Event 9 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ben Ransome 10 Hertford SC 1:14.18 1:14.44
35.53 1:14.44 (38.91)
2 Stephen Thom 10 Bwsc 1:18.02 1:15.96
36.13 1:15.96 (39.83)
3 Joseph Cook 10 Hertford SC 1:20.94 1:16.58
36.99 1:16.58 (39.59)
4 Thomas Strudwick 10 Amersham 1:14.50 1:18.10
37.33 1:18.10 (40.77)
5 Archie Mordecai 10 GRIL 1:24.80 1:18.48
37.35 1:18.48 (41.13)
6 Oliver Dawson 10 Grantham 1:22.14 1:19.48
37.31 1:19.48 (42.17)
7 Nathan Bentley 10 Luton 1:29.74 1:21.79
38.10 1:21.79 (43.69)
8 Thomas Smith 10 Northampton 1:36.65 1:22.54
39.89 1:22.54 (42.65)
9 George Girvan 10 Piranhas 1:37.45 1:29.41
41.65 1:29.41 (47.76)
10 Matthew Beck 10 Northampton 1:40.71 1:29.48
42.31 1:29.48 (47.17)
11 Scott Neave 10 Bwsc 1:29.16 1:30.60
43.18 1:30.60 (47.42)
12 James Osborne 10 Piranhas 1:37.82 1:35.56
43.96 1:35.56 (51.60)
-- Hugo Bellamy 10 Amersham 1:18.66 DQ
-- Nicky Djerfi 10 Grantham 1:29.00 DQ

Event 9 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nico Campbell 11 Chesthunt 1:07.00 1:03.63
30.68 1:03.63 (32.95)
2 Tim Shuttleworth 11 Hatfield 1:09.52 1:06.73
32.53 1:06.73 (34.20)
3 Brandon Nabarro 11 Bwsc 1:10.05 1:06.74
32.42 1:06.74 (34.32)
4 Ethan Farrell 11 Hatfield 1:10.43 1:08.28
32.77 1:08.28 (35.51)
5 Jack Pickford 11 Watford 1:11.52 1:08.61
33.14 1:08.61 (35.47)
6 Jack Catterall 11 Bwsc 1:13.33 1:09.48
33.99 1:09.48 (35.49)
7 Samuel Longden 11 Hatfield 1:13.11 1:09.66
33.73 1:09.66 (35.93)
8 Matthew Chapman 11 Northampton 1:12.63 1:10.63
34.36 1:10.63 (36.27)
9 Harrison Barnfield-Jo 11 Northampton 1:13.10 1:10.97
34.15 1:10.97 (36.82)
10 George Marsh 11 Amersham 1:16.62 1:11.66
34.41 1:11.66 (37.25)
11 Elliot Bertram 11 GRIL 1:15.95 1:11.72
34.21 1:11.72 (37.51)
12 Benjamin Purcell 11 Hatfield 1:10.93 1:11.93
34.41 1:11.93 (37.52)
13 Huw Jones 11 Bwsc 1:21.62 1:13.09
35.00 1:13.09 (38.09)
14 Luke Hazelhurst 11 Hatfield 1:17.31 1:13.12
35.53 1:13.12 (37.59)
15 George Borthwick 11 Flitwick 1:19.90 1:13.46
34.65 1:13.46 (38.81)
16 Emil Berki 11 Bwsc 1:16.82 1:13.96
35.54 1:13.96 (38.42)
17 Lewis Hawkes 11 Flitwick 1:16.00 1:14.37
35.10 1:14.37 (39.27)
18 Jack Bond 11 Daventry 1:15.52 1:14.54
36.30 1:14.54 (38.24)
19 Luke Plant 11 Hertford SC 1:12.78 1:14.66
35.85 1:14.66 (38.81)
20 William Adhemar 11 Northampton 1:12.87 1:14.93
35.19 1:14.93 (39.74)
21 Jason Misso 11 Hatfield 1:17.67 1:15.38
36.27 1:15.38 (39.11)
22 Jacob Bilson 11 Northampton 1:16.85 1:15.53
