Event 308 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Carter, Daniel 10 Flitwick NT 1:41.87
50.33 1:41.87 (51.54)
2 Sherwani, Oscar 10 Flitwick NT 1:49.33
53.75 1:49.33 (55.58)

Event 308 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Cheeseright, Alex 11 Bwsc 1:28.67 1:28.14
42.55 1:28.14 (45.59)
2 Shaw, Harrison 11 Flitwick 1:40.69 1:35.70
3 Robbins, George 11 DAVA-EM 1:40.23 1:37.69
47.52 1:37.69 (50.17)
4 Vesztrocy, Joe 11 Flitwick 1:51.65 1:39.93
49.57 1:39.93 (50.36)
5 Clarke, Piers 11 Flitwick 2:05.31 1:44.01
51.23 1:44.01 (52.78)

Event 308 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Close, Nathan 12 Bwsc 1:14.50 1:15.26
37.72 1:15.26 (37.54)
2 MacDonald, Jack H 12 PRCT 1:18.75 1:18.63
38.43 1:18.63 (40.20)
3 Murfitt, William 12 Bwsc 1:33.56 1:31.72
-- Ramsey, Kees 12 Flitwick 1:41.14 NS

Event 308 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Snelson, Ruben 13 DAVA-EM 1:19.38 1:18.63
38.24 1:18.63 (40.39)
2 Hickmott, Jake 13 Flitwick 1:19.99 1:20.29
38.77 1:20.29 (41.52)
3 Lonsdale, Isaac 13 Bwsc 1:32.86 1:24.32
42.45 1:24.32 (41.87)
4 Martin, Oskar 13 Flitwick NT 1:30.59
43.31 1:30.59 (47.28)
5 Lubello, Max 13 SWNT 1:41.30 1:30.94
6 Moon, Felix 13 Flitwick 1:35.72 1:31.51
45.19 1:31.51 (46.32)
7 Parmar, Prem 13 Flitwick 1:50.69 1:33.10
8 Hughes, Alec J 13 PRCT 1:36.96 1:34.63
9 Martindale, Ben 13 DAVA-EM 1:30.23 1:36.61
47.74 1:36.61 (48.87)

Event 308 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Holmes, Adam 14 Flitwick 1:20.47 1:16.74
38.13 1:16.74 (38.61)

Event 308 Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Gore, Jude 15 Crusaders 1:10.87 1:09.46
33.12 1:09.46 (36.34)
2 McFarland, Edward 15 Flitwick 1:11.60 1:12.38
34.22 1:12.38 (38.16)
3 Moon, Isaac 15 Flitwick 1:13.08 1:14.45
35.59 1:14.45 (38.86)
4 Cheeseright, Jon 15 Bwsc 1:25.39 1:22.67
40.82 1:22.67 (41.85)

Event 308 Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke

P Name Age Team Seed Finals
1 Rodgers, Connor 16 PRCT 1:04.47 1:07.00
32.39 1:07.00 (34.61)
2 McFarland, James 17 Flitwick 1:03.87 1:07.17
32.83 1:07.17 (34.34)
3 Snelson, Skip 16 DAVA-EM 1:08.80 1:08.13
33.27 1:08.13 (34.86)
Page last refreshed: 16:32:13