Event 1 Girls 10 Year Olds 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Abbie Barnwell 10 LUTT 6:27.80 6:26.30
41.20 1:33.54 (52.34) 2:22.28 (48.74) 3:11.25 (48.97)
4:05.28 (54.03) 5:02.57 (57.29) 5:45.17 (42.60) 6:26.30 (41.13)
2 Libby Magill 10 HATT 6:51.40 6:27.52
39.05 1:26.31 (47.26) 2:15.30 (48.99) 3:02.36 (47.06)
4:00.97 (58.61) 5:01.22 (1:00.25) 5:44.32 (43.10) 6:27.52 (43.20)
3 Charlotte O'Dell 10 MBDT 7:37.35 6:55.19
43.61 1:41.33 (57.72) 2:31.78 (50.45) 3:22.39 (50.61)
4:22.66 (1:00.27) 5:24.14 (1:01.48) 6:11.10 (46.96) 6:55.19 (44.09)
4 Chiara Rogers 10 LUTT 7:22.90 7:03.70
41.81 1:41.35 (59.54) 3:28.54 ( ) 4:29.77 (1:01.23)
5:30.79 (1:01.02) 6:19.48 (48.69) 7:03.70 (44.22)
-- Orla Keaveney 10 Modernians 7:15.82 DQ
7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding last arm stroke prior to tou

Event 1 Girls 11 Year Olds 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Tia Wilson 11 Modernians 6:34.00 6:03.85
43.39 1:36.86 (53.47) 2:22.33 (45.47) 3:07.77 (45.44)
3:56.18 (48.41) 4:46.24 (50.06) 5:25.98 (39.74) 6:03.85 (37.87)
2 Lauren Thomas 11 Bwsc 6:11.46 6:09.77
38.84 1:25.68 (46.84) 2:09.25 (43.57) 2:52.64 (43.39)
3:52.51 (59.87) 4:50.71 (58.20) 5:30.41 (39.70) 6:09.77 (39.36)
3 Emily Lush 11 Cheshunt 6:19.63 6:22.56
43.01 1:35.23 (52.22) 2:21.05 (45.82) 3:07.57 (46.52)
4:03.18 (55.61) 4:59.66 (56.48) 5:41.07 (41.41) 6:22.56 (41.49)
4 Beth Thomas 11 Bwsc 6:37.65 6:24.52
40.56 1:32.38 (51.82) 2:16.68 (44.30) 4:01.87 ( )
5:02.75 (1:00.88) 5:43.95 (41.20) 6:24.52 (40.57)
5 Eloise Bailey 11 Modernians 7:39.00 6:52.15
49.49 1:57.95 (1:08.46) 2:46.50 (48.55) 3:35.12 (48.62)
4:28.30 (53.18) 5:23.82 (55.52) 6:07.88 (44.06) 6:52.15 (44.27)
6 Rianna Jeffs 11 KETA 6:56.61 7:05.10
46.30 1:40.93 (54.63) 2:31.12 (50.19) 3:23.71 (52.59)
4:24.78 (1:01.07) 5:25.87 (1:01.09) 6:17.57 (51.70) 7:05.10 (47.53)

Event 1 Girls 12 Year Olds 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Aiyana Lawson 12 Modernians 5:18.44 5:17.10
33.31 1:12.30 (38.99) 1:53.83 (41.53) 2:34.04 (40.21)
3:17.48 (43.44) 4:02.95 (45.47) 4:40.80 (37.85) 5:17.10 (36.30)
2 Charlotte Ashwin 12 Bwsc 5:25.96 5:25.15
35.04 1:15.93 (40.89) 1:57.24 (41.31) 2:38.23 (40.99)
3:23.95 (45.72) 4:10.13 (46.18) 4:48.36 (38.23) 5:25.15 (36.79)
3 Bailey Wilkes 12 HATT 5:48.51 5:57.67
40.85 1:30.68 (49.83) 2:14.05 (43.37) 2:58.71 (44.66)
3:49.24 (50.53) 4:42.05 (52.81) 5:20.25 (38.20) 5:57.67 (37.42)
5 Ellidy Dickman 12 MBDT 6:34.34 6:24.62
41.00 1:32.06 (51.06) 2:17.28 (45.22) 3:00.76 (43.48)
3:57.31 (56.55) 4:54.32 (57.01) 5:40.59 (46.27) 6:24.62 (44.03)
6 Samantha Addington 12 Northampton 6:37.41 6:30.24
43.89 1:35.44 (51.55) 2:23.30 (47.86) 3:13.55 (50.25)
4:07.05 (53.50) 5:01.26 (54.21) 5:45.79 (44.53) 6:30.24 (44.45)

