Event 306 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Close, Nathan 10 Bwsc 3:02.85 2:54.36
40.06 1:24.97 (44.91) 2:10.38 (45.41) 2:54.36 (43.98)

Event 306 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Taylor, Robert 11 Casc 2:49.68 2:49.09
1:22.45 2:07.00 (44.55) 2:49.11 (42.11) 2:49.09 ( )
2 Hickmott, Jake 11 Flitwick 2:57.06 2:53.55
39.59 1:25.09 (45.50) 2:11.14 (46.05) 2:53.55 (42.41)

Event 306 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Townsend, Sam 12 Bwsc 2:26.72 2:25.10
33.20 1:10.18 (36.98) 1:48.70 (38.52) 2:25.10 (36.40)
2 Watson, Tyler 12 Flitwick 2:38.10 2:35.95
36.95 1:16.88 (39.93) 1:57.46 (40.58) 2:35.95 (38.49)
3 Blackman, Harry 12 Bwsc 2:46.00 2:39.49
36.63 1:18.44 (41.81) 2:00.37 (41.93) 2:39.49 (39.12)
4 Crowther, Oliver 12 Bwsc 2:50.90 2:43.07
36.76 1:19.48 (42.72) 2:02.45 (42.97) 2:43.07 (40.62)
5 Maskell, George 12 Flitwick 2:45.60 2:49.08
36.84 1:20.44 (43.60) 2:06.30 (45.86) 2:49.08 (42.78)

Event 306 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Warnock, Alfie 13 Hitchin 2:26.25 2:21.24
32.54 1:08.35 (35.81) 1:45.89 (37.54) 2:21.24 (35.35)
2 Lo Biundo, Matteo 13 Hitchin 2:25.08 2:22.64
31.51 1:07.81 (36.30) 1:45.96 (38.15) 2:22.64 (36.68)
3 Robins, Will 13 Bwsc 2:18.30 2:25.67
32.16 1:09.06 (36.90) 1:48.69 (39.63) 2:25.67 (36.98)
4 Lillywhite, Austin 13 Bwsc 2:29.53 2:32.16
35.85 1:15.90 (40.05) 1:55.03 (39.13) 2:32.16 (37.13)
5 Richards, Max 13 Bwsc 2:32.70 2:35.78
36.14 1:16.91 (40.77) 1:57.46 (40.55) 2:35.78 (38.32)

Event 306 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Hey, Joshua 14 Casc 2:26.04 2:17.91
32.79 1:08.99 (36.20) 1:43.76 (34.77) 2:17.91 (34.15)
2 Harper, Finlay 14 Chatteris 2:22.83 2:19.30
31.54 1:07.01 (35.47) 1:43.61 (36.60) 2:19.30 (35.69)
3 Dennis, Samuel 14 Flitwick 2:21.39 2:24.01
32.45 1:08.36 (35.91) 1:47.25 (38.89) 2:24.01 (36.76)
4 Cutler, Billy 14 Flitwick 2:28.41 2:29.89
35.14 1:13.63 (38.49) 1:53.62 (39.99) 2:29.89 (36.27)

Event 306 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Ryan, Jack 16 Bwsc 2:02.43 2:02.90
28.89 1:00.20 (31.31) 1:31.66 (31.46) 2:02.90 (31.24)
2 Russell-Rogers, Marti 18 Hitchin 2:10.23 2:04.32
28.51 58.92 (30.41) 1:32.42 (33.50) 2:04.32 (31.90)
3 McFarland, James 15 Flitwick 2:07.49 2:04.33
29.17 1:01.00 (31.83) 1:33.24 (32.24) 2:04.33 (31.09)
4 Murphy, Christopher 20 Flitwick 2:00.87 2:05.56
29.06 1:00.93 (31.87) 1:33.24 (32.31) 2:05.56 (32.32)
5 Hart, George 15 Flitwick 2:18.71 2:09.51
29.43 1:02.57 (33.14) 1:36.77 (34.20) 2:09.51 (32.74)
6 Sarsfield, Ben 17 Bwsc 2:16.93 2:10.47
29.47 1:02.33 (32.86) 1:36.45 (34.12) 2:10.47 (34.02)
7 Smith, Jayke 15 Hitchin 2:13.60 2:13.61
29.48 1:02.88 (33.40) 1:38.05 (35.17) 2:13.61 (35.56)
8 Allen, Thomas 20 Flitwick 2:14.73 2:19.19
31.97 1:07.08 (35.11) 1:43.34 (36.26) 2:19.19 (35.85)
9 Cocks, Benjamin 15 Hitchin 2:24.23 2:21.86
31.82 1:08.16 (36.34) 1:46.34 (38.18) 2:21.86 (35.52)
Page last refreshed: 19:38:26