Event 22 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Aiyana Lawson 9 Kasc 3:43.64 3:23.65
54.53 1:58.05 (1:03.52) 2:59.73 (1:01.68) 3:23.65 (23.92)
2 Charlotte Ashwin 9 Bwsc 4:02.52 3:47.42
53.43 1:51.90 (58.47) 2:50.62 (58.72) 3:47.42 (56.80)
3 Ellie Bolsover 9 RUSA 4:01.31 3:57.71
53.59 1:55.00 (1:01.41) 2:57.40 (1:02.40) 3:57.71 (1:00.31)
4 Bailey Wilkes 9 HATT 4:05.56 3:58.63
54.63 1:56.25 (1:01.62) 2:58.98 (1:02.73) 3:58.63 (59.65)
5 Abbie Morris 9 RUSA 4:28.50 4:20.06
59.13 2:08.94 (1:09.81) 3:16.09 (1:07.15) 4:20.06 (1:03.97)
6 Francesca Platten 9 Stevenage SC 4:20.00 4:20.46
58.13 2:06.04 (1:07.91) 3:14.79 (1:08.75) 4:20.46 (1:05.67)
7 India Wells 9 RUSA 4:39.06 4:24.82
1:00.14 2:08.58 (1:08.44) 3:17.12 (1:08.54) 4:24.82 (1:07.70)

Event 22 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Laura Copping 10 Stevenage SC 3:30.04 3:22.40
47.30 1:38.95 (51.65) 2:31.85 (52.90) 3:22.40 (50.55)
2 Samantha Perry 10 Stevenage SC 3:40.59 3:24.75
47.63 1:39.90 (52.27) 2:32.33 (52.43) 3:24.75 (52.42)
3 Charlize Arundell 10 Boston SC 3:46.64 3:29.61
53.59 1:55.00 (1:01.41) 2:57.40 (1:02.40) 3:29.61 (32.21)
4 Rebecca Abrahams 10 Stevenage SC 3:53.21 3:30.58
47.58 1:40.76 (53.18) 2:35.57 (54.81) 3:30.58 (55.01)
5 Katialin Dang 10 HRPT 3:39.59 3:34.65
49.39 1:44.36 (54.97) 2:39.44 (55.08) 3:34.65 (55.21)
6 Katherine Warwick 10 Kasc 4:04.10 3:37.14
49.30 1:45.85 (56.55) 2:43.82 (57.97) 3:37.14 (53.32)
7 Dale Bean 10 Bwsc 3:41.57 3:43.68
50.64 1:48.68 (58.04) 2:46.61 (57.93) 3:43.68 (57.07)
8 Daisy Molyneaux 10 Linslade 3:54.77 3:44.40
50.64 1:48.68 (58.04) 2:46.61 (57.93) 3:44.40 (57.79)
9 Rhiannon Fleming 10 Bwsc 3:59.89 3:45.32
52.89 1:51.91 (59.02) 2:49.36 (57.45) 3:45.32 (55.96)
10 Jasmine Barlow 10 Modernians 3:49.24 3:47.42
53.43 1:51.90 (58.47) 2:50.62 (58.72) 3:47.42 (56.80)
11 Elouise McAuliffe 10 HATT 3:59.89 3:56.68
54.53 1:58.05 (1:03.52) 2:59.73 (1:01.68) 3:56.68 (56.95)
12 Georgina Curtis 10 Flitwick 4:06.00 3:57.98
53.99 1:54.20 (1:00.21) 2:57.14 (1:02.94) 3:57.98 (1:00.84)
13 Rosalyn Dolan 10 Modernians 4:05.89 3:59.32
54.74 1:55.54 (1:00.80) 2:58.53 (1:02.99) 3:59.32 (1:00.79)
14 Lydia Pouncey 10 RUSA 4:18.25 4:00.39
54.32 1:56.60 (1:02.28) 3:01.04 (1:04.44) 4:00.39 (59.35)
15 Rebecca Prosser 10 Flitwick 4:04.00 4:01.39
54.11 1:57.83 (1:03.72) 3:02.86 (1:05.03) 4:01.39 (58.53)
16 Charlotte Hancock 10 Bwsc 4:08.32 4:02.96
58.38 2:00.42 (1:02.04) 3:03.26 (1:02.84) 4:02.96 (59.70)

