Event 19 Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Daniel Savage 9 RUSA 2:47.99 2:36.95
35.62 1:16.44 (40.82) 1:58.56 (42.12) 2:36.95 (38.39)
2 Ryan Horrocks 9 South Lincs 2:54.73 2:48.33
38.65 1:21.80 (43.15) 2:07.42 (45.62) 2:48.33 (40.91)
3 Matthew Gray 9 South Lincs 3:15.40 2:56.99
38.63 1:24.53 (45.90) 2:11.71 (47.18) 2:56.99 (45.28)
4 William Swain 9 DEEA 3:02.83 2:57.66
38.26 1:22.81 (44.55) 2:10.32 (47.51) 2:57.66 (47.34)
5 Kieran Whitehall 9 Lsc 3:15.00 2:59.79
40.37 1:28.94 (48.57) 2:16.83 (47.89) 2:59.79 (42.96)
6 Ben Ashton-Rigby 9 MBDT 3:16.95 3:00.41
40.46 1:28.15 (47.69) 2:16.97 (48.82) 3:00.41 (43.44)
7 Euan Thornton 9 HATT 3:11.36 3:05.43
41.24 1:30.36 (49.12) 2:18.74 (48.38) 3:05.43 (46.69)
8 Ben Woodbridge 9 Lsc 3:31.31 3:07.08
41.52 1:30.81 (49.29) 2:21.48 (50.67) 3:07.08 (45.60)
9 Evan Case 9 MBDT 3:30.74 3:12.95
43.87 1:34.63 (50.76) 2:25.77 (51.14) 3:12.95 (47.18)
10 Michael Clifford 9 RUSA 3:33.55 3:18.01
43.86 1:34.48 (50.62) 2:27.41 (52.93) 3:18.01 (50.60)
11 James Penford 9 Vulcans 3:37.92 3:21.01
43.40 1:33.80 (50.40) 2:27.15 (53.35) 3:21.01 (53.86)
12 Christain Bywater 9 MBDT 3:34.61 3:21.16
45.18 1:38.08 (52.90) 2:30.83 (52.75) 3:21.16 (50.33)
13 James Wizard 9 Northampton 3:29.41 3:34.99
47.34 1:41.81 (54.47) 2:39.23 (57.42) 3:34.99 (55.76)
-- Nathan Hughes 9 Bwsc 2:47.91 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 19 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Oliver Fitt 10 Swans 2:48.03 2:34.39
35.57 1:15.98 (40.41) 1:57.09 (41.11) 2:34.39 (37.30)
2 James Hurley 10 Vulcans 2:39.35 2:37.93
36.07 1:17.93 (41.86) 1:59.08 (41.15) 2:37.93 (38.85)
3 Cameron McRea 10 Vulcans 2:52.50 2:39.81
37.57 1:19.99 (42.42) 2:01.93 (41.94) 2:39.81 (37.88)
4 Oliver Perry 10 HATT 2:45.54 2:40.34
37.76 1:18.68 (40.92) 2:00.32 (41.64) 2:40.34 (40.02)
5 Joseph Iacovides 10 Daventry 2:48.85 2:40.72
36.97 1:18.43 (41.46) 2:00.91 (42.48) 2:40.72 (39.81)
6 Theodore Athienitis 10 Leyton 3:11.64 2:47.37
37.56 1:20.77 (43.21) 2:05.57 (44.80) 2:47.37 (41.80)
7 Joseph Murray 10 Lsc 3:05.20 2:49.62
37.77 1:21.41 (43.64) 2:07.76 (46.35) 2:49.62 (41.86)
8 Kieran Watkins 10 STET 2:58.93 2:54.56
39.08 1:24.08 (45.00) 2:09.75 (45.67) 2:54.56 (44.81)
9 James Cook 10 STET 3:22.20 2:57.15
40.37 1:26.12 (45.75) 2:12.05 (45.93) 2:57.15 (45.10)
10 Sam Macleod 10 Boston 3:08.32 2:57.25
40.60 1:27.52 (46.92) 2:13.44 (45.92) 2:57.25 (43.81)
11 Jack Wears 10 Leighton Buzzard 3:21.36 2:57.50
41.71 1:27.82 (46.11) 2:14.42 (46.60) 2:57.50 (43.08)
12 Benjamin Sarsfield 10 Lsc 3:19.65 3:04.65
38.62 1:25.85 (47.23) 2:13.76 (47.91) 3:04.65 (50.89)
13 Ben Horsford 10 Bwsc 3:20.81 3:08.36
42.46 1:31.32 (48.86) 2:20.25 (48.93) 3:08.36 (48.11)
