Event 9 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Oliver Fitt 10 Swans 1:18.13 1:12.84
35.10 1:12.84 (37.74)
2 James Hurley 10 Vulcans 1:13.90 1:14.37
35.49 1:14.37 (38.88)
3 Jack Wears 10 Leighton Buzzard 1:31.41 1:16.58
36.54 1:16.58 (40.04)
4 James Cook 10 STET 1:32.46 1:17.16
36.93 1:17.16 (40.23)
5 Sam Macleod 10 Boston 1:30.24 1:29.75
42.80 1:29.75 (46.95)
6 Alexander Ong 10 SAST 1:34.31 1:30.57
42.46 1:30.57 (48.11)
7 Niccolo Amoroso 10 Leyton 1:33.34 1:31.24
42.10 1:31.24 (49.14)

Event 9 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Liam Curran 11 HATT 1:12.48 1:09.26
34.14 1:09.26 (35.12)
2 Ben Ransome 11 Hertford SC 1:10.40 1:10.45
33.43 1:10.45 (37.02)
3 George Catterall 11 Bwsc 1:13.45 1:11.77
34.43 1:11.77 (37.34)
4 Harry Dean-Allen 11 Boston 1:16.31 1:12.63
35.31 1:12.63 (37.32)
5 Stephen Thom 11 Bwsc 1:12.08 1:12.86
34.56 1:12.86 (38.30)
6 Harry Parker 11 HATT 1:15.77 1:13.35
34.56 1:13.35 (38.79)
7 Michael Keal 11 Boston 1:15.07 1:13.42
35.15 1:13.42 (38.27)
8 Harry Williams 11 Cheshunt 1:21.96 1:13.93
35.75 1:13.93 (38.18)
9 Kiran Mason 11 Vulcans 1:12.88 1:14.58
35.49 1:14.58 (39.09)
10 Luke Shipway 11 Cheshunt 1:21.16 1:15.57
36.05 1:15.57 (39.52)
11 Archie Mordecai 11 HATT 1:18.48 1:15.91
35.85 1:15.91 (40.06)
12 Oliver Dawson 11 Grantham 1:14.80 1:16.01
36.50 1:16.01 (39.51)
13 Nicky Djerfi 11 Grantham 1:19.76 1:18.43
36.50 1:18.43 (41.93)
14 Liam Eagland 11 STET 1:27.00 1:27.42
40.96 1:27.42 (46.46)

Event 9 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nico Campbell 12 Cheshunt 1:00.47 58.72
28.10 58.72 (30.62)
2 Jack Buttery 12 Vulcans 1:07.23 1:02.30
29.94 1:02.30 (32.36)
3 Tim Shuttleworth 12 HATT 1:03.14 1:03.17
30.56 1:03.17 (32.61)
4 Brandon Nabarro 12 Bwsc 1:03.64 1:04.97
31.04 1:04.97 (33.93)
5 Luke Morgan 12 Lsc 1:09.90 1:05.09
31.60 1:05.09 (33.49)
6 Huw Jones 12 Bwsc 1:12.84 1:06.54
32.26 1:06.54 (34.28)
7 William Kearsey 12 HATT 1:07.07 1:06.61
32.01 1:06.61 (34.60)
8 Kyle Machin 12 South Lincs 1:09.30 1:07.12
32.46 1:07.12 (34.66)
9 Benjamin Purcell 12 HATT 1:11.93 1:07.31
32.61 1:07.31 (34.70)
10 Jack Catterall 12 Bwsc 1:08.97 1:07.62
32.47 1:07.62 (35.15)
11 Sean Hogan 12 Lsc 1:09.05 1:08.26
33.08 1:08.26 (35.18)
12 Jason Misso 12 HATT 1:12.46 1:08.71
33.35 1:08.71 (35.36)
13 Emil Berki 12 Bwsc 1:12.99 1:09.32
33.78 1:09.32 (35.54)
14 Samuel Twitchell 12 Leighton Buzzard 1:13.10 1:09.84
15 Luke Plant 12 Hertford SC 1:10.01 1:10.03
32.98 1:10.03 (37.05)
16 Rhys Short 12 HATT 1:12.33 1:10.11
34.01 1:10.11 (36.10)
17 Harry Wears 12 Leighton Buzzard 1:14.06 1:10.56
