Event 24 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Olivia Kelsey 10 VULA 1:14.26 1:07.85
32.83 1:07.85 (35.02)
2 Georgina Hodges 10 HATT 1:12.84 1:09.98
33.47 1:09.98 (36.51)
3 Kerensa Ward 10 NHNA 1:16.70 1:10.59
34.26 1:10.59 (36.33)
4 Sophie Burnham 10 NHNA 1:13.59 1:11.68
34.44 1:11.68 (37.24)
5 Jessica Jackson 10 STET 1:18.60 1:12.59
34.75 1:12.59 (37.84)
6 Gemma Swindell 10 HATT 1:16.83 1:14.13
35.41 1:14.13 (38.72)
7 Emily Bradbury 10 BWPT 1:16.39 1:14.62
34.95 1:14.62 (39.67)
8 Emily Oakley 10 GRIL 1:17.68 1:16.92
37.41 1:16.92 (39.51)
9 Hayley Warrington 10 HODD 1:32.08 1:17.69
35.43 1:17.69 (42.26)
10 Nicola Jefferies 10 CAMT 1:20.29 1:18.45
36.60 1:18.45 (41.85)
11 Fiona Westcough 10 GRIL 1:18.15 1:18.55
36.52 1:18.55 (42.03)
12 Pippa Shuttleworth 10 GRIL 1:26.18 1:19.14
38.68 1:19.14 (40.46)
13 Lorna Shore 10 NHNA 1:28.91 1:20.43
37.60 1:20.43 (42.83)
14 Lily West 10 STET 1:23.57 1:21.22
38.36 1:21.22 (42.86)
15 Danielle Murphy 10 STET 1:23.57 1:21.40
39.05 1:21.40 (42.35)
16 Charlotte Longden 10 HATT 1:24.84 1:22.74
38.87 1:22.74 (43.87)
17 Katie Smith 10 HATT 1:31.03 1:24.49
41.01 1:24.49 (43.48)
18 Hannah Ford 10 GRNA 1:33.70 1:27.06
42.22 1:27.06 (44.84)
19 Claire Golightly 10 KEYL 1:35.02 1:33.94
43.84 1:33.94 (50.10)

Event 24 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Sarah Fountain 11 VULA 1:10.03 1:09.13
33.61 1:09.13 (35.52)
2 Laura Pigott 11 GRNA 1:09.90 1:09.60
33.55 1:09.60 (36.05)
3 Christie Bays 11 STET 1:09.00 1:10.80
33.91 1:10.80 (36.89)
4 Isabelle Martin 11 MBDT 1:12.85 1:11.39
34.27 1:11.39 (37.12)
5 Emily McConnell 11 BWPT 1:14.42 1:12.09
34.30 1:12.09 (37.79)
6 Hallie Knight 11 VULA 1:13.71 1:12.52
34.20 1:12.52 (38.32)
7 Kimberley Stokes 11 BWPT 1:19.17 1:12.82
34.86 1:12.82 (37.96)
8 Natasha Hirst 11 BWPT 1:19.25 1:13.45
35.53 1:13.45 (37.92)
9 Georgia Crawford 11 CAMT 1:15.72 1:14.09
35.44 1:14.09 (38.65)
10 Charlotte Ballard 11 HATT 1:13.23 1:14.41
36.17 1:14.41 (38.24)
11 Kate Hill 11 GRIL 1:13.99 1:14.42
36.34 1:14.42 (38.08)
12 Saffron Mabbutt 11 NHNA 1:20.62 1:14.82
35.74 1:14.82 (39.08)
13 Amber Sheldon 11 GRNA 1:22.93 1:14.83
36.11 1:14.83 (38.72)
14 Georgia Hazel 11 STET 1:15.00 1:14.92
36.25 1:14.92 (38.67)
15 Elisha Penman 11 DEEA 1:20.30 1:14.96
36.32 1:14.96 (38.64)
16 Philippa West 11 SLCA 1:16.43 1:15.14
36.15 1:15.14 (38.99)
17 Gemma Starkey 11 LUTT 1:18.23 1:15.22
36.64 1:15.22 (38.58)
18 Katie Barker 11 BWPT 1:24.72 1:16.76
36.28 1:16.76 (40.48)
19 Zoey Garlick 11 NHNA 1:23.46 1:17.51
37.99 1:17.51 (39.52)
20 Amy Chung 11 WATT 1:22.58 1:18.74
38.87 1:18.74 (39.87)
21 Molly Landolfi 11 WATT 1:22.46 1:18.75
38.95 1:18.75 (39.80)
22 Stephanie Banks 11 COSTA 1:19.66 1:19.48
37.33 1:19.48 (42.15)
23 Bethany Walker 11 SLCA 1:16.63 1:19.49
37.72 1:19.49 (41.77)
24 Rhian Mather 11 HATT 1:24.90 1:20.53
38.40 1:20.53 (42.13)
25 Michelle James 11 VULA 1:23.10 1:20.71
38.25 1:20.71 (42.46)
26 Sophia Amoroso 11 KEYL 1:24.64 1:20.80
38.16 1:20.80 (42.64)
27 Sophie Jones 11 BWPT 1:21.88 1:22.16
37.24 1:22.16 (44.92)
28 Rachel Lotts 11 HEMT 1:24.00 1:22.67
38.99 1:22.67 (43.68)
29 Emma Target 11 HATT 1:20.24 1:25.28
40.11 1:25.28 (45.17)

