Event 11 Girls 9 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Aiyana Lawson 9 Kasc 6:27.11 5:53.31
38.84 1:23.40 (44.56) 2:09.15 (45.75) 2:54.05 (44.90)
3:39.66 (45.61) 4:25.12 (45.46) 5:10.06 (44.94) 5:53.31 (43.25)
2 Maddison Saunders 9 RUSA 6:13.85 6:18.06
44.09 1:31.20 (47.11) 2:18.27 (47.07) 3:06.78 (48.51)
3:54.61 (47.83) 4:44.13 (49.52) 5:32.54 (48.41) 6:18.06 (45.52)
3 Libby Dean-Allen 9 Boston SC 7:58.23 6:39.04
43.85 1:33.73 (49.88) 2:24.09 (50.36) 3:14.54 (50.45)
4:06.40 (51.86) 4:57.54 (51.14) 5:48.90 (51.36) 6:39.04 (50.14)
4 Ellie Bolsover 9 RUSA 7:20.18 6:48.03
45.26 1:36.67 (51.41) 2:28.56 (51.89) 3:20.73 (52.17)
4:14.17 (53.44) 5:06.53 (52.36) 5:58.91 (52.38) 6:48.03 (49.12)
5 Alannah Mabbs 9 HATT 7:49.80 6:59.98
45.04 1:37.57 (52.53) 2:31.78 (54.21) 3:26.22 (54.44)
4:21.46 (55.24) 5:16.25 (54.79) 6:10.01 (53.76) 6:59.98 (49.97)
6 Ella Cotton 9 Flitwick 7:05.67 7:00.95
45.39 1:37.95 (52.56) 2:31.52 (53.57) 3:25.55 (54.03)
4:21.03 (55.48) 5:16.55 (55.52) 6:10.81 (54.26) 7:00.95 (50.14)

Event 11 Girls 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Katherine Warwick 10 Kasc 6:27.10 6:00.71
39.84 1:25.75 (45.91) 2:13.49 (47.74) 2:59.24 (45.75)
3:46.68 (47.44) 4:33.38 (46.70) 5:18.66 (45.28) 6:00.71 (42.05)
2 Charlize Arundell 10 Boston SC 6:58.88 6:08.76
38.47 1:24.71 (46.24) 2:11.17 (46.46) 2:58.91 (47.74)
4:35.31 (1:36.40) 5:23.40 (48.09) 6:08.80 (45.40) 6:08.76 ( )
3 Nesta Baxter 10 Boston SC 6:38.33 6:13.96
41.27 1:29.49 (48.22) 2:17.61 (48.12) 3:05.60 (47.99)
3:53.10 (47.50) 4:41.94 (48.84) 5:30.03 (48.09) 6:13.96 (43.93)
4 Elouise McAuliffe 10 HATT 6:33.39 6:19.14
38.96 1:26.00 (47.04) 2:14.55 (48.55) 3:03.81 (49.26)
3:51.92 (48.11) 4:41.61 (49.69) 5:31.31 (49.70) 6:19.14 (47.83)
5 Lydia Pouncey 10 RUSA 6:55.56 6:27.55
42.53 1:30.80 (48.27) 2:19.18 (48.38) 3:09.51 (50.33)
3:58.91 (49.40) 4:48.65 (49.74) 5:39.38 (50.73) 6:27.55 (48.17)
6 Charlotte Hancock 10 Bwsc 6:54.10 6:31.41
43.32 1:32.86 (49.54) 2:23.83 (50.97) 3:14.03 (50.20)
4:04.75 (50.72) 4:54.59 (49.84) 5:45.13 (50.54) 6:31.41 (46.28)
7 Sophia Mckenzie-Whyte 10 Luton SC 6:42.37 6:40.75
42.73 1:32.77 (50.04) 2:24.77 (52.00) 3:17.34 (52.57)
4:09.31 (51.97) 5:01.42 (52.11) 5:52.83 (51.41) 6:40.75 (47.92)

Event 11 Girls 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Bethany Saunders 11 RUSA 5:16.37 5:07.17
34.38 1:13.22 (38.84) 1:52.73 (39.51) 2:32.11 (39.38)
3:10.49 (38.38) 3:50.34 (39.85) 4:30.23 (39.89) 5:07.17 (36.94)
2 Tara Haworth 11 Lincoln Vulcans 5:11.20 5:12.61
