Event 25 Boys 9 & Under 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Charles Oliver 9 HATT 3:54.45 3:33.59
47.53 1:43.65 (56.12) 2:39.97 (56.32) 3:33.59 (53.62)

Event 25 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Tim Shuttleworth 10 GRIL 3:22.32 3:07.98
40.15 1:29.06 (48.91) 2:21.29 (52.23) 3:07.98 (46.69)
2 William Adhemar 10 NHNA 4:05.27 3:10.09
41.76 1:30.50 (48.74) 2:20.95 (50.45) 3:10.09 (49.14)
3 Sean Hogan 10 LUTT 3:25.00 3:19.38
44.96 1:36.46 (51.50) 2:29.08 (52.62) 3:19.38 (50.30)
4 Luke Hazelhurst 10 HATT 3:35.00 3:21.41
44.06 1:37.23 (53.17) 2:31.63 (54.40) 3:21.41 (49.78)
5 Jake Scarborough 10 GRNA 3:32.68 3:36.47
44.99 1:40.83 (55.84) 2:39.90 (59.07) 3:36.47 (56.57)
6 Youcef Harizi 10 GRIL 4:21.12 4:07.54
54.44 1:57.75 (1:03.31) 3:02.67 (1:04.92) 4:07.54 (1:04.87)

Event 25 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Christopher Barrett 11 DEEA 2:48.92 2:48.78
38.74 1:22.00 (43.26) 2:08.13 (46.13) 2:48.78 (40.65)
2 Oliver Martin 11 NHNA 3:19.41 3:06.99
42.88 2:21.49 ( ) 3:06.99 (45.50)
3 Frederick Woodcock 11 HEMT 3:12.02 3:11.84
42.09 1:29.35 (47.26) 2:19.84 (50.49) 3:11.84 (52.00)
4 Ethan Lamb 11 HATT 3:44.82 3:23.94
47.46 1:41.57 (54.11) 2:35.81 (54.24) 3:23.94 (48.13)
5 Alex Mason 11 LUTT 3:46.71 3:34.44
45.68 1:40.07 (54.39) 2:37.90 (57.83) 3:34.44 (56.54)
6 Arthur Woodcock 11 HEMT 3:16.64 3:35.57
44.00 1:41.72 (57.72) 2:38.58 (56.86) 3:35.57 (56.99)
-- Hayden Davies 11 MBDT 3:45.17 NS

Event 25 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Caleb Hughes 12 BWPT 2:32.85 2:34.67
34.11 1:13.90 (39.79) 1:53.92 (40.02) 2:34.67 (40.75)
2 Andrew Dennis 12 NHNA 3:10.34 2:59.51
40.56 1:25.97 (45.41) 2:13.43 (47.46) 2:59.51 (46.08)
3 Thomas Hutchison 12 HERT 2:57.00 3:01.36
41.71 1:29.13 (47.42) 2:17.51 (48.38) 3:01.36 (43.85)

Event 25 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Michael Drakard 13 SLCA 2:47.76 2:42.00
35.66 1:15.86 (40.20) 1:58.92 (43.06) 2:42.00 (43.08)
2 James McGrail 13 HATT 2:45.34 2:43.67
35.78 1:17.18 (41.40) 2:01.71 (44.53) 2:43.67 (41.96)

Event 25 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Alex Raine 14 BWPT 2:30.98 2:29.25
31.23 1:10.46 (39.23) 1:49.90 (39.44) 2:29.25 (39.35)
2 Aydin Berki 14 BWPT 2:44.62 2:38.08
33.89 1:12.99 (39.10) 1:55.90 (42.91) 2:38.08 (42.18)

Event 25 Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 James Harrison 15 GRNA 2:20.39 2:16.87
30.86 1:06.14 (35.28) 1:42.95 (36.81) 2:16.87 (33.92)
2 Lewis King 17 HATT 2:15.36 2:19.58
31.77 1:06.32 (34.55) 1:42.73 (36.41) 2:19.58 (36.85)
Page last refreshed: 03:27:11