Event 28 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Stephen Taylor 9 Northampton 35.66 36.10
2 William Lowrie 9 Bwsc 38.12 37.01
3 Oliver Davies 9 Modernians 39.80 37.20
4 James McFarland 9 Flitwick 40.45 37.67
5 Ben Grant 9 Modernians 46.00 37.89
6 Ralph Muncer 9 HRPT 41.89 38.17
7 Brett Davies 9 RUSA 40.40 38.58
8 Oliver Peacock 9 Flitwick 42.09 41.33
9 Thomas Hughes 9 Northampton 45.56 43.58
10 Liam Compton 9 Luton SC 45.60 43.70

Event 28 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Luke Turley 10 Stevenage SC 33.15 33.14
2 Patrick Keaveney 10 Modernians 34.27 33.35
3 Spencer Willis 10 Flitwick 34.26 33.37
4 Harry Draper 10 Stevenage SC 37.69 35.49
5 Euan Thornton 10 HATT 36.23 36.03
6 Aflie Adhemar 10 Northampton 38.40 36.83
7 James Wildman 10 Piranhas 39.41 36.97
8 George Murkett 10 Modernians 43.00 37.05
9 Jack Ryan 10 Stevenage SC 40.33 37.42
10 Matthew Bentley 10 Bwsc 39.39 37.75
11 Jai Graves 10 Luton SC 39.87 38.94
12 Max Ribbans 10 Dunstable SC 37.85 39.06
13 Cameron White 10 Flitwick 40.89 40.23
14 Lewis Davies 10 Flitwick 40.50 45.44

Event 28 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 James Cook 11 Stevenage SC 31.92 31.64
2 Oliver Winder 11 Flitwick 33.51 32.16
3 James Hurley 11 Boston SC 32.50 32.18
4 Joshua Lloyd 11 Kasc 34.27 33.58
5 Ben Galvin 11 HRPT 35.15 34.43
6 Thomas Hamer 11 HATT 35.77 34.73
7 Sam Macleod 11 Boston SC 34.27 35.05
8 Kit Aatkar 11 Flitwick 35.80 35.06
9 Samuel Lloyd 11 Kasc 35.12 35.62
10 Michael Taylor 11 Northampton 36.11 35.89
11 Edward Hern 11 Northampton 39.86 36.21
12 Jack Townend 11 Hertford SC 38.00 36.65
13 Benjamin Sarsfield 11 Bwsc 34.59 36.85
14 Sam Parker 11 HATT 37.03 37.20
15 Benjamin Horsford 11 Bwsc 38.50 37.23
16 Sean Compton 11 Luton SC 37.20 37.27
17 Joe Reed 11 Boston SC 38.30 37.42
18 Matthew Stafford 11 HRPT 39.42 37.84
19 Connor Butcher 11 Luton SC 39.42 38.01
20 James Whatmore 11 HRPT 39.09 38.02
21 tom Burns 11 Piranhas 36.56 38.09
22 Oliver Woolsey 11 Piranhas 39.58 38.54
23 Zakariya Aithsine 11 Dunstable SC 40.11 39.14
-- Kieron Thomas 11 Northampton 38.47 NS

Event 28 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Nathen Bentley 12 Bwsc 30.15 29.20
2 Harry Parker 12 HATT 30.29 29.72
3 Joseph Munno 12 Modernians 32.24 30.59
4 Sam Paterson 12 HATT 31.61 30.73
5 Stephen Thom 12 Bwsc 31.10 30.91
6 Ben Ransome 12 Hertford SC 31.26 31.01
7 George Hobbins 12 Boston SC 31.39 31.19
8 Leone Crick 12 LBSC 31.51 31.22
9 Harry Faulkner 12 LBSC 33.70 32.12
10 Jake Roberts 12 Flitwick 34.43 32.52
11 Max King 12 Hertford SC 35.72 32.80
12 Scott Neave 12 Bwsc 35.02 32.97
13 Archie Mordecai 12 HATT 32.39 33.06
14 Michael Keal 12 Boston SC 32.60 33.32
15 James Hancock 12 Bwsc 33.28 33.45
16 Stanley Willis 12 Flitwick 35.31 33.69
17 James Doland 12 Bwsc 34.93 34.27
18 Billy Woolhead 12 Linslade 34.86 34.75
19 Connor Newton 12 Dunstable SC 36.16 35.23
20 Scott King 12 HATT 36.10 35.28
21 Adam Hardy 12 Luton SC 35.71 35.97
22 Liam Eagland 12 Stevenage SC 36.41 36.79
23 Asa Ridout 12 Dunstable SC 36.92 37.09
24 Jack Bevis 12 Cambridge SC 37.34 38.77

