Event 106 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Grindrod, Grace M 10 DAVA-EM 2:54.80 2:52.19
37.97 1:23.27 (45.30) 2:09.20 (45.93) 2:52.19 (42.99)
2 Berrill, Alice 10 DAVA-EM 3:01.60 3:03.04
42.43 1:29.49 (47.06) 2:17.57 (48.08) 3:03.04 (45.47)
3 McLeod, Annie L 10 PRCT 3:22.51 3:05.81
43.73 1:33.13 (49.40) 2:20.58 (47.45) 3:05.81 (45.23)
4 McLeod, Eleanor J 10 PRCT 3:03.13 3:09.27
42.34 1:34.28 (51.94) 2:24.16 (49.88) 3:09.27 (45.11)
5 Brown, Georgia M 10 PRCT 3:14.87 3:10.17
41.37 1:30.44 (49.07) 2:21.11 (50.67) 3:10.17 (49.06)
6 Gibbs, Harriet M 10 DAVA-EM 3:45.06 3:33.39
48.29 1:43.91 (55.62) 2:39.33 (55.42) 3:33.39 (54.06)
7 Webb, Mia 10 DAVA-EM 4:14.13 3:40.51
47.84 1:47.13 (59.29) 2:47.13 (1:00.00) 3:40.51 (53.38)
8 Tillin, Isobel C 10 PRCT NT 3:43.88
45.15 1:45.25 (1:00.10) 2:45.63 (1:00.38) 3:43.88 (58.25)

Event 106 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Larbey, Holly 11 Bwsc 3:36.28 3:16.58
44.45 1:35.98 (51.53) 2:27.79 (51.81) 3:16.58 (48.79)
2 Bird, Emma C 11 PRCT 3:34.24 3:26.21
43.97 1:37.00 (53.03) 2:32.99 (55.99) 3:26.21 (53.22)

Event 106 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Baber, Francesca 12 Flitwick 2:20.42 2:18.83
32.50 1:07.53 (35.03) 1:43.60 (36.07) 2:18.83 (35.23)
2 Sharp, Izzy 12 DAVA-EM 2:33.40 2:33.71
34.88 1:14.71 (39.83) 1:54.94 (40.23) 2:33.71 (38.77)
3 Bygrave, Isabel 12 Bwsc NT 2:45.62
36.82 1:19.04 (42.22) 2:03.66 (44.62) 2:45.62 (41.96)
4 Martin, Giselle 12 Flitwick 3:18.22 2:48.27
38.73 1:21.47 (42.74) 2:05.04 (43.57) 2:48.27 (43.23)
5 Blackmore, Ruby 12 Flitwick 2:46.32 2:48.88
37.88 1:22.20 (44.32) 2:06.75 (44.55) 2:48.88 (42.13)
6 Eyton-Jones, Orla 12 DAVA-EM 3:07.94 2:49.29
37.70 2:49.29 (2:11.59)
7 Shanley, Mollie R 12 PRCT 3:19.83 2:58.16
39.66 1:25.39 (45.73) 2:13.37 (47.98) 2:58.16 (44.79)
8 Boost, Leah 12 Flitwick 3:41.42 3:29.35
45.17 1:40.48 (55.31) 2:37.75 (57.27) 3:29.35 (51.60)
-- McDonagh, Maisie B 12 PRCT NT NS
-- Moore, Lily 12 Flitwick 2:50.06 NS

Event 106 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 McCleary, Trinity 13 DAVA-EM 2:24.52 2:19.39
32.73 1:08.16 (35.43) 1:44.34 (36.18) 2:19.39 (35.05)
2 Miller, Eloisa 13 Flitwick 2:26.44 2:27.00
34.81 1:12.05 (37.24) 1:50.36 (38.31) 2:27.00 (36.64)
3 Fowler, Sophie 13 Flitwick 2:32.03 2:35.67
36.08 1:16.24 (40.16) 1:55.92 (39.68) 2:35.67 (39.75)
4 Brown, Eloise C 13 PRCT 2:37.61 2:39.72
36.83 2:00.13 ( ) 2:39.72 (39.59)
5 Lane, Abbey 13 Flitwick 2:46.04 2:44.33
36.94 1:19.40 (42.46) 2:03.20 (43.80) 2:44.33 (41.13)
6 Ryall, Shannon 13 Flitwick 2:59.03 2:50.40
38.62 1:22.70 (44.08) 2:07.80 (45.10) 2:50.40 (42.60)
7 Rumley, Anna 13 Flitwick 3:03.15 2:52.17
39.60 1:24.69 (45.09) 2:10.67 (45.98) 2:52.17 (41.50)
8 Matthews, Carys L 13 PRCT 3:06.57 2:55.03
39.74 1:24.17 (44.43) 2:10.42 (46.25) 2:55.03 (44.61)
9 Ryall, Ruby 13 Flitwick 2:55.21 3:01.43
39.46 1:26.15 (46.69) 2:14.54 (48.39) 3:01.43 (46.89)
-- Davison, Jasmine 13 PRCT 2:54.23 DQ
5.2 Did not touch the wall at the turn or finish