35.34 1:15.53 (40.19)
23 Sean Hogan 11 Luton 1:18.86 1:16.13
36.21 1:16.13 (39.92)
24 Jake Heyworth 11 Northampton 1:18.57 1:17.02
36.95 1:17.02 (40.07)
25 Ryan Ranger 11 Chesthunt 1:19.05 1:17.60
37.20 1:17.60 (40.40)
26 Ben Edison 11 Vulcans 1:18.30 1:17.82
37.38 1:17.82 (40.44)
27 Benjamin Horner 11 Bwsc 1:24.76 1:20.54
37.91 1:20.54 (42.63)
28 Joshua Andrews 11 Stevenage 1:25.88 1:20.57
39.32 1:20.57 (41.25)
29 Adrian Vuylsteke 11 Piranhas 1:21.33 1:21.79
38.27 1:21.79 (43.52)
30 William Davies 11 Piranhas 1:19.19 1:23.35
39.36 1:23.35 (43.99)
31 James Brindley 11 Amersham 1:30.73 1:24.82
38.81 1:24.82 (46.01)
32 Nick Wootten 11 Bwsc 1:31.09 1:25.50
39.98 1:25.50 (45.52)
33 James Tate 11 Amersham 1:30.82 1:33.95
43.88 1:33.95 (50.07)
34 Cameron Stephen 11 Northampton 1:30.47 1:34.45
45.75 1:34.45 (48.70)
-- Daniel Osborn 11 Daventry 1:17.17 DQ

Event 9 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas Harrison 12 Amersham 1:07.87 1:04.26
30.70 1:04.26 (33.56)
2 Benjamin Levart 12 Amersham 1:04.12 1:04.92
31.76 1:04.92 (33.16)
3 Luke Jones 12 Hatfield 1:07.19 1:06.32
31.86 1:06.32 (34.46)
4 Chris Barrett 12 Deepings 1:08.42 1:06.67
33.00 1:06.67 (33.67)
5 Ashley Holness-Wright 12 Watford 1:07.80 1:06.70
32.20 1:06.70 (34.50)
6 Christopher Murphy 12 Flitwick 1:08.72 1:07.06
32.55 1:07.06 (34.51)
7 Toby Pasmore 12 GRIL 1:06.91 1:07.15
32.18 1:07.15 (34.97)
8 Alexander Simmons 12 Vulcans 1:04.97 1:07.21
32.45 1:07.21 (34.76)
9 Josh Stephenson-Ganne 12 Vulcans 1:07.60 1:08.17
32.75 1:08.17 (35.42)
10 Ethan Lamb 12 Hatfield 1:11.96 1:08.22
33.26 1:08.22 (34.96)
11 Samuel Halston 12 Hertford SC 1:11.54 1:08.74
32.49 1:08.74 (36.25)
12 Antony Aslam 12 GRIL 1:12.29 1:10.66
33.90 1:10.66 (36.76)
13 Max Elphick 12 Amersham 1:12.73 1:11.71
34.97 1:11.71 (36.74)
14 Ian Yarwood 12 RUSA 1:12.09 1:11.80
34.69 1:11.80 (37.11)
15 Hayden Davies 12 Flitwick 1:11.13 1:13.03
34.48 1:13.03 (38.55)
16 Roberto DI Muro 12 GRIL 1:18.18 1:13.90
35.28 1:13.90 (38.62)
17 Adel Elfakir 12 Northampton 1:17.00 1:14.24
35.66 1:14.24 (38.58)
18 Dominic Quincey 12 Amersham 1:18.45 1:14.33
35.63 1:14.33 (38.70)
19 Alex Mason 12 Luton 1:15.72 1:14.48
35.95 1:14.48 (38.53)
20 William Rodger 12 Luton 1:12.56 1:17.50
37.92 1:17.50 (39.58)
21 Harry Willson 12 Flitwick 1:19.88 1:17.62
36.87 1:17.62 (40.75)
22 Christopher Dawkins 12 Northampton 1:19.13 1:18.19
37.45 1:18.19 (40.74)
23 James Winder 12 Flitwick 1:20.10 1:19.65
