Event 19 Boys 9 & Under 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ben Ransome 9 HERT 3:05.62 2:46.55
37.60 1:20.69 (43.09) 2:05.32 (44.63) 2:46.55 (41.23)
2 Sam Thompson 9 NHNA 3:04.77 2:49.25
39.59 1:23.14 (43.55) 2:07.31 (44.17) 2:49.25 (41.94)
3 Charles Oliver 9 HATT 2:55.76 2:49.61
38.58 1:22.94 (44.36) 2:07.57 (44.63) 2:49.61 (42.04)
4 Kiran Mason 9 VULA 3:35.00 2:57.02
39.14 1:24.96 (45.82) 2:13.13 (48.17) 2:57.02 (43.89)
5 Stephen Thom 9 BWPT 3:45.00 3:01.78
41.44 1:28.55 (47.11) 2:16.69 (48.14) 3:01.78 (45.09)
6 Jamie Wright 9 LUTT 3:48.47 3:27.98
46.00 1:42.09 (56.09) 2:37.62 (55.53) 3:27.98 (50.36)
7 Michael Waters 9 HODD 4:20.25 3:32.47
44.68 1:41.92 (57.24) 2:38.16 (56.24) 3:32.47 (54.31)
-- Oliver Dawson 9 GRNA 3:24.67 DNF
41.28 1:31.79 (50.51)

Event 19 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Brandon Nabarro 10 BWPT 2:35.80 2:29.13
33.97 1:12.48 (38.51) 1:51.77 (39.29) 2:29.13 (37.36)
2 Tim Shuttleworth 10 GRIL 2:41.82 2:34.02
34.96 1:14.09 (39.13) 1:54.65 (40.56) 2:34.02 (39.37)
3 Jack Pickford 10 WATT 2:59.38 2:35.23
35.06 1:14.56 (39.50) 1:55.24 (40.68) 2:35.23 (39.99)
4 Jack Buttery 10 VULA 2:47.70 2:38.95
35.38 1:16.63 (41.25) 1:58.54 (41.91) 2:38.95 (40.41)
5 Benjamin Purcell 10 HATT 2:41.57 2:38.99
38.02 1:19.87 (41.85) 2:00.70 (40.83) 2:38.99 (38.29)
6 Harrison Barnfield-Jo 10 NHNA 2:49.47 2:39.33
35.49 1:16.35 (40.86) 1:58.20 (41.85) 2:39.33 (41.13)
7 Matthew Chapman 10 NHNA 2:48.71 2:41.97
35.48 1:17.50 (42.02) 2:00.42 (42.92) 2:41.97 (41.55)
8 Martyn Walton 10 HATT 2:48.91 2:42.40
36.00 1:17.77 (41.77) 2:01.49 (43.72) 2:42.40 (40.91)
9 Luke Morgan 10 PRCT 2:43.11 2:42.52
36.19 1:19.21 (43.02) 2:02.41 (43.20) 2:42.52 (40.11)
10 William Adhemar 10 NHNA 3:01.35 2:42.57
37.55 1:19.36 (41.81) 2:02.32 (42.96) 2:42.57 (40.25)
11 Luke Hazelhurst 10 HATT 2:57.53 2:44.16
39.34 1:21.95 (42.61) 2:05.40 (43.45) 2:44.16 (38.76)
12 Jack Catterall 10 BWPT 3:14.21 2:45.45
37.30 1:20.21 (42.91) 2:03.65 (43.44) 2:45.45 (41.80)
13 Jacob Bilson 10 NHNA 3:00.57 2:48.51
37.94 1:20.41 (42.47) 2:05.37 (44.96) 2:48.51 (43.14)
14 Sean Hogan 10 LUTT 2:51.31 2:49.04
38.36 1:22.01 (43.65) 2:07.05 (45.04) 2:49.04 (41.99)
15 Luke Plant 10 HERT 3:03.01 2:50.27
39.46 1:22.99 (43.53) 2:07.76 (44.77) 2:50.27 (42.51)
16 Alex Wray 10 DEEA 3:02.90 2:52.21
38.71 1:23.32 (44.61) 2:10.54 (47.22) 2:52.21 (41.67)
17 Jake Heyworth 10 NHNA 2:52.86 2:52.89
