Event 9 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Tim Shuttleworth 10 GRIL 1:14.15 1:10.58
34.00 1:10.58 (36.58)
2 Brandon Nabarro 10 BWPT 1:14.40 1:10.77
34.80 1:10.77 (35.97)
3 Robbie Lightowler 10 COSTA 1:13.15 1:11.19
34.23 1:11.19 (36.96)
4 Ethan Farrell 10 BWPT 1:19.62 1:12.47
34.46 1:12.47 (38.01)
5 Luke Morgan 10 PRCT 1:18.11 1:13.18
34.50 1:13.18 (38.68)
6 Martyn Walton 10 HATT 1:15.13 1:13.87
15.02 1:13.87 (58.85)
7 Benjamin Purcell 10 HATT 1:17.77 1:14.13
35.58 1:14.13 (38.55)
8 Harrison Barnfield-Jo 10 NHNA 1:21.12 1:14.66
35.82 1:14.66 (38.84)
9 Matthew Chapman 10 NHNA 1:15.27 1:15.97
35.54 1:15.97 (40.43)
10 Jack Catterall 10 BWPT 1:33.62 1:16.64
36.29 1:16.64 (40.35)
11 Jack Buttery 10 VULA 1:20.60 1:16.87
36.27 1:16.87 (40.60)
12 William Adhemar 10 NHNA 1:26.02 1:17.25
36.54 1:17.25 (40.71)
13 Jake Heyworth 10 NHNA 1:21.75 1:19.99
37.78 1:19.99 (42.21)
14 Daniel Pedder 10 BWPT 1:39.35 1:21.90
38.56 1:21.90 (43.34)
15 Kyle Machin 10 SLCA 1:26.09 1:22.82
39.73 1:22.82 (43.09)
16 Sean Bellamy 10 KEYL 1:33.81 1:22.89
38.84 1:22.89 (44.05)
17 Sean Hogan 10 LUTT 1:21.05 1:23.54
39.96 1:23.54 (43.58)
18 Huw Jones 10 BWPT 1:30.54 1:23.64
39.20 1:23.64 (44.44)
19 Samuel Longden 10 HATT 1:32.25 1:24.32
38.92 1:24.32 (45.40)
20 Ben Edison 10 VULA 1:40.15 1:32.26
43.48 1:32.26 (48.78)
21 Benjamin Horner 10 BWPT 1:40.22 1:32.47
44.99 1:32.47 (47.48)
22 Ryan Compton 10 LUTT 1:36.30 1:35.92
45.50 1:35.92 (50.42)
23 Casey Patmore 10 KEYL 1:41.20 1:37.38
44.24 1:37.38 (53.14)
-- Luke Plant 10 HERT 1:26.23 DQ

Event 9 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ashley Holness-Wright 11 WATT 1:15.56 1:09.42
34.00 1:09.42 (35.42)
2 Christopher Barrett 11 DEEA 1:12.10 1:09.64
34.16 1:09.64 (35.48)
3 Toby Pasmore 11 GRIL 1:15.56 1:09.92
34.21 1:09.92 (35.71)
4 Luke Jones 11 HATT 1:13.13 1:10.28
34.29 1:10.28 (35.99)
5 Frederick Woodcock 11 HEMT 1:12.94 1:11.34
34.64 1:11.34 (36.70)
6 Thomas Ballaam 11 DEEA 1:16.97 1:12.39
35.02 1:12.39 (37.37)
7 Hayden Davies 11 MBDT 1:16.23 1:13.31
34.42 1:13.31 (38.89)
8 Christopher Murphy 11 MBDT 1:17.50 1:14.05
35.46 1:14.05 (38.59)
9 Antony Aslam 11 GRIL 1:18.26 1:14.41
35.94 1:14.41 (38.47)
10 Joshua Batson 11 LUTT 1:20.33 1:14.58
36.05 1:14.58 (38.53)
11 Jake Lucas 11 NHNA 1:18.65 1:14.90
36.35 1:14.90 (38.55)
12 Samuel Halston 11 HERT 1:19.00 1:15.03
36.01 1:15.03 (39.02)
13 Josh Stephenson-Ganne 11 VULA 1:17.87 1:15.61
36.08 1:15.61 (39.53)
14 Ethan Lamb 11 HATT 1:20.31 1:16.14
36.98 1:16.14 (39.16)
15 Oliver Martin 11 NHNA 1:18.34 1:16.31
36.80 1:16.31 (39.51)
16 Albert Johnson 11 HODD 1:18.86 1:16.33
36.87 1:16.33 (39.46)
17 Jordan Batson 11 LUTT 1:19.54 1:16.96
36.23 1:16.96 (40.73)
18 Ranishka Kumarage 11 HATT 1:17.22 1:17.82
37.94 1:17.82 (39.88)
19 Lewis Hawkins 11 WATT 1:25.56 1:18.68
37.61 1:18.68 (41.07)
20 Arthur Woodcock 11 HEMT 1:18.04 1:20.39
37.43 1:20.39 (42.96)
21 Roberto Di Muro 11 GRIL 1:22.84 1:20.78
38.02 1:20.78 (42.76)
22 Samuel Buckingham 11 NHNA 1:30.61 1:20.94
38.65 1:20.94 (42.29)
23 Christopher Dawkins 11 NHNA 1:28.27 1:22.06
39.42 1:22.06 (42.64)
24 Luke Broughal 11 HODD 1:31.00 1:22.41
39.58 1:22.41 (42.83)
25 Sam Payne 11 BWPT 1:30.56 1:22.71
38.55 1:22.71 (44.16)
26 Liam Hall 11 WATT 1:31.02 1:28.77
40.70 1:28.77 (48.07)
27 Harry Willson 11 MBDT 1:29.84 1:28.99
40.08 1:28.99 (48.91)
-- Joseph Milevsnic 11 STET 1:16.96 NS