34.23 1:10.56 (36.33)
18 Jack Bond 12 Daventry 1:13.93 1:11.51
35.14 1:11.51 (36.37)
19 James Cameron 12 HATT 1:13.42 1:12.06
34.55 1:12.06 (37.51)
20 Ryan Ranger 12 Cheshunt 1:12.53 1:12.84
34.95 1:12.84 (37.89)
21 Ryan Compton 12 Lsc 1:17.70 1:12.94
35.75 1:12.94 (37.19)
22 Adrian Vuylsteke 12 Hunt Pir 1:13.36 1:13.83
34.70 1:13.83 (39.13)
23 Kieron Lee 12 Bwsc 1:21.22 1:15.27
35.71 1:15.27 (39.56)
24 Ben Edison 12 Vulcans 1:14.94 1:15.33
36.74 1:15.33 (38.59)
25 Daniel Lindsay 12 Lsc 1:20.61 1:15.50
36.19 1:15.50 (39.31)
26 Sasha Knight 12 Lsc 1:19.42 1:17.77
36.42 1:17.77 (41.35)
27 Ben Trott 12 MBDT 1:20.41 1:21.89
28 Kiel Graves 12 Lsc 1:13.62 1:22.25
37.92 1:22.25 (44.33)

Event 9 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Christopher Murphy 13 MBDT 1:04.57 1:02.22
29.90 1:02.22 (32.32)
2 Bradley Slavinec 13 HATT 1:05.29 1:02.59
30.47 1:02.59 (32.12)
3 Jack Britchford 13 RUSA 1:05.92 1:03.01
30.36 1:03.01 (32.65)
4 Jack Morton 13 STET 1:05.20 1:03.43
30.49 1:03.43 (32.94)
5 Josh Stephenson-Ganne 13 Vulcans 1:04.60 1:04.09
30.93 1:04.09 (33.16)
6 Ian Yarwood 13 RUSA 1:09.09 1:04.23
30.94 1:04.23 (33.29)
7 Jordan Batson 13 Bwsc 1:06.90 1:04.54
30.95 1:04.54 (33.59)
8 Ethan Lamb 13 HATT 1:05.27 1:04.84
31.45 1:04.84 (33.39)
9 Samuel Halston 13 Hertford SC 1:07.24 1:05.88
31.63 1:05.88 (34.25)
10 Christopher Barrett 13 DEEA 1:05.11 1:06.28
32.32 1:06.28 (33.96)
11 Joshua Batson 13 Bwsc 1:08.40 1:06.33
31.63 1:06.33 (34.70)
12 Henry Warren 13 South Lincs 1:09.41 1:06.93
32.28 1:06.93 (34.65)
13 Oliver Street 13 Boston 1:07.54 1:06.94
32.66 1:06.94 (34.28)
14 William Rodger 13 Lsc 1:10.50 1:07.32
32.44 1:07.32 (34.88)
15 Hayden Davies 13 MBDT 1:11.91 1:08.83
32.70 1:08.83 (36.13)
16 Matthew Davitt 13 Hunt Pir 1:12.61 1:10.04
33.21 1:10.04 (36.83)
17 Luke Jones 13 Boston 1:09.08 1:10.19
33.43 1:10.19 (36.76)
18 Ross Thompson 13 STET 1:15.20 1:11.26
33.63 1:11.26 (37.63)
19 Alex Mason 13 Lsc 1:09.30 1:11.83
34.08 1:11.83 (37.75)
20 James Winder 13 MBDT 1:15.06 1:12.13
34.59 1:12.13 (37.54)
21 Charles Getter 13 Co Milton K 1:13.07 1:12.94
34.91 1:12.94 (38.03)
-- Anthony Lunga 13 Lsc 1:14.50 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 9 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Tom Lambert 14 Bwsc 58.91 58.55
28.56 58.55 (29.99)
2 William Hawkes 14 MBDT 1:00.40 59.80
28.45 59.80 (31.35)
3 Jay Wilson 14 Lsc 1:00.96 1:00.07
28.72 1:00.07 (31.35)
4 Ben Fory 14 Swans 59.09 1:00.50
28.73 1:00.50 (31.77)
5 Ikhuemose Ikhena 14 Boston 59.98 1:00.71
