Event 17 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Sam Thompson 10 Northampton 1:33.06 1:32.24
43.24 1:32.24 (49.00)
2 Ben Ransome 10 Hertford SC 1:39.77 1:37.82
46.09 1:37.82 (51.73)
3 Stephen Thom 10 Bwsc 1:44.72 1:38.72
47.54 1:38.72 (51.18)
4 Thomas Strudwick 10 Amersham 1:44.40 1:42.86
48.55 1:42.86 (54.31)
5 George Rodger 10 Luton 1:49.50 1:48.47
50.72 1:48.47 (57.75)
6 Archie Mordecai 10 GRIL 1:53.21 1:48.85
51.08 1:48.85 (57.77)
7 Cameron Winchcombe 10 Amersham 1:51.97 1:49.36
51.21 1:49.36 (58.15)
8 Frankie Lees 10 Hatfield 2:00.00 1:49.46
53.40 1:49.46 (56.06)
9 Nicky Djerfi 10 Grantham 2:02.39 1:50.18
54.00 1:50.18 (56.18)
10 Jack Ryan-Dunn 10 GRIL 1:50.00 1:50.37
52.25 1:50.37 (58.12)
11 Thomas Smith 10 Northampton 2:01.57 1:50.62
53.67 1:50.62 (56.95)
12 Luke Shipway 10 Chesthunt 1:49.24 1:50.87
50.70 1:50.87 (1:00.17)
13 James Osborne 10 Piranhas 2:09.20 1:55.67
55.71 1:55.67 (59.96)
14 Lawrence Tootill 10 RUSA 1:59.81 1:58.61
55.88 1:58.61 (1:02.73)

Event 17 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Tim Shuttleworth 11 Hatfield 1:35.03 1:27.71
41.95 1:27.71 (45.76)
2 Harrison Barnfield-Jo 11 Northampton 1:33.83 1:31.96
43.74 1:31.96 (48.22)
3 Samuel Longden 11 Hatfield 1:38.72 1:35.82
45.61 1:35.82 (50.21)
4 Luke Hazelhurst 11 Hatfield 1:38.88 1:37.27
46.15 1:37.27 (51.12)
5 Peter Pickford 11 Watford 1:44.56 1:38.33
45.72 1:38.33 (52.61)
6 Jake Heyworth 11 Northampton 1:41.81 1:38.79
47.57 1:38.79 (51.22)
7 Jack Catterall 11 Bwsc 1:42.66 1:39.03
47.27 1:39.03 (51.76)
8 Alex Wray 11 Deepings 1:43.60 1:39.39
48.20 1:39.39 (51.19)
9 Elliot Bertram 11 GRIL 1:52.48 1:39.72
46.63 1:39.72 (53.09)
10 Ben Edison 11 Vulcans 1:39.69 1:40.94
49.22 1:40.94 (51.72)
11 George Marsh 11 Amersham 1:46.94 1:41.41
48.58 1:41.41 (52.83)
12 Adrian Vuylsteke 11 Piranhas 1:45.14 1:42.31
47.94 1:42.31 (54.37)
13 Lewis Hawkes 11 Flitwick 1:43.60 1:42.97
49.05 1:42.97 (53.92)
14 Daniel Osborn 11 Daventry 1:53.00 1:46.72
50.27 1:46.72 (56.45)
15 William Davies 11 Piranhas 1:50.70 1:51.70
53.78 1:51.70 (57.92)
16 Cameron Stephen 11 Northampton 1:55.80 1:57.18
55.80 1:57.18 (1:01.38)

Event 17 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Alexander Simmons 12 Vulcans 1:19.96 1:18.21
38.45 1:18.21 (39.76)
2 Tom Ballaam 12 Deepings 1:24.09 1:23.85
39.29 1:23.85 (44.56)
3 Ethan Lamb 12 Hatfield 1:29.84 1:24.31
40.01 1:24.31 (44.30)
4 Luke Jones 12 Hatfield 1:28.20 1:25.20
40.49 1:25.20 (44.71)
5 Toby Pasmore 12 GRIL 1:28.75 1:25.98
42.05 1:25.98 (43.93)
6 Benjamin Levart 12 Amersham 1:38.34 1:29.03
43.16 1:29.03 (45.87)
7 Thomas Harrison 12 Amersham 1:35.45 1:31.22
44.14 1:31.22 (47.08)
8 Ashley Holness-Wright 12 Watford 1:29.75 1:31.77
43.89 1:31.77 (47.88)
9 James Winder 12 Flitwick 1:41.04 1:35.84
45.24 1:35.84 (50.60)
10 Roberto DI Muro 12 GRIL 1:40.16 1:37.96
45.54 1:37.96 (52.42)
11 Alex Mason 12 Luton 1:40.96 1:38.51
46.63 1:38.51 (51.88)
12 Adel Elfakir 12 Northampton 1:39.10 1:45.02
49.61 1:45.02 (55.41)
13 Ranishka Kumarage 12 Hatfield 1:37.91 1:46.59
50.71 1:46.59 (55.88)

