Event 24 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Mia Poplawska 10 Amersham 1:13.13 1:09.55
32.77 1:09.55 (36.78)
2 Chloe James 10 Vulcans 1:12.90 1:11.44
34.74 1:11.44 (36.70)
3 Sammy James 10 Vulcans 1:17.00 1:13.48
34.64 1:13.48 (38.84)
4 Abigail Burr 10 Vulcans 1:13.78 1:14.79
35.43 1:14.79 (39.36)
5 Eleanor Wase 10 Bwsc 1:21.80 1:14.93
35.27 1:14.93 (39.66)
6 Rachel Templeman 10 Luton 1:22.20 1:14.98
36.10 1:14.98 (38.88)
7 Merryn Odell 10 Northampton 1:15.22 1:15.57
36.71 1:15.57 (38.86)
8 Zoe Griffiths 10 Piranhas 1:22.65 1:17.32
36.97 1:17.32 (40.35)
9 Rebecca Rice 10 Hatfield 1:24.20 1:18.25
37.57 1:18.25 (40.68)
10 Sophie Bradley 10 Bwsc 1:23.94 1:18.40
36.93 1:18.40 (41.47)
11 Olivia Hazel 10 Stevenage 1:21.56 1:20.33
38.45 1:20.33 (41.88)
12 Lucy Lapham 10 Stevenage 1:23.00 1:20.77
38.56 1:20.77 (42.21)
13 Taylor Goodby 10 Piranhas 1:29.20 1:21.38
38.84 1:21.38 (42.54)
14 Emma Wilkins 10 Grantham 1:26.32 1:23.43
38.97 1:23.43 (44.46)
15 Emily Ashwin 10 Bwsc 1:28.19 1:23.74
39.47 1:23.74 (44.27)
16 Daisy Brookes 10 Bwsc 1:31.79 1:23.96
40.98 1:23.96 (42.98)
17 Elizabeth Oakley 10 GRIL 1:26.99 1:24.02
40.11 1:24.02 (43.91)
18 Chloe Smith 10 Grantham 1:32.60 1:25.91
41.11 1:25.91 (44.80)
19 Monica Hilario 10 Hatfield 1:32.38 1:26.09
40.27 1:26.09 (45.82)
20 Caitlin Hannah 10 RUSA 1:35.43 1:27.21
41.67 1:27.21 (45.54)
21 Katie Garstang 10 Stevenage 1:29.00 1:29.07
41.21 1:29.07 (47.86)
22 Danielle Parker 10 Amersham 1:31.51 1:29.18
42.52 1:29.18 (46.66)
23 Gemma Saunders 10 Amersham 1:34.76 1:32.95
43.33 1:32.95 (49.62)

Event 24 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Tiana Gordon 11 Northampton 1:10.61 1:07.12
32.90 1:07.12 (34.22)
2 Kerensa Ward 11 Northampton 1:10.53 1:07.76
33.36 1:07.76 (34.40)
3 Georgia Wilks 11 Northampton 1:10.32 1:08.37
32.69 1:08.37 (35.68)
4 Lorna Shore 11 Northampton 1:12.14 1:09.22
34.04 1:09.22 (35.18)
5 Pippa Shuttleworth 11 Hatfield 1:13.79 1:10.08
34.02 1:10.08 (36.06)
6 Carey Davis 11 Daventry 1:17.80 1:11.05
34.39 1:11.05 (36.66)
7 Emily Oakley 11 GRIL 1:11.39 1:11.34
34.60 1:11.34 (36.74)
8 Emily Bradbury 11 Bwsc 1:14.48 1:11.77
34.22 1:11.77 (37.55)
9 Fiona Westcough 11 GRIL 1:14.38 1:11.81
34.67 1:11.81 (37.14)
10 Olivia Conway 11 Deepings 1:16.03 1:12.80
35.32 1:12.80 (37.48)
11 Jessica Caughtry 11 Bwsc 1:18.20 1:14.98
36.07 1:14.98 (38.91)
12 Sophie Thomson 11 Hertford SC 1:14.00 1:15.07
36.18 1:15.07 (38.89)
13 Hannah Ford 11 Grantham 1:19.29 1:15.78
36.42 1:15.78 (39.36)
14 Amber Veronique 11 Amersham 1:20.97 1:16.62
36.21 1:16.62 (40.41)
15 Grace Bradbury 11 Northampton 1:21.74 1:16.71
