Event 24 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Amber Shine 10 CHST 1:16.06 1:12.04
34.20 1:12.04 (37.84)
2 Ellen Watson 10 Northampton 1:31.89 1:17.95
36.75 1:17.95 (41.20)
3 Mitzi Weston 10 HRPT 1:26.54 1:19.04
37.92 1:19.04 (41.12)
4 Emily Grant 10 Modernians 1:35.00 1:19.50
37.05 1:19.50 (42.45)
5 Caitlin Hoddinott 10 HRPT 1:22.41 1:21.03
39.44 1:21.03 (41.59)
6 Jasmine Seamarks 10 Bottisham SC 1:29.60 1:21.66
38.44 1:21.66 (43.22)
7 Charlize Arundell 10 Boston SC 1:34.01 1:21.82
38.08 1:21.82 (43.74)
8 Rosalyn Dolan 10 Modernians 1:28.46 1:24.14
39.59 1:24.14 (44.55)
9 Rhiannon Fleming 10 Bwsc 1:32.83 1:24.24
39.90 1:24.24 (44.34)
10 Elise Crick 10 LBSC 1:25.02 1:24.31
40.65 1:24.31 (43.66)
11 Bronagh Whisken 10 Cambridge SC 1:28.54 1:24.73
40.85 1:24.73 (43.88)
12 Nesta Baxter 10 Boston SC 1:30.47 1:24.82
41.10 1:24.82 (43.72)
13 Jasmine Barlow 10 Modernians 1:24.71 1:25.40
40.85 1:25.40 (44.55)
14 Sophia Mckenzie-Whyte 10 Luton SC 1:26.98 1:26.09
40.46 1:26.09 (45.63)
15 Zara Pickles 10 Lincoln Vulcans 1:31.71 1:26.61
41.41 1:26.61 (45.20)

Event 24 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Katie Shoobert 11 Bwsc 1:08.07 1:08.05
32.69 1:08.05 (35.36)
2 Bethany Saunders 11 RUSA 1:10.12 1:08.09
33.20 1:08.09 (34.89)
3 Kiera McNally 11 Dunstable SC 1:11.15 1:08.47
32.88 1:08.47 (35.59)
4 Tara Haworth 11 Lincoln Vulcans 1:09.00 1:10.06
33.18 1:10.06 (36.88)
5 Marie Campbell 11 Leyton SC 1:11.31 1:12.42
34.74 1:12.42 (37.68)
6 Bethany Dolan 11 Modernians 1:12.00 1:13.04
35.23 1:13.04 (37.81)
7 Brittany Wells 11 RUSA 1:15.96 1:14.15
35.61 1:14.15 (38.54)
8 Indianna Leader 11 HATT 1:22.41 1:14.43
35.79 1:14.43 (38.64)
9 Harriet Hanson 11 HATT 1:20.12 1:14.58
35.76 1:14.58 (38.82)
10 Bethany Holderness 11 Boston SC 1:15.55 1:15.96
36.33 1:15.96 (39.63)
11 Gemma Trott 11 Flitwick 1:19.09 1:16.18
36.35 1:16.18 (39.83)
12 Molly Britchford 11 RUSA 1:19.34 1:16.25
36.43 1:16.25 (39.82)
13 Olivia Pawson 11 CHST 1:18.20 1:16.53
36.12 1:16.53 (40.41)
14 Sian Jones 11 Bwsc 1:16.81 1:17.00
36.52 1:17.00 (40.48)
15 Chelsea Spanoudakis 11 Modernians 1:21.71 1:18.15
36.96 1:18.15 (41.19)
16 Hannah Hawkins 11 Kasc 1:25.55 1:18.45
36.97 1:18.45 (41.48)
17 Ella Marlow-Gilks 11 Flitwick 1:24.77 1:18.81
37.73 1:18.81 (41.08)
18 Georgina Quarmby 11 Lincoln Vulcans 1:21.87 1:19.04