14 Tim Martin 10 MBDT 3:22.88 3:13.55
41.50 1:34.89 (53.39) 2:27.08 (52.19) 3:13.55 (46.47)
15 Alexander Ong 10 SAST 3:20.64 3:14.23
43.18 1:33.97 (50.79) 2:26.31 (52.34) 3:14.23 (47.92)
16 Niccolo Amoroso 10 Leyton 3:18.73 3:15.11
43.46 1:35.01 (51.55) 2:27.33 (52.32) 3:15.11 (47.78)
17 Kit Aatkar 10 MBDT 3:23.66 3:19.39
43.98 1:35.40 (51.42) 2:28.56 (53.16) 3:19.39 (50.83)

Event 19 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Liam Curran 11 HATT 2:36.77 2:27.73
34.36 1:12.97 (38.61) 1:51.88 (38.91) 2:27.73 (35.85)
2 Kiran Mason 11 Vulcans 2:34.03 2:30.39
33.77 1:13.64 (39.87) 1:53.22 (39.58) 2:30.39 (37.17)
3 Harry Dean-Allen 11 Boston 2:36.25 2:31.70
35.29 1:14.72 (39.43) 1:54.20 (39.48) 2:31.70 (37.50)
4 Ben Ransome 11 Hertford SC 2:33.24 2:32.56
34.11 1:12.56 (38.45) 1:53.22 (40.66) 2:32.56 (39.34)
5 Stephen Thom 11 Bwsc 2:33.45 2:33.29
34.93 1:14.23 (39.30) 1:54.48 (40.25) 2:33.29 (38.81)
6 Harry Parker 11 HATT 2:45.64 2:35.83
36.16 1:15.69 (39.53) 1:56.68 (40.99) 2:35.83 (39.15)
7 Jamie Wright 11 Lsc 2:46.20 2:37.07
36.36 1:16.65 (40.29) 1:57.93 (41.28) 2:37.07 (39.14)
8 Michael Keal 11 Boston 2:41.98 2:40.44
36.57 1:17.09 (40.52) 1:58.98 (41.89) 2:40.44 (41.46)
9 Archie Mordecai 11 HATT 2:49.56 2:43.75
35.96 1:18.96 (43.00) 2:00.84 (41.88) 2:43.75 (42.91)
10 Nicky Djerfi 11 Grantham 2:54.19 2:50.76
37.73 1:21.25 (43.52) 2:06.39 (45.14) 2:50.76 (44.37)
11 George Rodger 11 Lsc 3:08.18 2:54.24
40.05 1:24.54 (44.49) 2:10.70 (46.16) 2:54.24 (43.54)
12 Jake Roberts 11 MBDT 3:09.81 3:01.23
39.56 1:26.45 (46.89) 2:14.68 (48.23) 3:01.23 (46.55)

Event 19 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nico Campbell 12 Cheshunt 2:20.40 2:10.18
29.30 1:01.82 (32.52) 1:35.71 (33.89) 2:10.18 (34.47)
2 Jack Buttery 12 Vulcans 2:30.13 2:14.46
30.26 1:04.64 (34.38) 1:40.80 (36.16) 2:14.46 (33.66)
3 Tim Shuttleworth 12 HATT 2:15.00 2:16.24
31.26 1:05.75 (34.49) 1:41.16 (35.41) 2:16.24 (35.08)
4 Sean Hogan 12 Lsc 2:35.08 2:22.66
32.89 1:09.13 (36.24) 1:46.07 (36.94) 2:22.66 (36.59)
5 Kyle Machin 12 South Lincs 2:31.06 2:23.56
32.91 1:10.54 (37.63) 1:48.53 (37.99) 2:23.56 (35.03)
6 Benjamin Purcell 12 HATT 2:25.09 2:24.10
33.04 1:09.75 (36.71) 1:47.53 (37.78) 2:24.10 (36.57)
7 Luke Morgan 12 Lsc 2:31.92 2:25.34
31.99 1:09.61 (37.62) 1:48.67 (39.06) 2:25.34 (36.67)
8 Jason Misso 12 HATT 2:32.21 2:25.38
32.99 1:10.24 (37.25) 1:48.79 (38.55) 2:25.38 (36.59)
9 Emil Berki 12 Bwsc 2:35.00 2:25.52
33.58 1:10.43 (36.85) 1:48.75 (38.32) 2:25.52 (36.77)
10 Luke Hazelhurst 12 HATT 2:31.83 2:26.00
33.03 1:10.69 (37.66) 1:49.26 (38.57) 2:26.00 (36.74)
11 Huw Jones 12 Bwsc 2:37.53 2:26.85
33.26 1:11.50 (38.24) 1:50.26 (38.76) 2:26.85 (36.59)
