Event 17 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Benjamin Purcell 10 HATT 1:36.57 1:30.67
43.65 1:30.67 (47.02)
2 Bartu Atamert 10 CAMT 1:40.02 1:37.90
46.69 1:37.90 (51.21)
3 Tim Shuttleworth 10 GRIL 1:49.89 1:37.92
46.45 1:37.92 (51.47)
4 Harrison Barnfield-Jo 10 NHNA 1:43.88 1:38.83
47.49 1:38.83 (51.34)
5 William Adhemar 10 NHNA 1:51.01 1:42.52
47.65 1:42.52 (54.87)
6 Luke Hazelhurst 10 HATT 1:42.91 1:43.09
49.49 1:43.09 (53.60)
7 Samuel Longden 10 HATT 1:47.41 1:43.95
49.72 1:43.95 (54.23)
8 Benjamin Horner 10 BWPT 1:50.58 1:45.10
50.09 1:45.10 (55.01)
9 Sean Bellamy 10 KEYL 1:49.98 1:47.09
50.52 1:47.09 (56.57)
10 Jack Catterall 10 BWPT 1:56.97 1:47.26
51.75 1:47.26 (55.51)
11 Youcef Harizi 10 GRIL 1:54.93 1:47.96
52.19 1:47.96 (55.77)
12 Phillip Ball 10 HATT 1:50.84 1:49.30
52.68 1:49.30 (56.62)
13 Jake Heyworth 10 NHNA 1:51.34 1:49.61
51.75 1:49.61 (57.86)
14 Kyle Machin 10 SLCA 2:02.71 1:50.77
54.64 1:50.77 (56.13)
15 Ben Edison 10 VULA 1:53.19 1:51.29
53.92 1:51.29 (57.37)
16 Jake Scarborough 10 GRNA 1:57.88 1:51.86
53.04 1:51.86 (58.82)
17 Campbell Pollock 10 DEEA 2:08.05 1:56.14
57.30 1:56.14 (58.84)

Event 17 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas Ballaam 11 DEEA 1:35.65 1:31.07
43.00 1:31.07 (48.07)
2 Ashley Holness-Wright 11 WATT 1:38.60 1:34.45
46.13 1:34.45 (48.32)
3 Ethan Lamb 11 HATT 1:40.34 1:36.71
48.03 1:36.71 (48.68)
4 Antony Aslam 11 GRIL 1:50.45 1:38.21
48.00 1:38.21 (50.21)
5 Ranishka Kumarage 11 HATT 1:37.91 1:39.12
48.67 1:39.12 (50.45)
6 Joseph Milevsnic 11 STET 1:33.10 1:39.44
48.24 1:39.44 (51.20)
7 Roberto Di Muro 11 GRIL 1:45.52 1:41.37
48.59 1:41.37 (52.78)
8 Jordan Batson 11 LUTT 1:43.51 1:41.77
47.30 1:41.77 (54.47)
9 Lewis Hawkins 11 WATT 1:47.93 1:42.14
49.51 1:42.14 (52.63)
10 George Yerbury 11 WATT 1:50.68 1:49.90
52.74 1:49.90 (57.16)
11 Josh Stephenson-Ganne 11 VULA 1:55.97 1:50.39
53.33 1:50.39 (57.06)
12 Samuel Buckingham 11 NHNA 1:54.03 1:51.00
52.61 1:51.00 (58.39)
-- Joshua Batson 11 LUTT 1:40.76 NS

Event 17 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 1:24.11 1:20.45
39.73 1:20.45 (40.72)
2 Marcus Cook 12 DEEA 1:25.59 1:25.68
40.94 1:25.68 (44.74)
3 Tom Lambert 12 LUTT 1:32.22 1:29.48
42.64 1:29.48 (46.84)
4 Colin Weighell 12 MBDT 1:38.66 1:29.94
42.54 1:29.94 (47.40)
5 Adam Hill 12 GRIL 1:29.89 1:30.88
42.52 1:30.88 (48.36)
6 Gavin Cournane 12 LUTT 1:35.10 1:31.22
43.58 1:31.22 (47.64)
7 Jason Gambie 12 CAMT 1:33.07 1:31.30
43.50 1:31.30 (47.80)
8 Thomas Worbey 12 HATT 1:34.14 1:31.38
42.92 1:31.38 (48.46)
9 David Allen 12 MBDT 1:40.30 1:31.98
43.50 1:31.98 (48.48)
10 Sullivan Stoner 12 SLCA 1:34.80 1:34.92
45.54 1:34.92 (49.38)
11 Adrian Nicol 12 GRIL 1:38.94 1:35.65
45.11 1:35.65 (50.54)
12 Jack Jarrett 12 STET 1:36.40 1:35.77
44.64 1:35.77 (51.13)
13 Matthew Pallett 12 STET 1:41.83 1:42.58
47.36 1:42.58 (55.22)
14 Luke Ames 12 STET 1:41.22 1:45.20
50.57 1:45.20 (54.63)

