Event 15 Girls 9 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Maisie Hamilton 9 LUTT 49.78 45.07
2 Laura Stephens 9 Ssc 51.45 45.32
3 Bethan Fuge 9 HATT 50.74 49.13
4 Stacey Tyler 9 Modernians 45.37 49.49
5 Caitlin Hartley 9 HATT 53.19 51.98
-- Lily Wetherell 9 WSUT 51.24 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water
-- Alice Killworth 9 Ssc 53.00 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water
-- Kirsty Brown 9 Northampton 53.03 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water

Event 15 Girls 10 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Gemma Hanson 10 HATT 42.33 41.66
2 Charlotte O'Dell 10 MBDT 44.49 41.85
3 Daria Teobald 10 HITT 48.72 43.48
4 Rachel Andrews 10 Bwsc 45.66 45.56
5 Aoife Gray 10 Modernians 47.00 46.39
6 Ruby Webb 10 Modernians 48.00 50.64
7 Olivia Downes 10 Northampton 48.20 51.16
8 Lucia Czornyj 10 HITT 48.75 53.79
9 Amina Eldin 10 Modernians 47.00 1:08.60
-- Francesca Carter 10 Modernians 47.00 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water
-- Jessica Bond 10 HATT 45.29 NS

Event 15 Girls 11 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Lauren Thomas 11 Bwsc 37.20 36.24
2 Mea Roberts 11 Modernians 37.27 36.93
3 Emma Shoobert 11 Modernians 38.85 38.90
4 Hannah Sharp 11 Modernians 45.00 38.91
5 Jade Whitehouse 11 HATT 39.04 39.66
6 Cerys Wake 11 Modernians 44.32 39.74
7 Cerys Bean 11 CAMT 40.76 40.08
8 Rebecca Grogan 11 MBDT 42.02 41.18
9 Beth Thomas 11 Bwsc 39.94 41.35
10 Lauren Faulkner 11 LBZT 40.48 41.58
11 Milly Davidson 11 LUTT 45.51 42.56
12 Emily Jones 11 Modernians 45.00 43.86
13 Lauren Wetherell 11 WSUT 45.57 46.04
14 Eloise Bailey 11 Modernians 43.94 47.13
15 Eda Colliver 11 Modernians 45.00 48.23
16 Sophie Payne 11 HATT 45.57 48.55
-- Sonja Lowdon 11 HITT 44.13 DQ
8.2 Arms not brought forward over the water

Event 15 Girls 12 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Lauren Wilson 12 Bwsc 34.39 33.52
2 Lauren Prior 12 HITT 35.54 35.57
3 Courtney Burke 12 Cheshunt 37.79 37.65
4 Lucy Keith 12 LBZT 36.18 37.97
5 Ellidy Dickman 12 MBDT 40.05 38.53
6 Niamh Wase 12 Bwsc 39.91 38.67
7 Holly Atkins 12 Cheshunt 39.32 39.51
8 Amy Coleman 12 CAMT 39.00 40.17
9 Alara Norton 12 Cheshunt 38.42 40.71
10 Eleanor Robinson 12 Northampton 58.87 52.44
-- Emma Burton 12 CAMT 38.88 NS
-- Nadine Smith 12 HATT 36.55 NS

Event 15 Girls 13 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Elinah Phillip 13 HATT 30.55 31.04
2 Amber Shine 13 HATT 32.72 33.08
3 Georgina Curtis 13 MBDT 34.05 34.16
4 Rhiannon Fleming 13 Bwsc 34.85 36.54
5 Ellena Nellis 13 HITT 37.35 37.45
6 Rebecca Charman 13 Modernians 38.31 38.12
7 Lauren Goodyer 13 Bwsc 39.27 38.17
8 Emily South 13 Cheshunt 36.74 38.27
9 Charlotte Hancock 13 Bwsc 37.87 39.10
10 Bex Pedrithes 13 HATT 40.18 39.41
11 Francesca Green 13 HITT 40.12 40.17
12 Lucy Hawkes 13 Bwsc 40.15 41.33

Event 15 Girls 14 Year Olds 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Chantal Smith 14 DUBT 33.29 32.71
2 Sian Jones 14 Bwsc 32.41 32.72
3 Anya Bennett 14 DAVA 34.31 33.81
4 Alexia Nabarro 14 Modernians 35.40 35.29
5 Mairead Cashin 14 HITT 35.86 36.04
6 Emily Saunders 14 Bwsc 35.91 36.22
7 Ella Aldridge 14 HITT 36.11 36.25
8 Hannah Hawkins 14 Modernians 36.95 36.91

Event 15 Girls 15-99 50 SC Metre Butterfly

P Name Age Team Seed Finals
1 Rebecca Burton 15 CAMT 31.81 31.73
2 Jessica Payne 16 LBZT 32.39 32.14
3 Zoe Griffiths 15 Bwsc 31.51 32.52
4 Emma Yule 15 DUBT 31.45 32.62
5 Amarah Phillip 15 HATT 31.24 32.67
6 Suzie Bird 16 HATT 33.23 32.81
7 Emma Jesson 15 LUTT 31.21 33.09
8 Rebecca Scott 15 HITT 34.74 33.88
9 Alexandra Faulkner 16 HATT 33.41 34.04
10 Hannah Kelly 15 LUTT 33.52 35.15
11 Debbie Jewell 16 LBZT 35.83 35.89
12 Emma Eagland 17 Ssc 34.71 36.10
13 Olivia Lillywhite 17 Bwsc 34.94 36.77
14 Sophie Bradley 15 LUTT 37.07 38.74
-- Rebecca Sutcliffe 15 Northampton NT NS
-- Emma Cattle 25 LUTT 34.03 NS
Page last refreshed: 19:03:44