Event 6 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Anya Woolliscroft 9 Northampton 3:16.08 3:07.48
42.49 1:29.02 (46.53) 2:26.03 (57.01) 3:07.48 (41.45)
2 Katie Shoobert 9 Bwsc 3:52.01 3:29.26
52.61 1:43.18 (50.57) 2:46.10 (1:02.92) 3:29.26 (43.16)
3 Anna Chappell 9 Vulcans 4:20.01 3:35.38
51.39 1:45.41 (54.02) 2:48.51 (1:03.10) 3:35.38 (46.87)
4 Courtney Burgess 9 Northampton 4:15.02 3:35.59
51.77 1:39.93 (48.16) 2:46.50 (1:06.57) 3:35.59 (49.09)
5 Jade Apps 9 Vulcans 3:59.81 3:53.16
56.61 1:49.61 (53.00) 3:00.39 (1:10.78) 3:53.16 (52.77)
6 Alexia Nabarro 9 Bwsc 4:14.44 3:59.59
58.31 1:53.86 (55.55) 3:04.22 (1:10.36) 3:59.59 (55.37)
-- Abigail Smith 9 Northampton 3:49.08 DQ
-- Emillia Patrick 9 Amersham 3:45.19 NS

Event 6 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Abigail Burr 10 Vulcans 2:58.90 2:58.94
40.00 1:23.94 (43.94) 2:19.95 (56.01) 2:58.94 (38.99)
2 Mia Poplawska 10 Amersham 3:06.38 2:59.00
40.64 1:27.82 (47.18) 2:22.45 (54.63) 2:59.00 (36.55)
3 Lauren McAlinden 10 Hatfield 3:08.65 2:59.16
40.64 1:26.74 (46.10) 2:19.30 (52.56) 2:59.16 (39.86)
4 Chloe James 10 Vulcans 3:08.16 3:01.29
43.85 1:28.91 (45.06) 2:25.18 (56.27) 3:01.29 (36.11)
5 Merryn Odell 10 Northampton 3:10.43 3:03.00
45.23 1:30.85 (45.62) 2:23.53 (52.68) 3:03.00 (39.47)
6 Fiona Thornton 10 Hatfield 3:17.24 3:03.59
43.22 1:30.95 (47.73) 2:23.70 (52.75) 3:03.59 (39.89)
7 Sammy James 10 Vulcans 3:22.84 3:07.19
46.94 1:34.19 (47.25) 2:30.60 (56.41) 3:07.19 (36.59)
8 Eleanor Wase 10 Bwsc 3:24.42 3:08.50
43.20 1:31.65 (48.45) 2:27.25 (55.60) 3:08.50 (41.25)
9 Rebecca Rice 10 Hatfield 3:14.11 3:11.07
41.23 1:31.86 (50.63) 2:30.23 (58.37) 3:11.07 (40.84)
10 Rachel Templeman 10 Luton 3:26.72 3:12.28
42.32 1:34.19 (51.87) 2:29.80 (55.61) 3:12.28 (42.48)
11 Sophie Bradley 10 Bwsc 3:18.72 3:13.01
46.15 1:30.79 (44.64) 2:31.12 (1:00.33) 3:13.01 (41.89)
12 Kate McQuaid 10 Hatfield 3:25.00 3:15.53
48.06 1:39.84 (51.78) 2:33.34 (53.50) 3:15.53 (42.19)
13 Helen Carter-Roberts 10 Amersham 3:32.78 3:16.86
45.12 1:34.27 (49.15) 2:34.23 (59.96) 3:16.86 (42.63)
14 Elizabeth Oakley 10 GRIL 3:14.28 3:20.38
44.31 1:32.01 (47.70) 2:33.71 (1:01.70) 3:20.38 (46.67)
15 Ellie Fogg 10 Stevenage 3:38.15 3:25.00
43.63 1:34.27 (50.64) 2:39.34 (1:05.07) 3:25.00 (45.66)