39.14 1:23.84 (44.70) 2:09.62 (45.78) 2:52.89 (43.27)
18 Huw Jones 10 BWPT 3:10.99 2:58.64
40.34 1:27.97 (47.63) 2:15.49 (47.52) 2:58.64 (43.15)
19 Jake Scarborough 10 GRNA 3:00.96 2:59.21
39.84 1:25.85 (46.01) 2:13.43 (47.58) 2:59.21 (45.78)
20 Daniel Pedder 10 BWPT 3:28.52 3:02.59
39.44 1:26.78 (47.34) 2:15.63 (48.85) 3:02.59 (46.96)
21 Sean Bellamy 10 KEYL 3:30.41 3:03.72
40.02 1:25.79 (45.77) 2:15.13 (49.34) 3:03.72 (48.59)
22 Cameron Stephen 10 NHNA 3:32.66 3:08.74
42.16 1:32.76 (50.60) 2:20.57 (47.81) 3:08.74 (48.17)
23 Youcef Harizi 10 GRIL 3:17.69 3:11.02
42.91 1:32.40 (49.49) 2:23.65 (51.25) 3:11.02 (47.37)
24 Kyle Machin 10 SLCA 3:39.47 3:11.99
41.99 1:31.76 (49.77) 2:23.40 (51.64) 3:11.99 (48.59)
25 Kieran Hagger 10 MBDT 3:28.40 3:14.47
40.28 1:30.36 (50.08) 2:22.04 (51.68) 3:14.47 (52.43)
26 Phillip Ball 10 HATT 3:10.05 3:15.16
42.15 1:31.68 (49.53) 2:24.94 (53.26) 3:15.16 (50.22)
27 Ben Edison 10 VULA 3:27.37 3:15.58
43.82 1:34.72 (50.90) 2:26.97 (52.25) 3:15.58 (48.61)
28 Campbell Pollock 10 DEEA 3:28.35 3:17.20
44.22 1:34.17 (49.95) 2:26.91 (52.74) 3:17.20 (50.29)
29 Benjamin Horner 10 BWPT 3:29.98 3:17.80
45.19 1:37.42 (52.23) 2:30.00 (52.58) 3:17.80 (47.80)
30 Oliver McCann 10 BWPT 3:31.49 3:20.10
42.42 1:33.45 (51.03) 2:27.74 (54.29) 3:20.10 (52.36)
31 Casey Patmore 10 KEYL 3:35.88 3:26.75
47.17 1:41.79 (54.62) 2:36.17 (54.38) 3:26.75 (50.58)

Event 19 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Christopher Barrett 11 DEEA 2:33.91 2:26.84
35.34 1:14.03 (38.69) 1:51.14 (37.11) 2:26.84 (35.70)
2 Thomas Ballaam 11 DEEA 2:35.38 2:31.45
35.32 1:14.19 (38.87) 1:54.03 (39.84) 2:31.45 (37.42)
3 Ashley Holness-Wright 11 WATT 2:50.09 2:33.36
34.77 1:13.95 (39.18) 1:54.84 (40.89) 2:33.36 (38.52)
4 Josh Stephenson-Ganne 11 VULA 2:43.16 2:35.01
35.78 1:15.82 (40.04) 1:57.02 (41.20) 2:35.01 (37.99)
5 Jake Lucas 11 NHNA 2:38.00 2:36.96
36.75 1:18.94 (42.19) 1:59.44 (40.50) 2:36.96 (37.52)
6 Ranishka Kumarage 11 HATT 2:40.10 2:37.94
38.22 1:19.35 (41.13) 1:59.39 (40.04) 2:37.94 (38.55)
7 Ethan Lamb 11 HATT 2:46.08 2:39.70
37.32 1:19.22 (41.90) 2:01.78 (42.56) 2:39.70 (37.92)
8 Hayden Davies 11 MBDT 2:42.47 2:40.15
36.01 1:16.59 (40.58) 1:59.29 (42.70) 2:40.15 (40.86)
9 Oliver Martin 11 NHNA 2:41.05 2:41.02
37.38 1:18.68 (41.30) 2:00.26 (41.58) 2:41.02 (40.76)
10 Joseph Milevsnic 11 STET 2:40.13 2:44.12
38.62 1:21.82 (43.20) 2:04.13 (42.31) 2:44.12 (39.99)