Event 17 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Marcus Cook 13 Deepings 1:20.95 1:17.30
36.91 1:17.30 (40.39)
2 Tom Lambert 13 Luton 1:27.70 1:21.50
38.80 1:21.50 (42.70)
3 Stuart Morris 13 Northampton 1:31.42 1:23.74
40.39 1:23.74 (43.35)
4 Adam Hill 13 GRIL 1:24.58 1:24.86
39.82 1:24.86 (45.04)
5 Matt Hazelwood 13 Amersham 1:30.73 1:25.21
40.98 1:25.21 (44.23)
6 Gavin Cournane 13 Hatfield 1:28.10 1:26.84
41.71 1:26.84 (45.13)
7 Colin Weighell 13 Flitwick 1:29.25 1:27.37
41.37 1:27.37 (46.00)
8 David Allen 13 Flitwick 1:30.98 1:27.40
41.28 1:27.40 (46.12)
9 Sam Vessey 13 Stevenage 1:30.01 1:31.32
43.12 1:31.32 (48.20)

Event 17 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Jack Lee 14 Luton 1:17.72 1:14.15
34.19 1:14.15 (39.96)
2 Thomas Winder 14 Flitwick 1:15.42 1:15.74
35.61 1:15.74 (40.13)
3 Luke Target 14 Hatfield 1:13.99 1:15.93
35.45 1:15.93 (40.48)
4 Jake Robinson 14 Stevenage 1:18.24 1:16.31
37.01 1:16.31 (39.30)
5 Spencer Bovey 14 Northampton 1:17.64 1:17.14
37.97 1:17.14 (39.17)
6 Marcus Hazelwood 14 Amersham 1:19.06 1:18.15
37.18 1:18.15 (40.97)
7 Alex Pasmore 14 GRIL 1:24.07 1:27.64
40.26 1:27.64 (47.38)
8 Sam Bradley 14 Bwsc 1:46.71 1:44.29
49.15 1:44.29 (55.14)

Event 17 Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Alex Manley 16 Vulcans 1:09.00 1:09.42
32.89 1:09.42 (36.53)
2 Lawrence Palmer 16 Luton 1:10.05 1:09.51
33.02 1:09.51 (36.49)
3 Aydin Berki 15 Bwsc 1:12.72 1:11.63
33.48 1:11.63 (38.15)
4 Alasdair Kerr 15 Bwsc 1:14.72 1:12.06
34.22 1:12.06 (37.84)
5 Ross West 15 South Lincs 1:13.26 1:13.43
34.27 1:13.43 (39.16)
6 Thomas Lane 15 Deepings 1:12.29 1:14.23
35.12 1:14.23 (39.11)
7 Simon Weighell 15 Flitwick 1:12.72 1:14.28
35.79 1:14.28 (38.49)
8 Dean Gibson 16 Bwsc 1:18.30 1:15.57
35.89 1:15.57 (39.68)
9 Robert Baldrance 16 Bwsc 1:13.62 1:16.02
36.05 1:16.02 (39.97)
10 Ryan Skeels 15 Piranhas 1:18.70 1:16.18
35.86 1:16.18 (40.32)
11 Josh Farrell 16 Hatfield 1:18.33 1:17.00
36.45 1:17.00 (40.55)
12 Joshua Waring 17 Piranhas 1:18.81 1:18.40
35.45 1:18.40 (42.95)
13 Samuel Henman 15 RUSA 1:18.82 1:20.19
37.76 1:20.19 (42.43)
14 Marco Sidoli 17 GRIL 1:21.00 1:21.84
39.46 1:21.84 (42.38)
15 Nik Spears 15 Watford 1:20.96 1:22.24
38.28 1:22.24 (43.96)
Page last refreshed: 05:07:07