12 Harry Wears 12 Leighton Buzzard 2:40.35 2:33.51
35.67 1:15.36 (39.69) 1:55.62 (40.26) 2:33.51 (37.89)
13 Adrian Vuylsteke 12 Hunt Pir 2:41.45 2:34.06
33.96 1:12.47 (38.51) 1:54.49 (42.02) 2:34.06 (39.57)
14 Ben Edison 12 Vulcans 2:41.55 2:36.56
36.48 1:16.93 (40.45) 1:57.65 (40.72) 2:36.56 (38.91)
15 Benjamin Horner 12 Bwsc 2:46.54 2:38.87
35.66 1:15.62 (39.96) 1:57.69 (42.07) 2:38.87 (41.18)
16 William Davies 12 Hunt Pir 2:42.02 2:44.10
36.06 1:18.72 (42.66) 2:02.28 (43.56) 2:44.10 (41.82)
17 Benjamin McMullan 12 Leyton 2:40.56 2:46.38
36.13 1:17.59 (41.46) 2:00.60 (43.01) 2:46.38 (45.78)

Event 19 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Josh Stephenson-Ganne 13 Vulcans 2:13.81 2:12.48
30.90 1:04.40 (33.50) 1:39.30 (34.90) 2:12.48 (33.18)
2 Jack Britchford 13 RUSA 2:23.21 2:14.44
30.39 1:04.82 (34.43) 1:40.64 (35.82) 2:14.44 (33.80)
3 Ethan Lamb 13 HATT 2:17.51 2:15.70
31.54 1:06.34 (34.80) 1:42.69 (36.35) 2:15.70 (33.01)
4 Bradley Slavinec 13 HATT 2:17.88 2:16.74
31.11 1:06.14 (35.03) 1:42.29 (36.15) 2:16.74 (34.45)
5 Oliver Street 13 Boston 2:25.82 2:21.65
33.18 1:09.48 (36.30) 1:46.76 (37.28) 2:21.65 (34.89)
6 Jordan Batson 13 Bwsc 2:29.70 2:22.15
32.38 1:09.16 (36.78) 1:46.64 (37.48) 2:22.15 (35.51)
7 Joshua Batson 13 Bwsc 2:33.70 2:23.34
32.44 1:08.89 (36.45) 1:46.37 (37.48) 2:23.34 (36.97)
8 Henry Warren 13 South Lincs 2:27.86 2:23.84
32.76 1:09.77 (37.01) 1:48.41 (38.64) 2:23.84 (35.43)
9 Luke Jones 13 Boston 2:26.67 2:25.22
33.08 1:10.28 (37.20) 1:48.30 (38.02) 2:25.22 (36.92)
10 Hayden Davies 13 MBDT 2:32.70 2:25.76
33.30 1:10.72 (37.42) 1:49.62 (38.90) 2:25.76 (36.14)
11 Alex Mason 13 Lsc 2:34.10 2:27.46
33.81 1:11.39 (37.58) 1:49.84 (38.45) 2:27.46 (37.62)
12 William Rodger 13 Lsc 2:45.05 2:29.01
32.32 1:09.13 (36.81) 1:49.21 (40.08) 2:29.01 (39.80)
13 Charles Getter 13 Co Milton K 2:37.19 2:32.60
34.32 1:13.39 (39.07) 1:54.03 (40.64) 2:32.60 (38.57)
14 Robert Athienitis 13 Leyton 2:30.65 2:34.03
32.32 1:11.24 (38.92) 1:52.01 (40.77) 2:34.03 (42.02)
15 Daniel Parekh-Hill 13 Hunt Pir 2:42.58 2:34.54
32.34 1:10.88 (38.54) 1:54.25 (43.37) 2:34.54 (40.29)
16 Samuel Henson 13 SAST 2:39.36 2:43.21
37.05 1:18.47 (41.42) 2:01.20 (42.73) 2:43.21 (42.01)

Event 19 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Tom Lambert 14 Bwsc 2:13.25 2:07.39
30.16 1:02.32 (32.16) 1:35.25 (32.93) 2:07.39 (32.14)
2 William Hawkes 14 MBDT 2:09.80 2:08.98
3 David Allen 14 MBDT 2:15.98 2:11.85
30.23 1:03.70 (33.47) 1:38.16 (34.46) 2:11.85 (33.69)
4 Matthew Williams 14 Cheshunt 2:11.37 2:13.61
29.63 1:02.71 (33.08) 1:38.28 (35.57) 2:13.61 (35.33)
5 Ryan McAuliffe 14 HATT 2:20.33 2:15.72
30.76 1:05.79 (35.03) 1:41.93 (36.14) 2:15.72 (33.79)