Event 17 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Dacre Capstick 13 HATT 1:13.78 1:13.74
34.62 1:13.74 (39.12)
2 Thomas Winder 13 MBDT 1:19.10 1:15.67
36.42 1:15.67 (39.25)
3 Luke Target 13 HATT 1:21.14 1:16.91
36.11 1:16.91 (40.80)
4 Spencer Bovey 13 NHNA 1:22.17 1:17.64
37.63 1:17.64 (40.01)
5 Jack Lee 13 LUTT 1:20.38 1:18.01
36.52 1:18.01 (41.49)
6 Jake Robinson 13 STET 1:20.92 1:19.02
37.78 1:19.02 (41.24)
7 Toby Willson 13 MBDT 1:28.43 1:26.67
40.85 1:26.67 (45.82)
8 Jed Ardren 13 HODD 1:24.89 1:27.81
42.43 1:27.81 (45.38)
9 Thomas Hall 13 WATT 1:27.89 1:28.22
41.11 1:28.22 (47.11)
10 Michael Drakard 13 SLCA 1:29.64 1:28.37
42.61 1:28.37 (45.76)
11 Ross Morgan 13 LUTT 1:29.31 1:28.80
41.52 1:28.80 (47.28)

Event 17 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Simon Weighell 14 MBDT 1:16.39 1:13.55
35.85 1:13.55 (37.70)
2 Ross West 14 SLCA 1:16.59 1:14.51
34.59 1:14.51 (39.92)
3 Aydin Berki 14 BWPT 1:14.40 1:14.68
35.43 1:14.68 (39.25)
4 Thomas Kelly 14 BWPT 1:23.26 1:21.63
38.38 1:21.63 (43.25)
5 Nik Spears 14 WATT 1:24.99 1:24.70
39.89 1:24.70 (44.81)
6 Matthew Lardner 14 HUNT 1:23.45 1:25.71
40.32 1:25.71 (45.39)

Event 17 Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Paul Titley 18 BWPT 1:12.74 1:11.63
34.46 1:11.63 (37.17)
2 Lawrence Palmer 15 LUTT 1:13.19 1:12.79
34.98 1:12.79 (37.81)
3 Myles Gibson 17 BWPT 1:16.07 1:13.10
34.06 1:13.10 (39.04)
4 Robert Baldrance 15 BWPT 1:13.76 1:14.21
35.51 1:14.21 (38.70)
5 Shaun Dennis 15 NHNA 1:13.69 1:15.21
36.65 1:15.21 (38.56)
6 Lewis King 17 HATT 1:15.55 1:16.66
37.13 1:16.66 (39.53)
7 Christian Stokes 15 BWPT 1:17.52 1:18.33
36.76 1:18.33 (41.57)
8 Shaun Dempsey 15 STET 1:12.88 1:18.57
36.59 1:18.57 (41.98)
9 Josh Farrell 15 BWPT 1:19.74 1:19.17
37.42 1:19.17 (41.75)
10 Dean Gibson 15 BWPT 1:21.29 1:19.52
37.94 1:19.52 (41.58)
11 Fraser Farren 16 VULA 1:19.33 1:19.59
37.29 1:19.59 (42.30)
12 John Pickford 16 WATT 1:21.05 1:20.25
37.75 1:20.25 (42.50)
13 Christopher Davey 15 BWPT 1:21.32 1:21.57
38.77 1:21.57 (42.80)
14 Marco Sidoli 16 GRIL 1:21.32 1:28.19
42.31 1:28.19 (45.88)
Page last refreshed: 04:19:27