 Catherine Demont 17 GRIL 2:42.53 2:40.16
35.75 1:15.86 (40.11) 2:04.50 (48.64) 2:40.16 (35.66)
10 Sophie Thrussell 15 BWPT 2:42.02 2:41.26
34.33 1:14.95 (40.62) 2:04.09 (49.14) 2:41.26 (37.17)
11 Saffron Ardren 15 HODD 2:37.04 2:43.73
37.56 1:17.37 (39.81) 2:06.04 (48.67) 2:43.73 (37.69)
12 Shanice Chapman 15 WATT 2:50.80 2:43.97
37.75 1:20.71 (42.96) 2:08.13 (47.42) 2:43.97 (35.84)
13 Louise Simmons 15 MBDT 2:43.03 2:45.78
39.78 1:21.65 (41.87) 2:08.71 (47.06) 2:45.78 (37.07)
14 Harriet Lee 16 BWPT 2:44.70 2:47.13
38.92 1:23.45 (44.53) 2:08.10 (44.65) 2:47.13 (39.03)
15 Katie Quinn 15 HATT 2:38.30 2:47.30
37.23 1:22.54 (45.31) 2:09.85 (47.31) 2:47.30 (37.45)
16 Basia Capstick 15 HATT 2:48.60 2:47.99
37.06 1:19.87 (42.81) 2:08.05 (48.18) 2:47.99 (39.94)
17 Laura Colledge 15 DEEA 2:50.14 2:51.85
39.80 1:21.75 (41.95) 2:13.89 (52.14) 2:51.85 (37.96)
Page last refreshed: 03:32:43