Event 3 Girls 10 Year Olds 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
-- Molly Wood 10 Northampton 1:35.00 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water
-- Orla Keaveney 10 Modernians 1:49.70 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water

Event 3 Girls 11 Year Olds 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Kaelah Lawson 11 Modernians 1:24.82 1:18.94
37.62 1:18.94 (41.32)
2 Emma Shoobert 11 Modernians 1:38.00 1:24.21
38.95 1:24.21 (45.26)
3 Mea Roberts 11 Modernians 1:28.86 1:24.95
39.10 1:24.95 (45.85)
4 Lauren Thomas 11 Bwsc 1:26.13 1:26.16
39.27 1:26.16 (46.89)
5 Tia Wilson 11 Modernians 1:31.81 1:34.77
45.21 1:34.77 (49.56)
6 Jade Whitehouse 11 HATT 1:32.96 1:34.94
40.30 1:34.94 (54.64)

Event 3 Girls 12 Year Olds 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Aiyana Lawson 12 Modernians 1:13.35 1:13.09
34.60 1:13.09 (38.49)
2 Lauren Wilson 12 Bwsc 1:14.97 1:13.33
34.18 1:13.33 (39.15)
3 Lauren Prior 12 HITT 1:26.25 1:22.76
37.19 1:22.76 (45.57)
4 Megan Pope 12 Cheshunt 1:26.58 1:25.23
37.48 1:25.23 (47.75)
5 Courtney Burke 12 Cheshunt 1:26.49 1:27.36
38.52 1:27.36 (48.84)
6 Lucy Keith 12 LBZT 1:32.56 1:33.92
42.73 1:33.92 (51.19)
7 Charlotte Ashby 12 Northampton 1:28.71 1:43.83
44.82 1:43.83 (59.01)

Event 3 Girls 13 Year Olds 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Amber Shine 13 HATT 1:11.32 1:10.47
33.43 1:10.47 (37.04)
2 Elinah Phillip 13 HATT 1:09.16 1:11.36
32.85 1:11.36 (38.51)
3 Julia Lenkiewicz 13 MBDT 1:25.57 1:16.39
34.44 1:16.39 (41.95)
4 Lucy Gee 13 LUTT 1:17.40 1:18.75
37.02 1:18.75 (41.73)
5 Olivia Moore 13 Northampton 1:24.02 1:25.03
38.90 1:25.03 (46.13)
6 Rebecca Charman 13 Modernians 1:26.00 1:25.06
38.58 1:25.06 (46.48)
7 Lauren Goodyer 13 Bwsc 1:27.30 1:25.07
39.48 1:25.07 (45.59)

Event 3 Girls 14 Year Olds 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Sian Jones 14 Bwsc 1:12.02 1:11.06
32.76 1:11.06 (38.30)
2 Olivia Pawson 14 Cheshunt 1:11.92 1:11.94
34.59 1:11.94 (37.35)
3 Katie Shoobert 14 Modernians 1:14.48 1:13.57
35.07 1:13.57 (38.50)
4 Emily Smith-Williams 14 DAVA 1:12.46 1:13.64
34.41 1:13.64 (39.23)
5 Hannah Currell 14 MBDT 1:18.61 1:15.27
35.41 1:15.27 (39.86)
6 Gemma Trott 14 Modernians 1:18.54 1:17.58
36.17 1:17.58 (41.41)
7 Alexia Nabarro 14 Modernians 1:17.70 1:18.93
35.61 1:18.93 (43.32)

Event 3 Girls 15-99 100 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Zoe Griffiths 15 Bwsc 1:09.66 1:09.56
32.78 1:09.56 (36.78)
2 Fiona Thornton 15 HATT 1:11.91 1:12.42
34.02 1:12.42 (38.40)
3 Amarah Phillip 15 HATT 1:12.19 1:15.84
35.05 1:15.84 (40.79)
4 Olivia Lillywhite 17 Bwsc 1:16.73 1:18.74
36.56 1:18.74 (42.18)
Page last refreshed: 19:09:52