Event 10 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Hannah Bayliss 9 Northampton 3:40.00 3:31.82
42.07 1:37.97 (55.90) 2:38.61 (1:00.64) 3:31.82 (53.21)
2 Emily Coles 9 Northampton 4:25.63 4:00.55
48.89 1:52.85 (1:03.96) 2:57.96 (1:05.11) 4:00.55 (1:02.59)

Event 10 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Bethany Holderness 10 Boston 3:50.16 3:34.30
47.68 1:42.39 (54.71) 2:39.71 (57.32) 3:34.30 (54.59)
2 Heather Geers 10 SAST 3:47.34 3:36.47
48.01 1:43.55 (55.54) 2:44.33 (1:00.78) 3:36.47 (52.14)
3 Brittany Wells 10 RUSA 3:56.21 3:45.29
46.16 1:46.12 (59.96) 2:45.03 (58.91) 3:45.29 (1:00.26)
4 Bethany Mitchell 10 Northampton 3:56.02 4:21.49
53.63 2:01.02 (1:07.39) 3:12.18 (1:11.16) 4:21.49 (1:09.31)

Event 10 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Rebecca Rice 11 HATT 3:04.51 2:57.80
38.71 1:24.26 (45.55) 2:12.11 (47.85) 2:57.80 (45.69)
2 Fiona Thornton 11 HATT 3:10.74 2:58.41
39.60 1:26.16 (46.56) 2:10.98 (44.82) 2:58.41 (47.43)

Event 10 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Hannah Macleod 12 Boston 2:50.78 2:43.83
37.10 1:18.87 (41.77) 2:01.81 (42.94) 2:43.83 (42.02)
2 Abigail Gee 12 Lsc 2:52.72 2:45.20
36.61 1:19.54 (42.93) 2:03.33 (43.79) 2:45.20 (41.87)
3 Gabrielle Vickers 12 Vulcans 2:57.26 2:55.69
37.48 1:21.62 (44.14) 2:08.87 (47.25) 2:55.69 (46.82)
4 Michelle Mitchell 12 HATT 2:48.40 2:57.31
37.95 1:23.24 (45.29) 2:10.08 (46.84) 2:57.31 (47.23)
5 Jessica Butcher 12 Lsc 3:17.41 3:16.07
40.64 1:29.72 (49.08) 2:23.89 (54.17) 3:16.07 (52.18)

Event 10 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Laura Pigott 13 Vulcans 2:40.72 2:36.58
35.18 1:14.90 (39.72) 1:55.48 (40.58) 2:36.58 (41.10)
2 Elisha Penman 13 DEEA 2:51.82 2:49.63
37.02 1:20.71 (43.69) 2:04.81 (44.10) 2:49.63 (44.82)
3 Toni Keal 13 Boston 2:55.02 2:51.53
38.07 1:21.34 (43.27) 2:06.31 (44.97) 2:51.53 (45.22)

Event 10 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Susannah Yielding 14 Boston 2:48.29 2:51.15
36.27 1:19.21 (42.94) 2:05.80 (46.59) 2:51.15 (45.35)
2 Madeleine Brooks 14 HATT 2:49.58 2:56.67
36.29 1:19.08 (42.79) 2:06.73 (47.65) 2:56.67 (49.94)
-- Kimberley Van Haren 14 Boston 2:45.60 NS

Event 10 Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Alice Marchant 16 Bwsc 2:28.44 2:32.12
33.81 1:11.64 (37.83) 1:51.57 (39.93) 2:32.12 (40.55)
2 Kerry Ranger 15 Cheshunt 2:34.44 2:35.49
34.22 1:12.86 (38.64) 1:53.74 (40.88) 2:35.49 (41.75)
3 Holly Winfield 15 SAST 2:37.13 2:41.56
35.77 1:15.35 (39.58) 1:58.23 (42.88) 2:41.56 (43.33)
4 Judith Stephenson 15 Hertford SC 2:50.50 2:57.50
38.05 1:22.05 (44.00) 2:09.48 (47.43) 2:57.50 (48.02)
Page last refreshed: 20:05:09