Event 22 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Tara Haworth 11 Lincoln Vulcans 3:12.30 3:08.24
44.33 1:32.69 (48.36) 2:21.45 (48.76) 3:08.24 (46.79)
2 Carly Bays 11 Stevenage SC 3:24.15 3:10.14
44.18 1:32.62 (48.44) 2:21.87 (49.25) 3:10.14 (48.27)
3 Sian Jones 11 Bwsc 3:34.31 3:18.84
44.86 1:36.49 (51.63) 2:28.60 (52.11) 3:18.84 (50.24)
4 Georgina Quarmby 11 Lincoln Vulcans 3:29.94 3:21.72
45.87 1:38.54 (52.67) 2:30.57 (52.03) 3:21.72 (51.15)
5 Hannah Hawkins 11 Kasc 3:38.91 3:24.37
45.95 1:38.49 (52.54) 2:32.02 (53.53) 3:24.37 (52.35)
6 Chelsea Spanoudakis 11 Modernians 3:30.56 3:26.06
44.70 1:36.48 (51.78) 2:31.84 (55.36) 3:26.06 (54.22)
7 Chloe Thompson 11 SWNT 3:27.35 3:28.94
49.11 1:42.28 (53.17) 2:37.10 (54.82) 3:28.94 (51.84)
8 Molly Britchford 11 RUSA 3:41.88 3:29.27
49.84 1:48.64 (58.80) 2:50.87 (1:02.23) 3:29.27 (38.40)
9 Emilia Somers 11 Hertford SC 3:45.78 3:34.04
52.89 1:51.91 (59.02) 2:49.36 (57.45) 3:34.04 (44.68)
10 Brittany Wells 11 RUSA 3:38.37 3:34.41
49.93 1:45.72 (55.79) 2:40.12 (54.40) 3:34.41 (54.29)
11 Bethany Holderness 11 Boston SC 3:38.92 3:35.77
50.43 1:46.00 (55.57) 2:42.46 (56.46) 3:35.77 (53.31)
12 Iona Gourley 11 Bwsc 3:50.24 3:43.21
54.11 1:57.83 (1:03.72) 3:02.86 (1:05.03) 3:43.21 (40.35)
13 Gabrielle Slater 11 Northampton 3:56.10 3:51.01
49.84 1:48.64 (58.80) 2:50.87 (1:02.23) 3:51.01 (1:00.14)

Event 22 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Beren McGarry 12 HATT 3:10.65 3:00.54
41.46 1:28.01 (46.55) 2:15.26 (47.25) 3:00.54 (45.28)
2 Nicola Pasquire 12 Modernians 3:06.26 3:01.32
42.32 1:28.98 (46.66) 2:16.22 (47.24) 3:01.32 (45.10)
3 Kate McQuaid 12 HATT 3:07.80 3:05.56
42.79 1:31.16 (48.37) 2:18.32 (47.16) 3:05.56 (47.24)
4 Emily Walsh 12 Lincoln Vulcans 3:19.94 3:07.05
44.10 1:33.07 (48.97) 2:21.28 (48.21) 3:07.05 (45.77)
5 Ciara Purcell 12 Leyton SC 3:08.81 3:09.57
42.67 1:31.28 (48.61) 2:20.84 (49.56) 3:09.57 (48.73)
6 Finnley Whitbread 12 Linslade 3:11.15 3:09.70
43.09 1:31.66 (48.57) 2:20.90 (49.24) 3:09.70 (48.80)
7 Caitlin Hannah 12 RUSA 3:16.38 3:10.10
43.77 1:32.58 (48.81) 2:21.20 (48.62) 3:10.10 (48.90)
8 Lucie Nicholls 12 Lincoln Vulcans 3:21.14 3:11.33
43.77 1:32.76 (48.99) 2:22.71 (49.95) 3:11.33 (48.62)
9 Abigail Burr 12 Lincoln Vulcans 3:16.45 3:13.01
44.03 1:32.55 (48.52) 2:22.64 (50.09) 3:13.01 (50.37)
10 Eleanor Wase 12 Bwsc 3:05.33 3:13.61
42.71 1:32.23 (49.52) 2:23.21 (50.98) 3:13.61 (50.40)
11 Sophie Bradley 12 Bwsc 3:19.65 3:14.91
44.10 1:34.05 (49.95) 2:24.73 (50.68) 3:14.91 (50.18)
12 Olivia Hazell 12 Hitchin SC 3:26.72 3:15.35
45.30 1:35.03 (49.73) 2:25.35 (50.32) 3:15.35 (50.00)
13 Fiona Thornton 12 HATT 3:13.42 3:15.86
44.04 1:33.97 (49.93) 2:25.58 (51.61) 3:15.86 (50.28)
14 Hannah Kelly 12 Dunstable SC 3:35.45 3:16.89
44.92 1:35.95 (51.03) 2:27.33 (51.38) 3:16.89 (49.56)
15 Emily Ashwin 12 Bwsc 3:23.58 3:21.08
45.40 1:36.01 (50.61) 2:28.95 (52.94) 3:21.08 (52.13)
16 Lauren Bajak 12 Luton SC 3:26.30 3:28.83
46.02 1:38.87 (52.85) 2:34.85 (55.98) 3:28.83 (53.98)
17 Ellen Christensen 12 Modernians 3:41.00 3:43.21
47.58 1:40.76 (53.18) 2:35.57 (54.81) 3:43.21 (1:07.64)

