Event 23 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Harry Draper 10 Stevenage SC 1:33.61 1:26.90
42.45 1:26.90 (44.45)
2 James Wizard 10 Northampton 1:37.91 1:30.82
43.40 1:30.82 (47.42)
3 Callum Runchman 10 Modernians 1:46.00 1:32.25
43.44 1:32.25 (48.81)
4 Jonathan Arnold 10 Kasc 1:42.14 1:32.77
45.45 1:32.77 (47.32)
5 Jordon Clare 10 Boston SC 1:41.98 1:35.73
46.54 1:35.73 (49.19)
6 Jack Ryan 10 Stevenage SC 1:46.80 1:36.42
46.46 1:36.42 (49.96)

Event 23 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 James Hurley 11 Boston SC 1:20.03 1:20.87
39.04 1:20.87 (41.83)
2 Sam Macleod 11 Boston SC 1:24.44 1:23.87
41.20 1:23.87 (42.67)
3 Joshua Lloyd 11 Kasc 1:33.45 1:26.74
42.52 1:26.74 (44.22)
4 Samuel Lloyd 11 Kasc 1:30.83 1:27.98
43.96 1:27.98 (44.02)
5 Luke Sugden 11 Stevenage SC 1:32.27 1:29.11
44.16 1:29.11 (44.95)
6 Oliver Winder 11 Flitwick 1:31.65 1:30.30
44.09 1:30.30 (46.21)
7 Nico Winkler 11 Northampton 1:37.12 1:32.58
45.86 1:32.58 (46.72)
8 Kit Aatkar 11 Flitwick 1:37.03 1:33.13
45.45 1:33.13 (47.68)
9 Edward Hern 11 Northampton 1:36.47 1:33.77
44.03 1:33.77 (49.74)
10 Joe Reed 11 Boston SC 1:36.10 1:34.13
45.20 1:34.13 (48.93)
11 Benjamin Sarsfield 11 Bwsc 1:33.13 1:35.58
46.30 1:35.58 (49.28)
-- Theodore Athienitis 11 Leyton SC 1:19.13 NS

Event 23 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 George Hobbins 12 Boston SC 1:18.19 1:13.50
35.73 1:13.50 (37.77)
2 Harry Parker 12 HATT 1:14.85 1:14.20
35.35 1:14.20 (38.85)
3 Scott Neave 12 Bwsc 1:21.01 1:15.10
37.10 1:15.10 (38.00)
4 Nathen Bentley 12 Bwsc 1:17.60 1:15.18
36.72 1:15.18 (38.46)
5 Leone Crick 12 LBSC 1:18.32 1:16.98
37.08 1:16.98 (39.90)
6 Sam Paterson 12 HATT 1:22.40 1:17.91
37.89 1:17.91 (40.02)
7 Michael Welch 12 HATT 1:19.82 1:18.42
37.91 1:18.42 (40.51)
8 Harry Allen 12 Boston SC 1:21.02 1:18.56
38.25 1:18.56 (40.31)
9 Michael Keal 12 Boston SC 1:21.23 1:19.57
38.82 1:19.57 (40.75)
10 Kiran Mason 12 Lincoln Vulcans 1:20.87 1:21.46
39.09 1:21.46 (42.37)
11 Andrew Burr 12 Hertford SC 1:23.25 1:21.70
12 Harry Faulkner 12 LBSC 1:26.59 1:22.96
40.49 1:22.96 (42.47)
13 Sven Schygiol 12 Lincoln Vulcans 1:26.63 1:22.98
39.99 1:22.98 (42.99)
14 Stanley Willis 12 Flitwick 1:28.36 1:26.88
42.00 1:26.88 (44.88)
15 George Penn 12 Hertford SC 1:25.10 1:28.27
43.28 1:28.27 (44.99)
16 Liam Eagland 12 Stevenage SC 1:31.13 1:31.95
45.14 1:31.95 (46.81)
17 Jack Bevis 12 Cambridge SC 1:31.15 1:32.91
45.20 1:32.91 (47.71)
-- Joseph Munno 12 Modernians 1:24.37 DQ
6.4 Not on back when leaving the wall