37.75 1:19.04 (41.29)
19 Chantelle Smith 11 Dunstable SC 1:18.27 1:19.05
37.15 1:19.05 (41.90)
20 Emilia Somers 11 Hertford SC 1:26.08 1:22.89
39.12 1:22.89 (43.77)
21 Ellie Rogers 11 First Strokes SC 1:26.98 1:24.47
40.75 1:24.47 (43.72)
22 Alexia Nabarro 11 Bwsc 1:27.15 1:25.05
40.36 1:25.05 (44.69)
23 Iona Gourley 11 Bwsc 1:27.01 1:25.06
40.43 1:25.06 (44.63)
24 Gabrielle Slater 11 Northampton 1:26.13 1:26.34
39.89 1:26.34 (46.45)
25 Sian Barnes 11 SWNT 1:25.78 1:26.93
40.20 1:26.93 (46.73)
26 Hannah Currell 11 Modernians 1:27.00 1:30.22
42.71 1:30.22 (47.51)
27 Erin McCaffray 11 Modernians 1:27.00 1:30.66
43.29 1:30.66 (47.37)

Event 24 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Chloe James 12 Lincoln Vulcans 1:04.90 1:04.48
31.49 1:04.48 (32.99)
2 Nicola Pasquire 12 Modernians 1:07.00 1:04.76
3 Samantha James 12 Lincoln Vulcans 1:05.60 1:04.95
31.76 1:04.95 (33.19)
4 Eleanor Wase 12 Bwsc 1:03.45 1:05.24
31.21 1:05.24 (34.03)
5 Maisie Green 12 Kasc 1:06.49 1:05.75
6 Ellie Pickles 12 Lincoln Vulcans 1:07.60 1:06.46
31.80 1:06.46 (34.66)
7 Abigail Burr 12 Lincoln Vulcans 1:07.20 1:06.56
32.52 1:06.56 (34.04)
8 Beren McGarry 12 HATT 1:09.21 1:06.97
9 Lucy Porter 12 Lincoln Vulcans 1:09.72 1:07.28
10 Caitlin Hannah 12 RUSA 1:07.49 1:07.59
32.52 1:07.59 (35.07)
11 Kate McQuaid 12 HATT 1:08.40 1:07.83
32.91 1:07.83 (34.92)
12 Zoe Griffiths 12 Huntingdon SC 1:09.60 1:07.91
13 Lauren McAlinden 12 HATT 1:07.53 1:08.24
32.71 1:08.24 (35.53)
14 Fiona Thornton 12 HATT 1:09.99 1:09.01
32.95 1:09.01 (36.06)
15 Lucie Nicholls 12 Lincoln Vulcans 1:13.37 1:09.32
33.54 1:09.32 (35.78)
16 Ellie Fogg 12 HATT 1:09.54 1:09.39
17 Ciara Purcell 12 Leyton SC 1:06.48 1:09.52
18 Sophie Bradley 12 Bwsc 1:09.89 1:09.98
19 Monica Hilario 12 HATT 1:15.02 1:10.18
34.13 1:10.18 (36.05)
20 Charlotte Fillmore 12 HATT 1:12.54 1:10.59
33.46 1:10.59 (37.13)
21 Isabelle Dean 12 HATT 1:12.65 1:10.99
33.94 1:10.99 (37.05)
22 Daisy Brookes 12 Bwsc 1:13.47 1:11.40
34.52 1:11.40 (36.88)
23 Hannah Kelly 12 Dunstable SC 1:11.39 1:11.60
34.13 1:11.60 (37.47)
24 Finnley Whitbread 12 Linslade 1:10.51 1:13.19
25 Emily Ashwin 12 Bwsc 1:13.77 1:13.29
35.46 1:13.29 (37.83)
26 Millie Donovan 12 CHST 1:15.29 1:14.27
35.23 1:14.27 (39.04)
27 Emma Roberts 12 Bwsc 1:21.08 1:14.84
35.83 1:14.84 (39.01)