36.80 1:16.71 (39.91)
16 Nicole Johnson 11 Northampton 1:18.56 1:16.99
37.51 1:16.99 (39.48)
17 Charlotte Longden 11 Hatfield 1:19.97 1:17.52
37.02 1:17.52 (40.50)
18 Abigail Gee 11 Luton 1:23.54 1:18.18
37.95 1:18.18 (40.23)
19 Bryony Ceurvorst 11 Amersham 1:18.33 1:18.78
37.14 1:18.78 (41.64)
20 Sophie Iacovides 11 Daventry 1:20.53 1:19.32
37.05 1:19.32 (42.27)
21 Bethany Fitzsimmons 11 Hertford SC 1:19.24 1:19.72
37.31 1:19.72 (42.41)
22 Rachel Miller 11 Luton 1:22.87 1:21.50
38.90 1:21.50 (42.60)
23 Emma Bond 11 Daventry 1:23.68 1:21.57
38.35 1:21.57 (43.22)
24 Clara Neary 11 Flitwick 1:22.50 1:21.89
38.77 1:21.89 (43.12)
25 Fiona McQuire 11 Watford 1:24.84 1:22.61
38.42 1:22.61 (44.19)
26 Eleanor Brothwood 11 Hatfield 1:21.89 1:24.32
38.49 1:24.32 (45.83)

Event 24 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Sarah Fountain 12 Vulcans 1:07.43 1:05.05
31.82 1:05.05 (33.23)
2 Christie Bays 12 Hatfield 1:07.91 1:05.56
32.01 1:05.56 (33.55)
3 Gemma Starkey 12 Hatfield 1:11.34 1:06.85
32.96 1:06.85 (33.89)
4 India Hammond 12 Hatfield 1:09.35 1:07.03
32.23 1:07.03 (34.80)
5 Katie Barker 12 Bwsc 1:13.90 1:08.62
32.66 1:08.62 (35.96)
6 Molly Ewins 12 Hatfield 1:09.12 1:08.81
32.93 1:08.81 (35.88)
7 Laura Pigott 12 Grantham 1:08.12 1:08.90
32.91 1:08.90 (35.99)
8 Annabelle Thomas 12 Watford 1:11.06 1:08.94
33.83 1:08.94 (35.11)
9 Gemma Shipway 12 Chesthunt 1:12.95 1:09.00
33.37 1:09.00 (35.63)
10 Emily McConnell 12 Bwsc 1:09.70 1:10.32
33.64 1:10.32 (36.68)
11 Saffron Mabbutt 12 Northampton 1:10.87 1:10.40
33.80 1:10.40 (36.60)
12 Isabelle Martin 12 Flitwick 1:09.00 1:10.84
33.25 1:10.84 (37.59)
13 Victoria Pritchard 12 Hatfield 1:15.11 1:11.06
34.29 1:11.06 (36.77)
14 Amber Sheldon 12 Grantham 1:13.59 1:11.13
33.99 1:11.13 (37.14)
15 Paige Morgan 12 Amersham 1:12.91 1:11.17
34.54 1:11.17 (36.63)
16 Elisha Penman 12 Deepings 1:12.71 1:11.18
34.26 1:11.18 (36.92)
17 Kate Meechan 12 Piranhas 1:11.82 1:11.27
34.55 1:11.27 (36.72)
18 Soul Hales 12 Northampton 1:11.92 1:11.64
35.28 1:11.64 (36.36)
19 Kimberley Stokes 12 Bwsc 1:08.64 1:11.71
34.88 1:11.71 (36.83)
20 Philippa West 12 South Lincs 1:10.70 1:11.90
33.95 1:11.90 (37.95)
21 Devon Prior 12 Watford 1:13.21 1:12.59
35.34 1:12.59 (37.25)
22 Georgia Hazel 12 Stevenage 1:11.08 1:12.75
35.12 1:12.75 (37.63)
23 Bethany Walker 12 South Lincs 1:13.75 1:12.78
34.88 1:12.78 (37.90)
24 Chloe Gibson 12 Piranhas 1:11.35 1:13.20
34.70 1:13.20 (38.50)
25 Zoey Garlick 12 Northampton 1:13.70 1:13.27
35.04 1:13.27 (38.23)
26 Evangeline Millar 12 Hertford SC 1:17.13 1:13.74
34.72 1:13.74 (39.02)
27 Emma Target 12 Hatfield 1:17.06 1:14.67