Event 24 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Shauna Lee 12 BWPT 1:06.77 1:03.02
30.34 1:03.02 (32.68)
2 Lauren Wray 12 DEEA 1:05.97 1:03.96
31.20 1:03.96 (32.76)
3 Sian Lockett 12 HATT 1:08.29 1:06.28
32.29 1:06.28 (33.99)
4 Emma Lythaby 12 HERT 1:08.20 1:06.87
32.21 1:06.87 (34.66)
5 Charlotte Harrison 12 HUNT 1:09.49 1:07.25
31.99 1:07.25 (35.26)
6 Chloe Beard 12 COSTA 1:08.30 1:07.97
32.94 1:07.97 (35.03)
7 Sophie Denton 12 NHNA 1:14.39 1:08.13
32.70 1:08.13 (35.43)
8 Joanna Webb 12 HERT 1:10.00 1:08.70
32.99 1:08.70 (35.71)
9 Lorna Barnes 12 NHNA 1:13.50 1:09.96
32.75 1:09.96 (37.21)
10 Jessica Waters 12 HODD 1:08.77 1:10.54
32.72 1:10.54 (37.82)
11 Amber Swales 12 BWPT 1:16.40 1:10.73
33.21 1:10.73 (37.52)
12 Louise Smith 12 NHNA 1:14.28 1:11.28
34.17 1:11.28 (37.11)
13 Kathryn Burr 12 HERT 1:12.28 1:11.79
34.77 1:11.79 (37.02)
14 Sophie Roberts 12 VULA 1:17.27 1:12.02
35.51 1:12.02 (36.51)
15 Georgina Halford 12 MBDT 1:12.60 1:12.31
34.24 1:12.31 (38.07)
16 Helen Davey 12 BWPT 1:12.30 1:12.65
34.66 1:12.65 (37.99)
17 Hannah Jibson 12 WATT 1:13.83 1:12.84
34.98 1:12.84 (37.86)
18 Eleanor Fox 12 NHNA 1:17.54 1:13.86
35.65 1:13.86 (38.21)
19 Katherine Ford 12 GRNA 1:12.98 1:14.43
36.00 1:14.43 (38.43)
20 Victoria Fischer 12 HEMT 1:10.67 1:14.76
35.98 1:14.76 (38.78)
21 Hayley Golightly 12 KEYL 1:16.47 1:16.94
36.83 1:16.94 (40.11)
22 Charlotte Jarvis 12 BWPT 1:16.98 1:16.98
36.39 1:16.98 (40.59)
23 Nicola Jesson 12 LUTT 1:17.25 1:17.31
36.92 1:17.31 (40.39)

Event 24 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Yasmin Bithrey 13 BWPT 1:01.00 1:01.37
29.90 1:01.37 (31.47)
2 Rachel Hollington 13 BWPT 1:03.05 1:01.43
29.79 1:01.43 (31.64)
3 Charlotte Beck 13 BWPT 1:03.29 1:04.07
30.76 1:04.07 (33.31)
4 Holly Gannon 13 HODD 1:05.16 1:04.23
30.96 1:04.23 (33.27)
4 Amelia-Jane Hicks 13 NHNA 1:04.98 1:04.23
31.38 1:04.23 (32.85)
6 Alex Galun 13 NHNA 1:04.97 1:05.69
31.71 1:05.69 (33.98)
7 Jessica Karp 13 BWPT 1:07.34 1:05.79
31.45 1:05.79 (34.34)
8 Zoe Stewart 13 WATT 1:06.36 1:05.98
32.84 1:05.98 (33.14)
9 Lauren Freeman 13 VULA 1:05.85 1:06.00
32.39 1:06.00 (33.61)
10 Carina Bays 13 STET 1:07.10 1:06.23
32.14 1:06.23 (34.09)
11 Lydia Smith 13 HATT 1:06.90 1:06.49
31.65 1:06.49 (34.84)
12 Francesca Denton 13 NHNA 1:10.26 1:06.99
32.70 1:06.99 (34.29)
13 Heather Smith 13 SLCA 1:06.17 1:07.16
32.77 1:07.16 (34.39)
14 Alice Callanan 13 WATT 1:09.88 1:07.41
32.67 1:07.41 (34.74)
15 Leah Neary 13 MBDT 1:07.39 1:07.43
32.24 1:07.43 (35.19)
16 Sophie Ma 13 DEEA 1:05.36 1:07.88
32.68 1:07.88 (35.20)
17 Madeleine Martin 13 NHNA 1:04.37 1:09.14
33.38 1:09.14 (35.76)
18 Samantha Green 13 HUNT 1:08.13 1:09.26
32.99 1:09.26 (36.27)
19 Hannah Boston 13 LUTT 1:10.09 1:09.70
33.64 1:09.70 (36.06)
20 Hannah Parr 13 LUTT 1:09.53 1:09.71
33.46 1:09.71 (36.25)
21 Rebecca Pritchard 13 HATT 1:11.07 1:09.72
33.53 1:09.72 (36.19)
22 Sharn Verrier 13 HODD 1:11.95 1:09.93
34.07 1:09.93 (35.86)
23 Heather Tysoe 13 WATT 1:12.69 1:10.47
34.83 1:10.47 (35.64)
24 Laura Smith 13 LUTT 1:13.15 1:11.70
34.61 1:11.70 (37.09)
25 Judith Stephenson 13 HERT 1:12.46 1:12.07
35.42 1:12.07 (36.65)
-- Amelia Farmer 13 BWPT 1:12.43 DQ