28 Yulia Ermakova 12 Modernians 1:21.00 1:17.27
36.24 1:17.27 (41.03)
29 Alicia Lucy 12 Leyton SC 1:19.48 1:18.64
36.80 1:18.64 (41.84)
30 Ellen Christensen 12 Modernians 1:21.00 1:20.61
37.53 1:20.61 (43.08)
31 Chloe Mallett 12 Boston SC 1:21.40 1:21.55
38.05 1:21.55 (43.50)

Event 24 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ria Ogilvie-Herald 13 HATT 1:04.08 1:04.27
31.41 1:04.27 (32.86)
2 Emma Penford 13 Lincoln Vulcans 1:04.94 1:05.22
32.00 1:05.22 (33.22)
3 Amy Riddick 13 CHST 1:10.21 1:07.18
31.72 1:07.18 (35.46)
4 Hannah Macleod 13 Boston SC 1:07.03 1:07.48
32.76 1:07.48 (34.72)
5 Suzanna Bird 13 HATT 1:09.25 1:07.99
6 Sophie Thomson 13 HATT 1:09.92 1:08.15
7 Lillie Molyneaux 13 Linslade 1:08.06 1:08.37
32.95 1:08.37 (35.42)
8 Erin Plummer 13 HATT 1:07.86 1:08.62
33.47 1:08.62 (35.15)
9 Jessica Payne 13 LBSC 1:10.21 1:10.14
32.63 1:10.14 (37.51)
10 Claire Golightly 13 Leyton SC 1:10.12 1:10.45
34.21 1:10.45 (36.24)
11 Charlotte Kelly 13 Dunstable SC 1:12.44 1:10.47
33.93 1:10.47 (36.54)
12 Lauren Hurley 13 Boston SC 1:14.33 1:11.97
34.56 1:11.97 (37.41)
13 Sonal Aujla 13 Luton SC 1:17.00 1:12.89
35.14 1:12.89 (37.75)
14 Dorothy Dunne 13 Luton SC 1:16.24 1:13.67
35.34 1:13.67 (38.33)
15 Hannah Marshall 13 Kasc 1:15.67 1:14.02
35.55 1:14.02 (38.47)
16 Jessica Butcher 13 Luton SC 1:14.51 1:15.73
34.83 1:15.73 (40.90)
17 Alexandra Faulkner 13 HATT 1:16.84 1:16.75
36.63 1:16.75 (40.12)
18 Sydney Cornforth 13 Luton SC 1:16.58 1:18.26
37.58 1:18.26 (40.68)

Event 24 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Gemma Starkey 14 HATT 1:00.50 1:02.00
29.90 1:02.00 (32.10)
2 Katie Barker 14 Bwsc 1:02.51 1:03.10
30.46 1:03.10 (32.64)
3 Hayley Alcock 14 Modernians 1:03.53 1:03.30
30.81 1:03.30 (32.49)
4 Faye Nugent 14 CHST 1:04.42 1:04.55
30.99 1:04.55 (33.56)
5 Kate Meechan 14 Bwsc 1:06.95 1:04.92
6 Laura Pigott 14 Lincoln Vulcans 1:02.68 1:05.03
31.55 1:05.03 (33.48)
7 Christie Bays 14 Stevenage SC 1:02.20 1:05.08
31.30 1:05.08 (33.78)
8 Charlotte Ballard 14 HATT 1:04.30 1:05.99
31.64 1:05.99 (34.35)
9 Emma Turner 14 Kasc 1:05.92 1:06.11
32.39 1:06.11 (33.72)
10 Kate Jolly 14 Lincoln Vulcans 1:06.88 1:06.42
11 Daisy Bevis 14 Cambridge SC 1:08.12 1:06.79
32.15 1:06.79 (34.64)
12 Rosa Curran 14 HATT 1:06.00 1:06.80
32.30 1:06.80 (34.50)
13 Amy Bevis 14 Cambridge SC 1:07.00 1:06.83
