Event 18 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Georgina Hodges 10 HATT 1:24.61 1:23.18
37.79 1:23.18 (45.39)
2 Sophie Burnham 10 NHNA 1:28.16 1:23.67
37.93 1:23.67 (45.74)
3 Emily Oakley 10 GRIL 1:33.92 1:29.82
41.77 1:29.82 (48.05)
4 Pippa Shuttleworth 10 GRIL 1:42.86 1:35.60
43.69 1:35.60 (51.91)
5 Hayley Warrington 10 HODD 1:44.94 1:39.07
43.43 1:39.07 (55.64)
6 Fiona Westcough 10 GRIL 1:43.14 1:40.67
48.64 1:40.67 (52.03)

Event 18 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Laura Pigott 11 GRNA 1:23.86 1:25.08
39.98 1:25.08 (45.10)
2 Kate Hill 11 GRIL 1:32.80 1:27.84
39.91 1:27.84 (47.93)
3 Philippa West 11 SLCA 1:28.53 1:28.25
39.82 1:28.25 (48.43)
4 Emma Target 11 HATT 1:33.10 1:35.87
45.23 1:35.87 (50.64)
5 Gemma Starkey 11 LUTT 1:34.02 1:38.05
47.07 1:38.05 (50.98)

Event 18 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Shauna Lee 12 BWPT 1:25.65 1:17.08
34.65 1:17.08 (42.43)
2 Charlotte Harrison 12 HUNT 1:13.73 1:18.65
36.04 1:18.65 (42.61)
3 Madeleine Brooks 12 HATT 1:21.47 1:22.03
37.36 1:22.03 (44.67)
4 Ashley Ransome 12 HERT 1:20.70 1:22.48
37.35 1:22.48 (45.13)
5 Abigail Perry 12 NHNA 1:23.66 1:25.39
40.16 1:25.39 (45.23)
6 Georgina Halford 12 MBDT 1:22.43 1:27.73
42.50 1:27.73 (45.23)
7 Sophie Denton 12 NHNA 1:26.02 1:28.68
41.95 1:28.68 (46.73)

Event 18 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Yasmin Bithrey 13 BWPT 1:09.40 1:11.07
34.29 1:11.07 (36.78)
2 Alex Galun 13 NHNA 1:13.41 1:13.49
34.31 1:13.49 (39.18)
3 Holly Gannon 13 HODD 1:12.70 1:13.69
34.64 1:13.69 (39.05)
4 Jessica Karp 13 BWPT 1:20.74 1:14.66
33.59 1:14.66 (41.07)
5 Lydia Smith 13 HATT 1:14.43 1:15.48
35.44 1:15.48 (40.04)
6 Katie Tavener 13 BWPT 1:17.92 1:15.69
34.83 1:15.69 (40.86)
7 Heather Smith 13 SLCA 1:18.59 1:16.46
35.37 1:16.46 (41.09)
8 Carina Bays 13 STET 1:15.30 1:17.79
37.16 1:17.79 (40.63)
9 Lauren Freeman 13 VULA 1:20.84 1:17.94
38.06 1:17.94 (39.88)
10 Sophie Ma 13 DEEA 1:15.49 1:18.16
36.35 1:18.16 (41.81)
11 Francesca Denton 13 NHNA 1:19.85 1:19.80
37.57 1:19.80 (42.23)
12 Leah Neary 13 MBDT 1:16.34 1:20.39
37.28 1:20.39 (43.11)
13 Judith Stephenson 13 HERT 1:20.58 1:20.47
38.72 1:20.47 (41.75)
14 Hannah Boston 13 LUTT 1:20.28 1:21.36
37.96 1:21.36 (43.40)
15 Madeleine Martin 13 NHNA 1:12.17 1:21.78
37.62 1:21.78 (44.16)
16 Hannah Parr 13 LUTT 1:20.88 1:22.78
39.60 1:22.78 (43.18)
17 Heather Tysoe 13 WATT 1:20.29 1:23.22
38.95 1:23.22 (44.27)

Event 18 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Lucy Charles 14 HODD 1:07.16 1:06.45
31.40 1:06.45 (35.05)
2 Charlotte Blacksley 14 BWPT 1:09.64 1:10.76
33.72 1:10.76 (37.04)
3 Amy Stewart 14 WATT 1:15.80 1:13.09
35.43 1:13.09 (37.66)
4 Katie Sykes 14 KLWT 1:16.18 1:14.43
34.27 1:14.43 (40.16)
5 Jessica Brown 14 LUTT 1:18.23 1:15.19
35.63 1:15.19 (39.56)
6 Alice Marchant 14 BWPT 1:15.04 1:16.53
37.39 1:16.53 (39.14)
7 Sammie Earth 14 SLCA 1:14.83 1:17.33
35.09 1:17.33 (42.24)
8 Eleanor Mason 14 BWPT 1:18.42 1:17.43
35.57 1:17.43 (41.86)
9 Megan Davies 14 WATT 1:17.15 1:19.83
37.35 1:19.83 (42.48)

Event 18 Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Faye Barnard 17 HATT 1:05.11 1:06.84
32.36 1:06.84 (34.48)
2 Hannah Raine 17 BWPT 1:08.26 1:08.66
32.73 1:08.66 (35.93)
3 Jenny Budden 15 GRIL 1:09.61 1:10.92
34.04 1:10.92 (36.88)
4 Sophie Thrussell 15 BWPT 1:13.22 1:11.23
33.54 1:11.23 (37.69)
5 Tamara Richards 15 HUNT 1:09.89 1:12.09
33.83 1:12.09 (38.26)
6 Louise King 17 BWPT 1:08.59 1:12.63
32.87 1:12.63 (39.76)
7 Helen Baldrance 18 BWPT 1:12.00 1:12.70
33.92 1:12.70 (38.78)
8 Danielle Lee 15 BWPT 1:14.72 1:18.99
34.33 1:18.99 (44.66)
9 Basia Capstick 15 HATT 1:17.18 1:21.19
36.14 1:21.19 (45.05)
Page last refreshed: 11:50:48