Event 23 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Martyn Walton 13 HATT 1:05.10 1:02.60
30.06 1:02.60 (32.54)
2 Jack Buttery 13 Lincoln Vulcans 1:06.93 1:06.65
32.42 1:06.65 (34.23)
3 Tim Shuttleworth 13 HATT 1:07.59 1:07.91
33.23 1:07.91 (34.68)
4 Luke Hazelhurst 13 HATT 1:11.80 1:09.48
33.92 1:09.48 (35.56)
5 Connor Spinks 13 Boston SC 1:13.19 1:10.25
34.54 1:10.25 (35.71)
6 Peter Webster 13 Modernians 1:12.90 1:10.65
34.49 1:10.65 (36.16)
7 Will Kearsey 13 HATT 1:09.90 1:11.06
34.32 1:11.06 (36.74)
8 Huw Jones 13 Bwsc 1:13.65 1:13.33
35.86 1:13.33 (37.47)
9 Emil Berki 13 Bwsc 1:18.05 1:16.10
36.86 1:16.10 (39.24)
10 Jordan Ward 13 Boston SC 1:20.96 1:17.68
38.04 1:17.68 (39.64)
11 George de Fraine 13 Hitchin SC 1:19.19 1:18.44
36.51 1:18.44 (41.93)
12 Kieron Lee 13 Bwsc 1:19.74 1:18.95
37.24 1:18.95 (41.71)
13 Benjamin Horner 13 Bwsc 1:23.90 1:19.91
39.19 1:19.91 (40.72)
14 Cameron Furneaux 13 Modernians 1:24.00 1:32.92

Event 23 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Aidan Lloyd 14 Kasc 1:07.70 1:07.09
33.23 1:07.09 (33.86)
2 Jack Britchford 14 RUSA 1:07.89 1:08.47
33.54 1:08.47 (34.93)
3 Luke Jones 14 Boston SC 1:09.86 1:09.04
34.29 1:09.04 (34.75)
4 William Tremellen 14 Kasc 1:12.85 1:12.26
35.32 1:12.26 (36.94)
5 Hayden Davies 14 Flitwick 1:12.11 1:12.85
35.49 1:12.85 (37.36)
6 Sam Payne 14 Bwsc 1:17.58 1:16.34
37.62 1:16.34 (38.72)
7 Tom Henderson 14 Linslade 1:17.16 1:16.46
37.09 1:16.46 (39.37)
8 Joshua Batson 14 Bwsc 1:15.40 1:16.55
37.16 1:16.55 (39.39)
9 Oliver Street 14 Boston SC 1:17.23 1:17.35
38.60 1:17.35 (38.75)
10 Matthew Davies 14 Modernians 1:18.00 1:20.81
39.11 1:20.81 (41.70)

Event 23 Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Samuel Briggs 17 Modernians 1:01.00 1:00.77
29.51 1:00.77 (31.26)
2 Laurence Stead 15 RUSA 1:04.96 1:03.31
31.23 1:03.31 (32.08)
3 Danny Buckley 16 Stevenage SC 1:03.55 1:03.94
31.00 1:03.94 (32.94)
4 Thomas Langford 15 Modernians 1:05.16 1:04.04
30.93 1:04.04 (33.11)
5 David Allen 15 Flitwick 1:06.09 1:04.86
31.57 1:04.86 (33.29)
6 Lawrence Palmer 18 Bwsc 1:03.70 1:05.43
31.45 1:05.43 (33.98)
7 Jamie White 16 Lincoln Vulcans 1:09.32 1:08.02
33.67 1:08.02 (34.35)
8 William Hawkes 15 Flitwick 1:06.67 1:08.88
33.11 1:08.88 (35.77)
9 Marcus Eaton 16 RUSA 1:08.09 1:09.51
33.82 1:09.51 (35.69)
10 Cameron Howe 15 Modernians 1:11.06 1:09.80
33.41 1:09.80 (36.39)
11 Ryan McAuliffe 15 HATT 1:13.10 1:10.55
34.11 1:10.55 (36.44)
12 Mackenzie Ridout 15 Dunstable SC 1:13.64 1:12.15
35.65 1:12.15 (36.50)
13 Ben Wilson 16 Bwsc 1:13.69 1:12.45
35.39 1:12.45 (37.06)
14 Alex Kerr 16 Dunstable SC 1:11.40 1:13.59
34.82 1:13.59 (38.77)
15 Stephen Horner 16 Bwsc 1:13.39 1:15.55
36.42 1:15.55 (39.13)
16 Joshua Steel 16 Modernians 1:13.45 1:18.44
37.98 1:18.44 (40.46)
17 Richard Hawkins 22 Leyton SC 1:13.15 1:19.91
38.90 1:19.91 (41.01)
Page last refreshed: 03:02:30