11 Samuel Henson 11 COSTA 2:54.03 2:44.31
38.14 1:20.05 (41.91) 2:03.99 (43.94) 2:44.31 (40.32)
12 Lewis Hawkins 11 WATT 2:57.72 2:48.54
37.67 1:20.63 (42.96) 2:05.29 (44.66) 2:48.54 (43.25)
13 Roberto Di Muro 11 GRIL 3:00.43 2:51.18
38.26 1:22.21 (43.95) 2:07.95 (45.74) 2:51.18 (43.23)
14 William Rodger 11 LUTT 3:01.68 2:52.34
37.79 1:22.35 (44.56) 2:10.31 (47.96) 2:52.34 (42.03)
15 George Yerbury 11 WATT 3:01.77 2:52.85
38.26 1:22.24 (43.98) 2:07.72 (45.48) 2:52.85 (45.13)
16 Adel Elfakir 11 NHNA 3:12.74 2:55.24
39.37 1:24.17 (44.80) 2:12.73 (48.56) 2:55.24 (42.51)
17 Samuel Buckingham 11 NHNA 3:11.63 2:55.69
41.08 1:26.38 (45.30) 2:11.40 (45.02) 2:55.69 (44.29)
18 Christopher Dawkins 11 NHNA 3:05.94 2:57.98
40.09 1:27.30 (47.21) 2:14.60 (47.30) 2:57.98 (43.38)
19 Sam Payne 11 BWPT 3:05.40 3:02.49
40.56 1:27.97 (47.41) 2:16.23 (48.26) 3:02.49 (46.26)

Event 19 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 2:13.96 2:12.15
30.92 1:04.57 (33.65) 1:38.82 (34.25) 2:12.15 (33.33)
2 Marcus Cook 12 DEEA 2:20.23 2:17.39
32.48 1:08.34 (35.86) 1:43.37 (35.03) 2:17.39 (34.02)
3 Thomas Worbey 12 HATT 2:22.36 2:19.50
31.82 1:07.29 (35.47) 1:43.52 (36.23) 2:19.50 (35.98)
4 Jason Gambie 12 CAMT 2:28.33 2:25.33
33.21 1:11.26 (38.05) 1:49.21 (37.95) 2:25.33 (36.12)
5 Tom Lambert 12 LUTT 2:29.03 2:25.43
33.10 1:10.73 (37.63) 1:48.97 (38.24) 2:25.43 (36.46)
6 Charlie Heyworth 12 NHNA 2:28.44 2:25.46
33.87 1:10.86 (36.99) 1:48.90 (38.04) 2:25.46 (36.56)
7 Gavin Cournane 12 LUTT 2:30.52 2:26.10
34.39 1:12.38 (37.99) 1:50.29 (37.91) 2:26.10 (35.81)
8 Colin Weighell 12 MBDT 2:34.39 2:26.39
33.94 1:11.28 (37.34) 1:49.65 (38.37) 2:26.39 (36.74)
9 Andrew Dennis 12 NHNA 2:36.59 2:28.92
34.91 1:13.23 (38.32) 1:52.08 (38.85) 2:28.92 (36.84)
10 David Allen 12 MBDT 2:37.08 2:30.76
16.21 1:13.12 (56.91) 1:52.12 (39.00) 2:30.76 (38.64)
11 Sullivan Stoner 12 SLCA 2:33.90 2:31.40
35.06 1:13.67 (38.61) 1:53.06 (39.39) 2:31.40 (38.34)
12 Adam Hill 12 GRIL 2:38.53 2:36.92
36.25 1:17.50 (41.25) 1:58.49 (40.99) 2:36.92 (38.43)
13 Ryan McAuliffe 12 GRIL 2:53.24 2:38.53
36.04 1:16.92 (40.88) 1:59.04 (42.12) 2:38.53 (39.49)
14 Jack Jarrett 12 STET 2:40.00 2:45.00
39.01 1:23.08 (44.07) 2:05.26 (42.18) 2:45.00 (39.74)

Event 19 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Dacre Capstick 13 HATT 2:06.87 2:06.05
29.21 1:01.03 (31.82) 1:33.85 (32.82) 2:06.05 (32.20)