Event 106 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas, Bethan 14 DAVA-EM 2:26.84 2:21.73
33.27 1:09.73 (36.46) 1:46.59 (36.86) 2:21.73 (35.14)
2 Ubaviciute, Andre 14 SLCC 2:23.12 2:27.58
33.36 1:10.37 (37.01) 1:49.35 (38.98) 2:27.58 (38.23)
3 Phillips, Madeleine 14 Flitwick 2:32.38 2:34.72
36.18 1:15.32 (39.14) 1:55.72 (40.40) 2:34.72 (39.00)
4 Corran, Alice 14 PRCT 2:47.09 2:36.59
35.08 1:15.06 (39.98) 1:56.80 (41.74) 2:36.59 (39.79)
5 Coates, Anna V 14 DAVA-EM 2:44.58 2:39.84
35.56 1:16.75 (41.19) 1:59.42 (42.67) 2:39.84 (40.42)
6 Schofield, Emma 14 Flitwick 2:42.41 2:40.02
38.38 1:19.28 (40.90) 2:01.22 (41.94) 2:40.02 (38.80)
7 Dixon, Susannah 14 Bwsc 2:51.70 2:49.14
36.56 1:19.24 (42.68) 2:05.49 (46.25) 2:49.14 (43.65)
8 Marsden, Willow 14 Bwsc NT 2:59.53
39.46 1:25.82 (46.36) 2:13.49 (47.67) 2:59.53 (46.04)
-- Pilat, Julia 14 PRCT 2:37.98 NS

Event 106 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Mason, Rhea 15 Bwsc 2:15.45 2:14.56
31.37 1:05.05 (33.68) 1:40.09 (35.04) 2:14.56 (34.47)
2 Holroyd, Kayleigh 15 LBZT 2:23.06 2:18.69
32.78 1:07.94 (35.16) 1:44.02 (36.08) 2:18.69 (34.67)
3 Fowler, Olivia 15 Flitwick 2:25.89 2:33.36
35.76 1:15.08 (39.32) 1:55.06 (39.98) 2:33.36 (38.30)
4 Dickson, Holly L 15 PRCT 2:31.91 2:35.06
35.18 1:14.10 (38.92) 1:54.49 (40.39) 2:35.06 (40.57)
5 Durbin, Christina 15 HATT 2:33.68 2:36.88
36.95 1:17.50 (40.55) 1:58.43 (40.93) 2:36.88 (38.45)
6 Leenderts, Katie 15 Bwsc 3:05.80 2:55.77
38.64 1:24.67 (46.03) 2:11.83 (47.16) 2:55.77 (43.94)
-- O'Reilly, Caitlin 15 Flitwick 2:45.93 NS

Event 106 Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas, Lauren 16 Bwsc 2:12.50 2:15.08
30.80 1:05.46 (34.66) 1:40.52 (35.06) 2:15.08 (34.56)
2 Shoobert, Emma 16 Bwsc 2:15.17 2:17.19
31.52 1:06.19 (34.67) 1:41.85 (35.66) 2:17.19 (35.34)
3 Thomas, Beth 16 Bwsc 2:17.12 2:18.77
32.25 1:07.40 (35.15) 1:43.64 (36.24) 2:18.77 (35.13)
4 Goodyer, Lauren 18 Bwsc 2:19.86 2:22.09
33.06 1:08.27 (35.21) 1:45.05 (36.78) 2:22.09 (37.04)
5 Boost, Emma 16 Flitwick 2:21.49 2:24.67
33.16 1:09.24 (36.08) 1:46.91 (37.67) 2:24.67 (37.76)
6 Gooch, Kirsty 18 Bwsc 2:24.26 2:30.35
34.77 1:12.63 (37.86) 1:51.64 (39.01) 2:30.35 (38.71)
7 Gore, Jasmine 16 PRCT 2:35.64 2:35.50
35.99 1:16.75 (40.76) 1:57.06 (40.31) 2:35.50 (38.44)
Page last refreshed: 15:48:13