Event 28 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nathan Hughes 9 Bwsc 35.81 32.44
2 Daniel Savage 9 RUSA 34.97 33.83
3 Luke Turley 9 STET 38.53 36.30
4 Kieran Whitehall 9 Lsc 39.52 36.75
5 Spencer Willis 9 MBDT 37.12 36.87
6 Ben Ashton-Rigby 9 MBDT 39.82 37.40
7 Matthew Gray 9 South Lincs 40.00 37.70
8 Harry Catterall 9 Bwsc 40.92 38.22
9 Ben Woodbridge 9 Lsc 41.08 38.26
10 Christain Bywater 9 MBDT 45.42 40.28
11 Jai Graves 9 Lsc 46.00 45.62

Event 28 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Oliver Fitt 10 Swans 34.38 32.09
2 James Hurley 10 Vulcans 33.44 33.11
3 Theodore Athienitis 10 Leyton 36.64 33.50
4 Joseph Murray 10 Lsc 34.63 33.93
5 Oliver Winder 10 MBDT 37.62 35.18
6 Jack Wears 10 Leighton Buzzard 37.86 35.95
7 Benjamin Sarsfield 10 Lsc 39.20 36.74
8 Jack Townend 10 Hertford SC 39.94 38.00
9 Mathew Haden 10 Putteridge 42.32 39.08
10 Kit Aatkar 10 MBDT 41.20 40.13
11 Ben Horsford 10 Bwsc 41.42 40.20
12 Andrew McDermott 10 Putteridge 43.03 41.46
13 Niccolo Amoroso 10 Leyton 40.92 42.37

Event 28 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 George Catterall 11 Bwsc 31.73 31.66
2 Liam Curran 11 HATT 32.33 31.97
3 Leone Crick 11 Leighton Buzzard 32.28 32.23
4 Harry Parker 11 HATT 32.09 32.29
5 Ben Ransome 11 Hertford SC 32.59 32.49
6 Owen Green 11 Vulcans 34.23 33.48
7 James Hancock 11 Bwsc 38.86 34.80
8 Archie Mordecai 11 HATT 35.47 34.90
9 Patrick Tarry 11 Hertford SC 33.55 34.96
10 Scott Neave 11 Bwsc 37.72 35.02
11 Stanley Willis 11 MBDT 35.70 36.31
12 George Girvan 11 Hunt Pir 37.30 36.45
13 George Mansfield 11 Hunt Pir 38.65 36.70
14 Luke Ford 11 MBDT 40.10 39.42

Event 28 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Brandon Nabarro 12 Bwsc 30.08 29.17
2 Samuel Longden 12 Bishops 29.74 29.51
3 Huw Jones 12 Bwsc 31.76 30.80
4 Samuel Twitchell 12 Leighton Buzzard 31.64 30.96
5 Jack Catterall 12 Bwsc 32.35 31.33
6 Emil Berki 12 Bwsc 32.00 32.46
7 Kieron Lee 12 Bwsc 36.77 33.61
8 Benjamin Horner 12 Bwsc 36.93 33.80
9 Ryan Compton 12 Lsc 35.19 33.91
10 Benjamin McMullan 12 Leyton 34.56 34.21
11 Zac Horne 12 SAST 33.80 34.51
12 Daniel Lindsay 12 Lsc 35.64 35.31
13 William Davies 12 Hunt Pir 35.06 35.86
-- James Cameron 12 HATT 33.56 NS

Event 28 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Bradley Slavinec 13 HATT 29.72 28.86
2 Jack Britchford 13 RUSA 28.87 28.88
3 Jordan Batson 13 Bwsc 31.60 29.06
4 Christopher Murphy 13 MBDT 29.76 29.12
5 Joshua Batson 13 Bwsc 31.60 29.54
6 Samuel Halston 13 Hertford SC 30.90 29.88
7 Rory Smart 13 Putteridge 32.06 30.17
8 Matthew Davitt 13 Hunt Pir 32.36 30.83
9 Hayden Davies 13 MBDT 30.81 31.16
10 William Rodger 13 Lsc 33.71 31.36
11 Sam Payne 13 Bwsc 34.36 31.42
12 Daniel Parekh-Hill 13 Hunt Pir 31.60 31.62
13 Ross Thompson 13 STET 32.31 31.87
14 James Winder 13 MBDT 33.90 32.35
15 Jack McDermott 13 Putteridge 33.98 33.43
16 Charles Getter 13 Co Milton K 32.94 33.88
17 Harry Wilson 13 MBDT 33.79 33.90
-- Robert Athienitis 13 Leyton 32.08 NS

Event 28 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ben Fory 14 Swans 26.87 27.07
2 William Hawkes 14 MBDT 28.41 27.30
3 Tom Lambert 14 Bwsc 28.53 27.63
4 Louis Bell 14 Leighton Buzzard 27.98 28.38
5 Ryan McAuliffe 14 HATT 30.41 29.50
6 Ryan Newell 14 Swans 31.80 31.12

Event 28 Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Jamie Sirett 21 Cheshunt 25.51 25.35
2 Lawrence Palmer 17 Bwsc 26.85 25.80
3 Sam Wright 17 Boston 26.05 25.91
4 Jack Lee 15 Lsc 26.75 26.41
5 Christopher Davey 17 Bwsc 26.95 26.68
6 Kieran Garlick 16 Northampton 27.81 26.90
7 Thomas Kelly 16 Bwsc 27.51 27.03
8 Liam Nugent 16 Cheshunt 26.86 27.04
9 Cristian Stokes 17 Swans 26.34 27.08
10 Daniel Peacock 15 SAST 26.82 27.09
11 Max Robinson 16 STET 27.07 27.41
12 Matthew Harris 15 Cheshunt 27.30 27.67
13 Alex Raine 16 Bwsc 27.23 27.76
13 Matt Aitken 16 RUSA 27.88 27.76
15 Carl Halford 16 MBDT 27.85 27.89
16 Thomas Clark 18 Putteridge 27.91 28.01
17 Edward Loveman 15 SAST 28.42 28.05
18 Jack Doyle 15 Bwsc 29.22 28.59
19 Robert Baldrance 17 Bwsc 27.32 28.83
20 Harry Bygraves 16 Swans 28.96 28.99
21 Stephen Horner 15 Bwsc 28.42 29.13
22 Joe Phipps 17 Cheshunt 29.48 29.21
23 Matthew Costello 15 STET 29.77 29.30
24 Michael Drakard 15 South Lincs 29.20 29.64
25 Chris Lock 16 Co Milton K 30.71 32.66
Page last refreshed: 04:40:29