2 Jake Robinson 13 STET 2:18.95 2:14.23
31.27 1:05.43 (34.16) 1:40.26 (34.83) 2:14.23 (33.97)
3 Jack Baron 13 COSTA 2:24.97 2:16.52
30.24 1:04.52 (34.28) 1:40.71 (36.19) 2:16.52 (35.81)
4 Jack Spence 13 WATT 2:23.89 2:19.25
31.44 1:07.23 (35.79) 1:43.70 (36.47) 2:19.25 (35.55)
5 Toby Willson 13 MBDT 2:19.50 2:20.18
31.49 1:06.65 (35.16) 1:43.71 (37.06) 2:20.18 (36.47)
6 Spencer Bovey 13 NHNA 2:31.64 2:20.98
33.11 1:08.79 (35.68) 1:45.74 (36.95) 2:20.98 (35.24)
7 Thomas Winder 13 MBDT 2:19.67 2:22.12
32.00 1:08.22 (36.22) 1:46.01 (37.79) 2:22.12 (36.11)
8 Daniel McAuliffe 13 GRIL 2:27.87 2:22.37
31.91 1:07.59 (35.68) 1:45.01 (37.42) 2:22.37 (37.36)
9 Ross Morgan 13 LUTT 2:26.87 2:23.05
32.32 1:07.95 (35.63) 1:45.77 (37.82) 2:23.05 (37.28)
10 Danny Buckley 13 STET 2:27.63 2:23.46
32.55 1:09.02 (36.47) 1:47.11 (38.09) 2:23.46 (36.35)
11 Luke Target 13 HATT 2:22.06 2:25.02
32.88 1:09.46 (36.58) 1:47.93 (38.47) 2:25.02 (37.09)
12 Daniel Bonfante 13 GRIL 2:26.90 2:25.65
33.43 1:10.60 (37.17) 1:48.78 (38.18) 2:25.65 (36.87)
13 Daniel Peacock 13 COSTA 2:36.79 2:25.94
32.86 1:09.69 (36.83) 1:48.86 (39.17) 2:25.94 (37.08)
14 Jed Ardren 13 HODD 2:27.45 2:28.08
33.20 1:11.09 (37.89) 1:50.26 (39.17) 2:28.08 (37.82)
15 Thomas Hall 13 WATT 2:33.81 2:28.79
33.20 1:10.64 (37.44) 1:50.73 (40.09) 2:28.79 (38.06)
16 Samuel Warner 13 GRNA 2:30.71 2:29.40
33.89 1:11.85 (37.96) 1:50.72 (38.87) 2:29.40 (38.68)
17 Kristen Chadband 13 HUNT 2:33.12 2:34.29
34.77 1:13.79 (39.02) 1:54.46 (40.67) 2:34.29 (39.83)

Event 19 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Andrew Wilkinson 14 CAMT 2:13.40 2:07.02
29.16 1:01.11 (31.95) 1:34.34 (33.23) 2:07.02 (32.68)
2 Alex Baker 14 HATT 2:14.04 2:07.88
28.60 1:01.35 (32.75) 1:35.12 (33.77) 2:07.88 (32.76)
3 Ross West 14 SLCA 2:11.76 2:08.03
28.95 1:00.97 (32.02) 1:34.81 (33.84) 2:08.03 (33.22)
4 James Fountain 14 VULA 2:08.36 2:08.55
29.85 1:02.70 (32.85) 1:36.16 (33.46) 2:08.55 (32.39)
5 Simon Weighell 14 MBDT 2:12.60 2:08.79
29.74 1:02.49 (32.75) 1:36.28 (33.79) 2:08.79 (32.51)
6 Alex Raine 14 BWPT 2:10.58 2:08.89
29.32 1:02.51 (33.19) 1:35.70 (33.19) 2:08.89 (33.19)
7 Oliver Thompson 14 NHNA 2:14.03 2:09.40
30.00 1:02.79 (32.79) 1:36.48 (33.69) 2:09.40 (32.92)
8 Lewis Farren 14 VULA 2:06.95 2:09.75
30.01 1:02.44 (32.43) 1:36.16 (33.72) 2:09.75 (33.59)
9 Nik Spears 14 WATT 2:19.99 2:12.30
30.61 1:04.85 (34.24) 1:39.52 (34.67) 2:12.30 (32.78)