6 Louis Bell 14 Leighton Buzzard 2:17.62 2:16.19
30.45 1:05.03 (34.58) 1:41.90 (36.87) 2:16.19 (34.29)
7 Alexander Astley 14 SAST 2:27.18 2:19.41
30.52 1:04.77 (34.25) 1:42.18 (37.41) 2:19.41 (37.23)
8 Kristian Woodbridge 14 Lsc 2:24.95 2:20.09
31.48 1:07.57 (36.09) 1:44.75 (37.18) 2:20.09 (35.34)

Event 19 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Sam Wright 17 Boston 2:02.37 2:03.34
28.68 59.98 (31.30) 1:32.03 (32.05) 2:03.34 (31.31)
2 Lawrence Palmer 17 Bwsc 2:07.66 2:03.45
28.55 1:00.25 (31.70) 1:32.50 (32.25) 2:03.45 (30.95)
3 Cristian Stokes 17 Swans 2:03.40 2:04.10
28.90 1:00.27 (31.37) 1:32.49 (32.22) 2:04.10 (31.61)
4 Carl Halford 16 MBDT 2:07.40 2:06.13
28.79 1:00.81 (32.02) 1:33.76 (32.95) 2:06.13 (32.37)
5 Oliver Perkins 15 DEEA 2:10.53 2:06.84
28.87 1:01.02 (32.15) 1:34.26 (33.24) 2:06.84 (32.58)
6 Daniel Riley 16 Lsc 2:06.51 2:06.96
28.84 1:01.70 (32.86) 1:34.90 (33.20) 2:06.96 (32.06)
7 Jamie Sirett 21 Cheshunt 2:07.41 2:07.16
27.05 58.80 (31.75) 1:33.21 (34.41) 2:07.16 (33.95)
8 Thomas Kelly 16 Bwsc 2:06.99 2:07.37
27.87 58.96 (31.09) 1:33.03 (34.07) 2:07.37 (34.34)
9 Alex Raine 16 Bwsc 2:03.27 2:08.03
28.95 1:01.16 (32.21) 1:34.67 (33.51) 2:08.03 (33.36)
10 Jake Robinson 15 STET 2:07.89 2:08.66
28.76 1:00.78 (32.02) 1:34.05 (33.27) 2:08.66 (34.61)
11 Joshua Sullivan 15 Daventry 2:05.71 2:10.14
28.90 1:01.05 (32.15) 1:34.83 (33.78) 2:10.14 (35.31)
12 Danny Buckley 15 STET 2:11.32 2:11.06
29.54 1:02.41 (32.87) 1:36.87 (34.46) 2:11.06 (34.19)
13 Samuel Warner 15 Grantham 2:16.47 2:11.69
30.42 1:04.19 (33.77) 1:38.66 (34.47) 2:11.69 (33.03)
14 Max Robinson 16 STET 2:14.05 2:11.99
30.67 1:03.86 (33.19) 1:38.01 (34.15) 2:11.99 (33.98)
15 Spencer Bovey 15 Northampton 2:12.91 2:12.73
30.49 1:03.78 (33.29) 1:38.44 (34.66) 2:12.73 (34.29)
16 Kris Hunt 16 Co Milton K 2:14.64 2:13.23
30.78 1:04.29 (33.51) 1:38.81 (34.52) 2:13.23 (34.42)
17 Toby Wilson 15 MBDT 2:12.23 2:14.83
30.22 1:03.66 (33.44) 1:38.76 (35.10) 2:14.83 (36.07)
18 Jamie White 15 Vulcans 2:20.61 2:14.94
30.61 1:04.77 (34.16) 1:40.21 (35.44) 2:14.94 (34.73)
19 Stephen Horner 15 Bwsc 2:20.69 2:16.49
31.21 1:05.69 (34.48) 1:41.98 (36.29) 2:16.49 (34.51)
20 Daniel Peacock 15 SAST 2:19.10 2:16.50
29.37 1:03.71 (34.34) 1:41.49 (37.78) 2:16.50 (35.01)
21 Robert Baldrance 17 Bwsc 2:06.42 2:18.92
30.62 1:04.77 (34.15) 1:41.16 (36.39) 2:18.92 (37.76)
22 Jack Doyle 15 Bwsc 2:25.34 2:20.95
32.21 1:08.46 (36.25) 1:45.63 (37.17) 2:20.95 (35.32)
23 Chris Lock 16 Co Milton K 2:25.31 2:23.52
32.88 1:09.18 (36.30) 1:46.82 (37.64) 2:23.52 (36.70)
24 Marcus Eaton 15 RUSA 2:19.15 2:24.16
30.93 1:06.88 (35.95) 1:45.26 (38.38) 2:24.16 (38.90)
-- Andrew Ward 15 RUSA 2:06.67 NS
Page last refreshed: 04:15:52