32.49 1:06.83 (34.34)
14 Toni Keal 14 Boston SC 1:08.02 1:06.85
32.37 1:06.85 (34.48)
15 Lucy Charman 14 Modernians 1:08.38 1:07.07
32.32 1:07.07 (34.75)
16 Emma Target 14 HATT 1:06.87 1:07.50
17 Emma Eagland 14 Stevenage SC 1:07.78 1:07.89
32.68 1:07.89 (35.21)
18 Maddie Churchman 14 HATT 1:07.30 1:07.98
33.22 1:07.98 (34.76)
19 Kerry Holt 14 HATT 1:08.90 1:08.05
33.24 1:08.05 (34.81)
20 Emily Gasston 14 HATT 1:08.80 1:08.81
33.21 1:08.81 (35.60)
21 Rhian Mather 14 HATT 1:09.67 1:09.63
22 Jessica Garner 14 HRPT 1:13.69 1:11.75
33.93 1:11.75 (37.82)
23 Sophie Aitken 14 RUSA 1:09.92 1:13.43
34.12 1:13.43 (39.31)
24 Kimberley Stokes 14 SWNT 1:11.75 1:14.16
35.71 1:14.16 (38.45)
25 Emma Dickinson 14 Bwsc 1:12.99 1:16.20
35.55 1:16.20 (40.65)
-- Shannon Purcell 14 Leyton SC 1:12.10 NS

Event 24 Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Cheryl Wilson 16 South Lincs SC 1:01.36 1:02.94
30.34 1:02.94 (32.60)
2 Katie Tavener 16 Bwsc 1:00.85 1:03.01
30.51 1:03.01 (32.50)
3 Charlotte Ovenden 16 Modernians 1:02.14 1:03.40
30.56 1:03.40 (32.84)
4 Emma Riddick 15 CHST 1:04.64 1:04.35
31.18 1:04.35 (33.17)
5 Ashley Ransome 15 Hertford SC 1:04.16 1:04.62
31.58 1:04.62 (33.04)
6 Jenny Seress 15 HATT 1:06.12 1:04.67
31.61 1:04.67 (33.06)
7 Susannah Yielding 15 Boston SC 1:06.45 1:05.74
32.21 1:05.74 (33.53)
8 Helen Proud 15 Northampton 1:06.06 1:06.27
31.68 1:06.27 (34.59)
9 Katie Rogers 15 Bwsc 1:04.97 1:06.33
32.16 1:06.33 (34.17)
10 Lucy Crocker 16 Stevenage SC 1:06.10 1:06.56
31.38 1:06.56 (35.18)
11 Giselle Chauhan 15 Stevenage SC 1:08.00 1:07.91
32.33 1:07.91 (35.58)
12 Fionnuala Maher 15 Bwsc 1:07.64 1:08.04
32.88 1:08.04 (35.16)
13 Emily Dean 15 HATT 1:06.95 1:09.00
14 Sadie Hodgson 15 SWNT 1:08.47 1:09.95
32.89 1:09.95 (37.06)
15 Elizabeth Dowsett 19 Bwsc 1:08.43 1:10.33
33.83 1:10.33 (36.50)
16 Ashley Wareing 15 Modernians 1:07.27 1:10.42
34.17 1:10.42 (36.25)
17 Melanie Carlisle-Moor 16 Modernians 1:08.30 1:11.01
33.12 1:11.01 (37.89)
18 Charlotte Jarvis 15 Bwsc 1:06.99 1:11.66
19 Amy Keightley 15 SWNT 1:11.00 1:13.42
35.41 1:13.42 (38.01)
20 Sian Higgins 15 Stevenage SC 1:12.05 1:13.84
35.53 1:13.84 (38.31)
21 Harriet Wase 16 Bwsc 1:10.79 1:14.42
35.51 1:14.42 (38.91)
22 Jessica Stalley 15 Modernians 1:12.00 1:19.71
37.43 1:19.71 (42.28)
Page last refreshed: 20:48:12