Event 1 Boys 10 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Sam Thompson 10 Northampton 6:38.70 5:54.33
38.62 1:24.21 (45.59) 2:08.82 (44.61) 2:53.70 (44.88)
3:45.23 (51.53) 4:36.97 (51.74) 5:16.69 (39.72) 5:54.33 (37.64)
2 Charles Oliver 10 Hatfield 6:38.47 6:25.78
42.34 1:33.79 (51.45) 2:20.83 (47.04) 3:07.32 (46.49)
4:05.59 (58.27) 5:05.37 (59.78) 5:46.72 (41.35) 6:25.78 (39.06)
3 Kiran Mason 10 Vulcans 6:56.08 6:26.28
45.29 1:39.39 (54.10) 2:26.18 (46.79) 3:12.26 (46.08)
4:09.53 (57.27) 5:06.12 (56.59) 5:47.58 (41.46) 6:26.28 (38.70)
4 Jamie Wright 10 Luton 7:39.47 6:59.23
15.73 44.70 (28.97) 1:01.14 (16.44) 3:57.09 (2:55.95)
4:39.14 (42.05) 5:41.90 (1:02.76) 5:58.26 (16.36) 6:59.23 (1:00.97)
5 Harry Williams 10 Chesthunt 8:33.32 7:07.56
18.45 38.90 (20.45) 1:08.16 (29.26) 1:26.63 (18.47)
1:46.57 (19.94) 2:08.98 (22.41) 2:25.17 (16.19) 7:07.56 (4:42.39)

Event 1 Boys 11 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Benjamin Purcell 11 Hatfield 5:56.89 5:46.45
38.69 1:23.51 (44.82) 2:10.48 (46.97) 2:55.99 (45.51)
3:42.19 (46.20) 4:29.70 (47.51) 5:08.77 (39.07) 5:46.45 (37.68)
2 Matthew Chapman 11 Northampton 6:23.91 6:05.06
40.92 1:31.06 (50.14) 2:15.54 (44.48) 2:59.19 (43.65)
3:53.12 (53.93) 4:46.06 (52.94) 5:26.00 (39.94) 6:05.06 (39.06)
3 Harrison Barnfield-Jo 11 Northampton 6:22.96 6:14.23
47.23 1:43.02 (55.79) 2:25.36 (42.34) 3:09.86 (44.50)
4:00.82 (50.96) 4:53.03 (52.21) 5:34.20 (41.17) 6:14.23 (40.03)
4 Lewis Hawkes 11 Flitwick 6:56.60 6:20.78
41.75 1:33.13 (51.38) 2:19.97 (46.84) 3:06.07 (46.10)
4:02.46 (56.39) 4:59.71 (57.25) 5:40.07 (40.36) 6:20.78 (40.71)
5 Sean Hogan 11 Luton 6:36.00 6:22.02
42.38 1:30.65 (48.27) 2:17.07 (46.42) 3:05.59 (48.52)
4:02.93 (57.34) 5:00.58 (57.65) 5:42.33 (41.75) 6:22.02 (39.69)
6 William Adhemar 11 Northampton 6:08.84 6:24.15
40.76 1:27.90 (47.14) 2:16.34 (48.44) 3:04.48 (48.14)
4:01.54 (57.06) 4:59.32 (57.78) 5:40.66 (41.34) 6:24.15 (43.49)
7 Daniel Osborn 11 Daventry 7:04.73 6:34.72
14.03 33.65 (19.62) 50.92 (17.27) 1:07.24 (16.32)
1:23.22 (15.98) 1:41.94 (18.72) 1:59.68 (17.74) 6:34.72 (4:35.04)
8 Luke Plant 11 Hertford SC 6:29.98 6:37.41
43.07 1:32.43 (49.36) 2:22.54 (50.11) 3:12.86 (50.32)
4:11.58 (58.72) 5:12.27 (1:00.69) 5:55.49 (43.22) 6:37.41 (41.92)

