Event 304 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Close, Ryan 10 Bwsc 1:26.80 1:21.99
39.62 1:21.99 (42.37)
2 Carter, Daniel 10 Flitwick 1:31.72 1:29.08
41.57 1:29.08 (47.51)
3 Sherwani, Oscar 10 Flitwick NT 1:37.47
44.63 1:37.47 (52.84)
-- Hussain, Adam A 10 PRCT 1:35.18 DQ
4.4 Starting before starting signal

Event 304 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Cheeseright, Alex 11 Bwsc 1:20.06 1:16.52
36.23 1:16.52 (40.29)
2 Shaw, Harrison 11 Flitwick 1:33.03 1:23.90
39.60 1:23.90 (44.30)
3 Robbins, George 11 DAVA-EM 1:30.71 1:24.89
40.84 1:24.89 (44.05)
4 Gnjatovic, Luka 11 Bwsc 1:36.91 1:25.08
41.19 1:25.08 (43.89)
5 Smeaton, Kye L 11 PRCT 1:38.76 1:31.73
43.50 1:31.73 (48.23)
6 Buckingham, Lawrence 11 PRCT 1:38.19 1:37.72
45.40 1:37.72 (52.32)
7 Clarke, Piers 11 Flitwick 1:52.16 1:40.42
45.35 1:40.42 (55.07)

Event 304 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Close, Nathan 12 Bwsc 1:06.40 1:06.70
32.00 1:06.70 (34.70)
2 MacDonald, Jack H 12 PRCT 1:11.97 1:10.17
33.81 1:10.17 (36.36)
3 Murfitt, William 12 Bwsc 1:26.32 1:21.78
38.97 1:21.78 (42.81)
4 Morrell, Jake 12 Bwsc 1:35.42 1:29.89
44.22 1:29.89 (45.67)
5 Belcher, Guido 12 Flitwick NT 1:30.99
42.55 1:30.99 (48.44)
6 Mayes, Harry 12 Bwsc 1:36.20 1:31.40
42.03 1:31.40 (49.37)
7 Malone, Jack D 12 PRCT NT 1:34.31
43.22 1:34.31 (51.09)
-- Ramsey, Kees 12 Flitwick 1:28.96 NS

Event 304 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Snelson, Ruben 13 DAVA-EM 1:08.66 1:06.48
31.99 1:06.48 (34.49)
2 Hickmott, Jake 13 Flitwick 1:10.02 1:08.60
33.05 1:08.60 (35.55)
3 Natawidjaja, Matthew 13 DAVA-EM 1:13.50 1:11.09
33.33 1:11.09 (37.76)
4 Parmar, Prem 13 Flitwick 1:16.37 1:14.65
35.57 1:14.65 (39.08)
5 Raynham, Max 13 Bwsc 1:20.59 1:15.86
35.72 1:15.86 (40.14)
6 Moon, Felix 13 Flitwick 1:15.72 1:17.26
36.96 1:17.26 (40.30)
7 Canham-painter, Jason 13 PRCT 1:19.21 1:17.84
37.81 1:17.84 (40.03)
8 Martindale, Ben 13 DAVA-EM 1:25.23 1:17.99
36.76 1:17.99 (41.23)
9 Hughes, Alec J 13 PRCT 1:24.64 1:22.53
39.81 1:22.53 (42.72)
10 Otah, Aaron H 13 PRCT NT 1:25.61
40.06 1:25.61 (45.55)
-- Lonsdale, Isaac 13 Bwsc 1:21.19 DQ
4.4 Starting before starting signal

Event 304 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 Watson, Tyler 14 Flitwick 1:00.70 1:00.81
29.54 1:00.81 (31.27)
2 Blackman, Harry 14 Bwsc 1:05.45 1:03.16
30.10 1:03.16 (33.06)
3 Crowther, Oliver 14 Bwsc 1:06.44 1:06.06
31.91 1:06.06 (34.15)

Event 304 Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 McFarland, Edward 15 Flitwick 58.06 57.95
28.10 57.95 (29.85)
2 Robins, Will 15 Bwsc 57.30 58.67
28.53 58.67 (30.14)
3 Moon, Isaac 15 Flitwick 1:01.74 1:01.66
29.39 1:01.66 (32.27)
4 Lillywhite, Austin 15 Bwsc 1:07.09 1:05.45
30.95 1:05.45 (34.50)
5 Cheeseright, Jon 15 Bwsc 1:10.79 1:11.17
33.29 1:11.17 (37.88)

Event 304 Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle

P Name Age Team Seed Finals
1 McFarland, James 17 Flitwick 56.46 57.46
27.79 57.46 (29.67)
2 Snelson, Skip 16 DAVA-EM 59.62 58.94
28.47 58.94 (30.47)
3 Rodgers, Connor 16 PRCT 59.48 59.00
28.40 59.00 (30.60)
4 Rayner, Ben 16 Flitwick 57.80 59.39
28.43 59.39 (30.96)
5 Graci, Raffaele 17 PRCT 57.23 1:00.19
28.30 1:00.19 (31.89)
6 Mercer, Sam 16 Bwsc 1:02.90 1:02.42
29.97 1:02.42 (32.45)
7 Moore, James 29 Flitwick NT 1:04.24
30.65 1:04.24 (33.59)
8 Cummins, Philip 17 Flitwick 1:03.44 1:12.73
29.48 1:12.73 (43.25)
9 Hyde, Liam 17 Bwsc NT 1:18.07
37.66 1:18.07 (40.41)
Page last refreshed: 15:54:22