Event 201 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Emerton, Masie J 10 PRCT 3:28.46 3:14.65
46.53 1:38.25 (51.72) 2:32.10 (53.85) 3:14.65 (42.55)
2 Hall, Dani M 10 DAVA-EM 3:35.39 3:16.34
42.07 1:35.29 (53.22) 2:34.65 (59.36) 3:16.34 (41.69)
3 Walker, Sally-Ann 10 Bwsc NT 3:25.29
47.98 1:38.44 (50.46) 2:37.15 (58.71) 3:25.29 (48.14)
4 Berrill, Alice 10 DAVA-EM 3:20.10 3:26.41
53.77 1:47.16 (53.39) 2:39.15 (51.99) 3:26.41 (47.26)
-- Gibbs, Harriet M 10 DAVA-EM 4:07.00 DQ
6.4 Did not touch the wall during the turn - back

Event 201 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Brakenbury, Charlotte 11 HITT NT 3:25.93
45.58 1:39.75 (54.17) 2:39.96 (1:00.21) 3:25.93 (45.97)
2 Larbey, Holly 11 Bwsc NT 3:27.59
48.75 1:39.43 (50.68) 2:40.13 (1:00.70) 3:27.59 (47.46)
3 Bird, Emma C 11 PRCT 3:55.77 3:40.41
51.62 1:47.18 (55.56) 2:51.07 (1:03.89) 3:40.41 (49.34)
4 Race, Ruby 11 Flitwick 3:52.55 3:46.61
53.09 1:48.39 (55.30) 2:57.23 (1:08.84) 3:46.61 (49.38)
-- Doxford, Florence 11 Flitwick NT DQ
6.5 Not on the back at finish - back

Event 201 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Baber, Francesca 12 Flitwick 2:45.10 2:44.18
33.69 1:15.21 (41.52) 2:06.98 (51.77) 2:44.18 (37.20)
2 Bunyard, Skye 12 Crusaders 2:50.40 2:47.93
37.27 1:21.75 (44.48) 2:10.83 (49.08) 2:47.93 (37.10)
3 Sharp, Izzy 12 DAVA-EM 2:50.16 2:52.00
37.17 1:22.99 (45.82) 2:14.33 (51.34) 2:52.00 (37.67)
4 Martin, Giselle 12 Flitwick NT 3:05.50
40.39 1:27.78 (47.39) 2:22.53 (54.75) 3:05.50 (42.97)
5 Bygrave, Isabel 12 Bwsc 3:09.01 3:06.66
40.12 1:25.36 (45.24) 2:24.51 (59.15) 3:06.66 (42.15)
6 Walker, Paige 12 Flitwick 3:12.16 3:06.71
44.69 1:30.22 (45.53) 2:29.18 (58.96) 3:06.71 (37.53)
7 Blackmore, Ruby 12 Flitwick 3:06.25 3:07.46
44.62 1:33.13 (48.51) 2:24.73 (51.60) 3:07.46 (42.73)
8 Eyton-Jones, Orla 12 DAVA-EM 3:18.37 3:14.02
44.67 1:33.82 (49.15) 2:32.71 (58.89) 3:14.02 (41.31)
9 Fullerton, Phoebe 12 Bwsc 3:18.07 3:18.61
43.16 1:32.98 (49.82) 2:36.09 (1:03.11) 3:18.61 (42.52)