Event 24 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Charlotte Blacksley 14 BWPT 1:01.73 1:02.46
30.46 1:02.46 (32.00)
2 Emma Jones 14 BWPT 1:02.71 1:03.88
30.40 1:03.88 (33.48)
3 Sian Young 14 GRNA 1:04.89 1:04.23
30.63 1:04.23 (33.60)
4 Eleanor Mason 14 BWPT 1:05.78 1:04.86
31.48 1:04.86 (33.38)
5 Holly Rees 14 CAMT 1:06.94 1:05.54
31.02 1:05.54 (34.52)
6 Chelsea Prouten 14 HUNT 1:05.35 1:05.60
31.75 1:05.60 (33.85)
7 Alice Marchant 14 BWPT 1:05.53 1:05.66
32.01 1:05.66 (33.65)
8 Katie Sykes 14 KLWT 1:08.40 1:06.20
31.84 1:06.20 (34.36)
9 Emma Warrington 14 HODD 1:09.24 1:06.58
31.80 1:06.58 (34.78)
10 Sarah Brennan 14 CAMT 1:08.64 1:07.13
31.81 1:07.13 (35.32)
11 Amy Stewart 14 WATT 1:08.09 1:07.29
32.80 1:07.29 (34.49)
12 Kimberley Burrows 14 MBDT 1:06.20 1:09.51
33.07 1:09.51 (36.44)
13 Yolanda Batson 14 LUTT 1:11.18 1:10.72
34.33 1:10.72 (36.39)
14 Sammie Earth 14 SLCA 1:06.72 1:10.91
33.41 1:10.91 (37.50)
15 Jessica Brown 14 LUTT 1:11.12 1:10.92
34.22 1:10.92 (36.70)

Event 24 Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Faye Barnard 17 HATT 59.95 1:02.94
30.54 1:02.94 (32.40)
2 Tamara Richards 15 HUNT 1:02.06 1:03.04
30.51 1:03.04 (32.53)
3 Danielle Lee 15 BWPT 1:02.83 1:03.52
30.98 1:03.52 (32.54)
4 Elizabeth Barry 15 WATT 1:03.91 1:04.17
31.17 1:04.17 (33.00)
5 Louise King 17 BWPT 1:03.21 1:04.34
31.07 1:04.34 (33.27)
6 Sarah King 15 VULA 1:04.70 1:04.52
31.45 1:04.52 (33.07)
7 Saffron Ardren 15 HODD 1:05.30 1:05.92
31.92 1:05.92 (34.00)
8 Helen Baldrance 18 BWPT 1:01.48 1:05.95
31.53 1:05.95 (34.42)
9 Rhianydd Jones 15 MBDT 1:07.31 1:06.24
31.91 1:06.24 (34.33)
10 Sophie Thrussell 15 BWPT 1:08.03 1:06.35
32.26 1:06.35 (34.09)
11 Zoe Smith 16 LUTT 1:08.28 1:07.35
33.05 1:07.35 (34.30)
12 Jenny Arthur 15 DEEA 1:04.50 1:07.60
32.41 1:07.60 (35.19)
13 Shanice Chapman 15 WATT 1:06.90 1:08.08
32.98 1:08.08 (35.10)
14 Hannah Scotchford 16 MBDT 1:07.30 1:08.39
32.71 1:08.39 (35.68)
15 Katie Quinn 15 HATT 1:06.44 1:09.72
33.12 1:09.72 (36.60)
16 Louise Simmons 15 MBDT 1:08.05 1:09.83
33.72 1:09.83 (36.11)
17 Laura Colledge 15 DEEA 1:09.41 1:10.01
33.24 1:10.01 (36.77)
18 Harriet Lee 16 BWPT 1:09.99 1:11.05
33.25 1:11.05 (37.80)
19 Leah West 17 SLCA 1:06.93 1:13.55
33.55 1:13.55 (40.00)
Page last refreshed: 04:21:48