Event 1 Boys 12 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Chris Barrett 12 Deepings 5:48.97 5:39.09
37.58 1:17.95 (40.37) 2:00.13 (42.18) 2:42.45 (42.32)
3:35.31 (52.86) 4:26.22 (50.91) 5:04.10 (37.88) 5:39.09 (34.99)
2 Toby Pasmore 12 GRIL 5:45.87 5:39.29
36.99 1:23.86 (46.87) 2:06.22 (42.36) 2:50.22 (44.00)
3:36.70 (46.48) 4:25.27 (48.57) 5:03.76 (38.49) 5:39.29 (35.53)
3 Josh Stephenson-Ganne 12 Vulcans 6:18.40 5:51.90
40.53 1:27.04 (46.51) 2:09.17 (42.13) 2:51.47 (42.30)
3:45.08 (53.61) 4:37.94 (52.86) 5:14.64 (36.70) 5:51.90 (37.26)
4 Christopher Murphy 12 Flitwick 6:13.67 5:59.81
37.77 1:27.34 (49.57) 2:12.24 (44.90) 2:58.83 (46.59)
3:51.85 (53.02) 4:43.89 (52.04) 5:22.60 (38.71) 5:59.81 (37.21)
5 Hayden Davies 12 Flitwick 6:32.33 6:22.16
44.54 1:39.02 (54.48) 2:23.87 (44.85) 3:09.28 (45.41)
4:04.49 (55.21) 4:59.84 (55.35) 5:42.07 (42.23) 6:22.16 (40.09)

Event 1 Boys 13 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Marcus Cook 13 Deepings 5:23.40 5:06.94
33.41 1:11.95 (38.54) 1:50.85 (38.90) 2:29.96 (39.11)
3:14.27 (44.31) 3:57.40 (43.13) 4:33.67 (36.27) 5:06.94 (33.27)
2 Tom Lambert 13 Luton 5:39.98 5:22.19
33.52 1:12.86 (39.34) 1:54.82 (41.96) 2:36.31 (41.49)
3:23.58 (47.27) 4:11.10 (47.52) 4:48.09 (36.99) 5:22.19 (34.10)
3 Matthew Williams 13 Chesthunt 5:55.13 5:30.78
34.78 1:14.86 (40.08) 1:56.00 (41.14) 2:39.12 (43.12)
3:26.79 (47.67) 4:16.62 (49.83) 4:53.81 (37.19) 5:30.78 (36.97)
4 David Allen 13 Flitwick 5:40.63 5:38.98
37.02 1:24.19 (47.17) 2:06.62 (42.43) 2:46.41 (39.79)
3:34.83 (48.42) 4:23.63 (48.80) 5:02.26 (38.63) 5:38.98 (36.72)
5 Gavin Cournane 13 Hatfield 6:01.89 5:44.24
35.78 1:21.13 (45.35) 2:06.02 (44.89) 2:51.41 (45.39)
3:39.78 (48.37) 4:28.40 (48.62) 5:06.74 (38.34) 5:44.24 (37.50)
6 Colin Weighell 13 Flitwick 5:45.96 5:44.87
36.88 1:24.59 (47.71) 2:07.75 (43.16) 2:50.49 (42.74)
3:39.62 (49.13) 4:29.26 (49.64) 5:07.78 (38.52) 5:44.87 (37.09)
-- William Hawkes 13 Flitwick 5:38.80 DNF
34.48 1:14.49 (40.01) 1:56.41 (41.92) 2:39.87 (43.46)