16 Emma Wilkins 10 Grantham 3:32.02 3:25.43
46.24 1:35.56 (49.32) 2:40.40 (1:04.84) 3:25.43 (45.03)
17 Lucy Lapham 10 Stevenage 3:06.00 3:25.51
49.57 1:43.05 (53.48) 2:41.64 (58.59) 3:25.51 (43.87)
18 Ashleigh Prior 10 Watford 3:50.24 3:33.32
54.56 1:46.21 (51.65) 2:48.70 (1:02.49) 3:33.32 (44.62)
19 Emma Jesson 10 Luton 3:47.21 3:35.57
47.85 1:44.29 (56.44) 2:47.85 (1:03.56) 3:35.57 (47.72)
20 Caitlin Hannah 10 RUSA 3:52.50 3:45.48
53.55 1:48.63 (55.08) 2:55.87 (1:07.24) 3:45.48 (49.61)

Event 6 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Tiana Gordon 11 Northampton 2:41.84 2:36.20
35.38 1:16.48 (41.10) 1:59.65 (43.17) 2:36.20 (36.55)
2 Kerensa Ward 11 Northampton 2:51.99 2:43.87
38.85 1:18.28 (39.43) 2:07.60 (49.32) 2:43.87 (36.27)
3 Georgia Wilks 11 Northampton 2:53.87 2:46.01
38.88 1:20.26 (41.38) 2:09.09 (48.83) 2:46.01 (36.92)
4 Lorna Shore 11 Northampton 2:57.74 2:47.52
38.12 1:19.85 (41.73) 2:11.66 (51.81) 2:47.52 (35.86)
5 Gabrielle Vickers 11 Vulcans 2:54.01 2:48.92
38.01 1:21.02 (43.01) 2:12.10 (51.08) 2:48.92 (36.82)
6 Emily Bradbury 11 Bwsc 3:04.11 2:52.28
40.93 1:23.18 (42.25) 2:14.83 (51.65) 2:52.28 (37.45)
7 Lily West 11 Hatfield 3:03.02 2:53.41
38.09 1:26.12 (48.03) 2:13.52 (47.40) 2:53.41 (39.89)
8 Pippa Shuttleworth 11 Hatfield 3:00.32 2:54.07
39.64 1:22.09 (42.45) 2:17.68 (55.59) 2:54.07 (36.39)
9 Sarah Hammond 11 Amersham 2:56.80 2:54.52
40.50 1:25.82 (45.32) 2:16.12 (50.30) 2:54.52 (38.40)
10 Emma Penford 11 Vulcans 3:05.92 2:55.03
38.27 1:22.69 (44.42) 2:14.96 (52.27) 2:55.03 (40.07)
11 Jessica Caughtry 11 Bwsc 3:03.68 2:59.51
40.30 1:26.26 (45.96) 2:20.32 (54.06) 2:59.51 (39.19)
12 Fiona Westcough 11 GRIL 3:07.00 3:01.09
43.44 1:28.46 (45.02) 2:22.76 (54.30) 3:01.09 (38.33)
13 Katie Smith 11 Hatfield 3:16.71 3:01.25
41.10 1:27.17 (46.07) 2:20.04 (52.87) 3:01.25 (41.21)
14 Olivia Conway 11 Deepings 3:09.04 3:02.70
1:30.12 2:23.95 (53.83) 3:02.70 (38.75)
15 Abigail Gee 11 Luton 3:26.81 3:04.26
39.82 1:26.82 (47.00) 2:24.48 (57.66) 3:04.26 (39.78)
16 Hannah Ford 11 Grantham 3:05.48 3:05.04
44.03 1:29.87 (45.84) 2:23.88 (54.01) 3:05.04 (41.16)
17 Molly Norman 11 Amersham 3:20.17 3:05.11
41.81 1:26.91 (45.10) 2:26.38 (59.47) 3:05.11 (38.73)
18 Georgia Meaker 11 Watford 3:25.95 3:05.37