Event 9 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 1:02.74 1:02.45
30.49 1:02.45 (31.96)
2 Thomas Worbey 12 HATT 1:08.05 1:05.74
31.66 1:05.74 (34.08)
3 Marcus Cook 12 DEEA 1:05.94 1:06.15
15.41 1:06.15 (50.74)
4 Jason Gambie 12 CAMT 1:09.40 1:07.97
32.31 1:07.97 (35.66)
5 Louis Mayhew 12 HEMT 1:06.71 1:08.05
32.86 1:08.05 (35.19)
6 Tom Lambert 12 LUTT 1:09.28 1:08.40
32.85 1:08.40 (35.55)
7 Charlie Heyworth 12 NHNA 1:10.40 1:08.58
33.23 1:08.58 (35.35)
8 Matthew Chapman 12 WATT 1:13.05 1:09.14
34.45 1:09.14 (34.69)
9 Colin Weighell 12 MBDT 1:13.50 1:09.52
33.71 1:09.52 (35.81)
10 Andrew Dennis 12 NHNA 1:11.93 1:09.74
34.32 1:09.74 (35.42)
11 Kane Farrell 12 BWPT 1:11.74 1:09.76
33.10 1:09.76 (36.66)
12 David Allen 12 MBDT 1:14.50 1:10.46
33.80 1:10.46 (36.66)
13 Gavin Cournane 12 LUTT 1:11.90 1:10.70
34.40 1:10.70 (36.30)
14 Sullivan Stoner 12 SLCA 1:10.40 1:11.28
34.07 1:11.28 (37.21)
15 Matthew Pallett 12 STET 1:20.24 1:13.08
34.72 1:13.08 (38.36)
16 Jack Jarrett 12 STET 1:14.00 1:14.32
35.86 1:14.32 (38.46)
17 Adam Hill 12 GRIL 1:13.09 1:14.84
35.58 1:14.84 (39.26)
18 Ryan McAuliffe 12 GRIL 1:19.57 1:14.90
35.60 1:14.90 (39.30)
19 Sam Ditchfield 12 HERT 1:19.07 1:15.40
36.30 1:15.40 (39.10)
20 Liam Hamilton 12 WATT 1:19.40 1:16.49
35.90 1:16.49 (40.59)
21 Luke Ames 12 STET 1:16.64 1:17.29
37.71 1:17.29 (39.58)

Event 9 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Dacre Capstick 13 HATT 59.21 59.61
28.88 59.61 (30.73)
2 Jack Lee 13 LUTT 1:01.64 1:01.57
29.73 1:01.57 (31.84)
3 Jake Robinson 13 STET 1:03.48 1:02.42
30.00 1:02.42 (32.42)
4 Thomas Winder 13 MBDT 1:03.70 1:03.14
13.57 1:03.14 (49.57)
5 Luke Target 13 HATT 1:06.12 1:03.72
30.19 1:03.72 (33.53)
6 Christopher Stobart 13 COSTA 1:06.28 1:04.26
31.06 1:04.26 (33.20)
7 Toby Willson 13 MBDT 1:05.27 1:04.68
31.29 1:04.68 (33.39)
8 Jack Steel 13 STET 1:04.59 1:04.70
30.97 1:04.70 (33.73)
9 Jack Spence 13 WATT 1:06.39 1:05.10
31.36 1:05.10 (33.74)
10 Ross Morgan 13 LUTT 1:06.17 1:05.52
31.37 1:05.52 (34.15)
11 Spencer Bovey 13 NHNA 1:10.28 1:06.62
32.75 1:06.62 (33.87)
12 Daniel McAuliffe 13 GRIL 1:09.69 1:06.71
31.82 1:06.71 (34.89)
13 Michael Drakard 13 SLCA 1:08.48 1:07.12
32.86 1:07.12 (34.26)
14 Daniel Bonfante 13 GRIL 1:07.60 1:07.58
32.77 1:07.58 (34.81)
15 Jed Ardren 13 HODD 1:05.95 1:07.68
32.12 1:07.68 (35.56)
16 Danny Buckley 13 STET 1:09.69 1:07.90
32.69 1:07.90 (35.21)
17 Alex Pasmore 13 GRIL 1:09.49 1:07.98
33.04 1:07.98 (34.94)
18 Thomas Hall 13 WATT 1:07.69 1:08.64
32.50 1:08.64 (36.14)
19 Stephen Horner 13 BWPT 1:12.32 1:10.14
33.62 1:10.14 (36.52)
20 Samuel Warner 13 GRNA 1:10.66 1:10.49
33.56 1:10.49 (36.93)
21 Kristen Chadband 13 HUNT 1:11.11 1:10.57
33.83 1:10.57 (36.74)
22 Jamie White 13 VULA 1:12.45 1:11.04
34.44 1:11.04 (36.60)