37.99 1:19.65 (41.66)
24 Samuel Buckingham 12 Northampton 1:19.86 1:20.31
38.28 1:20.31 (42.03)
25 Liam Hall 12 Watford 1:20.24 1:22.32
36.94 1:22.32 (45.38)

Event 9 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Marcus Cook 13 Deepings 1:02.87 1:01.50
29.73 1:01.50 (31.77)
2 Tom Lambert 13 Luton 1:03.87 1:01.94
29.93 1:01.94 (32.01)
3 Thomas Worbey 13 Hatfield 1:01.92 1:02.34
29.76 1:02.34 (32.58)
4 William Hawkes 13 Flitwick 1:04.20 1:02.42
29.96 1:02.42 (32.46)
5 Matthew Chapman 13 Watford 1:06.55 1:03.43
30.50 1:03.43 (32.93)
6 Kane Farrell 13 Hatfield 1:05.31 1:04.69
30.77 1:04.69 (33.92)
7 Louis Mayhew 13 Watford 1:05.50 1:04.98
31.52 1:04.98 (33.46)
8 Gavin Cournane 13 Hatfield 1:07.84 1:06.05
32.26 1:06.05 (33.79)
9 David Allen 13 Flitwick 1:05.77 1:06.09
31.08 1:06.09 (35.01)
10 Stuart Morris 13 Northampton 1:09.60 1:06.45
32.39 1:06.45 (34.06)
11 Max Poplawski 13 Amersham 1:11.28 1:06.55
31.16 1:06.55 (35.39)
12 Charlie Heyworth 13 Northampton 1:07.55 1:06.57
31.57 1:06.57 (35.00)
13 Colin Weighell 13 Flitwick 1:07.26 1:07.90
33.04 1:07.90 (34.86)
14 Adam Hill 13 GRIL 1:07.41 1:09.06
32.85 1:09.06 (36.21)
15 Matt Hazelwood 13 Amersham 1:12.16 1:10.09
33.32 1:10.09 (36.77)
16 Ryan McAuliffe 13 Hatfield 1:12.00 1:10.16
32.71 1:10.16 (37.45)
17 Sam Vessey 13 Stevenage 1:12.06 1:10.41
24.22 1:10.41 (46.19)

Event 9 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Oliver Richmond 14 Vulcans 1:00.10 58.00
27.84 58.00 (30.16)
2 Edward Allchorne 14 Hatfield 1:00.46 58.91
28.42 58.91 (30.49)
3 Jack Lee 14 Luton 1:00.69 59.44
28.66 59.44 (30.78)
4 Daniel Peacock 14 Luton 1:02.00 59.51
29.01 59.51 (30.50)
5 Joshua Sullivan 14 Northampton 1:01.48 59.73
28.81 59.73 (30.92)
6 Jack Spence 14 Watford 1:00.95 59.74
28.49 59.74 (31.25)
7 Jake Robinson 14 Stevenage 1:01.41 1:00.42
29.13 1:00.42 (31.29)
8 Thomas Winder 14 Flitwick 1:00.14 1:00.79
29.35 1:00.79 (31.44)
9 Toby Willson 14 Flitwick 1:01.70 1:01.03
29.93 1:01.03 (31.10)
10 Andrew Ward 14 RUSA 1:02.01 1:01.33
30.09 1:01.33 (31.24)
11 James McGrail 14 Hatfield 1:02.07 1:01.45
30.22 1:01.45 (31.23)
12 Aran Chamberlain-Clar 14 Flitwick 1:01.96 1:01.51
29.82 1:01.51 (31.69)
13 Daniel McAuliffe 14 Hatfield 1:06.20 1:01.65
29.53 1:01.65 (32.12)
14 Alex Pasmore 14 GRIL 1:03.15 1:02.10
29.83 1:02.10 (32.27)
15 Luke Target 14 Hatfield 1:01.87 1:02.47
29.95 1:02.47 (32.52)
16 Daniel Bonfante 14 Hatfield 1:04.30 1:02.70
29.77 1:02.70 (32.93)