Event 201 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Miller, Eloisa 13 Flitwick 2:46.63 2:45.86
37.50 1:23.65 (46.15) 2:08.96 (45.31) 2:45.86 (36.90)
2 Stanton, Toni 13 Bwsc 2:59.00 2:49.99
38.65 1:22.44 (43.79) 2:10.72 (48.28) 2:49.99 (39.27)
3 Hall, Nicole C 13 DAVA-EM 3:04.79 2:56.75
37.34 1:24.78 (47.44) 2:15.87 (51.09) 2:56.75 (40.88)
4 Brown, Eloise C 13 PRCT 3:04.96 3:04.04
42.16 1:29.59 (47.43) 2:22.66 (53.07) 3:04.04 (41.38)
5 Lane, Abbey 13 Flitwick 3:07.87 3:07.38
40.17 1:29.90 (49.73) 2:27.77 (57.87) 3:07.38 (39.61)
6 Rumley, Anna 13 Flitwick 3:30.15 3:08.26
40.17 1:27.41 (47.24) 2:26.66 (59.25) 3:08.26 (41.60)
7 Ryall, Shannon 13 Flitwick 3:15.26 3:14.49
44.23 1:34.98 (50.75) 2:31.48 (56.50) 3:14.49 (43.01)
8 Ryall, Ruby 13 Flitwick 3:14.77 3:17.47
47.65 1:37.60 (49.95) 2:34.68 (57.08) 3:17.47 (42.79)

Event 201 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Andrews, Rachel 14 Bwsc 2:36.99 2:36.78
32.83 1:14.50 (41.67) 1:59.78 (45.28) 2:36.78 (37.00)
2 Thomas, Bethan 14 DAVA-EM 2:41.39 2:39.16
34.78 1:16.83 (42.05) 2:02.66 (45.83) 2:39.16 (36.50)
3 Porzio, Isabella 14 DUBT 2:38.47 2:41.72
36.25 1:19.03 (42.78) 2:06.10 (47.07) 2:41.72 (35.62)
4 Ubaviciute, Andre 14 SLCC 2:45.90 2:51.35
41.02 1:24.65 (43.63) 2:13.49 (48.84) 2:51.35 (37.86)
5 Dickman, Olivia 14 Bwsc 2:55.31 2:55.27
37.71 1:21.94 (44.23) 2:13.83 (51.89) 2:55.27 (41.44)
6 Phillips, Madeleine 14 Flitwick 2:58.81 3:00.55
43.16 1:26.63 (43.47) 2:19.33 (52.70) 3:00.55 (41.22)
7 Schofield, Emma 14 Flitwick 2:56.19 3:01.52
39.75 1:26.63 (46.88) 2:21.22 (54.59) 3:01.52 (40.30)
8 Nicolaides, Helena 14 Bwsc 3:05.95 3:03.44
37.70 1:27.77 (50.07) 2:22.44 (54.67) 3:03.44 (41.00)

Event 201 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Mason, Rhea 15 Bwsc 2:41.28 2:38.67
34.78 1:14.36 (39.58) 2:03.80 (49.44) 2:38.67 (34.87)
2 Cheeseright, Katie 15 Bwsc 2:38.68 2:46.99
35.19 1:15.90 (40.71) 2:09.30 (53.40) 2:46.99 (37.69)
3 Thompson, Imogen 15 Flitwick 2:50.18 2:48.42
36.34 1:21.42 (45.08) 2:10.19 (48.77) 2:48.42 (38.23)
4 Fowler, Olivia 15 Flitwick 2:46.28 2:51.41
38.72 1:23.13 (44.41) 2:14.44 (51.31) 2:51.41 (36.97)
5 Dickson, Holly L 15 PRCT 2:51.49 2:54.05
39.08 1:26.55 (47.47) 2:14.31 (47.76) 2:54.05 (39.74)
6 Hughes, Cara L 15 PRCT 2:56.25 3:06.35
44.28 1:31.74 (47.46) 2:24.97 (53.23) 3:06.35 (41.38)

Event 201 Girls 16 & Over 200 SC Meter IM

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas, Lauren 16 Bwsc 2:34.08 2:34.55
32.03 1:11.39 (39.36) 1:59.23 (47.84) 2:34.55 (35.32)
2 Thomas, Beth 16 Bwsc 2:37.06 2:41.75
34.59 1:16.69 (42.10) 2:06.60 (49.91) 2:41.75 (35.15)
Page last refreshed: 00:07:53