Event 1 Boys 14 Year Olds 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 James McGrail 14 Hatfield 5:19.25 5:06.74
32.45 1:10.28 (37.83) 1:49.68 (39.40) 2:29.31 (39.63)
3:13.73 (44.42) 3:58.97 (45.24) 4:32.98 (34.01) 5:06.74 (33.76)
2 Daniel McAuliffe 14 Hatfield 5:49.09 5:22.53
33.68 1:10.33 (36.65) 1:49.05 (38.72) 2:27.38 (38.33)
3:18.27 (50.89) 4:10.86 (52.59) 4:47.88 (37.02) 5:22.53 (34.65)
3 Jack Spence 14 Watford 5:15.71 5:22.70
34.45 1:13.85 (39.40) 1:52.47 (38.62) 2:31.81 (39.34)
3:19.06 (47.25) 4:09.56 (50.50) 4:46.49 (36.93) 5:22.70 (36.21)
4 Joshua Sullivan 14 Northampton 5:40.66 5:26.27
33.92 1:15.92 (42.00) 1:56.13 (40.21) 2:35.77 (39.64)
3:25.89 (50.12) 4:17.42 (51.53) 4:51.55 (34.13) 5:26.27 (34.72)
5 Toby Willson 14 Flitwick 5:28.50 5:28.60
33.13 1:13.52 (40.39) 1:55.18 (41.66) 2:36.38 (41.20)
3:23.85 (47.47) 4:13.38 (49.53) 4:51.17 (37.79) 5:28.60 (37.43)
6 Spencer Bovey 14 Northampton 5:34.80 5:28.82
36.11 1:19.73 (43.62) 2:01.58 (41.85) 2:44.48 (42.90)
3:30.74 (46.26) 4:17.48 (46.74) 4:53.61 (36.13) 5:28.82 (35.21)
7 Alex Pasmore 14 GRIL 5:53.29 5:37.62
35.32 1:16.27 (40.95) 1:57.27 (41.00) 2:40.31 (43.04)
3:29.90 (49.59) 4:21.25 (51.35) 4:59.45 (38.20) 5:37.62 (38.17)

Event 1 Boys 15 & Over 400 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Aydin Berki 15 Bwsc 5:03.86 4:54.10
32.69 1:09.32 (36.63) 1:47.75 (38.43) 2:27.60 (39.85)
3:07.99 (40.39) 3:51.09 (43.10) 4:23.24 (32.15) 4:54.10 (30.86)
2 Lawrence Palmer 16 Luton 5:07.20 4:55.21
31.37 1:07.51 (36.14) 1:46.39 (38.88) 2:25.48 (39.09)
3:05.00 (39.52) 3:45.93 (40.93) 4:21.92 (35.99) 4:55.21 (33.29)
3 Oliver Thompson 15 Northampton 5:20.45 5:02.41
34.34 1:13.07 (38.73) 1:50.80 (37.73) 2:28.03 (37.23)
3:11.91 (43.88) 3:54.46 (42.55) 4:29.33 (34.87) 5:02.41 (33.08)
4 Freddie Little 15 Northampton 5:07.12 5:04.15
33.08 1:09.21 (36.13) 1:49.15 (39.94) 2:29.70 (40.55)
3:13.21 (43.51) 3:57.77 (44.56) 4:31.28 (33.51) 5:04.15 (32.87)
5 James Harrison 16 Grantham 5:02.30 5:07.02
31.25 1:06.51 (35.26) 1:44.78 (38.27) 2:23.41 (38.63)
3:11.49 (48.08) 4:00.52 (49.03) 4:34.73 (34.21) 5:07.02 (32.29)
6 Kieran Garlick 15 Northampton 5:05.79 5:07.89
32.79 1:10.66 (37.87) 1:51.61 (40.95) 2:30.96 (39.35)
3:16.88 (45.92) 4:02.08 (45.20) 4:35.73 (33.65) 5:07.89 (32.16)
7 Christian Stokes 16 Bwsc 5:01.99 5:11.03
33.28 1:10.11 (36.83) 1:48.49 (38.38) 2:27.34 (38.85)
3:11.25 (43.91) 3:57.46 (46.21) 4:34.25 (36.79) 5:11.03 (36.78)
8 Simon Liddle 17 Flitwick 5:18.79 5:17.23
31.26 1:09.08 (37.82) 1:47.77 (38.69) 2:25.86 (38.09)
3:14.53 (48.67) 4:02.21 (47.68) 4:40.05 (37.84) 5:17.23 (37.18)
9 Simon Weighell 15 Flitwick 5:13.95 5:17.32
33.88 1:14.09 (40.21) 1:53.94 (39.85) 2:34.86 (40.92)
3:17.62 (42.76) 4:02.68 (45.06) 4:40.52 (37.84) 5:17.32 (36.80)
10 Carl Halford 15 Flitwick 5:13.73 5:17.79
35.85 1:16.41 (40.56) 1:55.25 (38.84) 2:34.37 (39.12)
3:21.04 (46.67) 4:07.57 (46.53) 4:42.87 (35.30) 5:17.79 (34.92)
Page last refreshed: 06:39:05