35.80 1:14.67 (38.87)
28 Rhian Mather 12 Hatfield 1:16.09 1:14.69
36.18 1:14.69 (38.51)
29 Victoria Abbott 12 Flitwick 1:16.75 1:14.72
35.82 1:14.72 (38.90)
30 Molly Landolfi 12 Watford 1:16.38 1:15.15
36.40 1:15.15 (38.75)
31 Aimi De Rosa 12 Hertford SC 1:15.27 1:16.33
36.76 1:16.33 (39.57)
-- Alice Hunt 12 Northampton 1:16.46 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 24 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Shauna Lee 13 Bwsc 1:01.26 1:00.95
29.36 1:00.95 (31.59)
2 Lauren Wray 13 Deepings 1:03.13 1:03.37
30.96 1:03.37 (32.41)
3 Sian Lockett 13 Hatfield 1:04.40 1:04.26
31.15 1:04.26 (33.11)
4 Charlotte Reid 13 Hatfield 1:06.23 1:05.07
31.55 1:05.07 (33.52)
5 Rebecca Welch 13 Chesthunt 1:06.27 1:05.30
31.68 1:05.30 (33.62)
6 Amber Swales 13 Bwsc 1:08.57 1:05.64
31.57 1:05.64 (34.07)
7 Sophie Lynn 13 Vulcans 1:05.20 1:05.72
32.25 1:05.72 (33.47)
8 Hannah Jibson 13 Watford 1:07.36 1:06.36
32.27 1:06.36 (34.09)
9 Ella Thompson 13 Northampton 1:05.61 1:06.61
32.34 1:06.61 (34.27)
10 Pippa McCullough 13 Amersham 1:07.78 1:06.90
32.38 1:06.90 (34.52)
11 Hannah Milner 13 St Ives 1:06.64 1:07.20
32.37 1:07.20 (34.83)
12 Katie Rogers 13 St Ives 1:08.97 1:07.27
32.47 1:07.27 (34.80)
13 Ashley Ransome 13 Hertford SC 1:08.55 1:08.33
33.56 1:08.33 (34.77)
14 Giselle Chauhan 13 Hatfield 1:12.32 1:09.81
33.23 1:09.81 (36.58)
15 Katie Vallance 13 Amersham 1:11.16 1:09.93
33.71 1:09.93 (36.22)
16 Georgina Halford 13 Flitwick 1:10.77 1:10.46
33.55 1:10.46 (36.91)
17 Jennifer Seress 13 Hatfield 1:11.45 1:10.61
34.18 1:10.61 (36.43)
18 Katrina Beveridge 13 Amersham 1:12.55 1:10.72
34.00 1:10.72 (36.72)
19 Katherine Ford 13 Grantham 1:10.96 1:10.95
34.43 1:10.95 (36.52)
20 Becky Hopper 13 Watford 1:12.13 1:11.23
34.34 1:11.23 (36.89)
21 Georgina Mollison 13 Bwsc 1:12.53 1:11.54
33.78 1:11.54 (37.76)
22 Bethany Francis 13 Flitwick 1:11.68 1:11.61
34.83 1:11.61 (36.78)
23 Charlotte Catterall 13 Bwsc 1:13.00 1:13.90
35.11 1:13.90 (38.79)
24 Sophie Calder 13 Amersham 1:12.93 1:14.50
35.79 1:14.50 (38.71)
25 Eleanor Fox 13 Northampton 1:12.98 1:16.44
36.14 1:16.44 (40.30)

Event 24 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Jess Karp 14 Bwsc 1:02.80 1:01.53
29.96 1:01.53 (31.57)
2 Katie Tavener 14 Bwsc 1:03.60 1:02.70
30.22 1:02.70 (32.48)
3 Rachel Hollington 14 Bwsc 1:01.22 1:03.05
30.32 1:03.05 (32.73)
4 Zoe Stewart 14 Watford 1:02.30 1:03.34
31.27 1:03.34 (32.07)
5 Charlotte Milligan 14 Northampton 1:02.88 1:03.38
31.25 1:03.38 (32.13)
6 Alexandra Galun 14 Northampton 1:03.65 1:03.75
30.82 1:03.75 (32.93)
7 Lauren Freeman 14 Vulcans 1:03.07 1:03.93
