Event 305 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Emerton, Masie J 10 PRCT 3:28.04 3:14.95
46.41 1:37.65 (51.24) 2:29.36 (51.71) 3:14.95 (45.59)
2 Walker, Sally-Ann 10 Bwsc 3:33.20 3:20.36
46.44 1:38.27 (51.83) 2:30.72 (52.45) 3:20.36 (49.64)
3 McLeod, Annie L 10 PRCT 3:58.56 3:34.85
53.52 1:48.43 (54.91) 2:43.54 (55.11) 3:34.85 (51.31)
4 Brown, Georgia M 10 PRCT NT 3:35.18
49.10 1:43.42 (54.32) 2:39.93 (56.51) 3:35.18 (55.25)
5 McLeod, Eleanor J 10 PRCT 3:56.68 3:43.19
54.75 1:52.71 (57.96) 2:50.09 (57.38) 3:43.19 (53.10)
6 Johnson, Alexa 10 Flitwick NT 3:56.59
55.91 1:56.60 (1:00.69) 2:58.45 (1:01.85) 3:56.59 (58.14)

Event 305 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Dunwoodie, Aine 11 SAST 3:06.75 3:10.74
45.84 1:35.66 (49.82) 2:25.31 (49.65) 3:10.74 (45.43)
2 Larbey, Holly 11 Bwsc 3:15.31 3:11.52
46.30 1:35.38 (49.08) 2:26.27 (50.89) 3:11.52 (45.25)
3 Brooker, Connie 11 Flitwick 3:20.59 3:18.05
47.27 1:39.02 (51.75) 2:30.71 (51.69) 3:18.05 (47.34)
4 Corran, Ella 11 PRCT 3:34.07 3:20.79
49.15 1:40.81 (51.66) 2:32.82 (52.01) 3:20.79 (47.97)
5 Doxford, Florence 11 Flitwick NT 3:35.44
51.35 1:47.44 (56.09) 2:42.23 (54.79) 3:35.44 (53.21)

Event 305 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Stone, Ella 12 Bwsc 2:41.40 2:39.98
36.70 1:17.28 (40.58) 2:00.15 (42.87) 2:39.98 (39.83)
2 Bygrave, Isabel 12 Bwsc NT 2:54.75
41.02 1:25.79 (44.77) 2:11.22 (45.43) 2:54.75 (43.53)
3 Eyton-Jones, Orla 12 DAVA-EM 3:07.75 3:00.63
2:18.01 ( ) 3:00.63 (42.62)
4 Blackmore, Ruby 12 Flitwick 3:08.10 3:03.78
44.86 1:32.67 (47.81) 2:19.66 (46.99) 3:03.78 (44.12)
5 Boost, Leah 12 Flitwick 3:49.71 3:52.57
55.42 1:56.01 (1:00.59) 2:55.87 (59.86) 3:52.57 (56.70)
-- Martin, Giselle 12 Flitwick NT DQ
6.4 Did not touch the wall during the turn

Event 305 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Brown, Eloise C 13 PRCT 3:00.66 3:02.03
43.20 1:28.86 (45.66) 2:16.11 (47.25) 3:02.03 (45.92)
2 Rumley, Anna 13 Flitwick 3:24.58 3:02.20
42.52 1:28.19 (45.67) 2:15.31 (47.12) 3:02.20 (46.89)
3 Ryall, Ruby 13 Flitwick 3:04.27 3:06.39
4 Davison, Jasmine 13 PRCT 3:19.63 3:14.60
46.35 1:38.75 (52.40) 2:28.02 (49.27) 3:14.60 (46.58)
5 Lane, Abbey 13 Flitwick 3:32.16 3:23.14
47.64 1:40.64 (53.00) 2:33.57 (52.93) 3:23.14 (49.57)

Event 305 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Cutler, Mari 14 Flitwick 2:49.08 2:44.14
38.94 1:20.33 (41.39) 2:02.42 (42.09) 2:44.14 (41.72)
2 Ubaviciute, Andre 14 SLCC 2:46.81 2:46.13
38.87 1:21.33 (42.46) 2:04.68 (43.35) 2:46.13 (41.45)
3 Dickman, Olivia 14 Bwsc 2:47.45 2:47.52
38.65 1:20.80 (42.15) 2:05.29 (44.49) 2:47.52 (42.23)
4 Phillips, Madeleine 14 Flitwick 2:52.56 2:53.44
40.80 1:24.90 (44.10) 2:09.65 (44.75) 2:53.44 (43.79)
5 Safford, Annie 14 Bwsc 3:24.38 2:55.76
41.30 1:25.35 (44.05) 2:11.32 (45.97) 2:55.76 (44.44)
6 Corran, Alice 14 PRCT 2:57.06 3:00.60
41.85 1:27.74 (45.89) 2:14.90 (47.16) 3:00.60 (45.70)

Event 305 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Young, Lauren 15 Flitwick 2:37.35 2:27.56
35.17 1:12.67 (37.50) 1:50.32 (37.65) 2:27.56 (37.24)
2 Mason, Rhea 15 Bwsc 2:31.73 2:32.78
36.33 1:14.66 (38.33) 1:54.02 (39.36) 2:32.78 (38.76)
3 Cheeseright, Katie 15 Bwsc 2:38.03 2:38.51
36.82 1:16.64 (39.82) 1:57.76 (41.12) 2:38.51 (40.75)
4 Stebbing, Olivia 15 Bwsc 2:49.97 2:49.34
40.25 1:23.17 (42.92) 2:06.36 (43.19) 2:49.34 (42.98)
5 Thompson, Lillia 15 Flitwick 2:48.68 2:50.14
41.01 1:23.73 (42.72) 2:07.43 (43.70) 2:50.14 (42.71)
6 Dickson, Holly L 15 PRCT 2:59.58 2:51.88
40.99 1:24.73 (43.74) 2:09.38 (44.65) 2:51.88 (42.50)
7 Grindrod, Greta E 15 DAVA-EM 2:49.96 2:57.44
40.21 1:24.54 (44.33) 2:10.92 (46.38) 2:57.44 (46.52)

Event 305 Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Thomas, Lauren 16 Bwsc 2:30.53 2:31.94
35.74 1:14.58 (38.84) 1:53.87 (39.29) 2:31.94 (38.07)
2 Goodyer, Lauren 18 Bwsc 2:38.70 2:34.50
35.40 1:13.66 (38.26) 1:53.92 (40.26) 2:34.50 (40.58)
3 Thomas, Beth 16 Bwsc 2:33.40 2:40.40
37.32 1:17.42 (40.10) 1:58.60 (41.18) 2:40.40 (41.80)
4 Mcleod, Jessica A 16 PRCT 2:42.06 2:41.24
38.71 1:19.27 (40.56) 2:00.84 (41.57) 2:41.24 (40.40)
5 Boost, Emma 16 Flitwick 2:40.59 2:50.40
38.95 1:21.43 (42.48) 2:05.06 (43.63) 2:50.40 (45.34)
Page last refreshed: 14:57:57