40.14 1:25.99 (45.85) 2:25.04 (59.05) 3:05.37 (40.33)
19 Nicole Johnson 11 Northampton 3:10.22 3:07.42
46.74 1:31.24 (44.50) 2:27.35 (56.11) 3:07.42 (40.07)
20 Sophie Thomson 11 Hertford SC 3:15.91 3:07.43
43.01 1:32.00 (48.99) 2:26.67 (54.67) 3:07.43 (40.76)
21 Amber Veronique 11 Amersham 3:19.73 3:09.04
39.00 1:28.92 (49.92) 2:24.86 (55.94) 3:09.04 (44.18)
22 Grace Bradbury 11 Northampton 3:11.43 3:12.36
44.21 1:33.42 (49.21) 2:29.73 (56.31) 3:12.36 (42.63)
23 Hannah Colwell 11 Luton 3:27.50 3:15.26
45.75 1:36.33 (50.58) 2:34.74 (58.41) 3:15.26 (40.52)
24 Fiona McQuire 11 Watford 3:20.60 3:17.01
47.46 1:36.47 (49.01) 2:33.04 (56.57) 3:17.01 (43.97)
25 Sophie Iacovides 11 Daventry 3:22.75 3:22.48
48.60 1:38.79 (50.19) 2:37.31 (58.52) 3:22.48 (45.17)
26 Rachel Miller 11 Luton 3:20.97 3:23.01
45.78 1:40.03 (54.25) 2:37.14 (57.11) 3:23.01 (45.87)

Event 6 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Sarah Fountain 12 Vulcans 2:36.08 2:37.62
35.99 1:16.11 (40.12) 2:01.75 (45.64) 2:37.62 (35.87)
2 Christie Bays 12 Hatfield 2:45.13 2:39.43
36.88 1:20.25 (43.37) 2:05.04 (44.79) 2:39.43 (34.39)
3 Lauren Betts 12 Northampton 2:42.06 2:43.13
39.40 1:18.96 (39.56) 2:07.46 (48.50) 2:43.13 (35.67)
4 Gemma Starkey 12 Hatfield 2:52.78 2:43.85
39.19 1:20.99 (41.80) 2:09.61 (48.62) 2:43.85 (34.24)
5 Emily McConnell 12 Bwsc 2:45.54 2:44.98
38.71 1:21.60 (42.89) 2:07.05 (45.45) 2:44.98 (37.93)
6 Laura Pigott 12 Grantham 2:45.85 2:46.00
36.91 1:19.47 (42.56) 2:08.85 (49.38) 2:46.00 (37.15)
7 Soul Hales 12 Northampton 2:51.96 2:47.35
40.10 1:22.29 (42.19) 2:10.05 (47.76) 2:47.35 (37.30)
8 Natasha Hirst 12 Bwsc 2:50.06 2:47.79
38.68 1:20.56 (41.88) 2:10.65 (50.09) 2:47.79 (37.14)
9 Kimberley Stokes 12 Bwsc 2:53.24 2:50.77
39.18 1:22.80 (43.62) 2:13.61 (50.81) 2:50.77 (37.16)
10 Molly Ewins 12 Hatfield 2:50.54 2:50.81
37.95 1:21.95 (44.00) 2:12.93 (50.98) 2:50.81 (37.88)
11 Amy Chung 12 Watford 2:56.25 2:50.91
41.62 1:23.68 (42.06) 2:13.18 (49.50) 2:50.91 (37.73)
12 Gemma Shipway 12 Chesthunt 2:58.42 2:51.14
37.16 1:20.72 (43.56) 2:13.19 (52.47) 2:51.14 (37.95)
13 Saffron Mabbutt 12 Northampton 2:52.51 2:51.18
44.51 1:27.63 (43.12) 2:15.48 (47.85) 2:51.18 (35.70)
14 Zoey Garlick 12 Northampton 2:52.33 2:51.32
38.73 1:24.30 (45.57) 2:13.62 (49.32) 2:51.32 (37.70)