35.43 1:15.13 (39.70) 1:55.01 (39.88) 2:35.04 (40.03)
3:15.16 (40.12) 3:55.43 (40.27) 4:35.31 (39.88) 5:12.61 (37.30)
3 Katie Shoobert 11 Bwsc 5:19.59 5:13.66
34.52 1:14.28 (39.76) 1:54.10 (39.82) 2:34.71 (40.61)
3:15.12 (40.41) 3:54.63 (39.51) 4:35.35 (40.72) 5:13.66 (38.31)
4 Jessica Pettit 11 Boston SC 5:54.96 5:21.23
37.03 1:17.88 (40.85) 1:57.66 (39.78) 2:38.71 (41.05)
3:19.59 (40.88) 4:01.46 (41.87) 4:42.59 (41.13) 5:21.23 (38.64)
5 Bethany Holderness 11 Boston SC 5:27.81 5:21.93
36.39 1:16.36 (39.97) 1:57.18 (40.82) 2:37.99 (40.81)
3:19.27 (41.28) 4:00.32 (41.05) 4:42.11 (41.79) 5:21.93 (39.82)
6 Bethany Dolan 11 Modernians 5:45.37 5:24.31
36.84 1:17.92 (41.08) 1:59.24 (41.32) 2:39.76 (40.52)
3:20.99 (41.23) 4:02.46 (41.47) 4:43.96 (41.50) 5:24.31 (40.35)
7 Celina-Anne Shepherd 11 HATT 6:10.00 5:44.03
37.13 1:19.45 (42.32) 2:01.67 (42.22) 2:45.03 (43.36)
3:28.38 (43.35) 4:11.36 (42.98) 4:52.46 (41.10) 5:44.03 (51.57)
8 Sian Jones 11 Bwsc 6:03.65 5:44.38
37.90 1:21.75 (43.85) 2:05.25 (43.50) 2:49.81 (44.56)
3:34.53 (44.72) 4:18.76 (44.23) 5:03.29 (44.53) 5:44.38 (41.09)
9 Mollie Twitchell 11 LBSC 5:48.25 5:45.72
38.79 1:21.39 (42.60) 2:05.13 (43.74) 2:49.73 (44.60)
3:33.74 (44.01) 4:18.72 (44.98) 5:03.34 (44.62) 5:45.72 (42.38)
10 Molly Britchford 11 RUSA 6:14.68 5:46.38
38.81 1:23.34 (44.53) 2:07.17 (43.83) 2:51.57 (44.40)
3:36.73 (45.16) 4:20.73 (44.00) 5:02.97 (42.24) 5:46.38 (43.41)
11 Tegan Wollaston 11 CHST 6:30.00 5:50.34
38.35 1:21.28 (42.93) 2:06.36 (45.08) 2:52.04 (45.68)
3:37.19 (45.15) 4:22.78 (45.59) 5:08.36 (45.58) 5:50.34 (41.98)

Event 11 Girls 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nicola Pasquire 12 Modernians 4:57.32 4:45.76
32.19 1:07.48 (35.29) 1:44.10 (36.62) 2:20.92 (36.82)
2:57.89 (36.97) 3:34.21 (36.32) 4:11.12 (36.91) 4:45.76 (34.64)
2 Chloe James 12 Lincoln Vulcans 4:57.40 4:52.03
33.61 1:10.78 (37.17) 1:48.10 (37.32) 2:25.31 (37.21)
3:02.68 (37.37) 3:40.50 (37.82) 4:17.83 (37.33) 4:52.03 (34.20)
3 Samantha James 12 Lincoln Vulcans 5:07.20 4:54.49
33.49 1:09.55 (36.06) 1:46.51 (36.96) 2:23.98 (37.47)
3:01.59 (37.61) 3:39.61 (38.02) 4:17.00 (37.39) 4:54.49 (37.49)
4 Kate McQuaid 12 HATT 5:05.60 5:00.05
34.30 1:11.82 (37.52) 1:49.97 (38.15) 2:27.90 (37.93)
3:05.97 (38.07) 3:43.91 (37.94) 4:22.27 (38.36) 5:00.05 (37.78)
5 Caitlin Hannah 12 RUSA 5:01.48 5:02.07
33.79 1:11.56 (37.77) 1:49.30 (37.74) 2:27.81 (38.51)
3:06.54 (38.73) 3:45.46 (38.92) 4:24.55 (39.09) 5:02.07 (37.52)
6 Abigail Burr 12 Lincoln Vulcans 4:57.06 5:02.21