Event 1 Girls 13 Year Olds 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Georgina Curtis 13 MBDT 5:29.22 5:34.71
35.30 1:16.44 (41.14) 1:56.14 (39.70) 2:36.73 (40.59)
3:26.40 (49.67) 4:17.11 (50.71) 4:56.07 (38.96) 5:34.71 (38.64)
2 Laura Copping 13 HATT 5:37.61 5:51.79
39.41 1:27.62 (48.21) 2:11.95 (44.33) 2:54.59 (42.64)
3:43.80 (49.21) 4:33.64 (49.84) 5:15.10 (41.46) 5:51.79 (36.69)
3 Olivia Moore 13 Northampton 6:04.99 6:02.69
38.57 1:23.52 (44.95) 2:12.46 (48.94) 3:01.47 (49.01)
3:50.51 (49.04) 4:41.50 (50.99) 5:22.78 (41.28) 6:02.69 (39.91)
4 Charlotte Hancock 13 Bwsc 6:06.97 6:04.77
41.49 1:30.38 (48.89) 2:15.47 (45.09) 3:00.47 (45.00)
3:53.45 (52.98) 4:44.98 (51.53) 5:25.51 (40.53) 6:04.77 (39.26)
4 Lauren Goodyer 13 Bwsc 6:18.48 6:09.13
38.80 1:26.37 (47.57) 2:11.76 (45.39) 2:58.06 (46.30)
3:50.90 (52.84) 4:45.44 (54.54) 5:27.88 (42.44) 6:09.13 (41.25)
-- Jessica Farrow 13 HATT 5:35.95 DQ
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous - breast

Event 1 Girls 14 Year Olds 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Tegan Wollaston 14 Cheshunt 5:30.51 5:28.62
34.66 1:14.20 (39.54) 1:55.98 (41.78) 2:38.37 (42.39)
3:25.42 (47.05) 4:15.17 (49.75) 4:52.37 (37.20) 5:28.62 (36.25)
2 Gemma Trott 14 Modernians 5:34.86 5:33.78
36.30 1:19.35 (43.05) 2:00.15 (40.80) 2:40.86 (40.71)
3:30.65 (49.79) 4:19.15 (48.50) 4:57.69 (38.54) 5:33.78 (36.09)
3 Beth Dolan 14 Modernians 5:27.98 5:56.63
37.99 1:23.21 (45.22) 2:07.71 (44.50) 2:51.37 (43.66)
3:42.93 (51.56) 4:35.60 (52.67) 5:16.20 (40.60) 5:56.63 (40.43)
4 Hannah Hawkins 14 Modernians 5:41.54 6:00.03
37.69 1:25.14 (47.45) 2:13.00 (47.86) 2:57.16 (44.16)
3:48.46 (51.30) 4:39.88 (51.42) 5:20.32 (40.44) 6:00.03 (39.71)

Event 1 Girls 15-99 400 SC Metre IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Zoe Griffiths 15 Bwsc 5:18.62 5:22.91
32.29 1:10.77 (38.48) 1:51.98 (41.21) 2:32.51 (40.53)
3:19.40 (46.89) 4:08.38 (48.98) 4:46.32 (37.94) 5:22.91 (36.59)
2 Fiona Thornton 15 HATT 5:30.15 5:23.20
1:13.02 ( ) 1:54.48 (41.46) 2:35.31 (40.83) 3:23.69 (48.38)
4:12.75 (49.06) 4:48.32 (35.57) 5:23.20 (34.88)
3 Amber Hughes 15 HATT 5:20.89 5:24.63
35.94 1:17.33 (41.39) 1:56.86 (39.53) 2:36.33 (39.47)
3:24.57 (48.24) 4:12.53 (47.96) 4:49.10 (36.57) 5:24.63 (35.53)
4 Millie Donovan 15 Cheshunt 5:25.31 5:34.07
34.15 1:14.40 (40.25) 1:58.26 (43.86) 2:42.29 (44.03)
3:30.70 (48.41) 4:20.81 (50.11) 4:58.31 (37.50) 5:34.07 (35.76)
Page last refreshed: 21:11:43