15 Devon Prior 12 Watford 2:56.37 2:52.30
43.42 1:28.55 (45.13) 2:13.84 (45.29) 2:52.30 (38.46)
16 Emma Catterall 12 Deepings 2:57.46 2:52.64
37.57 1:22.04 (44.47) 2:12.91 (50.87) 2:52.64 (39.73)
17 Elisha Penman 12 Deepings 3:02.66 2:53.04
40.18 1:22.18 (42.00) 2:15.32 (53.14) 2:53.04 (37.72)
18 Charlotte Ballard 12 Hatfield 2:50.10 2:54.71
40.93 1:25.78 (44.85) 2:17.01 (51.23) 2:54.71 (37.70)
19 Philippa West 12 South Lincs 2:58.12 2:56.34
39.02 1:24.06 (45.04) 2:16.16 (52.10) 2:56.34 (40.18)
20 Amber Sheldon 12 Grantham 2:53.70 2:56.77
41.53 1:23.88 (42.35) 2:18.31 (54.43) 2:56.77 (38.46)
21 Katie Barker 12 Bwsc 3:05.13 2:57.34
39.70 1:25.85 (46.15) 2:19.09 (53.24) 2:57.34 (38.25)
22 Molly Landolfi 12 Watford 3:02.54 2:58.30
42.21 1:26.35 (44.14) 2:18.19 (51.84) 2:58.30 (40.11)
23 Victoria Pritchard 12 Hatfield 3:03.48 2:58.98
40.93 1:27.87 (46.94) 2:19.09 (51.22) 2:58.98 (39.89)
24 Rhian Mather 12 Hatfield 3:04.45 2:59.26
44.47 1:31.15 (46.68) 2:19.86 (48.71) 2:59.26 (39.40)
25 Bethany Walker 12 South Lincs 3:09.14 2:59.44
43.39 1:26.89 (43.50) 2:19.60 (52.71) 2:59.44 (39.84)
26 Alice Hunt 12 Northampton 3:08.62 3:02.44
45.07 1:30.90 (45.83) 2:24.98 (54.08) 3:02.44 (37.46)
27 Emma Target 12 Hatfield 3:08.13 3:04.20
41.27 1:28.15 (46.88) 2:23.66 (55.51) 3:04.20 (40.54)
28 Victoria Abbott 12 Flitwick 3:08.41 3:04.24
42.78 1:28.24 (45.46) 2:23.55 (55.31) 3:04.24 (40.69)
-- Annabelle Thomas 12 Watford 2:58.86 DQ
-- Kate Meechan 12 Piranhas 3:00.88 DQ

Event 6 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Amber Swales 13 Bwsc 2:45.38 2:39.12
36.54 1:18.01 (41.47) 2:04.84 (46.83) 2:39.12 (34.28)
2 Charlotte Reid 13 Hatfield 2:36.34 2:40.42
1:15.16 2:01.82 (46.66) 2:40.42 (38.60)
3 Sian Lockett 13 Hatfield 2:41.58 2:41.75
36.41 1:16.46 (40.05) 2:06.59 (50.13) 2:41.75 (35.16)
4 Rebecca Welch 13 Chesthunt 2:45.17 2:42.83
36.10 1:18.28 (42.18) 2:05.63 (47.35) 2:42.83 (37.20)
5 Nicola Jesson 13 Luton 2:53.04 2:43.82
36.77 1:18.96 (42.19) 2:07.13 (48.17) 2:43.82 (36.69)
6 Hannah Jibson 13 Watford 2:54.40 2:45.95
37.37 1:20.72 (43.35) 2:09.39 (48.67) 2:45.95 (36.56)
7 Millie Price 13 Amersham 2:56.21 2:47.95
36.52 1:20.19 (43.67) 2:08.89 (48.70) 2:47.95 (39.06)
8 Jennifer Seress 13 Hatfield 2:48.50 2:48.80