34.67 1:12.41 (37.74) 1:50.81 (38.40) 2:29.66 (38.85)
3:08.26 (38.60) 3:46.58 (38.32) 4:25.49 (38.91) 5:02.21 (36.72)
7 Beren McGarry 12 HATT 5:18.22 5:06.68
34.67 1:13.24 (38.57) 1:52.57 (39.33) 2:31.86 (39.29)
3:10.32 (38.46) 3:50.13 (39.81) 4:29.56 (39.43) 5:06.68 (37.12)
8 Fiona Thornton 12 HATT 5:10.88 5:06.73
34.44 1:12.68 (38.24) 1:50.75 (38.07) 2:29.78 (39.03)
3:08.56 (38.78) 3:48.50 (39.94) 4:27.88 (39.38) 5:06.73 (38.85)
9 Sophie Bradley 12 Bwsc 5:13.70 5:07.73
34.93 1:13.36 (38.43) 1:52.57 (39.21) 2:31.55 (38.98)
3:11.05 (39.50) 3:50.39 (39.34) 4:29.87 (39.48) 5:07.73 (37.86)
10 Isabelle Dean 12 HATT 5:13.24 5:08.95
35.39 1:13.54 (38.15) 1:52.35 (38.81) 2:31.91 (39.56)
3:11.25 (39.34) 3:51.41 (40.16) 4:30.63 (39.22) 5:08.95 (38.32)
11 Lucy Porter 12 Lincoln Vulcans 5:18.09 5:10.64
34.18 1:12.61 (38.43) 1:52.23 (39.62) 2:31.74 (39.51)
3:11.97 (40.23) 3:51.91 (39.94) 4:32.08 (40.17) 5:10.64 (38.56)
12 Eleanor Wase 12 Bwsc 5:10.84 5:13.39
34.40 1:13.08 (38.68) 1:52.82 (39.74) 2:33.03 (40.21)
3:13.58 (40.55) 3:53.93 (40.35) 4:33.89 (39.96) 5:13.39 (39.50)
13 Lucie Nicholls 12 Lincoln Vulcans 5:41.31 5:18.60
35.78 1:15.49 (39.71) 1:57.06 (41.57) 2:38.77 (41.71)
3:20.52 (41.75) 4:00.58 (40.06) 4:41.61 (41.03) 5:18.60 (36.99)
14 Charlotte Fillmore 12 HATT 5:34.72 5:19.68
35.18 1:14.03 (38.85) 1:54.28 (40.25) 2:35.31 (41.03)
3:17.19 (41.88) 3:59.33 (42.14) 4:40.91 (41.58) 5:19.68 (38.77)
15 Emily Walsh 12 Lincoln Vulcans 5:42.00 5:23.85
37.35 1:17.88 (40.53) 1:59.09 (41.21) 2:40.34 (41.25)
3:21.50 (41.16) 4:02.76 (41.26) 4:44.24 (41.48) 5:23.85 (39.61)
16 Rebekah Foster-Collie 12 Modernians 6:04.00 5:48.18
37.93 1:19.57 (41.64) 2:02.52 (42.95) 2:47.58 (45.06)
3:33.65 (46.07) 4:19.13 (45.48) 5:04.60 (45.47) 5:48.18 (43.58)

Event 11 Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Rhiannon McCaffray 13 Modernians 4:50.24 4:41.27
31.21 1:05.36 (34.15) 1:40.84 (35.48) 2:17.50 (36.66)
2:54.33 (36.83) 3:31.00 (36.67) 4:06.59 (35.59) 4:41.27 (34.68)
2 Michelle Mitchell 13 HATT 4:59.41 4:51.54
33.15 1:10.02 (36.87) 1:46.79 (36.77) 2:24.24 (37.45)
3:01.93 (37.69) 3:39.73 (37.80) 4:17.58 (37.85) 4:51.54 (33.96)
3 Hannah Macleod 13 Boston SC 5:02.85 4:56.54
33.97 1:11.08 (37.11) 1:49.25 (38.17) 2:27.14 (37.89)
3:04.72 (37.58) 3:42.59 (37.87) 4:20.06 (37.47) 4:56.54 (36.48)
4 Claire Golightly 13 Leyton SC 5:09.51 5:06.29
35.20 1:13.70 (38.50) 1:52.46 (38.76) 2:31.57 (39.11)
3:10.61 (39.04) 3:49.90 (39.29) 4:29.13 (39.23) 5:06.29 (37.16)
5 Bethany Fitzsimmons 13 Hertford SC 5:44.59 5:20.25
