Event 17 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 James Hurley 10 Vulcans 1:45.97 1:45.00
49.40 1:45.00 (55.60)
2 Sam Macleod 10 Boston 1:58.20 1:48.25
52.57 1:48.25 (55.68)
3 James Cook 10 STET 1:53.63 1:54.32
54.07 1:54.32 (1:00.25)
4 Ben Horsford 10 Bwsc 2:01.09 1:55.70
54.21 1:55.70 (1:01.49)

Event 17 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Ben Ransome 11 Hertford SC 1:32.69 1:31.65
42.54 1:31.65 (49.11)
2 Stephen Thom 11 Bwsc 1:39.56 1:34.85
45.36 1:34.85 (49.49)
3 George Rodger 11 Lsc 1:40.60 1:36.62
45.23 1:36.62 (51.39)
4 Harry Parker 11 HATT 1:40.62 1:37.64
46.21 1:37.64 (51.43)
5 Harry Williams 11 Cheshunt 1:44.46 1:39.88
47.24 1:39.88 (52.64)
6 Nicky Djerfi 11 Grantham 1:48.97 1:41.15
47.61 1:41.15 (53.54)
7 Leone Crick 11 Leighton Buzzard 1:44.59 1:41.49
47.43 1:41.49 (54.06)
8 Luke Shipway 11 Cheshunt 1:47.56 1:43.18
46.69 1:43.18 (56.49)
9 Archie Mordecai 11 HATT 1:48.85 1:46.07
50.06 1:46.07 (56.01)

Event 17 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Nico Campbell 12 Cheshunt 1:21.98 1:17.72
36.61 1:17.72 (41.11)
2 Benjamin Purcell 12 HATT 1:20.74 1:21.37
39.49 1:21.37 (41.88)
3 Jason Misso 12 HATT 1:31.91 1:28.93
42.24 1:28.93 (46.69)
4 Benjamin Horner 12 Bwsc 1:41.42 1:29.94
42.30 1:29.94 (47.64)
5 Adrian Vuylsteke 12 Hunt Pir 1:32.98 1:32.48
43.86 1:32.48 (48.62)
6 Ben Edison 12 Vulcans 1:38.49 1:32.65
44.37 1:32.65 (48.28)
7 Huw Jones 12 Bwsc 1:42.18 1:36.85
44.98 1:36.85 (51.87)

Event 17 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Ethan Lamb 13 HATT 1:19.11 1:19.28
37.10 1:19.28 (42.18)
2 Jordan Batson 13 Bwsc 1:29.00 1:20.89
38.11 1:20.89 (42.78)
3 Luke Jones 13 Boston 1:25.98 1:24.10
40.00 1:24.10 (44.10)

Event 17 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Tom Lambert 14 Bwsc 1:21.40 1:14.65
34.99 1:14.65 (39.66)
2 William Hawkes 14 MBDT 1:16.61 1:16.20
35.87 1:16.20 (40.33)
3 Jay Wilson 14 Lsc 1:18.12 1:17.70
36.75 1:17.70 (40.95)
4 Joseph Howe 14 Boston 1:16.20 1:19.33
36.86 1:19.33 (42.47)
5 Ikhuemose Ikhena 14 Boston 1:16.13 1:19.39
37.00 1:19.39 (42.39)
6 David Allen 14 MBDT 1:24.32 1:21.06
38.21 1:21.06 (42.85)
7 Ryan Newell 14 Swans 1:27.27 1:31.80
43.20 1:31.80 (48.60)

Event 17 Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Sam Wright 17 Boston 1:10.47 1:11.52
33.72 1:11.52 (37.80)
2 Kris Hunt 16 Co Milton K 1:14.85 1:14.02
34.67 1:14.02 (39.35)
3 Jake Robinson 15 STET 1:14.70 1:16.09
35.79 1:16.09 (40.30)
4 Matthew Harris 15 Cheshunt 1:15.70 1:16.47
35.29 1:16.47 (41.18)
5 Jack Lee 15 Lsc 1:13.91 1:16.76
35.86 1:16.76 (40.90)
6 Spencer Bovey 15 Northampton 1:16.86 1:17.28
36.60 1:17.28 (40.68)
7 Jack McGarry 15 Leighton Buzzard 1:16.68 1:19.03
36.97 1:19.03 (42.06)
8 Robert Baldrance 17 Bwsc 1:14.58 1:19.25
36.64 1:19.25 (42.61)
9 Thomas Clark 18 Putteridge 1:18.07 1:19.28
36.46 1:19.28 (42.82)
10 Samuel Henman 16 RUSA 1:16.92 1:19.54
37.25 1:19.54 (42.29)
11 Andrew Ward 15 RUSA 1:18.87 1:19.76
37.89 1:19.76 (41.87)
12 Edward Loveman 15 SAST 1:21.92 1:20.47
38.12 1:20.47 (42.35)
13 Jack Doyle 15 Bwsc 1:23.50 1:20.79
37.79 1:20.79 (43.00)
14 Stephen Horner 15 Bwsc 1:19.71 1:22.36
39.04 1:22.36 (43.32)
15 Chris Lock 16 Co Milton K 1:23.58 1:24.61
39.47 1:24.61 (45.14)
16 Michael Drakard 15 South Lincs 1:23.15 1:25.54
39.98 1:25.54 (45.56)
17 Richard Hawkins 21 Leyton 1:20.60 1:31.39
41.94 1:31.39 (49.45)
Page last refreshed: 20:21:36