30.84 1:03.93 (33.09)
8 Harriet Cook 14 Hertford SC 1:02.96 1:04.25
31.10 1:04.25 (33.15)
9 Hannah Parr 14 Luton 1:05.70 1:04.61
31.02 1:04.61 (33.59)
10 Carina Bays 14 Stevenage 1:04.60 1:05.92
32.06 1:05.92 (33.86)
11 Laura Smith 14 Luton 1:08.70 1:06.69
32.26 1:06.69 (34.43)
12 Rebecca Pritchard 14 Hatfield 1:08.50 1:06.82
32.13 1:06.82 (34.69)
13 Hannah Boston 14 Luton 1:07.50 1:06.99
32.32 1:06.99 (34.67)
14 Laura Swain 14 Deepings 1:07.70 1:07.19
32.59 1:07.19 (34.60)
15 Brogan Plummer 14 Luton 1:09.05 1:07.58
32.51 1:07.58 (35.07)
16 Jessica Bilcock 14 Bwsc 1:06.48 1:08.03
32.40 1:08.03 (35.63)
17 Laura Chumbley 14 Piranhas 1:08.55 1:08.06
32.70 1:08.06 (35.36)
18 Sofia Aatkar 14 Flitwick 1:08.85 1:08.13
32.52 1:08.13 (35.61)
19 Heather Tysoe 14 Watford 1:08.28 1:08.29
33.15 1:08.29 (35.14)
20 Leah Neary 14 Flitwick 1:07.34 1:08.36
32.66 1:08.36 (35.70)
21 Sam Green 14 Piranhas 1:07.84 1:08.52
32.15 1:08.52 (36.37)
22 Harriet Wase 14 Bwsc 1:11.30 1:11.23
34.37 1:11.23 (36.86)
23 Louise Hogan 14 Luton 1:10.81 1:11.27
34.06 1:11.27 (37.21)
24 Lucy Kearsey 14 Hatfield 1:11.20 1:13.26
36.12 1:13.26 (37.14)

Event 24 Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Tamara Richards 16 Piranhas 1:03.02 1:02.11
29.84 1:02.11 (32.27)
2 Charlotte Blacksley 15 Bwsc 1:01.73 1:03.29
30.18 1:03.29 (33.11)
3 Rhianydd Jones 16 Flitwick 1:06.19 1:05.67
31.75 1:05.67 (33.92)
4 Zoe Smith 17 Luton 1:05.93 1:05.72
32.10 1:05.72 (33.62)
5 Ellis Johnson 15 Northampton 1:05.06 1:05.73
32.03 1:05.73 (33.70)
6 Shanice Chapman 16 Watford 1:06.11 1:05.78
31.65 1:05.78 (34.13)
7 Chelsea Prouten 15 Piranhas 1:05.35 1:05.80
32.30 1:05.80 (33.50)
8 Sophie Thrussell 16 Bwsc 1:06.11 1:06.27
32.16 1:06.27 (34.11)
9 Hannah Langford 16 Northampton 1:04.68 1:06.78
32.26 1:06.78 (34.52)
10 Sian Young 15 Grantham 1:04.23 1:06.80
31.80 1:06.80 (35.00)
11 Katie Quinn 16 Hatfield 1:06.28 1:07.10
32.50 1:07.10 (34.60)
12 Helen Baldrance 19 Bwsc 1:01.48 1:07.26
32.16 1:07.26 (35.10)
13 Emily Aust 18 Bwsc 1:05.90 1:07.65
32.40 1:07.65 (35.25)
14 Charlotte McConnell 15 Bwsc 1:04.54 1:07.84
31.83 1:07.84 (36.01)
15 Louise Simmons 16 Flitwick 1:08.06 1:08.53
33.03 1:08.53 (35.50)
16 Alexandra Youngs 15 Piranhas 1:09.83 1:08.59
32.39 1:08.59 (36.20)
17 Emma Holman 18 Northampton 1:09.96 1:09.84
33.44 1:09.84 (36.40)
18 Elizabeth Dowsett 17 Bwsc 1:10.41 1:10.33
34.23 1:10.33 (36.10)
19 Harriet Lee 17 Bwsc 1:07.64 1:10.40
33.42 1:10.40 (36.98)
20 Natasha Skeels 17 Piranhas 1:09.70 1:10.44
33.49 1:10.44 (36.95)
-- Alice Marchant 15 Bwsc 1:04.99 DQ
4.4 Start before starting signal
Page last refreshed: 04:42:44