36.47 1:17.46 (40.99) 1:58.57 (41.11) 2:39.61 (41.04)
3:20.67 (41.06) 4:02.43 (41.76) 4:42.62 (40.19) 5:20.25 (37.63)
6 Lauren Hurley 13 Boston SC 5:26.12 5:25.84
36.40 1:16.91 (40.51) 1:58.76 (41.85) 2:39.94 (41.18)
3:21.74 (41.80) 4:04.08 (42.34) 4:46.70 (42.62) 5:25.84 (39.14)

Event 11 Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Barker 14 Bwsc 4:41.24 4:41.17
31.89 1:06.72 (34.83) 1:42.23 (35.51) 2:18.06 (35.83)
2:54.30 (36.24) 3:30.33 (36.03) 4:06.25 (35.92) 4:41.17 (34.92)
2 Kate Meechan 14 Bwsc 4:44.71 4:44.69
32.65 1:08.33 (35.68) 1:44.70 (36.37) 2:21.61 (36.91)
2:57.13 (35.52) 3:33.09 (35.96) 4:09.10 (36.01) 4:44.69 (35.59)
3 Laura Pigott 14 Lincoln Vulcans 4:36.90 4:45.99
32.07 1:07.65 (35.58) 1:44.24 (36.59) 2:20.96 (36.72)
2:57.21 (36.25) 3:33.65 (36.44) 4:10.21 (36.56) 4:45.99 (35.78)
4 Victoria Abbott 14 Flitwick 4:58.31 4:54.61
33.66 1:11.20 (37.54) 1:48.87 (37.67) 2:26.22 (37.35)
3:03.58 (37.36) 3:41.24 (37.66) 4:18.54 (37.30) 4:54.61 (36.07)
5 Emma Turner 14 Kasc 4:57.42 4:57.64
33.83 1:10.91 (37.08) 1:48.73 (37.82) 2:26.44 (37.71)
3:04.45 (38.01) 3:43.00 (38.55) 4:21.57 (38.57) 4:57.64 (36.07)
6 Kate Jolly 14 Lincoln Vulcans 5:05.50 5:00.07
33.53 1:10.50 (36.97) 1:48.26 (37.76) 2:26.63 (38.37)
3:05.07 (38.44) 3:43.85 (38.78) 4:22.55 (38.70) 5:00.07 (37.52)
7 Kerry Holt 14 HATT 5:20.91 5:17.02
36.01 1:14.61 (38.60) 1:56.00 (41.39) 2:37.15 (41.15)
3:18.30 (41.15) 3:58.65 (40.35) 4:38.07 (39.42) 5:17.02 (38.95)
8 Evangeline Millar 14 Hertford SC 5:24.84 5:37.57
37.08 1:17.34 (40.26) 2:00.39 (43.05) 2:43.37 (42.98)
3:27.43 (44.06) 4:11.31 (43.88) 4:55.30 (43.99) 5:37.57 (42.27)
9 Sophie Arnold 14 Stevenage SC 5:32.87 5:44.44
37.23 1:19.17 (41.94) 2:02.87 (43.70) 2:47.37 (44.50)
3:31.88 (44.51) 4:17.07 (45.19) 5:01.79 (44.72) 5:44.44 (42.65)

Event 11 Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Tavener 16 Bwsc 4:28.59 4:39.98
31.77 1:06.71 (34.94) 1:42.19 (35.48) 2:18.20 (36.01)
2:54.03 (35.83) 3:30.18 (36.15) 4:05.87 (35.69) 4:39.98 (34.11)
2 Jenny Seress 15 HATT 4:45.64 4:40.77
32.49 1:07.07 (34.58) 1:42.38 (35.31) 2:17.93 (35.55)
2:53.41 (35.48) 3:29.34 (35.93) 4:05.41 (36.07) 4:40.77 (35.36)
3 Georgina Halford 15 Flitwick 5:02.66 5:02.30
34.00 1:10.54 (36.54) 1:47.84 (37.30) 2:25.96 (38.12)
3:04.49 (38.53) 3:44.03 (39.54) 4:23.38 (39.35) 5:02.30 (38.92)
4 Elizabeth Dowsett 19 Bwsc 5:10.88 5:26.95
36.02 1:16.56 (40.54) 1:57.69 (41.13) 2:39.39 (41.70)
3:22.02 (42.63) 4:04.10 (42.08) 4:46.28 (42.18) 5:26.95 (40.67)
Page last refreshed: 03:09:15