39.28 1:22.41 (43.13) 2:11.43 (49.02) 2:48.80 (37.37)
9 Katie Vallance 13 Amersham 2:58.08 2:50.42
38.81 1:22.24 (43.43) 2:12.45 (50.21) 2:50.42 (37.97)
10 Georgina Halford 13 Flitwick 2:53.60 2:50.60
37.99 1:20.52 (42.53) 2:12.72 (52.20) 2:50.60 (37.88)
11 Katrina Beveridge 13 Amersham 2:53.40 2:50.84
41.05 1:21.01 (39.96) 2:12.37 (51.36) 2:50.84 (38.47)
12 Giselle Chauhan 13 Hatfield 2:55.64 2:53.83
41.15 1:25.50 (44.35) 2:13.85 (48.35) 2:53.83 (39.98)
13 Ashley Ransome 13 Hertford SC 2:49.60 2:54.26
39.02 1:24.87 (45.85) 2:17.51 (52.64) 2:54.26 (36.75)
14 Katherine Ford 13 Grantham 2:53.21 2:55.56
39.40 1:26.59 (47.19) 2:14.78 (48.19) 2:55.56 (40.78)
15 Madeleine Brooks 13 Hatfield 2:55.55 2:58.52
35.54 1:20.33 (44.79) 2:16.40 (56.07) 2:58.52 (42.12)
16 Bethany Francis 13 Flitwick 2:57.48 3:02.26
43.62 1:27.70 (44.08) 2:23.45 (55.75) 3:02.26 (38.81)
17 Becky Hopper 13 Watford 2:57.09 3:02.29
43.98 1:29.81 (45.83) 2:22.55 (52.74) 3:02.29 (39.74)
18 Georgina Mollison 13 Bwsc 2:58.39 3:02.37
37.36 1:23.77 (46.41) 2:21.77 (58.00) 3:02.37 (40.60)
19 Eleanor Fox 13 Northampton 2:58.11 3:10.34
43.40 1:30.62 (47.22) 2:28.65 (58.03) 3:10.34 (41.69)

Event 6 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Tavener 14 Bwsc 2:31.64 2:29.00
34.27 1:12.30 (38.03) 1:56.06 (43.76) 2:29.00 (32.94)
2 Charlotte Milligan 14 Northampton 2:29.53 2:29.46
32.98 1:10.97 (37.99) 1:55.79 (44.82) 2:29.46 (33.67)
3 Alexandra Galun 14 Northampton 2:31.00 2:31.09
33.99 1:11.62 (37.63) 1:57.63 (46.01) 2:31.09 (33.46)
4 Hannah Parr 14 Luton 2:37.90 2:35.48
35.98 1:15.80 (39.82) 2:00.05 (44.25) 2:35.48 (35.43)
5 Lauren Freeman 14 Vulcans 2:35.10 2:37.10
34.75 1:14.58 (39.83) 2:01.20 (46.62) 2:37.10 (35.90)
6 Jess Karp 14 Bwsc 2:45.52 2:37.90
33.01 1:14.38 (41.37) 2:03.07 (48.69) 2:37.90 (34.83)
7 Harriet Cook 14 Hertford SC 2:39.17 2:39.24
35.80 1:15.92 (40.12) 2:02.79 (46.87) 2:39.24 (36.45)
8 Zoe Stewart 14 Watford 2:40.61 2:39.96
36.41 1:18.25 (41.84) 2:06.33 (48.08) 2:39.96 (33.63)
9 Bethany Penford 14 Vulcans 2:40.37 2:40.64
35.74 1:16.69 (40.95) 2:03.65 (46.96) 2:40.64 (36.99)
10 Kerry Ranger 14 Chesthunt 2:42.67 2:42.09
35.77 1:17.92 (42.15) 2:07.03 (49.11) 2:42.09 (35.06)
11 Laura Smith 14 Luton 2:46.49 2:42.14
36.83 1:18.36 (41.53) 2:04.63 (46.27) 2:42.14 (37.51)