17 Jack Steel 14 Stevenage 1:03.18 1:02.90
30.54 1:02.90 (32.36)
18 Spencer Bovey 14 Northampton 1:05.39 1:03.31
30.56 1:03.31 (32.75)
19 Danny Buckley 14 Stevenage 1:05.42 1:03.38
30.61 1:03.38 (32.77)
20 Joe Lacey 14 Stevenage 1:02.91 1:04.10
30.43 1:04.10 (33.67)
21 Matthew Costello 14 Stevenage 1:07.50 1:05.64
32.20 1:05.64 (33.44)
22 Sam Bradley 14 Bwsc 1:15.89 1:16.50
37.54 1:16.50 (38.96)

Event 9 Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Aydin Berki 15 Bwsc 56.96 56.15
26.90 56.15 (29.25)
2 William Jolly 18 Vulcans 55.81 56.24
27.33 56.24 (28.91)
3 William Hammond 15 Amersham 56.54 56.68
27.60 56.68 (29.08)
4 Christian Stokes 16 Bwsc 57.27 58.02
28.36 58.02 (29.66)
5 Simon Weighell 15 Flitwick 58.10 58.46
28.64 58.46 (29.82)
6 Alex Raine 15 Bwsc 1:00.66 58.61
28.33 58.61 (30.28)
7 Thomas Lane 15 Deepings 57.82 58.64
27.85 58.64 (30.79)
8 Ross West 15 South Lincs 57.99 58.72
28.20 58.72 (30.52)
8 Christopher Davey 16 Bwsc 59.26 58.72
28.36 58.72 (30.36)
10 Nik Spears 15 Watford 57.44 58.83
27.71 58.83 (31.12)
11 Ryan Skeels 15 Piranhas 57.62 58.87
28.09 58.87 (30.78)
12 Daniel Riley 15 Luton 58.55 59.52
28.86 59.52 (30.66)
13 Harry Archer 17 Flitwick 1:01.00 59.65
28.70 59.65 (30.95)
14 Lawrence Palmer 16 Luton 59.70 59.67
28.62 59.67 (31.05)
14 Alex Manley 16 Vulcans 59.50 59.67
28.94 59.67 (30.73)
16 Thomas Kelly 15 Bwsc 1:00.43 59.73
28.67 59.73 (31.06)
17 James Fountain 15 Vulcans 58.80 59.77
29.13 59.77 (30.64)
18 James Harrison 16 Grantham 58.73 1:00.01
28.93 1:00.01 (31.08)
19 Oliver Thompson 15 Northampton 1:00.74 1:00.02
29.00 1:00.02 (31.02)
20 Freddie Little 15 Northampton 59.01 1:00.13
29.12 1:00.13 (31.01)
21 Simon Liddle 17 Flitwick 1:00.96 1:00.17
28.76 1:00.17 (31.41)
22 Alasdair Kerr 15 Bwsc 1:00.24 1:00.52
29.10 1:00.52 (31.42)
23 Billy O'Neill 17 Watford 59.60 1:01.09
29.09 1:01.09 (32.00)
24 Josh Farrell 16 Hatfield 1:01.21 1:01.68
29.25 1:01.68 (32.43)
25 Dean Gibson 16 Bwsc 1:03.64 1:01.94
29.93 1:01.94 (32.01)
26 Roger Mallet 20 Bwsc 58.90 1:01.97
28.97 1:01.97 (33.00)
27 Carl Halford 15 Flitwick 1:02.07 1:02.04
30.22 1:02.04 (31.82)
28 Robert Baldrance 16 Bwsc 1:00.16 1:02.27
29.63 1:02.27 (32.64)
29 Isaac Kenyan 15 Luton 1:03.40 1:03.02
30.90 1:03.02 (32.12)
30 Terence Holness-Wrigh 15 Watford 1:04.14 1:04.28
30.65 1:04.28 (33.63)
-- Kieran Garlick 15 Northampton 1:00.90 NS
-- Mark Malone 17 GRIL 1:01.50 NS
Page last refreshed: 19:43:01