Event 28 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Samuel Twitchell 13 LBSC 29.45 28.27
2 George Borthwick 13 Flitwick 28.64 28.63
3 Nicholas Stalley 13 Modernians 29.99 29.05
4 Emil Berki 13 Bwsc 31.32 30.16
5 James Cameron 13 HATT 32.26 31.43
6 Kieron Lee 13 Bwsc 32.21 32.35
7 Kiel Graves 13 Luton SC 31.97 32.61
8 James McCubbin 13 Bottisham SC 32.91 33.57
9 Cameron Furneaux 13 Modernians 35.00 36.17
10 Benjamin Wildman 13 Piranhas 34.63 36.71
-- Brandon Nabarro 13 Bwsc 28.24 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 28 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Aidan Lloyd 14 Kasc 26.67 26.78
2 Bradley Slavinec 14 HATT 27.71 27.32
3 Ian Yarwood 14 RUSA 27.56 27.48
4 Jack Britchford 14 RUSA 28.26 27.69
5 Reuben Reed 14 Boston SC 28.11 27.98
6 Joshua Batson 14 Bwsc 28.72 28.14
7 Jordan Batson 14 Bwsc 27.90 28.36
8 Matthew Aldous-Horne 14 Bishops Stortfor 29.57 28.72
9 William Tremellen 14 Kasc 30.28 29.64
10 Sam Payne 14 Bwsc 30.86 29.79
11 Reuben Tremellen 14 Kasc 32.22 32.05
12 Matthew Davies 14 Modernians 32.00 32.21
13 Ben McMahon 14 Modernians 32.00 32.58
14 Joshua Briggs 14 Modernians 32.00 34.56
-- Hayden Davies 14 Flitwick 30.14 NS

Event 28 Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Samuel Briggs 17 Modernians 25.90 24.60
2 Lawrence Palmer 18 Bwsc 25.80 25.23
3 Simon Weighell 17 Flitwick 25.85 25.70
4 James Sirett 22 CHST 26.34 25.72
5 William Hawkes 15 Flitwick 26.92 26.46
5 Tobie Van Zwieten 16 Stevenage SC 27.04 26.46
7 Christian Stokes 18 SWNT 26.01 26.69
7 Liam Nugent 17 CHST 26.18 26.69
9 Stuart Morris 15 Northampton 27.00 26.78
10 Laurence Stead 15 RUSA 26.95 26.81
11 Joshua Steel 16 Modernians 26.51 26.87
12 Ben Fory 15 SWNT 27.35 27.17
13 Ryan McAuliffe 15 HATT 27.26 27.26
14 Terence Holness-Wrigh 17 Watford SC 26.60 27.43
15 Danny Buckley 16 Stevenage SC 27.88 27.52
16 Matt Aitken 17 RUSA 27.03 27.53
17 Ben Wilson 16 Bwsc 29.77 27.67
18 Nick Shone 15 HRPT 27.72 27.77
19 Carl Halford 17 Flitwick 27.83 27.79
20 Jamie Douglas 16 Modernians 27.06 27.99
21 Dominic Pulford 15 Bottisham SC 28.43 28.06
22 Stephen Horner 16 Bwsc 28.13 28.48
23 Nathan Beddall 15 Modernians 28.90 28.59
24 Liam Blessing 23 Piranhas 29.22 28.78
25 Mackenzie Ridout 15 Dunstable SC 30.67 28.94
26 Richard Hawkins 22 Leyton SC 28.96 29.31
27 Eddie Cook 15 HRPT 30.53 29.45
28 Matthew Costello 16 Stevenage SC 28.75 29.58
29 Marcus Eaton 16 RUSA 28.16 29.60
30 Ryan Newell 15 SWNT 30.00 30.83
Page last refreshed: 02:54:18