Event 10 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Anya Woolliscroft 9 Northampton 3:47.55 3:15.86
43.01 1:33.57 (50.56) 2:23.59 (50.02) 3:15.86 (52.27)
2 Jade Apps 9 Vulcans 4:38.98 4:21.08
56.05 2:04.32 (1:08.27) 3:15.49 (1:11.17) 4:21.08 (1:05.59)

Event 10 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Rebecca Rice 10 Hatfield 3:20.00 3:08.62
40.76 1:29.77 (49.01) 2:19.60 (49.83) 3:08.62 (49.02)
2 Fiona Thornton 10 Hatfield 3:58.70 3:28.17
44.80 1:37.93 (53.13) 2:32.54 (54.61) 3:28.17 (55.63)
3 Olivia Hazel 10 Stevenage 3:25.21 3:49.04
49.08 1:47.65 (58.57) 2:50.20 (1:02.55) 3:49.04 (58.84)

Event 10 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Tiana Gordon 11 Northampton 2:50.38 2:42.40
36.82 1:16.81 (39.99) 1:59.49 (42.68) 2:42.40 (42.91)
2 Sarah Hammond 11 Amersham 3:13.04 3:11.70
41.97 1:31.73 (49.76) 2:23.48 (51.75) 3:11.70 (48.22)
3 Abigail Gee 11 Luton 3:30.45 3:12.22
40.54 1:30.34 (49.80) 2:21.34 (51.00) 3:12.22 (50.88)
4 Tsiu-Kim Bagan 11 GRIL 3:30.29 3:29.09
43.95 1:34.23 (50.28) 2:32.19 (57.96) 3:29.09 (56.90)

Event 10 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Sarah Fountain 12 Vulcans 2:36.74 2:44.57
37.41 1:18.61 (41.20) 2:02.04 (43.43) 2:44.57 (42.53)
2 Laura Pigott 12 Grantham 2:48.40 2:45.32
37.13 1:17.44 (40.31) 2:00.66 (43.22) 2:45.32 (44.66)
3 Soul Hales 12 Northampton 2:58.48 3:04.06
39.87 1:27.43 (47.56) 2:14.98 (47.55) 3:04.06 (49.08)
4 Georgia Hazel 12 Stevenage 3:08.22 3:16.65
41.34 1:31.76 (50.42) 2:24.31 (52.55) 3:16.65 (52.34)
-- Kimberley Stokes 12 Bwsc 3:00.98 NS

Event 10 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Alessandra Quincey 13 Amersham 2:46.04 2:45.08
36.99 1:19.57 (42.58) 2:02.58 (43.01) 2:45.08 (42.50)

Event 10 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Charlotte Milligan 14 Northampton 2:28.38 2:28.52
33.65 1:10.43 (36.78) 1:49.24 (38.81) 2:28.52 (39.28)
2 Kerry Ranger 14 Chesthunt 2:43.09 2:38.65
34.93 1:15.20 (40.27) 1:56.82 (41.62) 2:38.65 (41.83)
3 Zoe Wells 14 GRIL 2:50.80 2:58.83
37.12 1:22.15 (45.03) 2:12.63 (50.48) 2:58.83 (46.20)

Event 10 Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Louise King 18 Bwsc 2:30.41 2:30.38
34.45 1:13.01 (38.56) 1:52.16 (39.15) 2:30.38 (38.22)
2 Sophie Thrussell 16 Bwsc 2:33.18 2:30.90
33.79 1:12.42 (38.63) 1:51.06 (38.64) 2:30.90 (39.84)
3 Alice Marchant 15 Bwsc 2:37.42 2:32.90
36.21 1:14.47 (38.26) 1:54.31 (39.84) 2:32.90 (38.59)
4 Amy Stewart 15 Watford 2:42.78 2:40.15
36.24 1:18.15 (41.91) 1:58.86 (40.71) 2:40.15 (41.29)
Page last refreshed: 04:25:43