Event 25 Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Daniel Savage 9 RUSA 3:31.40 3:17.65
42.78 2:26.01 (1:43.23) 3:17.65 (51.64)
2 Kieran Whitehall 9 Lsc 4:26.23 4:11.90
53.27 2:00.24 (1:06.97) 3:08.21 (1:07.97) 4:11.90 (1:03.69)

Event 25 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 James Hurley 10 Vulcans 3:28.27 3:17.61
43.27 1:36.54 (53.27) 2:29.07 (52.53) 3:17.61 (48.54)
2 Kieran Watkins 10 STET 3:27.96 3:18.57
43.85 1:36.10 (52.25) 2:28.47 (52.37) 3:18.57 (50.10)
3 Oliver Perry 10 HATT 3:37.98 3:35.86
42.34 1:39.61 (57.27) 2:34.19 (54.58) 3:35.86 (1:01.67)

Event 25 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Owen Green 11 Vulcans 2:58.53 2:54.03
37.75 1:21.55 (43.80) 2:06.77 (45.22) 2:54.03 (47.26)
2 Michael Keal 11 Boston 2:59.29 2:54.35
39.77 1:24.39 (44.62) 2:10.03 (45.64) 2:54.35 (44.32)
3 Harry Dean-Allen 11 Boston 3:11.98 3:00.80
40.02 1:27.48 (47.46) 2:15.10 (47.62) 3:00.80 (45.70)
4 Liam Curran 11 HATT 3:10.11 3:03.59
40.32 1:29.58 (49.26) 2:18.16 (48.58) 3:03.59 (45.43)
5 George Catterall 11 Bwsc 3:09.50 3:04.77
39.97 1:29.13 (49.16) 2:18.74 (49.61) 3:04.77 (46.03)
6 Charles Oliver 11 HATT 3:10.10 3:10.18
41.06 1:29.13 (48.07) 2:20.42 (51.29) 3:10.18 (49.76)
7 Leone Crick 11 Leighton Buzzard 3:24.61 3:16.98
40.45 1:30.96 (50.51) 2:23.69 (52.73) 3:16.98 (53.29)

Event 25 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Brandon Nabarro 12 Bwsc 3:03.86 2:51.21
37.15 1:20.48 (43.33) 2:06.23 (45.75) 2:51.21 (44.98)
2 Luke Plant 12 Hertford SC 3:02.02 3:07.27
39.87 1:28.17 (48.30) 2:17.87 (49.70) 3:07.27 (49.40)

Event 25 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Christopher Barrett 13 DEEA 2:36.88 2:39.46
35.38 1:16.00 (40.62) 1:57.35 (41.35) 2:39.46 (42.11)
2 Oliver Street 13 Boston 2:45.01 2:43.73
36.63 1:17.48 (40.85) 2:00.68 (43.20) 2:43.73 (43.05)

Event 25 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 William Hawkes 14 MBDT 2:34.40 2:25.83
31.83 1:07.72 (35.89) 1:46.26 (38.54) 2:25.83 (39.57)
2 Matthew Williams 14 Cheshunt 2:34.44 2:30.69
33.41 1:10.93 (37.52) 1:50.28 (39.35) 2:30.69 (40.41)

Event 25 Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Alex Raine 16 Bwsc 2:19.93 2:23.24
30.67 1:06.13 (35.46) 1:44.29 (38.16) 2:23.24 (38.95)
2 Andrew Ward 15 RUSA 2:26.60 2:25.69
33.22 1:10.00 (36.78) 1:47.78 (37.78) 2:25.69 (37.91)
3 Michael Drakard 15 South Lincs 2:38.24 2:49.65
37.21 1:18.40 (41.19) 2:03.42 (45.02) 2:49.65 (46.23)
Page last refreshed: 03:01:42