Event 22 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Rhiannon McCaffray 13 Modernians 2:59.51 2:50.87
39.00 1:22.44 (43.44) 2:07.15 (44.71) 2:50.87 (43.72)
2 Erin Plummer 13 HATT 3:05.20 3:02.27
41.59 1:28.12 (46.53) 2:15.18 (47.06) 3:02.27 (47.09)
3 Claire Golightly 13 Leyton SC 3:12.50 3:05.91
43.20 1:30.06 (46.86) 2:18.96 (48.90) 3:05.91 (46.95)
4 Danielle Murphy 13 Hitchin SC 3:05.07 3:06.83
41.08 1:27.21 (46.13) 2:16.18 (48.97) 3:06.83 (50.65)
5 Alexandra Faulkner 13 HATT 3:18.28 3:15.60
45.35 1:35.31 (49.96) 2:26.05 (50.74) 3:15.60 (49.55)
6 Hannah Marshall 13 Kasc 3:13.31 3:16.58
43.19 1:33.82 (50.63) 2:25.85 (52.03) 3:16.58 (50.73)
7 Dorothy Dunne 13 Luton SC 3:25.53 3:18.41
44.75 1:35.55 (50.80) 2:27.39 (51.84) 3:18.41 (51.02)

Event 22 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Hayley Alcock 14 Modernians 2:53.21 2:44.05
37.26 1:19.39 (42.13) 2:02.06 (42.67) 2:44.05 (41.99)
2 Christie Bays 14 Stevenage SC 2:46.20 2:46.60
37.71 1:20.03 (42.32) 2:03.60 (43.57) 2:46.60 (43.00)
3 Maddie Churchman 14 HATT 2:51.54 2:50.30
38.98 1:23.13 (44.15) 2:06.10 (42.97) 2:50.30 (44.20)
4 Laura Pigott 14 Lincoln Vulcans 2:58.29 3:00.61
41.85 1:27.71 (45.86) 2:14.26 (46.55) 3:00.61 (46.35)
5 Rhian Mather 14 HATT 3:06.86 3:07.08
42.44 1:30.20 (47.76) 2:19.01 (48.81) 3:07.08 (48.07)
6 Kerry Holt 14 HATT 3:18.36 3:07.65
43.29 1:31.02 (47.73) 2:20.27 (49.25) 3:07.65 (47.38)
7 Sophia Amoroso 14 Leyton SC 3:08.52 3:11.36
44.80 1:33.03 (48.23) 2:22.52 (49.49) 3:11.36 (48.84)
8 Shannon Purcell 14 Leyton SC 3:14.00 3:20.17
45.70 1:36.07 (50.37) 2:29.13 (53.06) 3:20.17 (51.04)

Event 22 Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Susannah Yielding 15 Boston SC 2:56.29 2:50.30
37.88 1:20.78 (42.90) 2:06.13 (45.35) 2:50.30 (44.17)
2 Jenny Seress 15 HATT 2:58.21 2:58.05
40.20 1:24.39 (44.19) 2:11.24 (46.85) 2:58.05 (46.81)
3 Katie Rogers 15 Bwsc 3:08.66 3:07.99
41.87 1:29.69 (47.82) 2:18.71 (49.02) 3:07.99 (49.28)
4 Emily Law 16 Modernians 3:13.00 3:14.65
45.76 1:35.24 (49.48) 2:25.06 (49.82) 3:14.65 (49.59)
5 Sian Higgins 15 Stevenage SC 3:13.50 3:23.67
45.28 1:36.23 (50.95) 2:30.18 (53.95) 3:23.67 (53.49)
Page last refreshed: 20:25:15