12 Heather Tysoe 14 Watford 2:39.82 2:42.30
36.83 1:19.94 (43.11) 2:06.32 (46.38) 2:42.30 (35.98)
13 Carina Bays 14 Stevenage 2:40.03 2:43.66
36.54 1:20.76 (44.22) 2:07.31 (46.55) 2:43.66 (36.35)
14 Samara Mcknight 14 Deepings 2:42.75 2:45.09
37.93 1:18.91 (40.98) 2:07.91 (49.00) 2:45.09 (37.18)
15 Hannah Boston 14 Luton 2:44.96 2:46.63
37.52 1:20.47 (42.95) 2:08.80 (48.33) 2:46.63 (37.83)
16 Sofia Aatkar 14 Flitwick 2:52.24 2:49.36
38.65 1:20.44 (41.79) 2:11.34 (50.90) 2:49.36 (38.02)
17 Louise Hogan 14 Luton 2:51.28 2:51.57
39.78 1:20.82 (41.04) 2:13.71 (52.89) 2:51.57 (37.86)
18 Zoe Wells 14 GRIL 2:52.92 2:56.69
37.82 1:24.69 (46.87) 2:15.20 (50.51) 2:56.69 (41.49)

Event 6 Girls 15 & Over 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Carolyn Astbury 16 Watford 2:28.10 2:29.92
34.12 1:11.42 (37.30) 1:56.91 (45.49) 2:29.92 (33.01)
2 Tamara Richards 16 Piranhas 2:32.35 2:32.74
34.47 1:12.40 (37.93) 1:57.69 (45.29) 2:32.74 (35.05)
3 Ellis Johnson 15 Northampton 2:36.29 2:35.85
34.31 1:14.43 (40.12) 2:01.29 (46.86) 2:35.85 (34.56)
4 Zoe Smith 17 Luton 2:37.13 2:36.00
34.50 1:16.22 (41.72) 1:59.52 (43.30) 2:36.00 (36.48)
5 Sophie Thrussell 16 Bwsc 2:40.12 2:36.15
33.56 1:14.37 (40.81) 2:00.51 (46.14) 2:36.15 (35.64)
6 Amy Stewart 15 Watford 2:35.53 2:37.42
35.40 1:13.91 (38.51) 2:02.12 (48.21) 2:37.42 (35.30)
7 Katie Quinn 16 Hatfield 2:37.07 2:38.66
34.78 1:16.54 (41.76) 2:01.45 (44.91) 2:38.66 (37.21)
8 Shanice Chapman 16 Watford 2:38.88 2:40.31
35.09 1:15.82 (40.73) 2:04.40 (48.58) 2:40.31 (35.91)
9 Alice Marchant 15 Bwsc 2:40.39 2:41.63
36.83 1:17.31 (40.48) 2:07.95 (50.64) 2:41.63 (33.68)
10 Collette Fear 25 Bwsc 2:35.79 2:41.93
34.91 1:18.25 (43.34) 2:03.78 (45.53) 2:41.93 (38.15)
11 Mattaya Nabarro 15 Bwsc 2:39.15 2:42.19
37.20 1:15.85 (38.65) 2:05.48 (49.63) 2:42.19 (36.71)
12 Charlotte McConnell 15 Bwsc 2:34.86 2:42.41
34.26 1:14.94 (40.68) 2:01.39 (46.45) 2:42.41 (41.02)
13 Harriet Lee 17 Bwsc 2:42.95 2:42.43
36.12 1:19.25 (43.13) 2:03.55 (44.30) 2:42.43 (38.88)
14 Laura Colledge 16 Deepings 2:44.88 2:45.91
38.62 1:18.51 (39.89) 2:08.65 (50.14) 2:45.91 (37.26)
15 Claire Warne 16 Flitwick 3:52.40 3:54.05
52.22 1:47.91 (55.69) 3:01.64 (1:13.73) 3:54.05 (52.41)
Page last refreshed: 12:21:49