10 Kieran Garlick 14 NHNA 2:16.73 2:14.05
30.15 1:04.42 (34.27) 1:40.07 (35.65) 2:14.05 (33.98)
11 Thomas Kelly 14 BWPT 2:18.79 2:14.07
30.16 1:04.13 (33.97) 1:39.28 (35.15) 2:14.07 (34.79)
12 Daniel Riley 14 LUTT 2:14.90 2:14.72
29.78 1:03.36 (33.58) 1:39.10 (35.74) 2:14.72 (35.62)
13 Carl Halford 14 MBDT 2:17.97 2:16.38
31.35 1:05.94 (34.59) 1:42.15 (36.21) 2:16.38 (34.23)
14 Samuel Rodgers 14 VULA 2:25.01 2:22.34
32.36 1:08.68 (36.32) 1:46.78 (38.10) 2:22.34 (35.56)
15 Oliver Allen 14 NHNA 2:18.66 2:27.31
32.29 1:09.31 (37.02) 1:48.69 (39.38) 2:27.31 (38.62)

Event 19 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Lewis King 17 HATT 2:03.53 2:02.85
29.47 1:01.05 (31.58) 1:32.02 (30.97) 2:02.85 (30.83)
2 Christian Stokes 15 BWPT 2:06.31 2:04.97
29.09 1:00.16 (31.07) 1:32.14 (31.98) 2:04.97 (32.83)
3 William Jolly 17 TRDA 2:05.80 2:05.48
29.70 1:01.77 (32.07) 1:34.51 (32.74) 2:05.48 (30.97)
4 Callum Candy 15 HATT 2:02.63 2:05.75
29.17 1:00.74 (31.57) 1:33.36 (32.62) 2:05.75 (32.39)
5 Oliver Roberts 15 VULA 2:06.60 2:08.49
29.60 1:01.99 (32.39) 1:35.67 (33.68) 2:08.49 (32.82)
6 James Harrison 15 GRNA 2:11.60 2:08.95
29.38 1:02.90 (33.52) 1:36.67 (33.77) 2:08.95 (32.28)
7 Matthew Wilkinson 17 CAMT 2:07.73 2:09.56
29.28 1:02.34 (33.06) 1:36.99 (34.65) 2:09.56 (32.57)
8 Joseph Moyes 15 CAMT 2:14.05 2:11.84
28.63 1:01.85 (33.22) 1:37.18 (35.33) 2:11.84 (34.66)
9 Robert Baldrance 15 BWPT 2:11.54 2:12.18
30.37 1:03.55 (33.18) 1:38.32 (34.77) 2:12.18 (33.86)
10 Matthew Henson 16 COSTA 2:13.73 2:13.66
28.63 1:01.33 (32.70) 1:37.00 (35.67) 2:13.66 (36.66)
11 Lawrence Palmer 15 LUTT 2:13.56 2:13.83
30.83 1:04.39 (33.56) 1:39.91 (35.52) 2:13.83 (33.92)
12 Shaun Dennis 15 NHNA 2:15.68 2:14.92
32.00 1:06.39 (34.39) 1:41.49 (35.10) 2:14.92 (33.43)
13 Christopher Bradbury 15 BWPT 2:08.93 2:15.33
28.72 1:03.32 (34.60) 1:39.96 (36.64) 2:15.33 (35.37)
14 Josh Farrell 15 BWPT 2:15.09 2:16.46
30.46 1:04.97 (34.51) 1:40.92 (35.95) 2:16.46 (35.54)
15 Simon Liddle 16 MBDT 2:15.95 2:16.94
31.53 1:06.75 (35.22) 1:42.32 (35.57) 2:16.94 (34.62)
16 Adam Connell 17 BWPT 2:17.71 2:17.73
31.30 1:05.45 (34.15) 1:42.06 (36.61) 2:17.73 (35.67)
17 Christopher Davey 15 BWPT 2:18.33 2:18.83
30.94 1:06.04 (35.10) 1:42.72 (36.68) 2:18.83 (36.11)
18 Richard Hawkins 19 KEYL 2:20.45 2:31.07
32.15 1:08.58 (36.43) 1:49.05 (40.47) 2:31.07 (42.02)
Page last refreshed: 05:05:18