29.20 1:00.71 (31.51)
6 Louis Bell 14 Leighton Buzzard 1:01.02 1:01.38
29.77 1:01.38 (31.61)
7 David Allen 14 MBDT 1:03.06 1:01.74
29.73 1:01.74 (32.01)
8 Matthew Williams 14 Cheshunt 1:03.23 1:01.77
29.95 1:01.77 (31.82)
9 Ryan McAuliffe 14 HATT 1:07.81 1:02.68
30.08 1:02.68 (32.60)
10 Alexander Astley 14 SAST 1:03.31 1:03.05
29.81 1:03.05 (33.24)
11 Joseph Howe 14 Boston 1:04.24 1:04.94
30.76 1:04.94 (34.18)
12 Ryan Newell 14 Swans 1:09.00 1:10.72
32.96 1:10.72 (37.76)
-- Colin Weighell 14 MBDT 1:05.45 NS

Event 9 Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Sam Wright 17 Boston 56.11 57.03
27.53 57.03 (29.50)
2 Cristian Stokes 17 Swans 57.04 57.48
27.84 57.48 (29.64)
3 Daniel Riley 16 Lsc 59.25 57.54
27.83 57.54 (29.71)
4 Lawrence Palmer 17 Bwsc 56.10 57.66
27.84 57.66 (29.82)
5 Thomas Kelly 16 Bwsc 59.70 57.95
27.69 57.95 (30.26)
6 Joshua Sullivan 15 Daventry 57.80 58.30
28.19 58.30 (30.11)
7 Jack Lee 15 Lsc 57.74 58.67
28.07 58.67 (30.60)
8 Andrew Ward 15 RUSA 58.64 58.71
28.67 58.71 (30.04)
9 Tom Winder 15 MBDT 58.60 58.82
28.06 58.82 (30.76)
10 Liam Nugent 16 Cheshunt 1:00.44 59.38
27.95 59.38 (31.43)
11 Alex Raine 16 Bwsc 58.61 59.50
28.86 59.50 (30.64)
12 Carl Halford 16 MBDT 59.11 59.53
28.68 59.53 (30.85)
13 Kieran Garlick 16 Northampton 59.35 59.74
28.45 59.74 (31.29)
14 Jake Robinson 15 STET 58.72 59.76
28.54 59.76 (31.22)
15 Christopher Davey 17 Bwsc 58.57 59.77
28.38 59.77 (31.39)
16 Max Robinson 16 STET 1:00.64 1:00.03
29.01 1:00.03 (31.02)
17 Isaac Kenyon 16 Lsc 1:01.73 1:00.42
28.26 1:00.42 (32.16)
18 Daniel Peacock 15 SAST 1:00.93 1:00.43
28.47 1:00.43 (31.96)
19 Spencer Bovey 15 Northampton 1:00.83 1:01.41
29.72 1:01.41 (31.69)
20 Matthew Harris 15 Cheshunt 1:00.20 1:02.71
28.68 1:02.71 (34.03)
21 Robert Baldrance 17 Bwsc 59.49 1:02.84
29.94 1:02.84 (32.90)
22 Edward Loveman 15 SAST 1:05.63 1:03.23
29.96 1:03.23 (33.27)
23 Jack Doyle 15 Bwsc 1:05.06 1:03.25
30.84 1:03.25 (32.41)
24 Jamie White 15 Vulcans 1:05.47 1:03.31
30.67 1:03.31 (32.64)
24 Stephen Horner 15 Bwsc 1:02.65 1:03.31
30.33 1:03.31 (32.98)
26 Joe Phipps 17 Cheshunt 1:04.58 1:03.65
30.65 1:03.65 (33.00)
27 Marcus Eaton 15 RUSA 1:03.35 1:03.96
30.41 1:03.96 (33.55)
28 Chris Lock 16 Co Milton K 1:06.50 1:06.95
32.05 1:06.95 (34.90)
29 Michael Drakard 15 South Lincs 1:05.40 1:07.07
32.12 1:07.07 (34.95)
30 Richard Hawkins 21 Leyton 1:05.70 1:07.67
31.48 1:07.67 (36.19)
31 Adam Connell 19 Bwsc 1:01.73 1:09.03
31.41 1:09.03 (37.62)
32 Sam Bradley 16 Bwsc 1:14.32 1:14.94
36.98 1:14.94 (37.96)
Page last refreshed: 21:15:15