Event 9 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ryan Searles 14 GRIL 58.68 58.09
27.90 58.09 (30.19)
2 Aydin Berki 14 BWPT 59.76 58.42
27.85 58.42 (30.57)
3 Alex Baker 14 HATT 1:01.02 58.76
28.13 58.76 (30.63)
4 Simon Weighell 14 MBDT 59.39 58.93
28.68 58.93 (30.25)
5 Nik Spears 14 WATT 59.23 59.34
28.65 59.34 (30.69)
6 Andrew Wilkinson 14 CAMT 59.76 59.48
28.77 59.48 (30.71)
7 Thomas Lane 14 DEEA 58.89 59.97
29.32 59.97 (30.65)
8 Ross West 14 SLCA 1:00.26 1:00.23
28.90 1:00.23 (31.33)
9 Lewis Farren 14 VULA 1:00.53 1:00.25
29.04 1:00.25 (31.21)
10 Alex Raine 14 BWPT 1:01.16 1:00.66
29.04 1:00.66 (31.62)
11 James Fountain 14 VULA 59.94 1:00.68
29.66 1:00.68 (31.02)
12 Thomas Kelly 14 BWPT 1:05.24 1:01.34
29.41 1:01.34 (31.93)
13 Daniel Riley 14 LUTT 1:01.82 1:01.78
29.60 1:01.78 (32.18)
14 Kieran Garlick 14 NHNA 1:04.45 1:01.98
29.96 1:01.98 (32.02)
15 Ryan Skeels 14 HUNT 1:02.47 1:02.64
30.14 1:02.64 (32.50)
16 Oliver Thompson 14 NHNA 1:03.32 1:02.78
30.43 1:02.78 (32.35)
17 Carl Halford 14 MBDT 1:04.92 1:04.13
31.34 1:04.13 (32.79)
18 Samuel Rodgers 14 VULA 1:07.00 1:04.25
31.23 1:04.25 (33.02)
19 Matthew Lardner 14 HUNT 1:04.88 1:05.17
31.10 1:05.17 (34.07)
20 Nabil Hjiej-Andalouss 14 KEYL 1:05.98 1:17.35
35.54 1:17.35 (41.81)
-- Alasdair Kerr 14 BWPT 1:05.99 NS

Event 9 Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Christian Stokes 15 BWPT 59.22 57.77
28.02 57.77 (29.75)
2 William Jolly 17 TRDA 56.95 57.91
28.14 57.91 (29.77)
3 Callum Candy 15 HATT 57.80 58.02
28.28 58.02 (29.74)
4 Christopher Bradbury 15 BWPT 56.36 58.08
27.58 58.08 (30.50)
5 Lewis King 17 HATT 57.40 58.15
27.93 58.15 (30.22)
6 Oliver Roberts 15 VULA 57.63 58.29
27.80 58.29 (30.49)
7 Myles Gibson 17 BWPT 58.09 58.40
28.41 58.40 (29.99)
8 Fraser Farren 16 VULA 59.15 58.49
29.11 58.49 (29.38)
9 Andrew Wheeler 22 MODT 58.00 58.93
27.98 58.93 (30.95)
9 Joseph Moyes 15 CAMT 59.22 58.93
28.01 58.93 (30.92)
11 Matthew Wilkinson 17 CAMT 59.13 59.40
28.84 59.40 (30.56)
12 Robert Baldrance 15 BWPT 1:01.09 1:00.90
29.46 1:00.90 (31.44)
13 John Pickford 16 WATT 1:01.94 1:00.92
28.78 1:00.92 (32.14)
14 James Harrison 15 GRNA 1:00.79 1:01.03
29.39 1:01.03 (31.64)
15 Christopher Davey 15 BWPT 1:01.99 1:01.56
29.68 1:01.56 (31.88)
16 Paul Titley 18 BWPT 56.80 1:01.59
27.91 1:01.59 (33.68)
17 Lawrence Palmer 15 LUTT 1:02.14 1:01.73
29.90 1:01.73 (31.83)
18 Josh Farrell 15 BWPT 1:03.41 1:02.57
30.15 1:02.57 (32.42)
19 Lewis Fowler 17 PRCT 1:02.43 1:03.48
29.68 1:03.48 (33.80)
20 Richard Hawkins 19 KEYL 1:02.93 1:04.22
30.34 1:04.22 (33.88)
21 Simon Liddle 16 MBDT 1:03.77 1:04.76
31.01 1:04.76 (33.75)
Page last refreshed: 05:33:07